Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
kamilowa brzydula 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Sory za OT ale kalim... Ty chyba nie masz dzieci, co? Niestety kobiety i dzieci mają to do siebie, że nie zwracają szczególnej uwagi przy otwieraniu drzwi. Kicia na zlocie letnim przyp...oliła kiedyś w ostanią prelę, którą powinno to spotkać czyli w prelę Ostrego. Na szczęście miał tam tyle powłok lalkieru, że nic się nie stało. Ja to zapamiętałem, Ostry chyba też, ale Kicia... Spłynęło to po niej bez śladu. Z dziećmu jest jeszcze gorzej. Jak parkuje ze swoimi przy jakimś aucie to wysiadam pierwszy, otwieram za nie drzwi do bezpiecznego momentu i trzymając drzwi pozwalam im wysiąść. I robię tak nawet w accordzie i nawet jak zaparkowałem koło łady samary, choć takich wynalazków już nie ma na warszawskich drogach. Więc proszę, trochę wyrozumiałości dla innych. Listwy ochronne nie zawsze pomogą i jeśli chce się uniknąć tego typu zdarzeń to albo trzeba parkować z dala od innych aut albo nie należy używać preli do jazdy na co dzień. Ja byłem do tego zmuszony w ostatnim roku i zaliczyłem trzy przycierki parkingowe pod moją nieobecność. Ale pogodziłem się z tym i nikogo za to nie winię. No może z wyjątkiem sytuacji kiedy ktoś mi perfidnie przywalił w przedni błotnik i odjechał jak gdyby nigdy nic. :(

_________________
Części do prelude III gen


26 lut 2015, 21:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 wrz 2014, 21:12
Posty: 115
Lokalizacja: Poznań
Auto:: Prelude III '91
silnik: B20A3
No tak, dzieci jeszcze nie mam i fakt, że jeżeli rodzic ich nie nauczy poszanowania dla cudzej własności to nie można ich winić. Ale sam udowodniłeś kawałek dalej, że da się o to zadbać :)

Mnie denerwują ignoranci, którzy za nic mają cudzą własność, to są ci sami ludzie którzy parkują na dwóch miejscach parkingowych, to ten typ człowieka, dla którego liczy się tylko "ja i moje".

Wiadomo, każdemu może zdarzyć się wypadek, ale wystarczy minimum ostrożności i wszyscy będą szczęśliwi :)


26 lut 2015, 22:01
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2012, 18:23
Posty: 96
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude
silnik: B20a9+
daj zderzaki w kolor, bedzie o niebo lepiej wygladac :-)


27 lut 2015, 11:19
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Organizator Zlotu 2012
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 21:23
Posty: 525
Lokalizacja: Czersk
Auto:: Prelude BA4
silnik: B20A9 , J35A1
Mi osobiście podoba sie połączenie felg i tych zderzaków bez koloru, ale to oczywiście tylko moje zdanie. Właściciel zrobi jak będzie uważał.

_________________
Obrazek
PRACOWNIA TAPICERKI SAMOCHODOWEJ -CZĘŚĆI DO P3G Dla forumowiczów zniżka !!! tel:503789900


27 lut 2015, 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 05 gru 2012, 18:00
Posty: 505
Lokalizacja: Wołczyn
Auto:: ba,cb,ab
silnik: 12/16v.
Glina napisał(a):
Mi osobiście podoba sie połączenie felg i tych zderzaków bez koloru.

X2
Wyglada świetnie.
Jak pomalujesz - będzie taka sama jak większość, a tak wygląda wyjątkowo i b.dobrze zarazem, a to nie zawsze idze w parze.

_________________
I n s t o c k W e t r u s t.


27 lut 2015, 17:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 19:52
Posty: 215
Lokalizacja: PRA - DGR
Auto:: CG2
silnik: J30A1
do pomalowania to są tylko te podrdzewiałe końcówki progów :) zderzaki zostają jak są bo wyjątkowo to wszystko się prezentuje

_________________
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek


27 lut 2015, 21:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 wrz 2014, 21:12
Posty: 115
Lokalizacja: Poznań
Auto:: Prelude III '91
silnik: B20A3
Dzięki za miłe słowa :)

Jak wszystko pójdzie dobrze to prela na dniach pojedzie do blacharza.

A w międzyczasie poszła troszkę w dół :yahoo:

Tu zaraz po opuszczeniu podnośnika, teraz jest nieco niżej. Jak ogarnę normalne foto to wrzucę.

Obrazek


01 mar 2015, 20:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 wrz 2014, 21:12
Posty: 115
Lokalizacja: Poznań
Auto:: Prelude III '91
silnik: B20A3
No to prela pojechała do doktora od blachy i lakieru :yahoo:

Oprócz tego poszła jeszcze trochę w dół.

I w związku z tym mam pytanie : kto jeździł/jeździ tak lub bardziej obniżoną preludą ?

Pytam dlatego, że zaraz po posadzeniu jej na glebie porozpadały się osłony gumowe sworzni górnych. Pewno stare były :gwizdze: Nowe są już w drodze, a pytanie brzmi : jak jest z trwałością tych sworzni przy jeździe tak obniżonym autem ?

Poza tym na lewym kole zrobił się większy negatyw niż na prawym, czym to może być spowodowane ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek


09 mar 2015, 14:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 14:37
Posty: 143
Lokalizacja: Legnica
Auto:: H O N D A
silnik: B20A5
kalim napisał(a):
I w związku z tym mam pytanie : kto jeździł/jeździ tak lub bardziej obniżoną preludą ?

Pytam dlatego, że zaraz po posadzeniu jej na glebie porozpadały się osłony gumowe sworzni górnych. Pewno stare były :gwizdze: Nowe są już w drodze, a pytanie brzmi : jak jest z trwałością tych sworzni przy jeździe tak obniżonym autem ?


Powinny trochę pożyć. Kwestia użytych zamienników i twardości zawieszenia. No i oczywiście użytkowania, a więc dróg, po jakich będziesz jeździł.

kalim napisał(a):
Poza tym na lewym kole zrobił się większy negatyw niż na prawym, czym to może być spowodowane ?


Tym, że zmiana wysokości zawieszenia powoduje rozjechanie się geometrii, która w tym wypadku możliwe, że już nie była idealna. Jak auto trochę postoi, a więc sprężyny złapią swoją wysokość, i zmienisz sworznie, to jedź na ustawienie geometrii i po sprawie.


09 mar 2015, 15:07
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 15:58
Posty: 357
Lokalizacja: Kraków
Auto:: BMW
silnik: 2.5
kalim napisał(a):
I w związku z tym mam pytanie : kto jeździł/jeździ tak lub bardziej obniżoną preludą ?

Pytam dlatego, że zaraz po posadzeniu jej na glebie porozpadały się osłony gumowe sworzni górnych. Pewno stare były :gwizdze: Nowe są już w drodze, a pytanie brzmi : jak jest z trwałością tych sworzni przy jeździe tak obniżonym autem ?

tak czyli jak? -60 ? -100 ? :D
moja leży na ziemi i póki co sworznie tylko umarły, ale sie nie rozpadły :)

_________________
http://www.wrapcollabo.com


16 mar 2015, 21:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 wrz 2014, 21:12
Posty: 115
Lokalizacja: Poznań
Auto:: Prelude III '91
silnik: B20A3
Nie mierzyłem tego, obstawiam między -60 a -80 :roll:

Sworznie już dotarły, ale auto nadal się robi u lakiernika, bo jednak będzie malowane w całości :gwizdze:

Jakieś jeszcze porady przy obniżaniu auta ?

Popuszczać wszystkie tuleje na wahaczach i skręcać w nowej pozycji zawiasu żeby się nie pozrywały ?


Obrazek


16 mar 2015, 22:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2013, 13:13
Posty: 193
Lokalizacja: EPA
Auto:: Accord III
silnik: B20A2/A7
kalim napisał(a):

Popuszczać wszystkie tuleje na wahaczach i skręcać w nowej pozycji zawiasu żeby się nie pozrywały ?


Obrazek


tak i zbieżność też

_________________
...niech potomni wiedzą jakie to piękne samochody produkowali kiedyś Japończycy bo dziś już takich nie robią...


22 mar 2015, 13:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 wrz 2014, 21:12
Posty: 115
Lokalizacja: Poznań
Auto:: Prelude III '91
silnik: B20A3
Auto z grubsza poskładane :yahoo: Zostało je porządnie umyć, wysprzątać i ogarnąć parę szczegółów.

Na szybko cyknąłem chlebem parę fotek. Jak znajdę kogoś, kto potrafi się obsłużyć aparatem, to zrobię autu porządną sesję.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


24 mar 2015, 18:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 19:52
Posty: 215
Lokalizacja: PRA - DGR
Auto:: CG2
silnik: J30A1
auto wróciło od blacharza i lakiernika ,a robisz foty jakbyś chciał ukryć rude progi i nadkola :torba:
fajnie się prezentuje na tych felgach i z czarnymi zderzakami :ok:

_________________
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek


25 mar 2015, 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2013, 19:18
Posty: 192
Lokalizacja: Ostróda/Achim
Auto:: FK2 BA4
silnik: K20C1 B20A9
Ja jednak jak bym malował całe auto, to zderzaki też bym pomalował w kolor :)


25 mar 2015, 21:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL