Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
Padaczka ex:) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2012, 21:43
Posty: 34
Lokalizacja: WWL
Auto:: p3g
silnik: B20A9
To są dopiero MODY. Szacunek.


21 lis 2012, 3:01
Zobacz profil

Dołączył(a): 19 lis 2012, 19:04
Posty: 38
Auto:: prelude
Gruba zabawa... Kompresor będzie siedział nad kol wydechowym? W tej budzie nie ma wiele miejsca niestety.
Wał puścisz wnęką na wydech? Pomieści się to to? Co z wydechem? Może krótko i bokiem? To byłby ryk przy 7krpm. Szkoda, że nie ma fotek spodu, choć chyba komunikacja między napędami nie skończona jeszcze? Prela 4wd, to już coś. Nie tam taki se turystyk ;) Choć bi-vtec też by był dobrą konkurencją.
Jakaś szpera na RWD? czy w CRV nie było takiej opcji?

Trzymam kciuki, bo mocno modzona prela. Chyba najmocniej i najwszechstronniej. POWODZENIA

PTQ pomaga?


21 lis 2012, 12:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lis 2012, 2:02
Posty: 49
Lokalizacja: Szczecin
Auto:: P3g
Mialem juz zamontowany jrsc na eatonie m60 jednak troche za malo by wyszlo z moca, dlatego siegnelem po cos wiekszego, tak kompressor bedzie z przodu i wszystko sie miesci:)Wal idzie w tunelu i troszke miejsca zostalo na wydech jednak zaden srodkowy tlumik juz sie raczej nie zmiesci.Wal jest juz dapasowany dlugoscia musi tylko jeszcze poleciec do wywazenia i temat napedow zakonczony poza przednimi polosiami.Fotek spodu nie ma bo auto stoi na klockach drewnianych bo nie mam kanalu ani podnosnika:)Crv nie ma zadnej szpery ale Ebay zaprasza:)

Co to PTQ??:D

_________________
Proste są dla szybkich samochodów,
Zakrety są dla szybkich kierowców.


21 lis 2012, 21:49
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 18:07
Posty: 631
Lokalizacja: Koczargi Stare
Auto:: PRELUDE! BMW
silnik: B20A1
PTQ to zapewne Pentaq z PTP który bardziej ogarnia prele niż serwis


22 lis 2012, 20:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lis 2012, 2:02
Posty: 49
Lokalizacja: Szczecin
Auto:: P3g
PTQ to moj dobry kumpel, wszystko robie sam czasem z drobnymi zapytaniami wale do niego.Raz on mi raz ja jemu pomagam:)

_________________
Proste są dla szybkich samochodów,
Zakrety są dla szybkich kierowców.


22 lis 2012, 20:51
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2012, 21:55
Posty: 102
Auto:: Prelude-H22
zajebista Padaczka ex :)
najbardziej mnie intryguje 4wd 4ws piękna sprawa
gratulacje za odwagę i pomysłowość


23 lis 2012, 10:36
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 0:28
Posty: 462
Lokalizacja: Białystok
Auto:: prelude 3gen 89', MR2 AW11
silnik: B20A5, 4A-GE
Oczywiście gratki za mase pracy :D

Lambo doors wyleciały... a ja bym chyba zostawił :) Wiem, wiem, zalatuje lekką wioską ale do Preli w miare to pasuje.
Jak nie masz podnośnika ani kanału na warsztacie to jak zabezpieczasz spód barankiem? Polecam zainwestować w "minilift". Do lakiernictwa super sprawa.
Pozdrawiam!


25 lis 2012, 19:58
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 15:58
Posty: 357
Lokalizacja: Kraków
Auto:: BMW
silnik: 2.5
Abaddon napisał(a):
to jak zabezpieczasz spód barankiem?


Mat pisał że w deszcz nie jeździ, to raz :P a dwa w tym aucie prędzej bym wychromował cały spód niż go barankiem pokrył :P

_________________
http://www.wrapcollabo.com


25 lis 2012, 20:09
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Auta nie rdzewieją od deszczu tylko od soli i brudu, który przechowuje wilgoć.
Poza tym po co podnosić całe auto żeby je zabezpieczać? I tak metoda pędzlowa jest najskuteczniejsza. Jeśli udało się zamontować dyfer to tym bardzie uda się wejść z pędzlem.

_________________
Części do prelude III gen


25 lis 2012, 21:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 19:38
Posty: 595
Lokalizacja: Podbeskidzie
Auto:: W budowie
silnik: Nie ma!!!
Cytuj:
I tak metoda pędzlowa jest najskuteczniejsza

Bez przesady... Metoda 'pędzlowa" przydaje się tam gdzie nie dojdziemy pistoletem ale zajmuje dużo więcej czasu... Do tego kompresorem możemy nakładać dużo grubsza warstwę nie rozmazując poprzedniej.

_________________
czujesz motyw?
słońce, plaża, morze
nagle ktoś rzuca hasło, że papier toaletowy i mydło rzucili:)
Obrazek
Coco Jambo i do przodu...


25 lis 2012, 21:31
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 15:58
Posty: 357
Lokalizacja: Kraków
Auto:: BMW
silnik: 2.5
drajwer napisał(a):
Auta nie rdzewieją od deszczu tylko od soli i brudu, który przechowuje wilgoć.

jesli nie jeździ w deszczu to pewnie też nie po nim , o zimie nie wspominając ;)

_________________
http://www.wrapcollabo.com


25 lis 2012, 21:42
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Mugen napisał(a):
Bez przesady... Metoda 'pędzlowa" przydaje się tam gdzie nie dojdziemy pistoletem ale zajmuje dużo więcej czasu... Do tego kompresorem możemy nakładać dużo grubsza warstwę nie rozmazując poprzedniej.

Trochę spam robimy ale wiem co piszę. Preparaty antykorozyjne są gęste i żeby nakładać je pistoletem trzeba je wymieszać ze spora ilością rozpuszczalnika. Pędzlem jesteśmy w stanie "wcisnąć" dokładnie preparat i to tam gdzie chcemy i w ilości w jakiej chcemy. Pistolet rozpryskuje poza miejsca, które chcemy zabezpieczać a to jest duży minus. Oczywiście 99% używanych aut zabezpiecza się w ten sposób ale tylko ze względu na czas. Ja się z EXem pierdzielę już czwarty tydzień ale chcę mieć zrobione dobrze. Pół auta wybebeszyłem, nałożyłem ok 4 kg BITEXu i mam grubą warstwę niecieknącego zabezpieczenia. Nic nie poszło na lakier, przewody, zawieszenie, wydech. I to mnie najbardziej cieszy. Mateusz, sory za spam.

_________________
Części do prelude III gen


25 lis 2012, 21:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 19:38
Posty: 595
Lokalizacja: Podbeskidzie
Auto:: W budowie
silnik: Nie ma!!!
Drajwer ja nie rozcieńczam nigdy. Ale Bitexu nie używam więc może z nim tak jest. Jak masz prosta podłogę to ja nie widzę różnicy pędzel czy pistolet a jest szybciej. Wszystko się zmienia jak są zakamarki czy inne niespodzianki. Wtedy pędzelek owszem wygrywa Ale z tym też można sobie poradzić stosując rurki i wężyki. Co do obsmarowywania innych elementów to ja zawsze oklejam wszystko przed operacją. Ale już ok dość Spamu ;)

_________________
czujesz motyw?
słońce, plaża, morze
nagle ktoś rzuca hasło, że papier toaletowy i mydło rzucili:)
Obrazek
Coco Jambo i do przodu...


25 lis 2012, 22:03
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lis 2012, 2:02
Posty: 49
Lokalizacja: Szczecin
Auto:: P3g
Tak wlasnie myslalem jak auto deszczu nie widzialo to teraz z 4wd tylko w deszcze bede latal:d Co do zabezpieczenia spodu auta, to da rade zrobic to bez podnosnika cale miejsce pod bakiem paliwa juz zabezpieczylem, jednak moja metoda wygladala troche inaczej niz wasze.Szczotka stalowa na flexa i zdzieramy cala stara konserwacje miejsca w ktorych byl juz nalot rdzy pomalowane dinitrolem i zostawiamy na pare dni aby dobrze odparowala z niego woda(jezeli na teoretycznie wyschniety dinitrol polozymy barana to rdza wyjdzie jeszcze szybciej!!!) cale oczyszczone miejsce z starej konserwacji malujemy podkladem 2 skladnikowym epoxydowym i na sam koniec dopiero baran z pistoletu, mam nadzieje ze taka operacja wystarczy na kolejne 22 lata zycia pralki.Reszte podwozia zrobie tak samo po skonczeniu projektu pojade do kumpla na podnosnik i nie bede sie juz bawil w lezenie na betonie w dziwnych pozycjach:)

_________________
Proste są dla szybkich samochodów,
Zakrety są dla szybkich kierowców.


25 lis 2012, 23:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lis 2012, 2:02
Posty: 49
Lokalizacja: Szczecin
Auto:: P3g
[ Dodano: 2012-11-24, 01:13 ]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Proste są dla szybkich samochodów,
Zakrety są dla szybkich kierowców.


25 lis 2012, 23:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL