Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Mój Youngtimer :) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 22:41
Posty: 199
Auto:: BA 4
Pienkne Autko a ja jusz pare lat na Fotki czekam :D :lol:

no to tutaj za pozwoleniem "Ukradne" :D

_________________
Strona Internetowa: ----> Http://www.Honda-Prelude-BA4.de >>> Zapraszam <<<


14 gru 2012, 21:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2012, 22:24
Posty: 21
Lokalizacja: Radomsko
Auto:: Japońskie
Piękna sztuka :) to auto ma w sobie jakiś urok,i mimo lat,wygląda rewelacyjnie :)


25 gru 2012, 12:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2013, 13:13
Posty: 193
Lokalizacja: EPA
Auto:: Accord III
silnik: B20A2/A7
Piter to Stereoanlage to działa? Kaset nie wciąga :lol:

Jak byś chciał to gdzies mi się walają kolędy na kasetach i Sośnicka też się znajdzie :D

_________________
...niech potomni wiedzą jakie to piękne samochody produkowali kiedyś Japończycy bo dziś już takich nie robią...


16 sty 2013, 10:11
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
williams napisał(a):
Piter to Stereoanlage to działa? Kaset nie wciąga :lol:

To jest w pełni sprawny Alpine. Niemniej jednak został szybko zastąpiony innym radioodtwarzaczem, głównie ze względu na wygodę obsługi (CD/MP3).

Wracając do tematu auta. Na starym forum miałem fajną i szczegółową galerię, która przepadła. Nigdy nie odtworzę jej do takiego stopnia w jakim była, ale przynajmniej postaram się przywrócić ją choć częściowo.

Modyfikacja - elektryczne lusterka - czerwiec 2009

Prelude BA2 w okresie swojej produkcji była wyposażona dość bogato, jednakże na rynek europejski konstruktorzy pozbawili jej elektrycznie sterowanych lusterek. Nie jest to może niezbędny gadżet, niemniej jednak chciałem je mieć.

Skompletowanie części zajęło kilka miesięcy. Na początku 2008 roku udało mi się kupić poprzez Allegro jedno lusterko oraz panel sterujący z odbiorem osobistym w Warszawie. W podobnym okresie od pewnych typów spod Częstochowy nadanych przez Drajwera nabyłem drugi panel sterujący, który okazał się być nie do końca sprawny, ale za to posiadał bardzo istotną wtyczką z kawałkiem wiązki. Drugie lusterko pomógł mi ściągnąć ze Stanów Volks. Jako uzupełnienie kompletu zleciłem wykonanie dwóch nowych szkieł asferycznych do lusterek i kupiłem maty grzewcze.

Dalej nie było wcale łatwiej. Po pierwsze okazało się, że producent poskąpił wiązki elektrycznej do lusterek i trzeba będzie ją wykonać w całości samodzielnie, a po drugie nie ma fizycznej możliwości przeciągnięcia kabla od lusterka do środka auta (o tym za chwilę). Z tych i z innych przyczyn ostatecznie do wykonania modyfikacji przystąpiłem w maju 2009 roku wraz z Adamem - znanym ze starego forum P|eszczoHem.

Pierwszym etapem było poprowadzenie wiązki do sterowania, lusterek oraz podgrzewania. W BA2 panel sterujący znajduje się w lewych drzwiach co jest dodatkowym utrudnieniem pod wględem ilości kabli, które należy przeprowadzić przez drzwi, tym bardziej, że chciałem iść wewnątrz oryginalnego peszla wraz z wiązka do szyb wewnątrz, a nie obok. Na przyszłość zdecydowanie nie polecam takiego podejścia do tematu - może i fajnie, ale ciężko jak diabli!

Tak czy siak posiłkując się wiązką z jakiegoś Audi, którą dostałem od Wojtka w bólach udało się przeprowadzić te kable i spiąć z instalacją samochodu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już był w ogródku, już widział się z gąską... jak mawia stare porzekadło, które i tu się sprawdziło, gdyż nie było możliwości przykręcenia nowych lusterek. O ile otwory montażowe pasowały, to "trójkąt" do którego przykręca się lusterko nie miał żadnego otworu na przeprowadzenie przewodów do środka auta. Konieczne było wykonanie w nim otworu.... i jak się okazało, był to profil zamknięty, co nie ułatwiło zadania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dopiero po tym zabiegu można było połączyć wiązkę, przykręcić lusterka i cieszyć się elektrycznie sterowaniem i podgrzewaniem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z perspektywy przeszło 3,5 roku, które minęły od czasu wykonania tej modyfikacji muszę powiedzieć, że najbardziej przydatne jest podgrzewanie lusterek, które świetnie sprawdza się zimą oraz posiadanie szkieł asferycznych, które w znacznym stopniu likwidują martwe pole. Z samej regulacji ustawienia lusterek natomiast korzystam bardzo sporadycznie - nie jest to coś, bez czego nie można żyć. Niemniej jednak jeśli miałbym wykonywać tą modyfikację ponownie - zrobiłbym ją, ale nie zadawałbym sobie tyle trudu z prowadzeniem wiązki w taki sposób jak opisałem powyżej. Tym bardziej, że i tak summa summarum wiązka nie jest wpięta idealnie tam, gdzie być powinna w instalację ;)

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


20 lut 2013, 14:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 19 lut 2013, 19:33
Posty: 73
Auto:: BA2 i inne
silnik: dłubnięte N/A
... I już za chwilę już za momencik... nowy modzik zagości w tym "struclu" ale cicho....
Piotr widok Twojego auta i świadomość, że taki b kruk jest nadal w Twoich rękach mnie cieszy niezmiennie od lat


20 lut 2013, 15:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 11:49
Posty: 400
Lokalizacja: Bytom
Auto:: Prelude 2G Civic 4G Legend III
silnik: A18 D16A9 C35
Najważniejsze że zrobileś :P no jak mówisz w zime przydatna rzecz :) więc gratulacje za robote czas i chęci :P

_________________
www.pcpuls.pl

www.sklep.pcpuls.pl


20 lut 2013, 15:08
Zobacz profil WWW
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
H22A napisał(a):
... I już za chwilę już za momencik... nowy modzik zagości w tym "struclu" ale cicho....

Rzeczony mod ma jeszcze wciąż sporo pytań i brakuje paru odpowiedzi, więc nie zakładałbym tak z góry, że już lada moment będzie ;) Mam jednak nadzieję i dołożę wszelkich starań by zawitał w aucie w tym półroczu :)

Póki co opiszę montaż innego gadżetu. Z góry przepraszam, że opisy moich modyfikacji nie do końca będą w kolejności chronologicznej, a co więcej - przy niektórych nie będę umiał podać specyficznego czasu wykonania.

Modyfikacja - Courtesy Lights

Dla osób nieznających tej nazwy spieszę z wyjaśnieniem. Lampki "Courtesy Lights" są montowane w drzwiach bocznych i zapalają się w momencie otwarcia drzwi. Mają dwojakie zadanie. Po pierwsze - są widoczne z pewnej odległości - jeśli po zmroku otwieramy drzwi, to np. kierowca nadjeżdżającego auta będzie nieco lepiej widział zmianę w obrysie samochodu. Drugie zadanie to nieznaczne oświetlenie podłoża przy samochodzie - tak, żebyśmy np. wysiadając widzieli, że pakujemy się w kałużę ;) Ot, gadżet. Ale fajny i w przypadku Prelude 2G - stricte JDM, przy czym występowały w dwóch kolorach - białym lub czerwonym - mi się bardziej podobają te drugie.

Wczesną wiosną 2010 roku wszedłem w posiadanie takowych lampek i postanowiłem je zamontować u siebie. Najpierw oczywiście musiałem się pobawić, zobaczyć czy świecą i tak dalej :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnie żeby "nie psuć" od razu swoich boczków od drzwi, dostałem nieco styrany boczek od Drajwera i przystąpiłem do demontażu. Ku mojemu zaskoczeniu Honda przewidziała miejsce pod te lampki w BA2. Pod obiciem kieszeni w drzwiach znajduje się zaślepka, a pod nią miejsce na te lampki. Pasowały idealnie. Nie pozostało nic innego jak ściągnąć swoje boczki i działać. Jedyne co należało precyzyjnie wykonać, to wyciąć ładnie kawałek dość grubego obicia :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnim krokiem było pociągnięcie instalacji elektrycznej. Nie będę się nad tym rozwodził - wystarczyło wpiąć się w odpowiednim miejscu w obwód krańcówek drzwiowych żeby to zadziałało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jest. Mały drobiazg, ale cieszy :)

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


20 lut 2013, 20:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 11:49
Posty: 400
Lokalizacja: Bytom
Auto:: Prelude 2G Civic 4G Legend III
silnik: A18 D16A9 C35
O dobrze wiedzieć, ile cie kosztowały lampki>

_________________
www.pcpuls.pl

www.sklep.pcpuls.pl


20 lut 2013, 21:51
Zobacz profil WWW
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
już nie pamiętam dokładnie, ale jakoś względnie niedrogo.

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


20 lut 2013, 22:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 11:49
Posty: 400
Lokalizacja: Bytom
Auto:: Prelude 2G Civic 4G Legend III
silnik: A18 D16A9 C35
teraz ja takie chce ;D

_________________
www.pcpuls.pl

www.sklep.pcpuls.pl


21 lut 2013, 0:00
Zobacz profil WWW
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
Freze napisał(a):
teraz ja takie chce ;D

to kup sobie i zrób sobie ;) Polecam e-bay, tam można czasem znaleźć.

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


21 lut 2013, 0:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 11:49
Posty: 400
Lokalizacja: Bytom
Auto:: Prelude 2G Civic 4G Legend III
silnik: A18 D16A9 C35
Pomyśle ;D powoli musze działać bo fundusze są małe ostatnio ;] chwal sie dalej :P

_________________
www.pcpuls.pl

www.sklep.pcpuls.pl


21 lut 2013, 0:20
Zobacz profil WWW
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
Wracając do historii auta ;)

Modyfikacja - przewody hamulcowe w stalowym oplocie Goodridge

Wiosną 2011 roku przy pomocy Preludolca wszedłem w posiadanie takiego oto zestawu:

Obrazek

Obrazek

Goodridge nie posiada w swojej ofercie przewodów stricte dedykowanych do BA2 - te były przeznaczone dla amerykańskiej wersji Si i wymagały lekkiej adaptacji przednich przewodów (tylne są identyczne).

Problem dotyczył łączenia przewodu elastycznego ze sztywnym. Oryginalnie producent zakończył przednie przewody gumowe takim jakby bloczkiem, przykręcanym do podłużnicy. Do niego dokręcany był z kolei przewód sztywny. Nie dysponuję zdjęciem, ale jedynie mogę przedstawić rysunek schematyczny z EPC.

Obrazek

Przewody elastyczne są oznaczone numerami 24 i 25, choć obrazek jest mały, widać rzeczony "bloczek".

Nowe przewody Goodridge natomiast są zakończone tak jak tylne, tak więc aby to jakoś skręcić należało czymś zastąpić tamten "bloczek". Całość prac wykonał Wojtek, który zastąpił tamten element zwykłym kątownikiem z grubej blachy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niedługo miną dwa lata od przeprowadzenia tej modyfikacji. Jestem z niej bardzo zadowolony i każdemu polecam przewody w stalowym oplocie. Zmniejszyła się w znacznym stopniu bezwładność układu, pedał hamulca jest sztywniejszy i bardziej wyczuwalny w stosunku do serii. Można w łatwy sposób dozować siłę i hamować na pograniczu blokady kół.

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


21 lut 2013, 12:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 11:49
Posty: 400
Lokalizacja: Bytom
Auto:: Prelude 2G Civic 4G Legend III
silnik: A18 D16A9 C35
http://www.ebay.com/itm/Goodridge-Honda ... 3f205953a3
To jest to :D?

_________________
www.pcpuls.pl

www.sklep.pcpuls.pl


21 lut 2013, 13:45
Zobacz profil WWW
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
Freze napisał(a):
http://www.ebay.com/itm/Goodridge-Honda-Prelude-2-0i-Braided-Brake-Kit-Lines-Hoses-/271125664675?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item3f205953a3
To jest to :D?

tak, masz przecież to samo oznaczenie co na zdjęciu pudełka powyżej ;)

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


21 lut 2013, 13:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL