Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Naprawa regulacji odcinka lędźwiowego 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 8:51
Posty: 635
Lokalizacja: Świebo
Auto:: Polift 4WS
silnik: F22B (SOHC)
Jak się wozi dupę, to musi być wygodnie jak głosi stare japońskie przysłowie a jak wiadomo zepsuty mechanizm wypychania poduchy tego nie ułatwia :P
Sporadycznie udawało mi się, że zadziałało, ale potem wpadało z powrotem :grr: także postanowiłem coś z tym zrobić.
Najsampierw wytargałem fotel, co jednak nie jest konieczne w każdym przypadku, ale o tym później.
Jeśli przy pociąganiu dźwignią na którymś stopniu czuć, że coś spada lub przeskakuje, to pęknięta może być plastikowa krzywko-zębatka skryta w głębi tego mrocznego mechanizmu.
Żeby doń się dostać najpierw ściągamy dźwignię. Zawleczkę trza ściągnąć śrubokrętem, albo jakimś innym manipulatorem
Obrazek
Następnie rozpinamy zamki z tyłu fotela i męczymy się z odpięciem kółek na których trzyma się tapicera
Obrazek
Wystarczy ściągnąć z jednej strony obicie jakoś tak:
Obrazek
Kolejny krok to zdjęcie samego mechanizmu. Śruby są pokitrane, więc podpowiem, że z góry, z dołu i od prawej trza gąbkę naciągnąć. Z przodu jest na wierzchu, albo jej nie ma wcale. Nie pamiętam.
Obrazek\
Oto złamana krzywko-zębatka. Z racji, że można taką kupić w każdym większym markecie postanowiłem swoją naprawić :rotfl: przez nacięcie, wyrzeźbienie rowka w którym zatrzyma się krzywka:
Obrazek
Obrazek
Mam nadzieję, że widać to w miarę, zdjęcia robiłem lokówką, więc są bez szału :torba:
Ciesząc się jak murzyn blaszką poskładałem, usiadłem na fotelu i...
...i się zdziwiłem. Dalej nie działało jak trzeba :cry:
Popatrzyłem się na fotel krytycznym okiem i zastanowiłem się co może być nie tak z dwudziestoparoletnim fotelem.
Odpowiedź miałem na widoku :yahoo:
Gąbki
Obrazek
I w większości przypadków to jest bezpośrednia przyczyna usterki
Wychodzi na to, że mechanizm, żeby działał musi być cały czas naprężony.
A rozwiązanie? Potrzebne są niemałe zdolności tapicerskie, specjalny materiał, np. stara koszulka i ...
Obrazek
I po robocie :D
Dlatego też nie w każdym przypadku trzeba wyciągać fotel. Najpierw warto zastosować zabieg z koszulką, przy którym wystarczy rozpiąć dwa zamki z tyłu oparcia coby na darmo fotela nie rozbebeszać :hmm:
Ja z racji, że się namęczyłem przy tym niemało otrzymałem godziwą zapłatę, która wypadła mi wprost z fotela
Obrazek
Szylinga z '83r :mrgreen:

_________________
Masz coś zrobić? zleć to komuś
Chcesz porządnie? zrób to sam


03 kwi 2013, 8:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL