Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Praleczka B20A1 1987 
Autor Wiadomość
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
jblQ napisał(a):
zaciski do ba2 bo z tylu sa tarczopiasty . po prostu zaciski do ba2.

Dokładnie tak jak Piotrek Wam pisze - z tyłu w BA2 w tarczy jest zintegrowana piasta koła i osadzone łożysko. Są to bardzo nietypowe tarcze, cholernie ciężko obecnie dostępne. Ja sam miałem olbrzymi problem z ich znalezieniem kilka lat temu.

Natomiast sam zacisk hamulcowy to zacisk jak zacisk. Jeśli chodzi o regenerację samego zacisku - tłoczków, gumek, itp. to nie ma problemu, Autofren ma takie kity. Może być jednak problem z mechanizmem ręcznego, który jest skonstruowany bardzo podobnie jak w BA4 - jest tam łożysko igiełkowe. Raz już te zaciski regenerował mi Wojtek i mimo tego po paru latach z ręcznym pojawiły się problemy. Można próbować rozruszać, ale mogło być też tak, że to się już od korozji rozsypało.

Warto rozważyć opcję, którą proponuje Grzesiek. Moim zdaniem jest to świetne rozwiązanie, które właściwie rozwiązuje to problem z tylnymi hamulcami w II genie Prelude. Ja z tego niestety nie zdążyłem skorzystać.

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


08 paź 2016, 11:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 08 wrz 2015, 23:53
Posty: 18
Lokalizacja: Gdańsk
Auto:: BA2
silnik: B20A1
tarczopiasty znalazłem bez większego problemu jeden dzień oczekiwania ^^

Dzięki za namiary a tematem Grześka już się interesowałem wcześniej :D

chciałbym ogłosić że Preluda została odsprzedana kumplowi który pewnie tutaj zawita i dba o nią jak przystało nie jest to dla niego daily furka wiec zajął się nią z grubej rury. :))) Ja z kolei przesiadłem się na civica 4gen :))

Pozdrawiam mam nadzieję że mój kolega zostanie dobrze przyjęty :)

:driver:


10 paź 2016, 12:27
Zobacz profil

Dołączył(a): 24 sty 2017, 22:22
Posty: 2
Lokalizacja: Gdańsk
Auto:: Prelude 2gen
silnik: B20A1
Witam Panowie! Informuję ze jestem nowym wlascicielem hp2, ktora kupilem od Piotrka (jblQ). O hondzie dbam i szykuje na sezon, ale juz mam pytanie, potrzebny mi gorny sworzen, moze ktos z was ma takiego albo ma info gdzie go zdobyc?:>

Pozdrawiam! Olek :)


06 lut 2017, 12:40
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
Po pierwsze - cieszę się, że moje byłe auto jeszcze jeździ ;)

Po drugie - polecam zaczynać przygodę z forum od przywitania w odpowiednim dziale.

Po trzecie - pisząc na forum używamy polskich znaków diakrytycznych i nic mnie nie obchodzi czy ktoś pisze z komórki czy na tabliczce glinianej.

Po czwarte - skoro auto ma nowego właściciela niniejszą galerię zamykam. Jeśli będziesz miał ochotę - załóż własny temat.

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


18 lut 2017, 1:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL