Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
wasil90 prelude 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 14:37
Posty: 143
Lokalizacja: Legnica
Auto:: H O N D A
silnik: B20A5
Wiem, jakie boje toczą się o takie auta na ptp. Aczkolwiek ptp ostatnio wydaje mi się strasznie tendencyjne. Osobiście nigdy nie hejtowałem stęsowych projektów, bo mi one specjalnie nie przeszkadzają. Nie moje auta robione nie za moje pieniądze, więc nie moja sprawa, a i pooglądać czasem można. Jednak osobiście wolę coś trochę innego i tyle :) I generalnie z opinią, że Ci się np. moje auto nie podoba też bym się zgodził i nic powiedział, bo mnie to nie rusza, ale na tamtą wypowiedź na temat poszerzania jako tako nie mogłem nie zareagować :P Myślę, że jeszcze będzie okazja pogadać o tym osobiście na którymś zlocie i się przejechać :piwo:

czarekprelude napisał(a):
Tak jak przód najpierw zobaczyłem to nie trafiło aż tak to do mnie, ale teraz, mega :D
Czekam na dalsze postępy prac bo idzie to to w dobrym kierunku:) Jedynie co sugerowałbym trochę łagodniejsze przejście z poszycia na poszerzenie.. Ale to takie moje spostrzezenie;)


Tak, faktycznie najpierwej były przymiarki do zrobienia czegoś łagodniejszego, ale mi się z kolei nie podobało i robiło się tak trochę śmiesznie, bułowato i okrągło :P


26 sie 2015, 15:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2014, 15:29
Posty: 183
Lokalizacja: Głogów
Auto:: Prelude
silnik: B20A9
mooha napisał(a):
kdwapl napisał(a):
Kiedyś, wieki temu, na civikklub.pl po zamontowaniu cupholdera zostałoby Ci wypomniane, że dodajesz autu kg ;) I to forum było też dla mnie ostatnim bastionem normalnych aut- projekty typu hellaflush wylatywały sekundy po tym, jak się pojawiły. "Moda" się rozeszła i projekty przestały być usuwane.

kiedyś, wieki temu itd ..... właśnie o to mi chodzi....że niektórzy są tak zapatrzeni w to co było kiedyś wieki temu że nie dopuszczają do siebie myśli że honda może być niepraktyczna. Czasy się zmieniają i część osób idzie w stronę mocy, część lubi sobie oponami zdzierać lakier z błotników a część lubi laminaty i spojlery.

A które auto wypatroszone w środku, albo z twardym zawieszeniem jest praktyczne? To co niektórzy wyprawiają z autami, to mym skromnym zdaniem nienormalne:) Dzisiejsze "trendy samochodowe" spaczone są do tego stopnia, że ludzie wyśmiewają każe auto ze spojlerem, nawet Imprezy WRX STi czy Lancery EVO :) Ostatnio z kuzynem oglądałem Porsche SuperCup i zaczął się śmiać z wyścigówek, że spojler z tyłu nadaję się tylko do tego, by na nim siadać i pić alkohol :mur:

mooha napisał(a):
kdwapl napisał(a):
Nie wiem, jak Tobie inaczej napisać, że jak się patrzy na takie BMW, które przytoczyłeś, to 1sza myśl jaka się pojawia to taka, że to auto pewnie jest piekielnie szybkie (nikt nie musi wywieszać transparentów, że auto jest do zapitalania, bo wielki tylny spojler, poszerzone nadkola, spliter itp. mówią same za siebie). Ale po bliższym przyjrzeniu, pojawia się uśmiech politowania przez te komicznie wyglądające negatywy i naciągi

skoro już tak rozmawiamy o tym bmw to pokaż mi te naciągi i negatywy, bo z tego co ja znam to auto to nigdy nie miało ani naciągu ani negatywu i służy do zadupcania ;) no ale skoro nie bywasz na imprezach typu raceism itp to skąd możesz to wiedzieć ;)
wybacz że się Ciebie tak czepiłem ale dziwi mnie po prostu takie podejście do tematu - "nic nie wiem o aucie ale skoro miało lub ma negatyw, jest obniżone i kij wie co jeszcze to jest komiczne i na pewno nie zapitala" ...... przypominam tylko że "weszła moda" na mocne auta więc wiele z nich tylko wygląda pokracznie ;)

Jak coś, co ma z tyłu negatyw większy niż z przodu (wgl jakikolwiek większy negatyw na tyle..), z kołami dotykającymi nadkoli, może zapitalać? No nie potrafię sobie tego wyobrazić- dość powiedzieć, że ile w życiu naoglądałem się wyścigów, to nie ujrzałem w taki sposób przerobionych aut... Nawet na filmikach z Nordschlaife nie widziałem takich pojazdów, które robiłyby jakiś pogrom (jakikolwiek w ogóle :) ) Jak coś wygląda pokracznie, to i tak jeździ... (no chyba, że na 1/4mili, ale kogo to kręci :) )

mooha napisał(a):
kdwapl napisał(a):
O wizytach na torze też nie pisałem, poza tym żyjemy w kraju jakim żyjemy więc... Tak samo mogę się Ciebie zapytać ile dni w roku spędzasz na zlotach, bo te pojazdy do niczego innego chyba nie służą..

no więc ja bywam niemal co łikend od maja do września na jakimś zlocie lub przynajmniej spocie...a skoro nie ma torów w Polszy to po co budować rejskar? ;) żeby sie nim wozić po ulicach ? ;) czy przyjeżdżać na zloty ? :P

Myślę, że Ty masz w głowie prawdziwie hardkorową wersje rejscar. Wystarczy coś takiego, jak w linku: https://www.youtube.com/channel/UCfLxCo ... 24hZ0zZGjA
Wątpię, by te BMW jeździło tak po torze i równie dobrze po normalnych ulicach ;)

mooha napisał(a):
temat rzeka, nie róbmy już tutaj syfu bo i tak zrobiliśmy i można by prosić adminów o konstruktywne wycięcie postów i wrzucenie ich do osobnego tematu o nazwie np "rejskar vs pomnik" ale nie do kosza, bo szkoda klawiatury :D a temat można konstruktywnie pociągnąć dalej w różnych kierunkach i aspektach :)
[/quote]
:idea: Wystarczy jakis luźny topic, w którym możnaby gadać o wszystkim i o niczym, mym skromnym


26 sie 2015, 20:16
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 22:55
Posty: 605
Auto:: P3G+Civ4G
Lubie takie dyskusje :) a projekt jak najbardziej mi sie podoba. Moze byc ciekawie. Do tego jakbys zapodal wyscigowe diamondy albo mangelsy to by dopiero bylo rajsingowo


27 sie 2015, 19:16
Zobacz profil

Dołączył(a): 09 kwi 2014, 13:19
Posty: 146
Lokalizacja: GŁOGÓW
Auto:: Honda Prelude
silnik: B20A9
Znalezione w sieci


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


26 lis 2015, 4:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2014, 15:29
Posty: 183
Lokalizacja: Głogów
Auto:: Prelude
silnik: B20A9
Znaleźć też można zdjęcia z toru :) Miazga, ale po publicznych troche trudno by sie jezdziło :mrgreen:


26 lis 2015, 19:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2012, 16:29
Posty: 65
Auto:: Prelude 3G, Civic 5G
Tez jestem ciekawy efektu końcowego bo sam jestem na etapie poszerzen... I trzeba z tym trochę powalczyć ☺ powodzenia

_________________
Obrazek


29 lis 2015, 9:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 14:37
Posty: 143
Lokalizacja: Legnica
Auto:: H O N D A
silnik: B20A5
Żółtą znam, gdzieś widziałem zdjęcia :) Obie z resztą świetne i coś takiego chciałbym kiedyś zrobić. I coś mi się wydaje, że z prelude to one mają tylko wspólny wygląd :D
Co do mojej, to dość dawno nie pisałem i trochę się działo w tym czasie. Niestety też złego, bo z drugiego garażu straciłem fotele kubełkowe, które widzieliście na zdjęciach wcześniej, dwie nowe opony Federal, które też wrzucałem, a oprócz tego skrzynię D2J5, którą trzymałem odkąd zmieniłem na D2J4 i karton z drobnymi gratami tj. np. tarcza sprzęgła exedy, którą trzymałem na zapas, jakieś kierunkowskazy itp. Przez jakiś czas przeszła mi ochota na robienie auta, zwłaszcza, że jestem parę złotych w plecy i zobaczymy co z tego wyjdzie. Na szczęście powoli wraca mi chęć i odbudowywana jest teraz lewa strona, która okazała się dużo bardziej zgnita. Główne elementy kontrukcyjne zostały już zregenerowane, więc zostało już poszycie, i część podłogi, i auto pewnie nabierze już względnie oczekiwanego kształtu.
Czy na przyszły sezon zdążę wyjechać - nie wiem. Skoro już jestem na takim etapie, planuję od razu wsadzić choć częściową klatkę, żeby nie musieć tego robić później, bo to dość kłopotliwe. Plany są spore, ale w przyszłym sezonie wyjadę, żeby co najwyżej trochę się pokazać i przejechać, bo wszystkiego zrobić już na pewno nie zdążę ze względu na pieniądze. Aczkolwiek jeszcze przed rozpoczęciem prac auto jeździło nieźle :)
Niedługo postaram się wrzucić jakieś fotki.

Jeszcze wracając do tematu utraconych gratów, to o ile ze stratą większości gratów jakoś się pogodziłem, to najbardziej bolą mnie te fotele. Jeśli ktoś gdzieś kiedyś przez przypadek zobaczyłby takie same, to chętnie przyjmę taką informację i pewnie jakoś się odwdzięczę. Zdjęcie jest w temacie na pierwszej stronie, jeśli dobrze pamiętam, a hafty były robione na zamówienie, więc nie ma możliwości, żeby ktoś przez przypadek miał takie same. Chętnie odniósłbym się też w tym miejscu do postawy panów w mundurach, ale już szkoda słów.

przem, jak szukałem inspiracji na swoją, to oglądałem też i Twoją, bo miałeś ją już trochę poszerzone błotniki :)


29 lis 2015, 21:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2012, 16:29
Posty: 65
Auto:: Prelude 3G, Civic 5G
Tak były już poszerzone ale nie wyszło to tak dobrze jak bym chciał ☺ a ze progi musiałem przespawac to i błotniki poszły do poprawki.

_________________
Obrazek


02 gru 2015, 0:09
Zobacz profil

Dołączył(a): 09 kwi 2014, 13:19
Posty: 146
Lokalizacja: GŁOGÓW
Auto:: Honda Prelude
silnik: B20A9
duzo tego nie ma :przeprasza:

Fajnie wydech ma poprowadzony :ok:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


04 gru 2015, 16:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 14:37
Posty: 143
Lokalizacja: Legnica
Auto:: H O N D A
silnik: B20A5
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A w międzyczasie na czymś trzeba ćwiczyć :D W sumie stara fotka, bo tuż po zakupie jeszcze w zeszłym roku i trochę już się zmienił samochód :)

Obrazek

Obrazek


26 mar 2016, 3:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 wrz 2013, 14:59
Posty: 16
Lokalizacja: Świebodzin
Auto:: CRV,CRX, Prelude 3 gen
silnik: K20a4,B16a1, B20a9
Odważny projekt i przemyślany widzę :piwo:
6 nowych kapci hmmm coś na styl Mercedesa G63 AMG ;)
Tak poważnie to jeszcze sporo roboty przed Tobą. Mam nadzieje że starczy Ci zapału bo ciekaw jestem efektu końcowego.


08 kwi 2016, 11:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 14:37
Posty: 143
Lokalizacja: Legnica
Auto:: H O N D A
silnik: B20A5
Silnik rozbieram i wyciągam. Zrobi się od razu komorę na cacy, a i w kwestii mechanicznej szykują się ciekawe zabiegi :)
Przy okazji chyba rozwiązałem problem z regeneracją kieszeni wlewu paliwa :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kapcie akurat do clio i muszę przyznać, że w miękkiej mieszance trzymają to auto nieziemsko. W porównaniu do opon cywilnych to niebo, a ziemia. A przy montażu kubłów i porządnych pasów naszła mnie pewna refleksja (w sumie nawet i trochę wcześniej) i pozwolę sobie wieczorem dopisać tu kilka słów.
Miłego weekendu! :)


09 kwi 2016, 16:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2014, 15:29
Posty: 183
Lokalizacja: Głogów
Auto:: Prelude
silnik: B20A9
30L bak z jednej strony auta?


09 kwi 2016, 20:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 14:37
Posty: 143
Lokalizacja: Legnica
Auto:: H O N D A
silnik: B20A5
Do 30, to mu jeszcze daleko. Ale tak, będzie umieszczony po jednej stronie auta, choć dość blisko środka. Natomiast jeśli pytanie odnosi się do rozkładu masy, to pomyślałem o tym, więc spokojna głowa, wkrotce sie wyjasni :) Z resztą nawet, gdybym nie pomyślał, to i tak lepsze rozwiązanie, niż często stosowany szescienny zbiornik w samym rogu bagaznika, choc niekiedy moze miec to swoj cel.


10 kwi 2016, 16:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2014, 15:29
Posty: 183
Lokalizacja: Głogów
Auto:: Prelude
silnik: B20A9
No jestem ciekawe, jak to będzie pasować. Czekam więc na 'wkrótce' ;)


11 kwi 2016, 17:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL