Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Praleczka Seby 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 22 sie 2016, 20:41
Posty: 15
Lokalizacja: Lublin
Auto:: Honda Prelude BA4
silnik: B20A9
A jak BC w porównaniu z D2? Bo planuje też w niedługim czasie jakiś gwint wstawić. Ksport, BC i D2 widzę że podobne cenowo, ale czy ktoś miał, jeździł, porównywał?


28 gru 2018, 18:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2017, 13:26
Posty: 216
Lokalizacja: Kęty
Auto:: Prelude 3g
silnik: B20A5
Jak wybierałem to ciężko było się czegokolwiek o tym D2 dowiedzieć. Z kilku forów wynika że to dokładnie to samo co K sport ale nie mam tej informacji jak potwierdzić.


30 gru 2018, 10:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2017, 13:26
Posty: 216
Lokalizacja: Kęty
Auto:: Prelude 3g
silnik: B20A5
Zawieszenie poskładane. W zasadzie wszystko poza przednimi zwrotnicami (które zrobię przy ogarnianiu hamulców) i drążkami reakcyjnymi (bo się nie udało odkręcić i będzie walka) zostało wypiaskowane i pomalowane proszkowo. Na razie jeżdżę na ustawieniu max wysokim, muszę sobie pomierzyć ile zejść w dół tak by nic nie obcierało przy dobiciu amortyzatorów. Ile to jest max wysoko? Rant progu z przodu ma 15 a z tyłu 16cm do ziemi. Jak się jeździ? Przy rozkręconych amortyzatorach zaskakująco komfortowo, co najmniej tak miękko jak na tokico blue które były wcześniej. Zaznaczam że nie mam porównania do serii.

Początkiem kwietnia fura znowu wraca do garażu i demontuję układ hamulcowy. Zaciski oddam do ogarnięcia Jankowi, założę przewody w oplocie od Goodridge i klocki EBC Green Stuff (chyba że coś innego teraz warto wybrać?).
Oprócz tego pospawany i polakierowany zostanie przedni zderzak oraz przedni błotnik (nadal nie wiem czy zostawić czarny jako "bliznę" po swoich wybrykach czy wrócić w biel :roll: )

Zakres regulacji wysokości
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie jest to plan na już ale prawdopodobnie podziałam w temacie kompletnego zestawu silikonowych przewodów chłodzenia z podwójnym rdzeniem więc gdyby ktoś miał zestaw z 16v na wzór z samochodu rozbiórkowego to chętnie odkupię.


Ostatnio edytowano 31 mar 2019, 10:40 przez 2be3, łącznie edytowano 1 raz



29 mar 2019, 20:40
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Jak przedlift to tylko w bieli.

_________________
Części do prelude III gen


29 mar 2019, 22:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2013, 20:53
Posty: 139
Lokalizacja: Łódź
Auto:: EX
silnik: Całkiem nowe B20A3 :o
Tak jest, kolor i koło robią tu robotę, bardzo ładna pralka.


30 mar 2019, 10:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 10:49
Posty: 233
Lokalizacja: Płock
Auto:: Volvo S60, BMW E36 cabrio
silnik: 2.0t, 3.0
super prela


04 kwi 2019, 21:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2017, 13:26
Posty: 216
Lokalizacja: Kęty
Auto:: Prelude 3g
silnik: B20A5
W planach były oryginały z Concerto ale przypadkiem trafiłem na jakieś kanadyjskie zamienniki :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Zderzak się lakieruje więc na razie nie zakładam. Przyszły też zregenerowane zaciski od Janka - jaram się niesamowicie jego robotą, dzięki! :yahoo:
Obrazek
Obrazek
Ponieważ nie udało mi się dostać nigdzie nowych prowadnic zleciłem ich dorobienie. Jeśli wyjdą w porządku to myślę że bez problemu będzie się dało zrobić też kilka kompletów dla forumowiczów :)
Umęczyłem się trochę przy robieniu nowych przewodów hamulcowych na tylną oś - nie spodziewałem się że trzeba w tym celu demontować deskę rozdzielczą :gwizdze: Ważne że są już zrobione i kolejny temat można wykreślić z listy :ok:
Czekam jeszcze na tarcze i klocki oraz tapicera który ogarnia fotele. Pora najwyższa składać tego gruchota by był gotowy na zlot :driver:


23 maja 2019, 13:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
Prowadnice na tył są dostępne bez problemu, jest to wspólny element w wielu Hondach Szukaj takiego numeru katalogowego 810012
Są np. na alledrogo, ja kupowałem w tym sklepie:
https://superparts.pl/frenkit-810012-pr ... &results=3
No chyba, że szukałeś na przód to niestety nie interesowałem się tematem, bo regenerowałem jak narazie tylko tylne zaciski
Jeśli dodatkowo potrzebujesz tłoczek do tyłu to nr katalogowy P344401 tylko z tym że trzeba przełożyć środkową sprężynę co nie należy do łatwych, są też tłoczki ze sprężyną za odpowiednio wyższą cenę
Moje pytanie brzmi czy zaciski należy lakierować wysokotemperaturowym lakierem? Czy w Twoim wypadku jest zwykły i nic nie powinno odchodzić?
W jakim celu wymieniałeś stalowe przewody hamulcowe?

_________________
Obrazek


23 maja 2019, 16:18
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Jełop
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2012, 0:50
Posty: 368
Lokalizacja: Gdańsk/Tromsø
Auto:: Prelude 3G / Prelude 3G
silnik: B20A7 / B20A5
2be3 napisał(a):
Pora najwyższa składać tego gruchota by był gotowy na zlot :driver:


Widzę pretendenta do preli zlotu xD


23 maja 2019, 16:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2017, 13:26
Posty: 216
Lokalizacja: Kęty
Auto:: Prelude 3g
silnik: B20A5
Tak jak piszesz Domel, tylne są dostępne i je już wymieniłem, gorzej z dostępnością przednich. Jak ktoś stoi pod ścianą to można spróbować użyć tych z Matiza :lol: ale niestety mają minimalnie mniejszą średnicę wiec nie polecam. Co do lakieru to musisz pytać Armagedona bo nie chcę Cię wprowadzić w błąd :) Przewody stalowe wymieniłem ponieważ końcówki przy łączeniach z elastycznymi były mocno skorodowane.

Tutaś napisał(a):
2be3 napisał(a):
Pora najwyższa składać tego gruchota by był gotowy na zlot :driver:


Widzę pretendenta do preli zlotu xD

Ja absolutnie nie z tą myślą ;) Poza tym widzę jak wiele jeszcze brakuje bym sam był zadowolony. Przez ostatnie miesiące spędziłem sporo godzin pod samochodem i martwię się stanem budy... Jednej z niewielu które są coś warte :gwizdze: Kto wie czy to nie skończy się jej zmianą... Na razie odhaczam ważne tematy a gdy zbiorę gotówkę to wypiaskuje cały dół i wtedy będę miał jasność co robić.


23 maja 2019, 20:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2017, 13:26
Posty: 216
Lokalizacja: Kęty
Auto:: Prelude 3g
silnik: B20A5
Rok przeleciał, pora znowu coś zepsuć :D
Razem z kolegą zabraliśmy się w końcu za ogarnięcie podwozia. Na razie wyleciało wnętrze, wydech, bak oraz cały tylny zawias. Przy okazji postanowiliśmy wyrzucić i tak nieużywaną instalację gazową. Za jakieś 2 tygodnie pokażę co z tego wszystkiego wyjdzie, na razie wygląda tak...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podłoga bagażnika to chyba najgorsze miejsce. Nie dość że ma dziury po montażu butli to w dodatku było to wszystko tak poskręcane że podłoga wgięła się do wewnątrz o dobre kilka centymetrów, brak słów... Na zdjęciu jest już wstępnie wyprostowana.


13 maja 2020, 10:18
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2019, 22:30
Posty: 307
Lokalizacja: Rawicz
Auto:: Honda Prelude BA4, Acura RL
silnik: B20A9 ,B20A5,B20A3, J37A2
Pracuj, pracuj.....będą efekty !!!


13 maja 2020, 14:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2017, 13:26
Posty: 216
Lokalizacja: Kęty
Auto:: Prelude 3g
silnik: B20A5
Znajdowania kolejnych, profesjonalnie wykonanych napraw ciąg dalszy. Musiałem sobie usiąść gdy to zobaczyłem... Jedyne pocieszenie że cała reszta po oczyszczeniu wyszła okej :gwizdze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


17 maja 2020, 11:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2017, 13:26
Posty: 216
Lokalizacja: Kęty
Auto:: Prelude 3g
silnik: B20A5
Praca wre, kolega odwala kawał świetnej roboty i już nie mogę się doczekać końcowego efektu :D 8-)
Dół już jest zapodkładowany, pozostało położyć konserwację i można składać :ok:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


21 maja 2020, 18:25
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 831
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
Seba, jestem pod wrażeniem! Wygląda to przepięknie! Czekam na dalsze efekty :)

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


21 maja 2020, 19:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL