Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
PRELUDA dzonygood'a 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
SOPELTomcat napisał(a):
dzonygood napisał(a):
Dzięki drajwer za podpowiedź.
Szyba poszła bo głową trochę uderzyłem i od telefonu który na szczęście przeżył. leżał na połeczce


przepraszam za sarkazm,ale ja chyba stary już jestem,ale nie ogarniam że przejmujesz się telefonem
wybacz,współczuję rozbicia autka,ale najważniejsze że nic ci się nie stalo.....

Ja to odebrałem jako porównanie wytrzymałości szyby do wytrzymałości telefonu. Szyba chyba nie była ori skoro się poddała. ;)

_________________
Części do prelude III gen


09 lis 2016, 23:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 lis 2012, 8:58
Posty: 49
Auto:: PG3 i PG4
Gdyby poszedł jeszcze tel powiedzmy za 3 tys to nic dziwnego, ze kolega pisze ze sie cieszy ze tak sie nie stało. Na ubezpieczeniu i tak nie zarobi wiec jedyne pocieszenie ze on cały i telefon cały.


10 lis 2016, 9:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013, 19:49
Posty: 162
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Auto:: MAZDA MX5 NA / LEXUS IS300 SC
silnik: 1.8 Turbo / 3.0 2JZ
A ktoś poza mną ma ori Honda Przód szybe?? xDDD
Ja nigdy poza moją nie widziałem oryginalnej szyby z przodu


drajwer napisał(a):
SOPELTomcat napisał(a):
dzonygood napisał(a):
Dzięki drajwer za podpowiedź.
Szyba poszła bo głową trochę uderzyłem i od telefonu który na szczęście przeżył. leżał na połeczce


przepraszam za sarkazm,ale ja chyba stary już jestem,ale nie ogarniam że przejmujesz się telefonem
wybacz,współczuję rozbicia autka,ale najważniejsze że nic ci się nie stalo.....

Ja to odebrałem jako porównanie wytrzymałości szyby do wytrzymałości telefonu. Szyba chyba nie była ori skoro się poddała. ;)

_________________
Charade 1.0D + Charade 1.0B -> Prelude 3 B20A5 -> CIVIC EG5 D16Z6 -> Saxo 1.5D -> Charade GTTi 1.0T -> Prelude 3 B20A5 4WS + Toyota MR2 AW11 -> Charade 4WD -> MX5 NBfl 1.8 -> Clio II 1.5 DCI + MX5 NA 1.8 Turbo


10 lis 2016, 17:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2012, 10:47
Posty: 278
Lokalizacja: Inowrocław
Auto:: P3G
silnik: B20A3
Ja miałem oryginalna szybę.
Ciekawostka...gościu z hestii jak wprowadził w kompa wszystko co popsute to wyszło mu że naprawa na nowych częściach kosztowałaby 22 tysiące. Potem oglądał ogłoszenia i najtańsza była za 8 tysiecy


11 lis 2016, 8:57
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Co w tym ciekawego? Tylko 22 tys zł? Nie wierzę. Same nowe części byłyby droższe. Na pewno liczył na zamiennikach a tych jeśli chodzi o elementy blacharskie raczej już nie ma. W przypadku preli szkoda całkowita jest już wtedy kiedy ktoś Ci wjedzie w drzwi i je tylko wgniecie.
Ciekawi mnie, że sprawdzał wartość auta w ogłoszeniach. Niestety na ogół robią inaczej - sprawdzają w katalogach wartość preludy. Jeśli nie ma Twojego rocznika to bierze ten który jest i nalicza amortyzację. Wiec jeśli ma w katalogu, że V gen z 2000 roku kosztuje 8 tys zł to III gen z 90 roku będzie kosztował 2 tys. Jak uzna, że auto jest warte 4 tys i wypłaci 3 to i tak będzie nieźle. Ale odwołuj się od każdej propozycji dopóki nie zaproponują więcej.

_________________
Części do prelude III gen


11 lis 2016, 10:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2012, 10:47
Posty: 278
Lokalizacja: Inowrocław
Auto:: P3G
silnik: B20A3
Tak będę robił, nie zgodzę się na pierwszą lepszą propozycję.


11 lis 2016, 10:51
Zobacz profil

Dołączył(a): 05 gru 2012, 18:00
Posty: 505
Lokalizacja: Wołczyn
Auto:: ba,cb,ab
silnik: 12/16v.
boczak91 napisał(a):
A ktoś poza mną ma ori Honda Przód szybe?? xDDD

Np ja, w ba4, cc9, cb7 i ka3.
Co w tym dziwnego ?

_________________
I n s t o c k W e t r u s t.


11 lis 2016, 10:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013, 19:49
Posty: 162
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Auto:: MAZDA MX5 NA / LEXUS IS300 SC
silnik: 1.8 Turbo / 3.0 2JZ
nikolai66 napisał(a):
boczak91 napisał(a):
A ktoś poza mną ma ori Honda Przód szybe?? xDDD

Np ja, w ba4, cc9, cb7 i ka3.
Co w tym dziwnego ?


Poprostu pytam, bo nigdy ori nie widziałem :)

Cytuj:
Tak będę robił, nie zgodzę się na pierwszą lepszą propozycję.


Może lekarz?? na tym raczej lepiej "zarobisz" niż na odszkodowaniu od auta, ale niestety nie ogarniam jak to sie robi że ub. zdrowotne jeszcze wypłacają

_________________
Charade 1.0D + Charade 1.0B -> Prelude 3 B20A5 -> CIVIC EG5 D16Z6 -> Saxo 1.5D -> Charade GTTi 1.0T -> Prelude 3 B20A5 4WS + Toyota MR2 AW11 -> Charade 4WD -> MX5 NBfl 1.8 -> Clio II 1.5 DCI + MX5 NA 1.8 Turbo


11 lis 2016, 13:54
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
boczak91 napisał(a):
Może lekarz?? na tym raczej lepiej "zarobisz" niż na odszkodowaniu od auta, ale niestety nie ogarniam jak to sie robi że ub. zdrowotne jeszcze wypłacają

Nie ma tu żadnej filozofii. Dokumentacja medyczna - wypis ze szpitala, zaświadczenie lekarskie o uszczerbku na zdrowiu, paragony z apteki na wydane leki, recepty itp. Najlepiej poprosić o fakturę imienną zamiast paragonu. Generalnie chodzi o wszystkie koszty jakie ponosimy w związku ze szkodą osobową + szkoda jako uszczerbek na zdrowiu.
Za brak zapiętych pasów Towarzystwo może jednak znacznie uszczuplić wypłatę odszkodowania. Więc lepiej o tym nie mówić.
Dodatkowo można uzyskać kasę za sam fakt zwolnienia lekarskiego. Jeśli ktoś jest czasowo niezdolny do pracy w związku z czym jest stratny to może zgłosić roszczenie do Ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Nawet jak jechał na rozmowę w sprawie pracy i nie dojechał z powodu kolizji to też może otrzymać odszkodowanie. Najważniejsze to zebrać jak największą dokumentację i przede wszystkim zgłosić szkodę osobową do Towarzystwa.

_________________
Części do prelude III gen


11 lis 2016, 15:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013, 19:49
Posty: 162
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Auto:: MAZDA MX5 NA / LEXUS IS300 SC
silnik: 1.8 Turbo / 3.0 2JZ
Także pozostaje nic jak tylko troche "powalczyć" z ubezpieczalnią i zapraszam po mojego przedlifta :D hehe
stosowne ogłoszenie w dziale giełda już jest ^^

_________________
Charade 1.0D + Charade 1.0B -> Prelude 3 B20A5 -> CIVIC EG5 D16Z6 -> Saxo 1.5D -> Charade GTTi 1.0T -> Prelude 3 B20A5 4WS + Toyota MR2 AW11 -> Charade 4WD -> MX5 NBfl 1.8 -> Clio II 1.5 DCI + MX5 NA 1.8 Turbo


12 lis 2016, 17:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 mar 2013, 23:20
Posty: 72
Lokalizacja: Poznań
Auto:: Prelude III i Alfa Spider
silnik: B20A3
są jeszcze oryginalne przednie szyby:)
w mojej jest oryginał,zresztą lakier również nominalny,ale korozja już wychodzi na nadkolu,zwłaszcza lewym
ale i tak nieźle jak na 25 lat ze nikt nic nie grzebał.....

ps.
ja za uszkodzenie tylnego zderzaka(wgięte wzmocnienie tablicy rejestracyjnej i mała rysa)dostałem 1600zł (PZU)
było to rok temu


12 lis 2016, 20:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
SOPELTomcat napisał(a):
ja za uszkodzenie tylnego zderzaka(wgięte wzmocnienie tablicy rejestracyjnej i mała rysa)dostałem 1600zł (PZU)
było to rok temu


trzeba przyznać, że PZU chyba jako jedyna firma bardzo dobrze wycenia i wypłaca, przynajmniej brat był zadowolony :)

_________________
Obrazek


12 lis 2016, 21:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 05 gru 2012, 18:00
Posty: 505
Lokalizacja: Wołczyn
Auto:: ba,cb,ab
silnik: 12/16v.
Domel napisał(a):
SOPELTomcat napisał(a):
ja za uszkodzenie tylnego zderzaka(wgięte wzmocnienie tablicy rejestracyjnej i mała rysa)dostałem 1600zł (PZU)
było to rok temu


trzeba przyznać, że PZU chyba jako jedyna firma bardzo dobrze wycenia i wypłaca, przynajmniej brat był zadowolony :)

Coś za coś - nigdy u nich nie kupiłem żadnego OC - zawsze ich cena była wyższa o co najmniej 300 zł od innych ubezpieczycieli.

_________________
I n s t o c k W e t r u s t.


12 lis 2016, 23:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
nikolai66 napisał(a):
Domel napisał(a):
SOPELTomcat napisał(a):
ja za uszkodzenie tylnego zderzaka(wgięte wzmocnienie tablicy rejestracyjnej i mała rysa)dostałem 1600zł (PZU)
było to rok temu


trzeba przyznać, że PZU chyba jako jedyna firma bardzo dobrze wycenia i wypłaca, przynajmniej brat był zadowolony :)

Coś za coś - nigdy u nich nie kupiłem żadnego OC - zawsze ich cena była wyższa o co najmniej 300 zł od innych ubezpieczycieli.


to za ile masz te ubezpieczenie za 200 zł? ja ostatnio płaciłem 480 zł i nie uważam, żeby to było drogo..., ale fakt są tańsi zwłaszcza jak się załatwia sprawę drogą internetową/telefoniczną a dodatkowo zakup przy pomocy karty dokłada dodatkowy rabat

_________________
Obrazek


12 lis 2016, 23:52
Zobacz profil

Dołączył(a): 05 gru 2012, 18:00
Posty: 505
Lokalizacja: Wołczyn
Auto:: ba,cb,ab
silnik: 12/16v.
Najtaniej wychodzi za ba2 - 246 zł z groszami. A właściwie wychodziło.
Teraz - w tym roku - jest coraz gorzej - średnio płacę na każdej polisie o ok 170 zł więcej niż ostatnio, a to jeszcze nie koniec podwyżek..
Domel - jak płacisz dwie polisy , to 1000 zł rocznie za dwa auto to nie problem.
Ale jak 10 - to już inna bajka.

_________________
I n s t o c k W e t r u s t.


13 lis 2016, 0:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL