Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Sterowanie szybami bez włączonego zapłonu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 8:51
Posty: 635
Lokalizacja: Świebo
Auto:: Polift 4WS
silnik: F22B (SOHC)
Elektryczne szyby to błogosławieństwo, które czasem bywa przekleństwem jak się gasi auto i chce domknąć szyby i trza znów włączać zapłon, oglądać choinkę na desce i słuchać nawiewu i pstryczenia przekaźników.
Można zasilanie poprowadzić 'na krótko' ale po co przekaźnik ma trzymać przy zamkniętym aucie.
Po przestudiowaniu schematów przepiąłem przewód wychodzący ze skrzynki bezpieczników w inne miejsce i wszystko ładnie działało do pierwszego deszczu, kiedy to okazało się, że padł mi tryb przerywany wycieraczek :grr:
Więc opracowałem inny sposób.
1. Trzeba zdemontować obudowę coin'a tą z nawiewem na ballsy, podnóżek i ten plastik z kawałkiem dywanu przykrywający cięgno maski.
2. dokopać się do przekaźników, schowanych głęboko za pedałem sprzęgła. wystarczy odkręcić jedną śrubę (na rysunku) i wysunąć plastikową szynę w dół. Interesujący nas przekaźnik to ten ostatni.
Obrazek
3. Można to zrobić na low budżecie, uciąć przewód i dosztukować, ale lepiej i bezpieczniej zrobić sobie nowy pojedynczy przewód z nasuwkami 6,3 na obu końcach. Wystarczy cienki śrubokręt i można wyciągnąć przewód ze stykiem z tej podstawki, następnie go zaizolować na wszelaki.
Przewód zasilający cewkę to ten zielono-czarny,
Obrazek
4. Na miejsce zielono-czarnego wpinamy wspomniany wyżej nowy przewód a jego drugi koniec we wskazane miejsce w skrzynce. Jest puste i na wierzchu. Ma to taką zaletę, że przekaźnik jest zabezpieczony bezpiecznikiem (tym samym co radyjo)
Obrazek
Można podłączyć też bezpośrednio do aku, ale wtedy trzeba wpiąć w obwód bezpiecznik a przekaźnik nawet po zamknięciu auta będzie ciągle podtrzymany i będzie pobierał prąd. Niedużo, ale jednak.

_________________
Masz coś zrobić? zleć to komuś
Chcesz porządnie? zrób to sam


Ostatnio edytowano 06 cze 2013, 12:44 przez Yreq, łącznie edytowano 5 razy



04 cze 2013, 12:59
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Organizator Zlotu 2012
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 21:23
Posty: 525
Lokalizacja: Czersk
Auto:: Prelude BA4
silnik: B20A9 , J35A1
Bardzo ciekawy mod, też mnie zawsze irytowało domykanie szyb :D teza będzie przerobić :P

_________________
Obrazek
PRACOWNIA TAPICERKI SAMOCHODOWEJ -CZĘŚĆI DO P3G Dla forumowiczów zniżka !!! tel:503789900


04 cze 2013, 14:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 19:52
Posty: 215
Lokalizacja: PRA - DGR
Auto:: CG2
silnik: J30A1
wystarczy pozamykać szyby przed zgaszeniem silnika ,ja tak robię i się sprawdza w 100% :lol:

_________________
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek


05 cze 2013, 17:47
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 0:28
Posty: 462
Lokalizacja: Białystok
Auto:: prelude 3gen 89', MR2 AW11
silnik: B20A5, 4A-GE
Ja mam to jeszcze lepiej rozwiązane, dołożyłem moduł zamykania szyb i wszystkie domykają mi się z pilota :gwizdze:


05 cze 2013, 19:10
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Ja w obu prelach mam sterowanie szyb niezależnie od stacyjki. Gywer mi to zrobił. Nie patrzyłem jak ale zajęło mu to chwilę. A domykanie mam w czerwonej. Ale tylko na szyby. Z szybrem podobno jest klopot chociaż w civicu domyka mi się fabrycznie.

_________________
Części do prelude III gen


06 cze 2013, 8:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 8:51
Posty: 635
Lokalizacja: Świebo
Auto:: Polift 4WS
silnik: F22B (SOHC)
z szybrem jest szopka, bo przychodzą po dwa przewody do zasilania cewki, cholera wie po co :mur:
cisek33 napisał(a):
wystarczy pozamykać szyby przed zgaszeniem silnika ,ja tak robię i się sprawdza w 100% :lol:

I nie musisz marnować czasu na grzebanie w obwodach ;) Ten mod ma na celu poprawę wygody. Jeśli bez tego działanie szyb jest wystarczająco wygodne, lub szyby są na korbkę, to przeróbka jest bez sensu :mrgreen:
drajwer napisał(a):
Ja w obu prelach mam sterowanie szyb niezależnie od stacyjki.

Yreq napisał(a):
Można podłączyć też bezpośrednio do aku, ale wtedy trzeba wpiąć w obwód bezpiecznik a przekaźnik nawet po zamknięciu auta będzie ciągle podtrzymany i będzie pobierał prąd. Niedużo, ale jednak.

_________________
Masz coś zrobić? zleć to komuś
Chcesz porządnie? zrób to sam


06 cze 2013, 8:47
Zobacz profil

Dołączył(a): 08 gru 2012, 11:05
Posty: 164
Lokalizacja: Krosno
Auto:: Prelude
silnik: b20a5
Nie do końca rozumie, ten przewód zielono czarny trzeba uciąć i wpiąć do skrzynki z bezpiecznikami a sam przekaźnik ma być bez tego przewodu??


06 cze 2013, 9:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 8:51
Posty: 635
Lokalizacja: Świebo
Auto:: Polift 4WS
silnik: F22B (SOHC)
uaz555 napisał(a):
Nie do końca rozumie, ten przewód zielono czarny trzeba uciąć i wpiąć do skrzynki z bezpiecznikami a sam przekaźnik ma być bez tego przewodu??

:jaa: zielono-czarny odpinamy i nie używamy, zamiast niego trzeba podpiąć do przekaźnika nowy przewód a jego drugi koniec do skrzynki z bezpiecznikami tam gdzie zaznaczyłem kółkiem i to wszystko ;)

_________________
Masz coś zrobić? zleć to komuś
Chcesz porządnie? zrób to sam


06 cze 2013, 12:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 8:51
Posty: 635
Lokalizacja: Świebo
Auto:: Polift 4WS
silnik: F22B (SOHC)
Dzisiaj dokończyłem projekt, szybierdach działa już razem z szybami.
Znów rozwiązanie największego problemu okazało się najprostsze.
Zachodziłem w głowę, czemu do zasilania przekaźników szybra dochodzą po dwa przewody i jak się okazało zrobione jest to tak, że do pierwszego wchodzi zasilanie i jest rozgałęzienie do drugiego i do trzeciego (od szyb) Odcinki przewodu między kolejnymi stykami były na tyle długie i zgrabnie poukładane, że myślałem, iż wszystkie idą gdzieś w głąb wiązki. Po wyciągnięciu okazało się, że nic bardziej mylnego :torba:
Obrazek
Teraz cały mod stał się całkiem banalny. Wystarczy zrobić sobie taki oto przewód z nasuwkami 6,3mm:
Obrazek
Albo po prostu uchlastać zielono-czarny, przed pierwszym przekaźnikiem i podłączyć do skrzynki z bezpiecznikami we wskazane (w pierwszym poście) miejsce.
Ja nie chciałem niszczyć ori instalacji, więc zrobiłem nowy przewód, ale dosztukować też można. Nie trzeba wtedy nawet męczyć się z wyciąganiem styków z obudowy

_________________
Masz coś zrobić? zleć to komuś
Chcesz porządnie? zrób to sam


07 lip 2013, 22:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2012, 5:35
Posty: 199
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Auto:: Perelede=)
silnik: H22A/H22A7/B20A7
bardzo przydatny i łatwy mod! Podziękował! :]


18 sie 2013, 11:42
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 831
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
dla 100% satysfakcji, podaj jeszcze długość tego przewodu i odległości między konektorami :)

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


18 sie 2013, 11:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 8:51
Posty: 635
Lokalizacja: Świebo
Auto:: Polift 4WS
silnik: F22B (SOHC)
mlodyrychu napisał(a):
dla 100% satysfakcji, podaj jeszcze długość tego przewodu i odległości między konektorami

Niestety, za póżno ta uwaga. mam jakieś 1000km do swojej. na oko trzeba ocenić. popatrz jak w aucie jest to osdzone. Odległości nie są duże a nadmiar łatwo można upchnąć. tolerancja jest duża.

_________________
Masz coś zrobić? zleć to komuś
Chcesz porządnie? zrób to sam


18 sie 2013, 23:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2012, 10:47
Posty: 278
Lokalizacja: Inowrocław
Auto:: P3G
silnik: B20A3
yeah....właśnie zrobiłem to u siebie:)o niebo lepiej kiedy nie trzeba zapłonu załączać.


21 sie 2013, 15:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL