Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Honda Accord Coupe 3.0 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
trzeba przyznać jak auto porobione, prezentuje się rasowo http://youtu.be/QKM-LySIK5E konkurent dla Soarer'a :)

_________________
Obrazek


29 cze 2013, 23:37
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 14:48
Posty: 27
Lokalizacja: Elbląg
Auto:: Honda Accord 3.0 V6 VTEC
silnik: J30A1
Co mnie skłoniło do accorda?
hmm, plany były zajebiste co do prelki. Ale, w między czasie założyłem rodzinę i trzeba było trochę inaczej do tego podejść.
Więc, musiałem przemyśleć remont prelki i zmianę silnika na H22. Za duże koszty, jestem za stary żeby leżeć ciągle pod samochodem.
Zmiana, ale na co? Tylko honda. :mrgreen:
No i tu pojawił się Marcin z acc, dalej historię znacie. Jest moc i wygoda, wszystko to czego mi brakowało w preludzie, a w prelce było mi już naprawdę ciasno. Wiedzą Ci co mnie znają (196cm wzrostu).

Tak jak drajwer napisał:
Cytuj:
Gdyby Kuba nie lubił staroci to by nie kupił starego accorda. ;-)
W czym takie acc jest lepsze od P3G? Więcej mocy, większa kultura pracy, automat i przede wszystkim bezpieczenstwo. W preli czuję się jak w gokardzie. W takim acc jak w wygodnej, mocnej limuzynie. No i miejsca wiecej - i z tylu i w bagażniku. Fakt tylko, że fun mniejszy. Ale większa funkcjonalność rekompensuje jego brak z nawiązką. :-)


nic dodać, nic ująć. :)


BMW to muł którym jeżdżę do pracy. Mało pali i jest bezpieczny.
A Honda... Honda to jest Honda. ;)
Cały czas szukam garażu bo mnie boli że acc stoi pod chmurką i byle gamoń może mi go obić na parkingu, a w dupie ma beemkę, niech ją obijają. ;)

Jak kuzyn Piachola zabierał prelkę, gdy ich odprowadzałem na skraj miasta, to patrzyłem w lusterko wsteczne i mi się łezka w oku kręciła... :love:


Jestem teraz użytkownikiem acc i forum usaccord oraz forum prelude 3G. Jeżeli w tym samym czasie będzie zlot prelude i accorda to na pewno pojadę na zlot prelude... :D
tyle, cała historia...

_________________
Obrazek


30 cze 2013, 1:44
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz

Dołączył(a): 01 lut 2013, 21:05
Posty: 7
Auto:: Honda Accord
silnik: 2.2
to nie pierwszy ACC jakim jeździłem i którego widziałem :) Srebrny, zadbany ... 3.0 z Vitkiem ;) Dzisiaj jeździłem jako pasażer - nadaje sie :D czy kupiłbym takiego dla siebie? Może jako 2 lub trzeci w domu. Chociaż "kufer" jest nawet całkiem całkiem. Spalanie pozostawiam bez komentarza ... Co by nie było znam przyczyny dla których Jakub postąpił jak postąpił, dobrze je rozumiem i kibicuje mu w długim i bezawaryjnym użytkowaniu tego modelu :)


02 lip 2013, 0:53
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 14:48
Posty: 27
Lokalizacja: Elbląg
Auto:: Honda Accord 3.0 V6 VTEC
silnik: J30A1
No i jest na pokładzie Cold Air Intake. :D
Do 2,5 k obr. jest cisza jak na serii, ale jak tylko przekroczy 2,5 k obr... :mrgreen: Pięknie ryczy. :P Jedziesz sobie... gaz w podłogę... i banan na ryju. :mrgreen:
Zostały jeszcze małe poprawki jak zakup mocowania bo stożek trochę miota się na boki (na razie unieruchomiłem go trytkami) oraz to co podpatrzyłem u kolegi z forum usaccord czyli "wymoszczenie" dziury uszczelką.

Obrazek Obrazek

Obrazek




Także dzięki kolejnemu koledze z forum usaccord usprawniłem spryskiwacze reflektorów. :D

_________________
Obrazek


05 lip 2013, 19:13
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 lis 2012, 12:17
Posty: 17
Auto:: p3g
Automat zabija wszelkie osiagi silnika :/


06 lip 2013, 12:12
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 14:48
Posty: 27
Lokalizacja: Elbląg
Auto:: Honda Accord 3.0 V6 VTEC
silnik: J30A1
Młody ŁDZ napisał(a):
Automat zabija wszelkie osiagi silnika :/

Niestety po części masz rację. Ale mimo tego pięknie się zwija i nie jedna prelka miała by kłopoty. ;) Zaryzykuję stwierdzenie każda w serii. :P

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 06 lip 2013, 21:45 przez jacobsen, łącznie edytowano 1 raz



06 lip 2013, 12:44
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Młody ŁDZ napisał(a):
Automat zabija wszelkie osiagi silnika :/

Od kiedy ?????

_________________
Części do prelude III gen


06 lip 2013, 13:57
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
drajwer napisał(a):
Młody ŁDZ napisał(a):
Automat zabija wszelkie osiagi silnika :/

Od kiedy ?????

kolejny wyznawca mitu...

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


06 lip 2013, 18:52
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 14:48
Posty: 27
Lokalizacja: Elbląg
Auto:: Honda Accord 3.0 V6 VTEC
silnik: J30A1
Piter napisał(a):
drajwer napisał(a):
Młody ŁDZ napisał(a):
Automat zabija wszelkie osiagi silnika :/

Od kiedy ?????

kolejny wyznawca mitu...

Nie wiem czy się zna czy nie, ale z manualem byłoby o wiele lepiej. Ale na pewno nic nie zabija. ;)

_________________
Obrazek


06 lip 2013, 21:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 8:51
Posty: 635
Lokalizacja: Świebo
Auto:: Polift 4WS
silnik: F22B (SOHC)
Młody ŁDZ napisał(a):
Automat zabija wszelkie osiagi silnika

Automat jest po prostu wygodny ;) Wiadomo, że nie pojedzie tak jak manual, ale od czego jest kickdown :P

_________________
Masz coś zrobić? zleć to komuś
Chcesz porządnie? zrób to sam


07 lip 2013, 14:55
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Yreq napisał(a):
Młody ŁDZ napisał(a):
Automat zabija wszelkie osiagi silnika

Automat jest po prostu wygodny ;) Wiadomo, że nie pojedzie tak jak manual, ale od czego jest kickdown :P

Piszecie o starych szmelcwagenowskich automatach. Hondowskie skrzynie są dynamiczne, bezawaryjne i ekonomiczne. Ja bym takiego acc w manualu nawet nie chciał oglądać. Tym bardziej jeśli miałby służyć jako dupowóz. Jedno w automacie jest dobre - niezależnie od umiejętności kierowcy przyspieszenie jest zawsze takie samo. W manualu przyspieszanie zgodnie z osiągami fabrycznymi wymaga umiejętności i skupienia. Dam sobie rękę uciąć, że gdyby postawić obok siebie acc w manualu i automacie to połowa forumowiczów lepiej by przyspieszyła do setki w wersji z automatem niż manualem.
Nienawidzę jak na temat automatycznych skrzyń wypowiadają się ludzie, którzy nie mają o nich bladego pojęcia i twierdzą, że lepszy jest manual bo taki jest polaczkowaty mit. Bo dziadek miał malucha w manualu więc tylko manual jest fajny. A co jest fajnego w machaniu lewarkiem i wciskaniem co chwila pedału sprzęgła podczas codziennej jazdy? O ile oczywiście nie ma się dziewiętnastu lat. ;) Wypocin ludzi w takim wieku w ogóle nie mam zamiaru czytać.

Wrogom automatycznych skrzyń proponuję przejechać sie autem ze skrzynią cvt ;)

Jakub, sory za OT. Zaraz to pewnie ktoś wyciepie. ;)

_________________
Części do prelude III gen


07 lip 2013, 15:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2012, 10:47
Posty: 278
Lokalizacja: Inowrocław
Auto:: P3G
silnik: B20A3
Ze strony drajwera jak zwykle sensowna i rzeczowa wypowiedź.W pełni się z nią zgadzam :)


07 lip 2013, 18:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 8:51
Posty: 635
Lokalizacja: Świebo
Auto:: Polift 4WS
silnik: F22B (SOHC)
dzonygood napisał(a):
Ze strony drajwera jak zwykle sensowna i rzeczowa wypowiedź

I ponadto hejterska ;) Drajwer, przepraszamy, że obraziliśmy automatyczną skrzynię biegów :torba:
Celem mej bluźnierczej wypowiedzi było wyrażenie mojej jak najbardziej subiektywnej opinii na temat skrzyń biegów. Po prostu lubię mieć możność podejmowania decyzji o zmianie biegu. Mi też wygodnie się jeździ automatem, ale to jednak nie to samo, co zapięcie kolejnego przełożenia przy 6k rpm :driver:

_________________
Masz coś zrobić? zleć to komuś
Chcesz porządnie? zrób to sam


07 lip 2013, 23:18
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
Yreq napisał(a):
Mi też wygodnie się jeździ automatem, ale to jednak nie to samo, co zapięcie kolejnego przełożenia przy 6k rpm :driver:

Są automaty, które robią to lepiej i szybciej od Ciebie. I wiedzą lepiej, kiedy trzeba zmienić bieg.

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


08 lip 2013, 0:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 8:51
Posty: 635
Lokalizacja: Świebo
Auto:: Polift 4WS
silnik: F22B (SOHC)
Piter napisał(a):
Yreq napisał(a):
Mi też wygodnie się jeździ automatem, ale to jednak nie to samo, co zapięcie kolejnego przełożenia przy 6k rpm :driver:

Są automaty, które robią to lepiej i szybciej od Ciebie. I wiedzą lepiej, kiedy trzeba zmienić bieg.

Tak samo są auta, które lepiej od Ciebie zaparkują, zmienią pas, przyhamują.
Dziękuję za takie auta :jaa: Wolę ćwiczyć, popełniać błędy, decydować, żyć za samego siebie
Na koniec jeszcze raz dodam i podkreślę, że nie mam nic do automatów, przeproszę Jacobsen'a za bagałan w jego temacie i poproszę osoby kompetentne o przeniesienie naszych egzystencjalnych rozterek w miejsce ku temu stworzone :mrgreen:

_________________
Masz coś zrobić? zleć to komuś
Chcesz porządnie? zrób to sam


08 lip 2013, 0:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL