Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Prelude B20A9 by kdwapl 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 02 gru 2012, 12:23
Posty: 188
Auto:: BA2 ED7
silnik: B20A1 D16A9
30 zł od spawu to normalna cena, pamiętaj, że trzeba to jeszcze spasować, uciąć itd. Tak czy siak możesz mieć pretensje, bo wykonanie było z dupy i byłeś niezadowolony, więc jakaby to nie była cena i tak jest kicha. Na przyszłość polecam... siebie ;) choć trochę daleko, ale jak nie Ty to może kto inny. To moje ostatnie dzieło:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Co do twinloopa, argument "Mugen" do mnie nie przemawia w tym przypadku, bo taki tłumik nie ma logicznego uzasadnienia. ;)


05 paź 2014, 10:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2014, 15:29
Posty: 183
Lokalizacja: Głogów
Auto:: Prelude
silnik: B20A9
Wasyl napisał(a):
Co z tym zlotem zakończeniem sezonu w Gostyniu jedziecie?

Z tym to jeszcze do Cb zadzwonię, po internatach szukałem tego przez chwile i nie znalazłem, ale szwag ma nr do kolesia co to ogarnia, wiec dam znać od razu z namiarami, które chciałeś ;)


Gdy rozmawiałem o cenie za spaw z tym drugim spawaczem, u którego będę kończył wydech, mówił, że trochę wysoka cena, dlatego miałem obawy o to, ale trochę mnie uspokoiliście ;)

@preludolec
Ładny kawał pracy ;) Widzisz, jak będę robił blacharkę, nowy lakier kładł, czy jakieś poważniejsze rzeczy, to chyba będę dzwonił po ludziach z forum (bez względu na odległość),- myślę, że robota będzie szła siłą napędową płynącą z pasji do modelu, a nie z chęci zarobienia kokosów..

Co do TwinLoopa jeszcze- każdy kto go posiada, opisuje wrażenia dźwiękowe płynące z niego tak samo, tzn w dolnych partiach obrotów odpowiednio cichy, a na górnych odpowiednio drze japę. Czyli ładny kompromis.


05 paź 2014, 17:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2012, 23:50
Posty: 303
Lokalizacja: Katowice SILEZIA
Auto:: H Integra DC2 JDM TypeR
silnik: B18C (JDM)
Twin Loop jest mega. Przecież ten klang jest piękny: https://www.youtube.com/watch?v=eOJ4xgdCp8M
Mugen już troche w tym siedzi i raczej wie co robi, nie bawili by się w pętle gdyby coś nie dawało.
Skąd wiesz że dzięki tej pętli nie powstaje jakieś minimalne podciśnienie które powoduje że spaliny szybciej wychodzą z układu? 8-)

kdwa, jakie postępy przy układzie, znalazleś już kogoś innego?

_________________
Soichiro Honda:
"If a Honda does not race there is no Honda."
Ayrton Senna:
"You think you have a limit. And as soon as you touch this limit something happens and you suddenly can go a little bit further."


24 paź 2014, 13:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 19:52
Posty: 215
Lokalizacja: PRA - DGR
Auto:: CG2
silnik: J30A1
co ja tu widzę jakiś Głogów, Leszno :piwo: może kiedyś jakiś spot zrobimy daleko nie mam (z Góry lub Rawicza ;) ) znacie może kogoś kto jeździ czarną p3g na DGL?? mijałem się z gościem w zeszłą sobotę koło 14stej w pod miejscowością Szedziec. Ten spawacz ze Sławy taki dobry jest?

_________________
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek


24 paź 2014, 22:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 19:52
Posty: 215
Lokalizacja: PRA - DGR
Auto:: CG2
silnik: J30A1
cisek33 napisał(a):
co ja tu widzę jakiś Głogów, Leszno :piwo: może kiedyś jakiś spot zrobimy daleko nie mam (z Góry lub Rawicza ;) ) znacie może kogoś kto jeździ czarną p3g na DGL?? mijałem się z gościem w zeszłą sobotę koło 14stej w pod miejscowością Szedziec, leciałem czarnym accordem coupe. Ten spawacz ze Sławy taki dobry jest?

_________________
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek


24 paź 2014, 22:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2014, 15:29
Posty: 183
Lokalizacja: Głogów
Auto:: Prelude
silnik: B20A9
@Prince-Matt- postępy są takie, że teraz w końcu śmigam w ciszy, lecz na pożyczonym układzie od Wasyla, za co mu wielkie dzięki ;) A cała moja układanka, leży u niego i na dniach będą postępy ;)

@cisek33- spocik możemy w każdej chwili ogarnąć, puki jeszcze ciepło. Od piątku już ma ponoć padać ;/


04 lis 2014, 22:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2014, 15:29
Posty: 183
Lokalizacja: Głogów
Auto:: Prelude
silnik: B20A9
Trochę się zakurzyło tutaj od ostatnich info o modyfikacji wydechu.. Filmik chciałem nagrać, ale same szumy w środku- przy 80-90km/h żadnej różnicy w środku (chyba, że dodamy gaz; wtedy trochę buczy). Za to na wysokich obrotach pięknie gra i aż chce się tylko tak jeździć- tylko te ceny PB ;/

Teraz trochę o "pechu"..

Załącznik:
18.07.16.jpg

Dziadek w Tico nie ustąpił pierwszeństwa na światłach. Oboje mieliśmy zielone- ja jechałem prosto, a on skręcał w lewo (nadjeżdżał z naprzeciwka),i boom.. Uszkodzenia:
- pogięty lewy błotnik
- konstrukcja lewej lampy lekko pokrzywiona
- silniczek lewej lampy przyfajczony- walczył, by zamknąć, ale zderzak blokował
- zderzak
- lewy halogen
- lewy migacz+postojówka
- chłodnica- dostała lekko, od klaksonu..
- lewa opona zdarta od plastików
- maska do malowania
- lewy daszek do malowania
Całka, towarzystwo HDI (Warta)- obyło się bez żadnych problemów

Załącznik:
10.02.17.jpg

Stłuczka na parkingu. Dobrze, że jechałem powoli (jakieś 10-15km/h, bo zaraz próg dość duży..). Koleś wyjeżdżając ze swojego miejsca parkingowego nie ogarnął swojej lewej strony, którą zasłaniała mu całkowicie ciężarówka- zamiast tego, patrzył w prawo, gdzie wszystko widział idealnie.. Ja się zatrzymałem dosłownie w miejscu (gdyby nie to, to auto całe przerysowane by było..), ale nie zdążyłem wrzucić wstecznego.. Uszkodzenia:
- prawy błotnik
- prawa listwa na błotniku (nie uznana)
- prawy migacz na błotniku (nie uznana za 1szym razem)
- prawe przednie nadkole
- prawy górny wahacz
- prawy górny sworzeń
- prawa przednia zwrotnica (nie uznana- sprawa w toku; wraz z nią dolny sworzeń i łożysko [piasta dobra])
- przedni prawy czujnik ALB- skrzywiony wraz ze zwrotnicą (nie uznany- sprawa w toku)
- felga
- porysowany zderzak
Towarzystwo Link4- oby jak najmniej takich, problemy i wszystko niesamowicie długo trwa..

Załącznik:
17.03.17.jpg

Naprawiłem auto po stłuczce sprzed miesiąca i pojechałem na geometrię. Auto zaparkowane, poszedłem zaczerpnąć słowa. Stoję jakieś 20m od auta i słyszę, że coś w coś uderzyło- oglądam się- patrze moja Prelude... Znów.. Młody koleś cofając piznął rogiem tylnego zderzaka w drzwi Prelude... Szyba otwarta, drzwi nie można otworzyć.. Ale geometria ustawiona!- marne pocieszenie.. Uszkodzenia:
- drzwi prawe
- listwa na drzwiach prawych
- listwa z uszczelką szyby
- mechanizm szyby
- pewnie klamka, bo blacha pogięta pod nią
- nie wiem czy coś się nie pogięło przy słupku...
Towarzystwo HDI (Warta)- mam nadzieję, że będzie, jak za 1szym razem. I że więcej już nie będę miał żadnych takich przygód..


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


18 mar 2017, 16:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
kdwapl napisał(a):
Dziadek w Tico nie ustąpił pierwszeństwa na światłach. Oboje mieliśmy zielone- ja jechałem prosto, a on skręcał w lewo (nadjeżdżał z naprzeciwka),i boom..


Na tych z tego Tico, to trzeba szczególnie uważać, tam cała rodzina taka. Ostatnio wnuczek tego dziadka, też wymusił pierwszeństwo i wszyscy doskonale wiemy jak to się skończyło... :)


18 mar 2017, 18:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2014, 15:29
Posty: 183
Lokalizacja: Głogów
Auto:: Prelude
silnik: B20A9
Dziś wpadł taki zestaw:
Załącznik:
20171012_133929.jpg

Przy okazji wymieniona pompa wspomagania, która przyszła od drajwera z rok temu, albo i jeszcze dalej :? Oraz ustawione zawory. Po wszystkim uzupełniłem płyny i odpalanie.. na zimnym silniku wszystko ok, a gdy się rozgrzał ciężko mu było wstać z obrotów, prawie że gasł.. Wina leży po stronie źle ustawionych zaworów?

A tak wygląda dolna osłona rozrządu:
Załącznik:
20171013_114523.jpg

Koło pasowe w nielepszym stanie, w dwóch miejscach uszczerbione..


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


13 paź 2017, 21:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
Działaj, działaj. Zlot już niedługo ;).


13 paź 2017, 21:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2014, 15:29
Posty: 183
Lokalizacja: Głogów
Auto:: Prelude
silnik: B20A9
Gdybym wiedział, że dziś piątek 13go, to bym sie nie brał za robotę:) ze 30min np. uciekło na szukanie podkładki i nakrętki od pokrywy zaworów, która wpadła pod kolektor ssący:) jutro od nowa ustawie zawory i powinno być ok.


13 paź 2017, 21:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL