Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Praleczka Seby 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
2be3 napisał(a):
Dostęp do linki wcale nie jest taki prosty więc zastanawiam się pomiędzy jej smarowaniem a wymianą (o ile uda się kupić) tak aby załatwić problem za pierwszym razem.

Wymieniałem kiedyś tą linkę u DmOcHa, który miał pod maską H22 turbo 450 KM. Zrobiłem to u siebie pod pracą w koszuli i krawacie i nawet sobie rąk nie pobrudziłem. Z używaną linką nie powinno być problemu. Ja mam tylko taką z EXa.

_________________
Części do prelude III gen


27 kwi 2017, 21:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2017, 13:26
Posty: 216
Lokalizacja: Kęty
Auto:: Prelude 3g
silnik: B20A5
Korzystając ze sprzyjających warunków zdobywamy kolejne beskidzkie szczyty :driver:
Obrazek
Obrazek

Przez maj został zakuty i założony nowy przewód wspomagania oraz wymieniony olej w skrzyni na MTF. Różnica przy zmianach niższych biegów jest odczuwalna co cieszy. Pozostał jeszcze jeden wyciek od strony rozrządu z którym się muszę rozprawić. Na łamaniu "portek" wydech jest w połowie zagnieciony ale z tym będę działał dopiero przez wakacje.


29 maja 2017, 22:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2017, 13:26
Posty: 216
Lokalizacja: Kęty
Auto:: Prelude 3g
silnik: B20A5
Od czasu ostatniego postu Hania ma się całkiem dobrze. Znalazłem jej domek co w moim mieście graniczy z cudem.
Obrazek

Od użytkownika SOPELTomcat przygarnąłem rozpórkę Wiechers-Sport dedykowaną do 16v z duraluminium. Nie założyłem jej jeszcze ponieważ muszę kupić/dorobić tuleje sworzni oraz zmienić szpile mocujące kolumny na dłuższe.
Obrazek

Oprócz tego wpadł model firmy Fujimi. Zastanawiam się pomiędzy zostawieniem czerwonej a przemalowaniem na biało :zabawka:
Obrazek

Jutro autko jedzie do blacharza. Wszystko miało się potoczyć nieco szybciej lecz fachowiec z którym byłem dogadany tydzień przed umówionym terminem zmienił wycenę usługi o 200% ponieważ "nie znalazł gotowych reperaturek"... :gwizdze: Naprawiane miejsca zostaną ocynowane. Aktualnie sytuacja wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lewa strona na pierwszy rzut oka nie wygląda źle ale dlatego że była potraktowana spray`em. Do tego zmienione zostaną drzwi prawe ponieważ wzdłuż uszczelki dolnej blacha praktycznie nie istnieje oraz wyciągnięte zagięcia na progach (w razie potrzeby wspawane nowe fragmenty).

Gdy odzyskam auto od razu wykonam konserwację podłogi, nadkoli oraz profili zamkniętych środkami Noxudol. Po zdemontowaniu wnętrza bardzo ucieszył mnie stan podłogi, są tylko 2 niewielkie miejsca do oczyszczenia przy fotelu kierowcy :ok:


08 paź 2017, 20:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2017, 13:26
Posty: 216
Lokalizacja: Kęty
Auto:: Prelude 3g
silnik: B20A5
Miały być małe wspawki a okazało się że nadkola zrobione są z plasteliny :x Oprócz napraw które przeprowadził poprzednik (wspawki na zakładkę i łapane punktowo) okazało się że ktoś już wcześniej ostro rzeźbił obie strony. Blacharz mówi że spokojnie da sobie z tym radę ale nikt, nawet on, nie brał takiego scenariusza pod uwagę. Do tego wypadła dziura w progu przy zaprasowaniu od strony pasażera. Cieszę się że robię z tym na świeżo a nie czekałem do przyszłego roku lub dłużej bo skręca mnie na samą myśl co bym tam zastał...
Obrazek
Obrazek

Strona lewa:
Obrazek
Obrazek

I prawa:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


13 paź 2017, 18:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
Kurczę... słabo. Nie w sensie blacharskim, bo to jest spokojnie do ogarnięcia ale... pamiętam jak to auto było na sprzedaż. Miało opinię naprawdę mega zadbanej fury.

Ja wiem, że i tak przy każdej preli trzeba coś zrobić ale nie takie rzeczy...

To jest moment, w którym nieco zmienił się mój światopogląd w kwestii zakupu aut "doinwestowanych".

Nie twierdzę oczywiście, że nie ma takich ale tak sobie myślę, że jeśli chce się mieć dobre auto, to trzeba w nie jednak samemu wsadzić, bo raczej mało kto sprzedaje zadbanego klasyka. Jeśli ktoś ma takiego, to z reguły trzyma go dla siebie... i nie myśli o sprzedaży.


13 paź 2017, 22:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2017, 13:26
Posty: 216
Lokalizacja: Kęty
Auto:: Prelude 3g
silnik: B20A5
Auto wróciło od lakiernika. Po złożeniu, zalaniu profili i dokładnym umyciu wrzucę jakieś fotki :)

Jakie są Wasz doświadczenia z odnawianiem listew wokół szyb? Chcę im przywrócić dawny blask a nie do końca wiem których środków użyć aby nie zrobić dziadostwa ;)


07 lis 2017, 21:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2017, 22:41
Posty: 98
Lokalizacja: Łódź
Auto:: Honda Prelude 3gen
silnik: B20A3
No mam nadzieję, że się w końcu uda umówić na spotkanie :) Ja u siebie póki co jeszcze nic niestety nie zrobiłem więcej - jakoś tak z czasem krucho ;/


10 lis 2017, 13:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2017, 13:26
Posty: 216
Lokalizacja: Kęty
Auto:: Prelude 3g
silnik: B20A5
Ostatni spot tego roku, z adam.richter :pijaki:
Obrazek
Obrazek


18 gru 2017, 20:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2017, 22:41
Posty: 98
Lokalizacja: Łódź
Auto:: Honda Prelude 3gen
silnik: B20A3
Pralki wyszły najlepiej :) - poza tym nic ciekawszego nie było


20 gru 2017, 10:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2017, 13:26
Posty: 216
Lokalizacja: Kęty
Auto:: Prelude 3g
silnik: B20A5
Po nieprzyjemnej przygodzie wróciliśmy na drogi :driver: 8-) Zostałem zmuszony do zmiany kół. Zdecydowałem się na 15x7.5 et26 i na to opona T1R 205/50r15. Samochód zachowuje się całkiem inaczej, zdecydowanie na plus, a myśle że wizualnie również się dobrze zgrywa :)
Czekamy na zlot :piwo:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


23 maja 2018, 11:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2017, 13:26
Posty: 216
Lokalizacja: Kęty
Auto:: Prelude 3g
silnik: B20A5
Gwiazdka w tym roku przyszła też do Prelki :yahoo: Montował będę dopiero w styczniu/lutym tak żeby ogarnąć jeszcze resztę zawieszenia i przednie hamulce :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek


22 gru 2018, 13:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2013, 20:53
Posty: 139
Lokalizacja: Łódź
Auto:: EX
silnik: Całkiem nowe B20A3 :o
Widzę że grubo lecisz z tematem.
Czy mogę zadać kluczowe pytanie gdzie gwint kupiony i ile kosztował? : o


24 gru 2018, 3:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 10:49
Posty: 233
Lokalizacja: Płock
Auto:: Volvo S60, BMW E36 cabrio
silnik: 2.0t, 3.0
w końcu ktoś wrzucił coś nowego w galerię :-)
brawo za dobre podejście do tematu. Usuwanie rzeźb poprzednich właścicieli itp.


24 gru 2018, 11:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
No to już grubo... Adam też się skusił ?


25 gru 2018, 0:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2017, 13:26
Posty: 216
Lokalizacja: Kęty
Auto:: Prelude 3g
silnik: B20A5
Może niekoniecznie rzeźb ale jeden amortyzator już był wylany więc skusiłem się na całość. Wahałem się nieco nad K`sportem ale BC jest rzekomo nieco lepszej jakości no i nie będzie w razie W problemu z gwarancją.
Zastaw załatwiał mi użytkownik forum - macieq, wychodzi nieco ponad 3k :)


26 gru 2018, 16:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL