Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona
Prelude B20A3 by Kitt2496 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 05 gru 2012, 18:00
Posty: 506
Lokalizacja: Wołczyn
Auto:: ba,cb,ab
silnik: 12/16v.
Jak dla mnie alu tragedia.

_________________
I n s t o c k W e t r u s t.


31 sie 2016, 23:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2015, 23:44
Posty: 132
Lokalizacja: małopolskie
Auto:: Prelude 2.0 EX '91 AC
silnik: B20A3
Na żywo wyglądają znośnie. A malowanie tez zrobi swoje. Jak później będzie słabo to zawsze można sprzedać.

_________________
https://www.facebook.com/PreludeBA4byKitt


01 wrz 2016, 7:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 30 sty 2015, 14:01
Posty: 180
Lokalizacja: Piła
Auto:: Honda Prelude |||
silnik: B20a9 (BA4)
Myślę że jakbyś obecne ogarnoł swoje w biały kolor byłoby miodzio :) a jak będziesz chciał je sprzedać to daj znać ::)


01 wrz 2016, 11:16
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Srebhanka napisał(a):
ogarnoł

Na starym forum była taka zasada żebyś mi za tego orta ogarnął piwko. ;)

_________________
Części do prelude III gen


01 wrz 2016, 11:37
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 22:55
Posty: 605
Auto:: P3G+Civ4G
Widziana przed chwila tj. Kolo 17.20 jak skręcała z Walerego Sławka w kamieńskiego w kierunku r. Matecznego. Ale się blyszczala :)


01 wrz 2016, 18:48
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 15:58
Posty: 357
Lokalizacja: Kraków
Auto:: BMW
silnik: 2.5
Srebhanka napisał(a):
Myślę że jakbyś obecne ogarnoł swoje w biały kolor byłoby miodzio :)

i musiał je myć co 4 kilometry....najbardziej zdupiony kolor na felgi, serio. chyba że ktoś lubi jeździć syfem to polecam :mur:

_________________
http://www.wrapcollabo.com


02 wrz 2016, 1:00
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Ja na co dzień miałem białe fele - na początku w preli a potem w civicu. Nie były zasyfione. Klocki pylą przy większych prędkościach więc tak naprawdę po trasie felgi były brudniejsze niż reszta auta. Jak ktoś lubi żeby auto się wyróżniało to biała felga jest świetnym rozwiązaniem. A już do czerwonej budy pasuje wg mnie idealnie.

_________________
Części do prelude III gen


02 wrz 2016, 7:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 mar 2013, 23:20
Posty: 72
Lokalizacja: Poznań
Auto:: Prelude III i Alfa Spider
silnik: B20A3
mam białe felgi w alfie
co prawda robią robotę,zwłaszcza z czerwonym lakierem
ale czyszczenie ich co drugi dzień bywa męczące:)
i to jazda tylko w mieście


04 wrz 2016, 17:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2015, 23:44
Posty: 132
Lokalizacja: małopolskie
Auto:: Prelude 2.0 EX '91 AC
silnik: B20A3
To nie jest tak, że w Pralce nic się nie dzieje. Dzisiaj, jak się spotkałem z kolegą ze strony motokiller.pl, bo akurat był w moich okolicach, to usłyszałem, że coś mi się obija w układzie wydechowym. Do wymiany była siatka - połączenie elastyczne pomiędzy kolektorem 4-2-1 a resztą wydechu. Cena? 84zł z robocizną, ponieważ siatka kosztowała mnie 54zł. Dostatnio też zaczęły mi piszczeć hamulce przód. Nie mam pojęcia czemu. Zbieram pieniądze na nowe tarcze, oraz klocki hamulcowe, ponieważ jak hamuję, to lekko wibruje mi kierownica i słyszę nieprzyjemny dźwięk. Prawdopodobnie mam skrzywione tarcze, i to może być problemem. Całość myślę, że się zamknie w 300złotych. Po tej wymianie będę miał odnowiony układ hamulcowy w prawie całości. Brakuje jeszcze tylko węży gumowych wymienić na stalowy oplot, ale i na to przyjdzie czas. Niedługo też będzie się zbliżała wymiana opon na zimowe, oraz oleju. Zima idzie, więc trzeba oszczędzać na różne modyfikacje i naprawy na następny sezon. Do wiosny chciałbym przemalować nowe 17", zrobić sleepy eyes, custom recrator, zrobić końcówki wydechu i wiele, wiele innych rzeczy w mechanice. Kto wie, może 16v na wtrysku?

_________________
https://www.facebook.com/PreludeBA4byKitt


26 wrz 2016, 21:10
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
kitt2496 napisał(a):
To nie jest tak, że w Pralce nic się nie dzieje. Dzisiaj, jak się spotkałem z kolegą ze strony motokiller.pl, bo akurat był w moich okolicach, to usłyszałem, że coś mi się obija w układzie wydechowym. Do wymiany była siatka - połączenie elastyczne pomiędzy kolektorem 4-2-1 a resztą wydechu. Cena? 84zł z robocizną, ponieważ siatka kosztowała mnie 54zł.

Ten elastyczny łącznik nazywamy potocznie plecionką. :)

kitt2496 napisał(a):
Dostatnio też zaczęły mi piszczeć hamulce przód. Nie mam pojęcia czemu. Zbieram pieniądze na nowe tarcze, oraz klocki hamulcowe, ponieważ jak hamuję, to lekko wibruje mi kierownica i słyszę nieprzyjemny dźwięk. Prawdopodobnie mam skrzywione tarcze, i to może być problemem. Całość myślę, że się zamknie w 300złotych.

Za 300zł to najtańsze badziewie kupisz. Dopłać stówkę to wybór będziesz miał lepszy. Jeśli tarcze biją to musi być tego przyczyna. Może któryś tłoczek się przycina bo dostał korozji. Sprawdź dokładnie tłoczki i jarzma. Zestaw naprawczy to koszt ok 150zł a będziesz miał zapewniony spokój. Najpierw bezpieczeństwo, potem mody.

_________________
Części do prelude III gen


26 wrz 2016, 21:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2015, 23:44
Posty: 132
Lokalizacja: małopolskie
Auto:: Prelude 2.0 EX '91 AC
silnik: B20A3
Dzięki za info, co do plecionki :)

Mam świeżo zregenerowane zaciski hamulcowe. Hamulce piszczą mi od tygodnia przed regeneracją. Wiem, bezpieczeństwo przede wszystkim. Musze dokładnie obejrzeć zaciski, bo mogło coś tam się niedobrego zrobić. Przy hamowaniu lekko ściąga mi w prawo, więc coś może być na rzeczy. Jak będę brał nowe tarcze oraz klocki to co jest godnego polecenia?

_________________
https://www.facebook.com/PreludeBA4byKitt


26 wrz 2016, 22:14
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Co do klocków to z niższej/średniej półki w cenie ok 120zł kupisz TRW, brązowe kashyiamy (podobno ostatnio się popsuły i piszczą). Odradzam czarne EBC ale polecam zielone EBC (choć trochę kosztują). Jeśli przy hamowaniu ściąga w prawo to sprawdź czy przypadkiem przy przyspieszaniu nie ściąga w lewo. Jeśli tak to masz wywalone gumy na przednim prawym drążku łączącym przedni dolny wahacz z traction barem (przednią belką zawieszenia).

_________________
Części do prelude III gen


26 wrz 2016, 22:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 02 gru 2012, 12:23
Posty: 188
Auto:: BA2 ED7
silnik: B20A1 D16A9
Masz EX'a, więc bierz ode mnie NISSHINBO, napiszę krótko - lepszych klocków w tej cenie nie znajdziesz.

http://www.olx.pl/oferta/klocki-hamulco ... aAzBT.html


27 wrz 2016, 7:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2015, 23:44
Posty: 132
Lokalizacja: małopolskie
Auto:: Prelude 2.0 EX '91 AC
silnik: B20A3
Wiem co jest z silnikiem. Panewka się obróciła na wale. Wał idzie do szlifu, kupić nowe panewki, uszczelki, uszczelniacze i jeździć, bo nudzi mi się za prelą...

_________________
https://www.facebook.com/PreludeBA4byKitt


09 paź 2016, 21:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2012, 10:56
Posty: 807
Lokalizacja: Piła
Auto:: osobowe
silnik: spalinowy
wał bedziesz szlifował ,serio?? powodzenia..

_________________
pozdrawiam Plewis


09 paź 2016, 21:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL