Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Gdańska Preluda III gen B20A3 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 02 wrz 2013, 18:13
Posty: 20
Lokalizacja: Polska, Gdańsk
Auto:: Prelude IIIgen 90r
silnik: 2.0 EX
Witam forumowiczów. Po kolejnym z rzędu pytaniu o załorzenie tematu dotyczącego naszej Preludy postanowiłem takowy temat założyć. Historia Preludy zaczęła się w niemczech, gdzie miała dwóch właścicieli. Pralka trafiła do właściciela na drugim końcu Trójmiasta gdzie po czasie została zajęta przez bank. Finalnie wykupiona, stała przez 6 lat w garażu nie ruszana. W tym momencie pojawił się ojciec mojego przyjaciela, który obejrzał samochód, odpalił po 6 latach za 4-tym rozruchem i został jej nowym właścicielem. Kolejnym rozdziałem historii tej Preludy była noc ok. miesiąc temu kiedy to od 23:00 do 2:30 narzeczona nie mogła mnie odciągnąć od samochodu oraz telefonu z którego urywały się połączenia o ogarnięcie funduszy. Finalnie kupiona Pralka za 2 500 trafiła w nasze ręce. Poniżej zdjęcie zrobione dzień po zakupie.
Obrazek

Zakupiona ok. miesiąc temu Honda Prelude III gen B20A3 wymaga dużego nakładu pracy.
Pierwszymi rzeczami które trzeba zrobić jest wymiana chłodnicy (wciąż nie kupiona) gdyż wskazówka temperatury dochodziła parukrotnie do czerwonego pola ok. 100/110 *C a sama chłodnica wygląda w taki sposób, że więcej jest w niej ubytków niż blaszek chłodzących, a te które jeszcze się trzymają, sypią się po dotknięciu palcem.
Drugim problemem jest dziurawy i przerdzewiały bak paliwa który wymagał natychmiastowej wymiany. W tym miejscu muszę podziękować koledze Prince-Matt za praktycznie nowy zbiornik paliwa czekający już na wolną chwile do podniesienia auta i założenia go.
Obrazek
Trzecią i ostatnią wadą którą warto wymienić by was nie zanudzać jest brak wydechu, kończy się on zaraz za pierwszym tłumikiem, co pechowo trafia mi się w każdym aucie do tej pory. Reszta wydechu czeka na zamontowanie aczkolwiek brakuje odcinka rury o długości równej długości strumienicy łuskowej.
Co ciekawe, gdy zabrałem się z przyjacielem za demontaż starego zbiornika i wyjęcie pompy paliwa okazało się, że pochodzi ona z Mitsubishi. Zdjęcia owej pompy również załączam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Modyfikacje w planach/ realizacji:
Step 1. Konsola środkowa - almost done ( o tym za chwilę)
Step 2. Czyszczenie gaźników -done
Obrazek
Step 3. Montaż zabiornika paliwa
Step 4. Czyszczenie (done) i montaż pompy paliwa
Step 5. Montaż wydechu (łączenie wydechu z pierwszym tłumikiem za pomocą strumienicy łuskowej)
Step 6. Zastąpienie katalizatora strumienicą oraz wymiana pierwszego tłumika na tłumik o większej przepustowości
Step 7a. Wymiana tarcz hamulcowych na wentylowane tył/ przód
Step 7b. Klocki hamulcowe FERODO
Step 7c. Malowanie zacisków pod kolor pokrywy zaworów
Step 8. Wymiana układu dolotowego na stożkowy
Step 9. Nowa maska, szlifowanie karoserii i wizyta u znajomego lakiernika
Step 10. Wizyta w CNF (Centrum Naprawy Felg) celem prostowania felg, piaskowania i malowania.
Step 11. Wymiana szyby w szyberdachu (obecna posiada sporych rozmiarów pęknięcie)
Step 12. Radio z wysuwanym panelem LCD z Nawigacją + sprzęt audio
itd.

Dla osób które dotrwały do tego momentu i nie zasnęły czytając kończę ten (pierwszy) update Projektu, modyfikacją niemal w całości wykonaną której parę zdjęć załączam w temacie.
Gdy z narzeczoną dowiedzieliśmy się, że moja siostra jest w posiadaniu radia z wysuwanym panelem LCD i chce się go pozbyć od razu pomyśleliśmy o Prelude. Jednak z tego typu radiem pojawia się problem w prelude - nad radiem znajduje się panel sterowania nawiewem. I tu powstał projekt zamienienia miejscami radia z panelem sterowania, a przy okacji montaż CB radia w miejsce pod radiem przeznaczonym na uchwyty na napoje.
Po paru nocach spędzonych nad cięciem plastików lutownicą oraz szlifowania drobnym papierem ściernym pozostało pomalowanie czarnym sprayem obu części plastików i zamontowanie ich. Obecnie konsola czeka na wyklejanie karbonem przez sąsiada posiadającego Mitsubishi 3000 GT, szczęśliwie dla nas prowadzącego firmę oklejającą samochody. Dzięki za pomoc i Pozdrawiam ; )
Obrazek
Obrazek


Efekt jeszcze bez okleiny widoczny na jednym ze zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Kończąc pragnę przeprosić Was za jakość zdjęć. Póki co prawie wszystkie były zrobione telefonem o słabej rozdzielczości. Obiecuję, że zrobię w najbliższym czasie parę zdjęć aparatem i wstawie ;)
PZDR

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ostatnio edytowano 09 wrz 2013, 22:57 przez Mario, łącznie edytowano 1 raz



09 wrz 2013, 14:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 02 wrz 2013, 18:13
Posty: 20
Lokalizacja: Polska, Gdańsk
Auto:: Prelude IIIgen 90r
silnik: 2.0 EX
Zgodnnie z obietnicą dodaję parę zdjęć o lepszej jakości: samochodu oraz modyfikacji konsoli środkowej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przeglądając forum PTP oraz P3G trafiłem gdzieś na wątek dotyczący shortshiftera. Ktoś wspominał, że coś gdzieś trzeba uciąć i przyspawać. Otórz w naszej Prelude taka modyfikacja miała miejsce już przed zakupem tak więc dla osób pragnących zrobić coś takiego w swojej Pralce załączam zdjęcie jak taka modyfikacja wygląda ;)
Obrazek


09 wrz 2013, 22:56
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Jełop
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2012, 0:50
Posty: 368
Lokalizacja: Gdańsk/Tromsø
Auto:: Prelude 3G / Prelude 3G
silnik: B20A7 / B20A5
Miło widzieć, rozrastajaca się grupę gdanska bo obecnie jest mocno słaba :)
Trzeba bedzie się zespocic jak wrócę do polski. :)


10 wrz 2013, 18:54
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Organizator Zlotu 2012
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 21:23
Posty: 525
Lokalizacja: Czersk
Auto:: Prelude BA4
silnik: B20A9 , J35A1
Tak jak pisał Łukasz trzeba się kiedyś spocić :P
Widzę że preluda wymaga wiele pracy i serca właściciela. Byle tylko nie stanęło na słomianym zapale.
Jeśli chodzi o chłodnice to kupuj nową, będziesz miał spokój, ale sprawdź termostat bo Prelude nie jest samochodem które się jakoś specjalnie grzeje. 16V na chłodnicy z EX-a się nie grzeje.
Co do przeróbki panelu środkowego, nie podoba mi się to totalnie i jakość wykonania też pozostawia wiele do życzenia ale mniemam że to nie finalna wersja.

Cytuj:
Step 11. Wymiana szyby w szyberdachu (obecna posiada sporych rozmiarów pęknięcie)


Wpadaj do mnie do Czerska masz 100km i oddam Ci za flaszkę cały Szyberdach i jak byś coś jeszcze potrzebował to pisz na PW

_________________
Obrazek
PRACOWNIA TAPICERKI SAMOCHODOWEJ -CZĘŚĆI DO P3G Dla forumowiczów zniżka !!! tel:503789900


10 wrz 2013, 19:30
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 833
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
matko !! co za nieogar na tej konsoli środkowej !!! :O
Wygląda to tragicznie...

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


10 wrz 2013, 19:57
Zobacz profil

Dołączył(a): 18 gru 2012, 16:34
Posty: 100
Lokalizacja: Olsztyn
Auto:: P3G
silnik: B20A9
mlodyrychu napisał(a):
matko !! co za nieogar na tej konsoli środkowej !!! :O
Wygląda to tragicznie...


albo rybki albo akwarium. jesli ktoś się upiera za WIększym LCD jako radio niech wyrżnie dziurę i da 2DIN. Ogólnie koślawo to wygląda :)


10 wrz 2013, 20:11
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 833
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
czarek, dokladnie... ramka 2DIN i do dzieła ... robić siekierezade, bo dostałem radio ?
wolalbym sprzedac radio i kupic inne ;)

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


10 wrz 2013, 20:23
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 sty 2013, 20:34
Posty: 137
Lokalizacja: Eg
Auto:: Audi A6
silnik: 2.4
Fajna pralka :)
ale jak to radio ma jakies wysuwane lcd to ja jestem zakonnik :rotfl:


10 wrz 2013, 20:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 lis 2012, 18:02
Posty: 44
Lokalizacja: Gdynia
Auto:: ksieżniczka
silnik: B20A9
Tutaś napisał(a):
Miło widzieć, rozrastajaca się grupę gdanska bo obecnie jest mocno słaba :)
Trzeba bedzie się zespocic jak wrócę do polski. :)


Jak najbardziej jestem za!

Mario ogarniaj prele bo jeszcze troche pracy cię czeka :)

_________________
Obrazek


10 wrz 2013, 22:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 14:37
Posty: 143
Lokalizacja: Legnica
Auto:: H O N D A
silnik: B20A5
Gratuluję zakupu. Ale jednak wolałbym się chyba męczyć z tym panelem za ekranem lcd, niż mieć coś takiego :P Aczkolwiek na razie nie widzę tam nawet radia z wysuwanym ekranem. Mam nadzieję, że po oklejeniu będzie to wyglądać lepiej, chociaż ciężko będzie, bo panel nawiewu w ogóle nie pasuje tam, gdzie go dałeś, no i widać bezczelnie cięcia. Tak, czy inaczej życzę powodzenia i wytrwałości w dalszej zabawie, tylko może nie rób już takich rzeczy ;)


11 wrz 2013, 0:06
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 sty 2013, 20:34
Posty: 137
Lokalizacja: Eg
Auto:: Audi A6
silnik: 2.4
Jak juz załatwisz sobie lcd to zrob cos takiego ;)
Obrazek


11 wrz 2013, 18:32
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2012, 3:21
Posty: 96
Lokalizacja: Spilsby/Iława
Auto:: Honda Prelude
silnik: H22A
ten lewarek zmiany biegów to chyba od URSUSA :rotfl:


11 wrz 2013, 18:38
Zobacz profil

Dołączył(a): 02 wrz 2013, 18:13
Posty: 20
Lokalizacja: Polska, Gdańsk
Auto:: Prelude IIIgen 90r
silnik: 2.0 EX
Tak jak pisałem, mod konsoli środkowej nie jest ukończony, zdjęcia przedstawiają obecny stan modu. Oczywiście jak tylko mod będzie complete wstawię foto.

PKowal napisał(a):
Jak juz załatwisz sobie lcd to zrob cos takiego


Widzisz PKowal, wysunięty panel LCD zasłania regulację nawiewu, podczas długiej trasy może być uciążliwe chowanie panelu by włączyć/wyłączyć nawiewy w trakcie korzystania z Navi.

PKowal napisał(a):
ale jak to radio ma jakieś wysuwane lcd to ja jestem zakonnik

To jest radio które znajdowało się w Prelude w momencie zakupu. Radio z panelem LCD czeka w pudełku na strychu w Anglii gdyż ważniejszym wydatkiem jest doprowadzenie Prely do jak najlepszego stanu mechanicznego.
Moda rozpocząłem teraz a nie po zrobieniu Preludy mechanicznie i ściągnięcia panelu LCD do PL ponieważ fundusze nie pozwalają mi na to by pełną parą robić samochodzik a prawie każdą wolną chwilę poświęcam na robieniu go dlatego z braku możliwości ruszania mechaniki, zabrałem się za kosmetykę, by później mieć więcej czasu na silnik.

Glina napisał(a):
Wpadaj do mnie do Czerska masz 100km i oddam Ci za flaszkę cały Szyberdach i jak byś coś jeszcze potrzebował to pisz na PW

Preluda ruszy to wpadniemy z narzeczoną do Cb. Sprawdzę najpierw wcześniej ten termostat, fakt, że w mercedesie również miałem problem z grzaniem się i winowajcą był zasyfiony termostat.

Glina napisał(a):
Jeśli chodzi o chłodnice to kupuj nową

Najchętniej wstawiłbym nową i taki mam zamiar aczkolwiek byłem zarówno w JaParts jak i w Inter Cars, w obu tych hurtowniach powiedziano mi, że do Prelude 3 gen 12V nie posiadają chłodnicy ani nawet nie mają w systemie możliwości takowej zamówić. Tak więc przeglądam internet w poszukiwaniu nowej lub mało używanej i rezerwuję flotę na ten cel.

Step 6. odwołany, zrezygnowaliśmy z ingerencji w katalizator. Zamiast tego, po zrobieniu większości rzeczy w samochodzie i doprowadzeniu do porządnego stanu na listę wchodzi mod Sleepy Eyes z soczewkami.
PZDR


11 wrz 2013, 21:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 sty 2013, 20:34
Posty: 137
Lokalizacja: Eg
Auto:: Audi A6
silnik: 2.4
Na poczatku trudno mi bylo operowac nawiewem ale po jakims czasie bez problemu
ogarnialem temat...kwestia przyzwyczajenia ;)
Co z tego ze przeniosłes regulacje jak i tak nie bedziesz mogl korzystac z nawiewu
przy wysunietym lcd :P


12 wrz 2013, 18:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 02 wrz 2013, 18:13
Posty: 20
Lokalizacja: Polska, Gdańsk
Auto:: Prelude IIIgen 90r
silnik: 2.0 EX
Są jeszcze nawiewy boczne i nóg a przede wszystkim nawiew szyby przedniej ;P


13 wrz 2013, 0:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL