Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Prelude Vivaxa 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 20:31
Posty: 187
Lokalizacja: Wałbrzych
Auto:: Prelude
silnik: B20A5
W bagażniku masz regulacje naciągu od klapy. Masz spoiler, który może został dołożony a regulacji nikt nie ruszył i w ten sposób spoiler dociążył klapę i jest za słaby naciąg aby ją podnieść.

_________________
Mój cel to "cofnąć czas" do 1989 roku :)


26 lut 2013, 10:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2012, 23:50
Posty: 303
Lokalizacja: Katowice SILEZIA
Auto:: H Integra DC2 JDM TypeR
silnik: B18C (JDM)
wujo napisał(a):
W bagażniku masz regulacje naciągu od klapy. Masz spoiler, który może został dołożony a regulacji nikt nie ruszył i w ten sposób spoiler dociążył klapę i jest za słaby naciąg aby ją podnieść.

I da się to tak naciągnąć żeby się z spoilerem dźwigała? Czy lepiej nie naciągać tak mocno?

_________________
Soichiro Honda:
"If a Honda does not race there is no Honda."
Ayrton Senna:
"You think you have a limit. And as soon as you touch this limit something happens and you suddenly can go a little bit further."


26 lut 2013, 12:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 20:31
Posty: 187
Lokalizacja: Wałbrzych
Auto:: Prelude
silnik: B20A5
W mojej poprzedniej podnosiło, ale ja wywaliłem spoiler i jeszcze nie wiedziałem o tej regulacji więc jak otworzyłem klapę to mało jej nie wyrwało z takim impetem wystrzeliła :P

_________________
Mój cel to "cofnąć czas" do 1989 roku :)


26 lut 2013, 13:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 19:52
Posty: 215
Lokalizacja: PRA - DGR
Auto:: CG2
silnik: J30A1
co do progów to pozwolę się udzielić :P drugą prelude kupiłem z kilkoma dziurami w progach ,zawiozłem ją do blacharza starej daty ,spojrzał powiedział wytniemy tu i tam wstawimy łatki i będzie OK, za dwa dni mi dzwoni ,że auto do odbioru jest , jadę ,a on mi oznajmia ,że wymienił całe progi :o pytam się skąd wytrzasnął do niej progi "no zrobiłem,co to za problem wygiąć kawałek blachy ;)" do tego skasował niecałe 200zł :mrgreen:

_________________
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek


26 lut 2013, 14:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2012, 10:47
Posty: 278
Lokalizacja: Inowrocław
Auto:: P3G
silnik: B20A3
cisek33 napisał(a):
co do progów to pozwolę się udzielić :P drugą prelude kupiłem z kilkoma dziurami w progach ,zawiozłem ją do blacharza starej daty ,spojrzał powiedział wytniemy tu i tam wstawimy łatki i będzie OK, za dwa dni mi dzwoni ,że auto do odbioru jest , jadę ,a on mi oznajmia ,że wymienił całe progi :o pytam się skąd wytrzasnął do niej progi "no zrobiłem,co to za problem wygiąć kawałek blachy ;)" do tego skasował niecałe 200zł :mrgreen:

hehe i to jest prawdziwy blacharz.jak sie ma sposoby i fach w reku to wszystko mozna.ale ta cena to mnie powalila.taniocha:)


26 lut 2013, 17:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sty 2013, 21:24
Posty: 74
Lokalizacja: Żory
Auto:: Prelude ba4
silnik: a5
daj namiar na tego blacharza heh;)


26 lut 2013, 17:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2013, 20:53
Posty: 139
Lokalizacja: Łódź
Auto:: EX
silnik: Całkiem nowe B20A3 :o
wujo napisał(a):
W bagażniku masz regulacje naciągu od klapy. Masz spoiler, który może został dołożony a regulacji nikt nie ruszył i w ten sposób spoiler dociążył klapę i jest za słaby naciąg aby ją podnieść.


w bagażniku mam takie dwa pręty, mógłbym przesunąć je najwyżej o jeden ząbek gdybym tylko wiedział jak to ruszyć, położyłem się dzisiaj w bagażniku i szarpałem za te cholerstwa z całej siły a one ani drgną xD ma ktoś na to jakiś patent?


02 mar 2013, 16:40
Zobacz profil

Dołączył(a): 05 gru 2012, 18:00
Posty: 505
Lokalizacja: Wołczyn
Auto:: ba,cb,ab
silnik: 12/16v.
Manual prawdę Ci powie.

_________________
I n s t o c k W e t r u s t.


02 mar 2013, 17:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2013, 20:53
Posty: 139
Lokalizacja: Łódź
Auto:: EX
silnik: Całkiem nowe B20A3 :o
no rety on każe używać jakiegoś narzędzia z kosmosu, nigdy czegoś takiego nawet nie widziałem.


02 mar 2013, 21:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 19:38
Posty: 595
Lokalizacja: Podbeskidzie
Auto:: W budowie
silnik: Nie ma!!!
Jak pociągniesz dźwignię klapa lekko powinna się unieść. Ale na pewno nie do samego końca.

_________________
czujesz motyw?
słońce, plaża, morze
nagle ktoś rzuca hasło, że papier toaletowy i mydło rzucili:)
Obrazek
Coco Jambo i do przodu...


02 mar 2013, 21:29
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2012, 13:26
Posty: 72
Lokalizacja: Szczecin/Kwidzyn
Auto:: Prelude 2.0i-16v 4WS
silnik: B20A7
To zależy. U mnie po regulacji wystrzela do końca. Fajny efekt na parkingu pod marketem jak ma się klapę na pilota i zajęte ręce siatami z zakupami :P

_________________
- Panie bita była bo ma krzywe koła z tyłu
- Samochód ma tylną oś skrętną
- Co mi ciemnote Pan wciskasz...

Honda the Power of Dreams ;)


04 mar 2013, 0:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2013, 20:53
Posty: 139
Lokalizacja: Łódź
Auto:: EX
silnik: Całkiem nowe B20A3 :o
Powoli doprowadzam prelę do porządku.
Ostatnio dostała nowy parownik, końcówki drążków, gumy drążków reakcyjnych, wysprzęglik, olej, filtr, pewną ilość żarówek których było brak, ogólnie kosmetyka.
Mam też już gumy od gaźników od użytkownika mlodyrychu [dzięki] i niedługo postaram się zakończyć także tą kwestię.
Zdjęć jak na razie nie ma po co robić, progów jest coraz mniej, a błota na aucie coraz więcej xD
Na szczęście pogoda coraz ładniejsza i jeśli tylko czas pozwoli niedługo odwiedzamy blacharza.

Oczywiście prela nie była by sobą gdyby na jedną moją naprawę nie odpowiadała zepsuciem się czegoś innego, aktualnie przestał działać licznik. Tzn, kiedy jadę powoli, nie pokazuje nic wcale, a kiedy jadę jakieś 70kmh pokazuje 140. Spotkał się już ktoś z takim przypadkiem?


08 kwi 2013, 21:17
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Organizator Zlotu 2012
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 21:23
Posty: 525
Lokalizacja: Czersk
Auto:: Prelude BA4
silnik: B20A9 , J35A1
Vivax napisał(a):
Oczywiście prela nie była by sobą gdyby na jedną moją naprawę nie odpowiadała zepsuciem się czegoś innego, aktualnie przestał działać licznik. Tzn, kiedy jadę powoli, nie pokazuje nic wcale, a kiedy jadę jakieś 70kmh pokazuje 140. Spotkał się już ktoś z takim przypadkiem?


Sprawdź wtyczkę alternatora, czy dobrze siedzi, nie jest luźna bądź zasyfiona.

_________________
Obrazek
PRACOWNIA TAPICERKI SAMOCHODOWEJ -CZĘŚĆI DO P3G Dla forumowiczów zniżka !!! tel:503789900


08 kwi 2013, 21:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2013, 20:53
Posty: 139
Lokalizacja: Łódź
Auto:: EX
silnik: Całkiem nowe B20A3 :o
Dawno nic tu nie było, więc podbijam temat z okazji powrotu preli od lakiernika.

Auto dostało nowe progi, wiadomo od kogo, zderzaki po moim długim namyśle poszły jednak w kolor, a rozpleniająca się na preli rdza poszła się j***ć . Pomalowana jest cała, lakier baza + klar, odcień definiowany wyłącznie moim gustem.
Z wizualnych rzeczy w międzyczasie na pokład trafiły dywaniki pod wymiar, kilka listewek odzyskało czarny kolor, podobnie jak ramiona wycieraczek. Na miejsce przerdzewiałych lamp trafiły nieprzerdzewiałe.
Aby przyjemnie było nie tylko patrzeć, ale i jeździć, prela dostała nowy wydech [cisza omg], gaźniki finalnie ustawione tak jak być powinno, do tego nowy reduktor od gazu i LPG też chodzi ładnie. Jak już jedzie to musi się zatrzymywać, więc tylne zaciski zostały zregenerowane, no i w końcu mam ręczny.

Tak więc powoli, ale do przodu. : )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podstawowe rezultaty wszelkich tych działań to paranoiczny lęk przed supermarketowymi parkingami, oraz napady szaleńczego śmiechu w odpowiedzi na pytania czy zamierzam sprzedać to auto.


14 lip 2013, 23:52
Zobacz profil

Dołączył(a): 06 gru 2012, 22:44
Posty: 106
Lokalizacja: Szczecin
Auto:: Prelude III BA4 Lexus GS430 Lancer EVO VI itp
silnik: H22A , 3UZ , 4G63T
Gratki! Prela wygląda cudownie! Kolor powala. Ahhh... :D


15 lip 2013, 0:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL