Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Prelude B20A3 by Kitt2496 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 22:55
Posty: 605
Auto:: P3G+Civ4G
Ja już dawno zimówki wywaliłem... i nie żałuję bo dziś przy opadach śniegopodobnego czegoś w Kraku przy mokrej jezdni moje jednosezonowe letnie uratowały mi dupę gdy musiałem zrobić łosia omijając laskę co na stopie nie zahamowała firmową kia na zimówkach :) na zimówkach na mokrym to bym ze 2 piruety zrobił i zatrzymał się tyłem na barierkach...

A co do docinek Drajwera to się nie dziw.... Po cieżkiej tyrce jak człowiek wywali sobie kilka browców to się agresor prześmiewczy włacza... tez tak mam i mi się czasem hejter włącza... co nie znaczy ze ktoś komuś chce wytknąć czy wyśmiać... niemniej jednak jak coś palniesz w poście to ktoś ci dopali... hehe. Więc uwazaj co piszesz :) przynajmniej jest wesoło :)

ps. Ja też nie narzekam na A3... Księżniczka zapieralała na nim jak dłubana A7 Ostrego i tez wlałem ceramizer , w czerwonej na LPG na Blosie a potem na rurkach bezposrednio do przepustnic wg. patentu Młodegorycha zapindalała również i spalanie spadło z 12 do 9 L ... Jedyna wada preludy z A3 to hamulce... Gratki z remontu, mam nadzieje ze pojeździ trochę


18 kwi 2017, 16:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2015, 23:44
Posty: 132
Lokalizacja: małopolskie
Auto:: Prelude 2.0 EX '91 AC
silnik: B20A3
U mnie póki co spalanie na benzynie oscyluje w granicach 10l/100km. Strasznie dużo, dlatego za jakiś czas zawiozę samochód do warsztatu, gdzie specjalizują się w gaźnikach. Z planowanych rzeczy, to na pewno czyszczenie gaźników ultradźwiękami, oraz dobór mieszanki. To plan na wakacje. Coś mi zaczęło stukać w zawieszeniu z tył, jak jadę po ciasnym rondzie z prędkością około 15-20km/h, mam pękniętą jedną sprężynę, więc szykuje się większy wydatek na zawieszenie. Planuję zrobić tak: wymienić sprężyny, utwardzić i zregenerować amortyzatory. Mam pytanie do osób, które siedzą więcej w prelach, co jeszcze warto wymienić w zawieszeniu, przy wymianie sprężyn, amortyzatorów? Bo tą wymianę planuję na koniec maja, ale do tego czasu chcę pozbierać nieco informacji.

_________________
https://www.facebook.com/PreludeBA4byKitt


25 kwi 2017, 15:34
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
kitt2496 napisał(a):
spalanie na benzynie oscyluje w granicach 10l/100km. Strasznie dużo

Tak z ciekawości, ile byś chciał żeby palił ponad 25-cio letni silnik 2.0 na gaźnikach?
Mam nowoczesny silnik 2.0 w Accordzie z '09 (seria R, stworzona dla oszczędności) i w mieście pali 12.5, na trasie, to zależy od prędkości, przy 160 pali 12, pewnie jadąc 100-120 spaliłby 8 (nie miałem okazji przetestować ;) )
2.0 to jednak dwa litry. Nie ma szans by palił 6. To nie TDi.

_________________
ObrazekObrazek


25 kwi 2017, 15:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2015, 23:44
Posty: 132
Lokalizacja: małopolskie
Auto:: Prelude 2.0 EX '91 AC
silnik: B20A3
Wiem, że nie ma co wymagać cudów, ale prela jest lżejsza o blisko pół tony od accorda, ma silnik słabszy o 46KM, no i nie jest na wtrysku. Wynik, który mnie zadowoli, to 8l pb95/100km w cyklu mieszanym, tak jak zwykle jeżdżę. Może mam zbyt duże oczekiwania od tego silnika, ale po kapitalce spodziewałem się mniejszego spalania. To auto wymaga jeszcze trochę, pracy. Jak mi się uda osiągnąć zadowalający mnie efekt, to na pewno zdam recenzję.

Może mi coś doradzisz z zawieszeniem, jak już jesteś aktywny w moim wątku?

_________________
https://www.facebook.com/PreludeBA4byKitt


25 kwi 2017, 16:15
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
10 litrów benzyny o bardzo dobry wynik. Mi jedyne P3G jakie miałem w benzynie i jakim jeździłem na co dzień paliło 14 litrów w mieście.
Co do zawieszenia - wymieniaj to o wymaga wymiany. Nic profilaktycznie, chyba, że będziesz wkładał oryginalne części.

_________________
Części do prelude III gen


25 kwi 2017, 16:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
U mnie Prela robi w mieście 70 km za 5 dych czyli na około 11L. Wcześniej przed czyszczeniem gaziorów, regulacją i ustawieniem dawek było 50 za 50 ;) ale od razu mówię, że są to krótkie odcinki więc pewnie 1/3 tego dystansu jest robiona na ssaniu. IV gen F20A4 palił mi dokładnie tyle samo co zielona teraz a do tamtej motorowni nie miałem żadnych zarzutów. Zresztą od małego pamiętam, że o Hondach mówili, że lubią wysokie obroty ale za to potrafią wachy też opierd... :D więc chyba ten typ tak ma. No do 8/100 to chyba tylko w trasie i przy prędkości do 90km/h.

Chciało się Hondy to tera trza lać ! :mrgreen:

1.9 TDI spali mniej... ale zamieniłbyś się ? :gwizdze:


25 kwi 2017, 18:17
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 22:55
Posty: 605
Auto:: P3G+Civ4G
Mój rekord na benie to 7,2L i to Prelą wydmuszką jadąc max 90km/h na trasie kraków-sanok-kraków.... 10 czy 12 w mieście to minimum na benzynie. W cyklu mieszanym nie licz na mniej niż 9L. Jakbyś miał LPG i patent z rurkami pod przepustnice to na dobrej regulacji 9L LPG w mieście, ale to przy gazie gdzie spalanie masz liczone czysto z jazdy gdyż odpalasz na benie i jak przełączysz na gaz, zanim paliwo się z komór wypali to już przejeżdzasz pare km...
Co do zawieszenia tył to zobacz w jakim stanie są sworznie górnego wahacza. Niestety nie są już dostepne... Moze uda Ci się trafić jeszcze gdzieś te sworznie firmy CTR ale więcej jak 5000 km na nich nie zrobisz. Najlepszym wyjściem jest regeneracja tych sworzni. W Krakowie na centralnej robią fajnie... One są powodem większosci stuków w tylnym zawieszeniu.

A tak żartem to jak wozisz kogoś to krzyknij "dołóż się na wachę Bejbe" :)


Ostatnio edytowano 25 kwi 2017, 18:43 przez maly2001, łącznie edytowano 1 raz



25 kwi 2017, 18:31
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
Akurat samochody z wtryskiem mają większą kontrolę nad ilością wtryskiwanego paliwa i mimo większej mocy będą mniej palić niż gaźnik.
Jak masz spalanie 8l w trasie, 10 w cyklu mieszanym i 12 w mieście to przy silniku 2.0 w preludzie powinieneś być zadowolony.
Mniejsze spalanie jedynie civic 1.4, a i też nie do końca bo jak się zachce szybciej czy dynamiczniej jechać to spali więcej niż mocniejszy silnik.

Jeśli chodzi o zawieszenie to tak jak Darek napisał - wymień to co potrzeba. Sprawdź gumy i sworznie i wymień tylko to co się kwalifikuje do wymiany.
Chyba, że chcesz inwestować i trzymać auto całe życie to wymień wszystko na nowe.

Ja wymieniłem wszystko bo miałem taki kaprys ;) ale nie będę nikogo namawiał do takiego postępowania.

_________________
ObrazekObrazek


25 kwi 2017, 18:40
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 mar 2013, 23:20
Posty: 72
Lokalizacja: Poznań
Auto:: Prelude III i Alfa Spider
silnik: B20A3
mój tato miał taką b20a3 w przedlifcie jako nówke z salonu ,i z tego co wspomina to w mieście paliła jakieś 10.5 -11 litrów......i to ponad 20 lat temu,kiedy ruch na ulicach był inny niż teraz
więc nie wiem o co chodzi z tym 10 litrów:)przecież to mniej niż podaje producent


25 kwi 2017, 19:23
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 15:58
Posty: 357
Lokalizacja: Kraków
Auto:: BMW
silnik: 2.5
jaką masz sprawność amortyzatorów że wymagają one regeneracji i utwardzania?

_________________
http://www.wrapcollabo.com


25 kwi 2017, 19:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 mar 2013, 23:20
Posty: 72
Lokalizacja: Poznań
Auto:: Prelude III i Alfa Spider
silnik: B20A3
ja jestem zaskoczony jakością tego auta,kilka dnia temu przegląd,i na oryginalnych amorach(ponad 280 000km) sprawność przód po 68 %,tył 58 %
aż nie możliwe że tak długo wytrzymały


25 kwi 2017, 20:55
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Miałem prelę z przebiegiem grubo ponad 300 tys km na seryjnych amorkach. Większość tego przebiegu we Francji, skąd była ściągana więc nie ma się co dziwić. Seryjne amortyzatory w prelude są rewelacyjne i nie ma co zastępować ich tanimi zamiennikami. Regenerację też znoszą świetnie. Ja swoje regenerowałem i delikatnie utwardzałem (tylko przód) 8 lat temu i nadal jest git.

_________________
Części do prelude III gen


25 kwi 2017, 22:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2015, 23:44
Posty: 132
Lokalizacja: małopolskie
Auto:: Prelude 2.0 EX '91 AC
silnik: B20A3
Dobra Panowie, dziękuję za aktywność w tym poście, ale nie róbmy spamu w tym dziale.

_________________
https://www.facebook.com/PreludeBA4byKitt


25 kwi 2017, 23:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2015, 23:44
Posty: 132
Lokalizacja: małopolskie
Auto:: Prelude 2.0 EX '91 AC
silnik: B20A3
Jutro pierwszy maja, więc trzeba uczcić święto pracy poprzez zrobienie kilku rzeczy w hondzie. Oto plany na maj:
- wymiana kompletu sprężyn, oraz zużytych gum zawieszenia
- odświeżenie zacisków przód
- uszczelnienie tylnej lampy od strony pasażera, ponieważ zbiera się w niej woda(niewiele, ale to trzeba naprawić)
- lakierowanie alufelg(są już wypiaskowane i naprawione) i założenie nowych opon letnich
- wymiana sprężyn przednich reflektorów
- po rozprawieniu się z zawieszeniem geometria 3D albo ustawianie zbieżności
- zakodowanie dwóch wkładek zamków na kluczyk od stacyjki, oraz dorobienie nowego kluczyka
- zrobienie uchwytu do mocowania akumulatora
- wymiana miedzianego oraz dwóch gumowych węży od instalacji LPG

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z tego miejsca chciałem złożyć podziękowania dla użytkowników: krecik99 za dwie klamki z wkładkami, oraz GreenShadow za dwa surowe kluczyki.

Przy okazji ostatnio udało mi się odstać OEM uchwyty do bata maski, więc wziąłem 10 xD. Drugą część właśnie zamówiłem ze strony Jarusnet.pl. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie owiewka szyberdachu. Nie ma ktoś może na zbyciu? Pytanie raczej retoryczne, bo jak ktoś ma, to nie chce się pozbyć. Przeglądając internety znalazłem takie oto coś: http://allegro.pl/owiewka-szyberdachu-d ... 62601.html . Szyber w preli ma szerokość 90cm, więc powinna owiewka podpasować. Jak macie zamontowane owiewki do swoich hond? Macie je przyklejone, chwycone na jakimś zatrzasku, czy może jeszcze jakoś inaczej?

Co do kół, to mam w planach je polakierować, tylko zastanawiam się nad kolorem. Jakiś krzykliwy kolor odpada, podobnie jak biały, czarny oraz zielony i niebieski. Najbardziej się skłaniam ku kolorowi Sepang Bronze, ale chętnie posłucham innych opinii.

Samochód przejechał 1000km od remontu, i nic nie wyszło bokiem, kompresja na wysoce zadowalającym poziomie, i żadnych niepokojących dźwięków z komory silnika. Przez wakacje mam w planach oddać prelę do ogarniętego gaźnikowca, który wyczyści ultradźwiękami te gaźniki, oraz wyreguluje je. Jak to będzie zrobione, i nic po drodze się nie zepsuje, to spróbuję naprawić klimę. Dużo planów, a co z tego wyjdzie, to czas pokaże.

_________________
https://www.facebook.com/PreludeBA4byKitt


30 kwi 2017, 13:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 17 cze 2013, 21:57
Posty: 49
Lokalizacja: Kraków
Auto:: BA4
silnik: B20A9
Kolor felg jak najbardziej na tak. Ewentualnie cos w strone grafitu. Co do owieki mysle ze nawet jesli spasuje to nie bedzie zachwycac. Jest taka jakas podkrecona z garbem do gory i watpie by to pasowalo do bryly bo juz nawet taka prosta plaska juz duzo miesza na dachu.


30 kwi 2017, 13:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL