Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Czarna Szwagierka by Qropatwa 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012, 22:30
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
Auto:: Mitsubishi Galant EA5W
silnik: 6A13 czyli 2.5 V6 163 KM
Witam.
Po już chyba wieloletnich staraniach kupiłem w końcu P3G:D
Zdjęciwa na razie nie mam, ale jakieś dwie słabe foty są na moim blogu:
http://szrociaki.blogspot.com/2013/05/m ... angow.html
Coś tam mam na kutafonie ale to później wrzucę.

Dane: 1990, motur 16V z podtlenkiem gazotu, ale który dokładnie to zobaczę z rana. Klimy nie ma, 4WSa nie ma, ale banan na mordzie jest! Wbrew opisowi jest granatowa. Znam gościa, który nią śmigał przez 5lat (policjant) i na szczęście nie był rzeźnikiem. Poprzednim właścicielem przez 12 lat był jakiś dziadek, który prowadził regularne zapiski, co w niej robił, kiedy i za ile - rewelacja. Mam masę papierów, instrukcje itd. Kosztowała grosze. Jest trochę roboty z blachą i trochę w zawieszeniu. Jutro jeszcze coś skrobnę - teraz idę jeździć :D Pzdr


12 maja 2013, 22:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 8:51
Posty: 635
Lokalizacja: Świebo
Auto:: Polift 4WS
silnik: F22B (SOHC)
To się zapowiada dobra baza :D
Bezawaryjności i powodzenia w modach.
Do banana możesz się przyzwyczajać ;)

_________________
Masz coś zrobić? zleć to komuś
Chcesz porządnie? zrób to sam


12 maja 2013, 23:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012, 22:30
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
Auto:: Mitsubishi Galant EA5W
silnik: 6A13 czyli 2.5 V6 163 KM
Za jasności sprawdziłem, że to B20A9, poza tym porobiłem trochę nowych fot:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest fajna, prościutka, prawdopodobnie nie miała żadnego dzwona. Do roboty to co zawsze - jedno nadkole i dwie końcówki progów ale bez szaleństwa. Poza ALB działa wszystko. Plany na początek - na pewno wyj... te wspaniałe alusokołpaki :D


Ostatnio edytowano 13 maja 2013, 11:08 przez Qropatwa, łącznie edytowano 1 raz



13 maja 2013, 11:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 10:49
Posty: 233
Lokalizacja: Płock
Auto:: Volvo S60, BMW E36 cabrio
silnik: 2.0t, 3.0
ładna, zrób jej jakąś polerkę czy woskowanie, od razu nabierze połysku, kup jakieś alu 16 cali i nic tylko cieszyć się z jazdy


13 maja 2013, 11:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012, 22:30
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
Auto:: Mitsubishi Galant EA5W
silnik: 6A13 czyli 2.5 V6 163 KM
Na razie, muszę trochę "odpocząć" finansowo - to 3 fura w moim posiadaniu :mur: Niemniej później będę ja doprowadzać do porządku, z czasem być może jakiś dobry felunek - w końcu tylko pierdoła jeździ bez dobrego koła :D


13 maja 2013, 11:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 14:37
Posty: 143
Lokalizacja: Legnica
Auto:: H O N D A
silnik: B20A5
Fajna, fajna. chyba nawet ją kojarzę z widzenia. Przeglądałem też Twojego bloga i kilka aut też z widzenia kojarzę. We Wro sporo takich autek stoi jeszcze gdzieś na ulicy. Musimy się kiedyś spiknąć jakoś ;p
No to życzę dużo radości z jazdy preludą :)


13 maja 2013, 13:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 8:51
Posty: 635
Lokalizacja: Świebo
Auto:: Polift 4WS
silnik: F22B (SOHC)
wasil90 napisał(a):
We Wro sporo takich autek stoi jeszcze gdzieś na ulicy.

A ile jest ich po podwórkach czekających na rudego kosiarza :gwizdze:
wasil90 napisał(a):
Musimy się kiedyś spiknąć jakoś ;pNo to życzę dużo radości z jazdy preludą :)

Może by jakiego spota zorganizować na wzór tego z Bielan jakiś czas temu :hmm:

_________________
Masz coś zrobić? zleć to komuś
Chcesz porządnie? zrób to sam


13 maja 2013, 14:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012, 22:30
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
Auto:: Mitsubishi Galant EA5W
silnik: 6A13 czyli 2.5 V6 163 KM
wasil90 napisał(a):
Fajna, fajna. chyba nawet ją kojarzę z widzenia. Przeglądałem też Twojego bloga i kilka aut też z widzenia kojarzę. We Wro sporo takich autek stoi jeszcze gdzieś na ulicy. Musimy się kiedyś spiknąć jakoś ;p
No to życzę dużo radości z jazdy preludą :)


Dzięki. Co do staroci to niestety coraz mniej tego jest, dlatego staram się dokumentować takie ciekawe auta. Swoją drogą to Preluda też jest już w grupie youngtimerów (z racji wieku i rzadkości występowania).
A spota można by zrobić tylko pytanie, czy będzie z czego :D W sumie to kojarzę z Wrocławia może ze 4 sztuki...


13 maja 2013, 15:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 20:31
Posty: 187
Lokalizacja: Wałbrzych
Auto:: Prelude
silnik: B20A5
Ale z okolic jeszcze są ludzie :)

_________________
Mój cel to "cofnąć czas" do 1989 roku :)


13 maja 2013, 15:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 14:37
Posty: 143
Lokalizacja: Legnica
Auto:: H O N D A
silnik: B20A5
No fakt, coraz mniej staroci, ale też dlatego są coraz bardziej fascynujące. Koło dworca np stoi cały czas W115, teraz na żółtych tablicach. Właściciel pewnie w ogóle nią nie jeździ, bo kiedyś stała kilka miesięcy w jednym miejscu na czarnych tablicach, potem przerejestrował na żółte i znowu stoi cały czas na miejscu obok. Pewnie znasz auto. Ostatnio na PWr widziałem też ładnie zrobionego W115. A przynajmniej tak wyglądał po ciemku, chociaż zajrzałem do środka i też było ładnie.
No moja preluda ma 26 lat, więc łapie się jak najbardziej ;p
A nad spotem można pomyśleć. Kilka P3G we Wro jest, chociaż może nie wszyscy przyjadą, ale są też okolice. 4 preludy w jednym mieście to i tak dużo ;p


13 maja 2013, 21:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
Preludka bardzo ładnie się prezentuje, zwłaszcza jej lakierek :) na uwagę zasługuje fakt, oryginalnych końcówek tłumika, sam szukam jednej aby komplecik mógł zagościć i u mnie :P
niedawno we Wro widziałem zółtego zmęczonego przedlifta, za kierownicą starszy pan, ale wiadomo to coraz rzadszy widok :/
co do spotu na pewno jestem chętny, zapewne znalazło by się kilka osób z okolic tym bardziej, że wiosna w końcu nastała :)
gratuluje kupna :)

_________________
Obrazek


14 maja 2013, 11:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012, 22:30
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
Auto:: Mitsubishi Galant EA5W
silnik: 6A13 czyli 2.5 V6 163 KM
Dzięki. Lakier w rzeczywistości nie jest taki ładny jak się może to wydawać sądząc po zdjęciach. Generalnie to ona jest spoko, ale zważywszy na cenę. Wydech jest jak dla mnie idealny, bo nie jest męczący, ale zarazem jak się ją odpala to jednoznacznie daje znać o przebudzeniu się do życia :D

Ostatnio obczaiłem, że nie działa ani podświetlenie zamków ani stacyjki, jaka może być przyczyna takiego stanu?

Za spotem jestem jak najbardziej. Przy okazji mógłbym zrobić dobry materiał na bloga :D Poza tym we Wrocławiu raz na jakiś czas są spoty Chill&Grill. Na takie coś można by się ustawić większą grupą. Byłem na takowym chyba z tydzień temu i były same nudne szwabskie konserwy, ani jednego japońca - trzeba by to zmienić :D Znane spoty fur są też co tydzień pod mostem Milenijnym - a więc zadaszone na wypadek deszczu, łatwo tam trafić nawet komuś kto nigdy nie był we Wro.

We Wrocławiu obczaiłem ostatnio jakaś nową Pralkę - biały przedlift z dwoma sporymi wydechami z tyłu. A tak to kojarzę chyba ze 2 czarne i jedną czerwoną. Tej żółtej nigdy nie widziałem, może była tylko przejazdem.

Pzdr


14 maja 2013, 15:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
Qropatwa napisał(a):
Za spotem jestem jak najbardziej. Przy okazji mógłbym zrobić dobry materiał na bloga :D Poza tym we Wrocławiu raz na jakiś czas są spoty Chill&Grill. Na takie coś można by się ustawić większą grupą. Byłem na takowym chyba z tydzień temu i były same nudne szwabskie konserwy, ani jednego japońca - trzeba by to zmienić :D Znane spoty fur są też co tydzień pod mostem Milenijnym - a więc zadaszone na wypadek deszczu, łatwo tam trafić nawet komuś kto nigdy nie był we Wro.


te nudne szwabskie konserwy to m.in. moi koledzy z miasta :D (niebieska Bora, czarne E30, Jetta) jeżdżą na Wrocław, bo w Brzegu nic się nie dzieje, byłem przekonany, że to impreza spod znaku VAG? japońce też mają wstęp? poza tym, moja Prela w tej chwili nie prezentuje się najlepiej, lewy tylny błotnik koroduje i wyszło co nieco w progach, zdrowe części blacharskie mam na przeszczep, ale w tej chwili brak środków aby się za to zabrać, dlatego nie wiem czy jest sens pokazywać się wśród wycackanych junkersów

co do żółtego przedlifta był na DW, także podejrzewam, że gość z Wrocławia, ale możliwe, że rzadko jeździ, bo auto nie prezentowało się najlepiej, po drugie rzadko bywam w tym mieście to tym bardziej byłem happy gdy ujrzałem choćby taką sztukę :)

co do miejscówki pod mostem, to słyszałem o niej..., kilka lat temu z kolegami uderzaliśmy na jakiś parking koło jakiegoś wzniesienia (nie pamiętam nazwy, bodajże wzgórze Andersa? czy jakoś tak) gdzie było sporo różnych aut, które jak ktoś chciał ścigały się na drodze dwupasmowej w momencie gdy na wcześniejszych światłach zapalało się światło czerwone i robiło się miejsce do takiego wyścigu - kojarzysz tą miejscówkę? dzieje się tam jeszcze coś?

trzeba ustawić się na jakiegoś spota w jakąś niedzielę :) myślę, że chłopaki z okolic też będą chętni :)
pozdro

_________________
Obrazek


17 maja 2013, 21:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012, 13:36
Posty: 138
Lokalizacja: Katowice/Gliwice/Inne:)
Auto:: SupraMKIII"90/Honda concerto'92
silnik: 7M-GTE / D15B2
No to graty zakupu. Jest baza to teraz praca i bedzie miodzio....

_________________
http://www.lakierowanie-m...e.pl/index.html - Piaskowanie, malowanie proszkowe.Katowice
http://www.profesmoto.pl/ - Części do japońców


17 maja 2013, 21:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 8:51
Posty: 635
Lokalizacja: Świebo
Auto:: Polift 4WS
silnik: F22B (SOHC)
Qropatwa napisał(a):
Ostatnio obczaiłem, że nie działa ani podświetlenie zamków ani stacyjki, jaka może być przyczyna takiego stanu?

Pro forma zapytam najsampierw czy na pewno czy na pewno są? Mógł być swap robiony z 12v, choć wygląda (podnóżek) na ori 16v.
W drzwiach może być ogólnie ciężko, bo te pierścienie jak sam się przekonałem lubią się niszczyć i/lub brudzić w stacyjce z kolei jest zwykła żarówka, która mogła się spalić. Całością steruje ICU schowane het za radiem i kompem ALB, które raczej się nie psuje. Najprościej będzie Ci zdjąć obudowę stacyjki na której jest pierścień i sprawdzić żarówkę, co do drzwi, to w najczarniejszą noc pociągnij za klamkę zamkniętego auta osłoń rękami zamek i spróbuj dojrzeć oznaki świecenia. powinno coś tam przebłyskiwać.

_________________
Masz coś zrobić? zleć to komuś
Chcesz porządnie? zrób to sam


22 maja 2013, 7:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL