Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Biała przedliftowa By Skyline15 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 30 sie 2013, 21:50
Posty: 8
Lokalizacja: Silesia
Auto:: Prela EX
silnik: 12V
Motor: B20A3 na gaźnikach
Zawieszenie : Coilover
kolor: oryginalny biały ( miejscami odnawiany:) )

Historia(długa ale w skrócie):


Prelude po raz pierwszy zagościła u mnie na początku tamtego roku, kupiona została w okolicach Pszczyny .Pojeździła około miesiąca , po czym stwierdziłem że sprzedam oba samochody(prelude i wówczas mondeo kombi mk2 w pakiecie st) kupię coś nowszego i wygodniejszego).
Silnik już wtedy brał olej w sporych ilościach i niestety nie było możliwości swapu czy remontu(ani funduszy)
Długo nie stała na allegro a znalazł się kupiec aż z Czech! Chłopaki przyjechali po nią w nocy, kilka godzin przed moją maturą z matematyki :)
Tak minął ponad rok - była Audi A6 , Prelude V gen , Galant (aktualnie śmigam nim codziennie)
Pozostał ogromny sentyment do tego samochodu jak i do jego blacharki ( była naprawdę w niezłym stanie i jest do teraz)

Trzy tygodnie temu znalazły się fundusze i całkiem przypadkiem ogłoszenie sprzedaży mojej byłej Prelude
Z bratem i kolegą(też hondziarze) pojechaliśmy w ciemno do Trzyńca mając tylko adres właściciela.
Spotkaliśmy się z siostrą , która podała nam nr kontaktowy. Początkowo Czech nie chciał uwierzyć że przyjechaliśmy zobaczyć i odkupić hankę(Nie mógł odbierać połączeń toteż pisaliśmy smsy siedząc na ławeczce przy blokowiskach)
Dał się w końcu przekonać i naszym oczom ukazała się biała piękność.

Tak, to była ta sama pralina z innymi felgami(gustowniejszymi) Długo się nie zastanawiając dobiliśmy targu i tak oto wróciła
z przebiegiem większym o 10 tys km i zmęczonym zawieszeniem(wybite tuleje, sworznie ,urwany łącznik stabilizatora)
Blacharka pod spodem nadal w super stanie , zostało zrobić nadkola z tyłu i jakieś tam zaprawki na karoserii(odpryski i przetarcia lakieru)

Zdjęcia wrzucam sprzed roku .Coilover , czerwone felgi i bomb sticker na lewym błotniku - w takim stanie ją kupiłem.
Przed sprzedażą okleina została zerwana , moim zdaniem kompletnie nie pasowała(felgi zresztą też)

Na dniach postaram się wrzucić aktualne foto, póki co plac jest zagracony hondami :D

Pozdrawiam wszystkich właścicieli Hond a szczególnie modelu Prelude :-D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


08 wrz 2013, 13:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2012, 5:35
Posty: 199
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Auto:: Perelede=)
silnik: H22A/H22A7/B20A7
Hehee! Gratuluje powrotu! Ciekawa historia :D


10 wrz 2013, 0:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL