Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Srebrny EX by Adrian 
Autor Wiadomość
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 14:41
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Auto:: Prelude
silnik: B20A3
No więc, nadszedł moment, żeby się pochwalić moją Prelką. W 2020 roku wpadła w moje ręce, a pomógł mi w tym Marcin_crx - wielkie propsy dla niego. :piwo:
Ale do rzeczy - EX z automatem i klimą. Jako plus - dziewica, nie za bardzo przerabiana przez poprzednich właścicieli. Nie tak, żebym się nie zastanawiał, czy trochę nie pokombinować, ale takie życie. :twisted:

Prelka, zaraz po zakupie, na stacji benzynowej, przed wyjazdem w trasę Gorzów-Kraków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A propos dłubania zaraz po zakupie wleciała gleba -35, nowe kola, rozpórki, wymiana pękniętej lampy poza tym klasyczny serwis. Po długiej i nierównej walce ożywiłem również klimatyzację. Tutaj niezmiennie od wielu lat podziękowania dla Bobra

Obrazek

Obrazek

W tym czasie Preludą cały czas jeździłem jako daily, zjeździła ze mną pół europy, tutaj fotki z promu do Danii oraz Włoch

Obrazek

Obrazek

Na początku 2023 auto przeszło remont blacharski u Armagedona :yahoo:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji remontu wleciała dokładka z 16-tki, które nabierała mocy urzędowej u mnie w piwnicy jakieś 10 lat :) Wymieniłem również połamaną antenę na jakiegoś chińczyka i na ten moment auto prezentuję się tak

Obrazek

Obrazek

Następne kroki jakie czekają Hondę to polakierowanie jej do końca, wyjęcie zawieszenia, wsadzenie poli, które też nabiera mocy i leży na półce razem z nowymi przewodami hamulcowymi. Ostateczne rozprawienie się z klimatyzacją, drobnymi wyciekami co i tak skończy się wyciągnięciem całego silnika i inspekcją wszystkiego.

To be continued...


05 lut 2024, 22:13
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 831
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
no i to mnie się podoba :)

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


06 lut 2024, 12:05
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Automat i klima. :)

_________________
Części do prelude III gen


06 lut 2024, 12:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
Lux :)


06 lut 2024, 19:13
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 15:41
Posty: 195
Auto:: prelude 3g
Piękna ;) Dzielnie Ci służy , jak widać bardzo dobre auto na Eurotripa ;)

_________________
https://picasaweb.google.com/115929754764600140544/Czesci?authkey=Gv1sRgCJ-K3qvm1pGBsAE


07 lut 2024, 19:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 10:49
Posty: 233
Lokalizacja: Płock
Auto:: Volvo S60, BMW E36 cabrio
silnik: 2.0t, 3.0
szkoda, że słaby gaźnik, szkoda że automat
ale jest klima, jest 3 gen i obniżona od razu inaczej wygląda!


07 mar 2024, 11:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
Słaby gaźnik ??? :shock: :shock: :shock: :shock:

Wiesz co to jest oksymoron ??


07 mar 2024, 19:12
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 14:41
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Auto:: Prelude
silnik: B20A3
kalina napisał(a):
szkoda, że słaby gaźnik, szkoda że automat
ale jest klima, jest 3 gen i obniżona od razu inaczej wygląda!

Rozumiem, podejście. Sam nawet swego czasu kupiłem h serię, do niej, ale w między czasie doceniłem, że jest oryginalna i fajnie jest na wiosnę wsiąść do niej i z opuszczonymi szybami pocruise-ować po prostu, albo pojechać na zlot :)

Jeden gaźnik to jest moc, a co dopiero dwa :twisted:


09 mar 2024, 23:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 10:49
Posty: 233
Lokalizacja: Płock
Auto:: Volvo S60, BMW E36 cabrio
silnik: 2.0t, 3.0
no cóż Panowie takie są fakty gaźnikowce to najsłabsze wersje 3 gen, a to auto naprawdę zasługuje na wyższą moc.
Poza tym mało kto potrafi fachowo zająć się gaźnikami gdy coś się z nimi dzieje.
Ponieważ prelude nie jest jakimś bardzo wartościowym klasykiem i raczej nigdy nie będzie to nie przywiązywał bym tu wielkiej wagi do trzymywania jej w 100% oryginale


15 mar 2024, 8:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 paź 2018, 19:40
Posty: 102
Lokalizacja: Krzeszowice
Auto:: Honda prelude 3
silnik: B20a3
No tak może i najsłabsze ale daja dużo lepsze odczucia z jazdy, inne oddziaływanie na gaz. Z tym że fachowców od gaźnika jest mało to masz rację ale jak ktoś tam nie grzebał to nie ma sie tam co zepsuć. I patrząc obiektywnie to 16 stoja a gaźniki jeżdżą!
No i gaźnik daje więcej zadatków na klasyka ;)


15 mar 2024, 16:09
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 15:41
Posty: 195
Auto:: prelude 3g
Moje odczucie jest takie ,że każda Prelude w oryginale przedstawia większą wartość niż taka pomodzona .

_________________
https://picasaweb.google.com/115929754764600140544/Czesci?authkey=Gv1sRgCJ-K3qvm1pGBsAE


16 mar 2024, 21:07
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2019, 22:30
Posty: 307
Lokalizacja: Rawicz
Auto:: Honda Prelude BA4, Acura RL
silnik: B20A9 ,B20A5,B20A3, J37A2
Bob3r napisał(a):
Moje odczucie jest takie ,że każda Prelude w oryginale przedstawia większą wartość niż taka pomodzona .


POPIERAM !!!


18 mar 2024, 15:27
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 14:41
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Auto:: Prelude
silnik: B20A3
kalina napisał(a):
no cóż Panowie takie są fakty gaźnikowce to najsłabsze wersje 3 gen, a to auto naprawdę zasługuje na wyższą moc.
Poza tym mało kto potrafi fachowo zająć się gaźnikami gdy coś się z nimi dzieje.
Ponieważ prelude nie jest jakimś bardzo wartościowym klasykiem i raczej nigdy nie będzie to nie przywiązywał bym tu wielkiej wagi do trzymywania jej w 100% oryginale

No niestety nie mogę się zgodzić, uważam, że prelude nie jest najlepszym wyborem do szybkiej jazdy bo średnio się do tego nadaję, przez sporą tendencję do podsterowności. Do tego ja już dawno nie doszukuję się w nich auta sportowego u mnie pozostał tylko sentyment. WIem, że wsadzając do niej coś mocnego to bym ją regularnie upalał i zajeżdżał tym samym. A tak to od kilku lat jest w coraz lepszym stanie i coraz bardziej mnie cieszy. Zachowując ją przy oryginale nie liczę na podnoszenie czy zachowanie wartości, natomiast nie słyszałem, żeby działo się coś złego z gaźnikami, no chyba poza trafieniem na ludzi którzy zdecydują się coś przy nich dłubać :D 2 rzeczy które są problematyczne to zawór podciśnienowy, który jest zazwyczaj uszkodzony przez mechanika podczas manipulacji przy innych rzeczach oraz gumy przy kolektorze, które wydają się kruszyć przez odkręcającą się podporę gaźników ( które można uszczelnić bez większych problemów).


27 mar 2024, 12:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL