Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Zaciski Tyl 
Autor Wiadomość

Auto:: Prelude
silnik: 3
Jak w tytule potrzebuje zacisków na tył do prelude 3 b20a5. Mechanik stwierdził ze są tak pogniłe zw przydałaby się ich wymiana. Ma ktoś może jakieś na zbyciu nadające się do założenia?

25 maja 2019, 12:25

Auto:: Polift 4WS
silnik: F22B8
Kozakiel napisał(a):
Ma ktoś może jakieś na zbyciu nadające się do założenia?

Taki temat w dziale gielda -> kupie mialby wieksze szanse na znalezienie zaciskow :mrgreen:
Pomysl o zalozeniu go w odpowiednim dziale

02 cze 2019, 7:48

Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
Yreq napisał(a):
Kozakiel napisał(a):
Ma ktoś może jakieś na zbyciu nadające się do założenia?

Taki temat w dziale gielda -> kupie mialby wieksze szanse na znalezienie zaciskow :mrgreen:
Pomysl o zalozeniu go w odpowiednim dziale

Przeniesiony

02 cze 2019, 10:21

Auto:: MAZDA MX5 NA
silnik: 1.8 Turbo
Prosze o sprawdzenie tego info, ale jak robiłem kiedyś w swojej, to obiło mi sie o ucho że identyczny zacisk z tyłu jest w civicu 7gen z różnicą że odpowietrznik jest w innym miejscu i do odpowietrzenia trzeba by odkręcic zacisk i odwrócić czy coś takiego :)
Jak mozesz gdzieś przymierzyc to spróbuj, napewno bedzie łatwiej niz z zaciskiem do prelude:)

Charade 1.0D + Charade 1.0B -> Prelude 3 B20A5 -> CIVIC EG5 D16Z6 -> Saxo 1.5D -> Charade GTTi 1.0T -> Prelude 3 B20A5 4WS + Toyota MR2 AW11 -> Charade 4WD -> MX5 NBfl 1.8 -> Clio II 1.5 DCI + MX5 NA 1.8 Turbo

04 cze 2019, 21:50
Aktywny Zlotowicz

Auto:: prelude, accord, forester SJ XT
silnik: H22A, K20, 2.0 DIT
Ja słyszałem, że w civicu VI są takie sam zaciski. Ale mimo, że miałem takiego cifa to nigdy nie sprawdziłem. Zresztą już 5 lat temu dostanie zdrowych zacisków do mojego civica graniczyło z cudem.

04 cze 2019, 22:25

Auto:: Honda Prelude BA4, Acura RL
silnik: B20A9, J37A2
Polecam gorąco profesjonalną regenerację!! Zrobiłem tak w dwóch przypadkach i nie żałuję . Koszt regeneracji 4 zacisków to 1000 zł
brutto i są jak nowe! Mam sprawdzone miejsce-bardzo fachowe.Wykonują wszystko od podstaw łącznie z naniesieniem chromu technicznego na koniec. Muszę kiedys przysiąśc( wstawić zdjęcia) i pokażę wszystkim forumowiczom jak wygląda ich praca. Plewis już widział :)

05 cze 2019, 13:39

Auto:: osobowe
silnik: spalinowy
Acura napisał(a):
Polecam gorąco profesjonalną regenerację!! Zrobiłem tak w dwóch przypadkach i nie żałuję . Koszt regeneracji 4 zacisków to 1000 zł
brutto i są jak nowe! Mam sprawdzone miejsce-bardzo fachowe.Wykonują wszystko od podstaw łącznie z naniesieniem chromu technicznego na koniec. Muszę kiedys przysiąśc( wstawić zdjęcia) i pokażę wszystkim forumowiczom jak wygląda ich praca. Plewis już widział :)

Potwierdzam ,wyglądają bardzo "apetycznie" może ja bym się tym zajął ,regeneracja + malowanie w dowolnym kolorze ,ale kto zapłaci za tą piękną metamorfozę godnie :gwizdze:

06 cze 2019, 10:26
Aktywny Zlotowicz, Organizator Zlotu 2013

Auto:: '97 Infiniti Q45
silnik: 4.1l V8
RockAuto ma nowe zaciski, na tył, na przód, co tylko potrzeba. Na tył ceny zaczynają się od około 260-270PLN po przeliczeniu, co moim zdaniem jest niezłą ceną za nowy zacisk.

https://www.rockauto.com/en/catalog/hon ... liper,1704

Co prawda sklep jest w Stanach, ale wysyłają na cały świat i mają bardzo rozsądne koszty i czas wysyłki. Tak patrzę, że najtańsza opcja do Polski to około $30 i niecałe dwa tygodnie oczekiwania. Zamawiałem u nich parę razy rzeczy do Kanady i zawsze było wszystko ok, części były szybciej niż data podana przy zamówieniu. Teraz też mają jakieś Wholesaler Closeouts i można masę części do Prelude kupić za grosze. Np. łożyska kół NTN za około $5. Ogólnie polecam.

Swoją drogą, jakby koś chciał coś zamawiać to dajcie znać, mają teraz kod rabatowy, który daje 5% zniżki na całe zamówienie. Ważny jakoś do połowy lipca.

08 cze 2019, 20:31

Auto:: Honda Prelude BA4, Acura RL
silnik: B20A9, J37A2
plewis napisał(a):
Acura napisał(a):

Potwierdzam ,wyglądają bardzo "apetycznie" może ja bym się tym zajął ,regeneracja + malowanie w dowolnym kolorze ,ale kto zapłaci za tą piękną metamorfozę godnie :gwizdze:

Sam wygląd i kolor kto jaki chce -to nie wszystko. Najważniejszy jest środek.To środek odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie zacisków. O ile z przodem nie ma problemu ,to rzadko która firma ma sprzęt do zdjęcia i założenia sprężyn tylnych zacisków od ręcznego :)

11 cze 2019, 21:35

Auto:: ba,cb,ab
silnik: 12/16v.
Jaki sprzęt ? Do czego ? Do sprężyn ?
Ja nie mam specjalistycznego sprzętu, i bez problemu zregenerowałem z 10 kompletów zacisków.

11 cze 2019, 22:49

Auto:: prelude
silnik: B20A9
nikolai66 napisał(a):
Jaki sprzęt ? Do czego ? Do sprężyn ?
Ja nie mam specjalistycznego sprzętu, i bez problemu zregenerowałem z 10 kompletów zacisków.

Fakt, tylko trzeba się pomęczyć :-)

12 cze 2019, 8:34

Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
Sprężyna to najmniejszy problem, byle jakim śrubokrętem da się to zrobić, ale dla amatora założenie pierścienia segera do nowego tłoczka to jest dopiero wyczyn, gumka uszczelniająca też nie należy do łatwych...

12 cze 2019, 16:19
Aktywny Zlotowicz

Auto:: prelude 3gen 89', MR2 AW11
silnik: B20A5, 4A-GE
No ja zainwestowałem 100zł w specjalne długie szczypce do segerów. Z takim sprzętem to śmiech nie robota. A gumkę założyć też banał ale trzeba znać patent hehe.

13 cze 2019, 17:37

Auto:: MAZDA MX5 NA
silnik: 1.8 Turbo
Armagedon napisał(a):
No ja zainwestowałem 100zł w specjalne długie szczypce do segerów. Z takim sprzętem to śmiech nie robota. A gumkę założyć też banał ale trzeba znać patent hehe.

Mówisz o patencie z użyciem kompresora? :D

Charade 1.0D + Charade 1.0B -> Prelude 3 B20A5 -> CIVIC EG5 D16Z6 -> Saxo 1.5D -> Charade GTTi 1.0T -> Prelude 3 B20A5 4WS + Toyota MR2 AW11 -> Charade 4WD -> MX5 NBfl 1.8 -> Clio II 1.5 DCI + MX5 NA 1.8 Turbo

18 cze 2019, 23:17
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ]