Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
E30 330i AC Schnitzer 'Czerwona Strzała" 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 11 cze 2013, 12:31
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: BMW E30
silnik: M54B30
A niech będzie że też zapostuję swoje wozidło. :)

Niemiec płakał jak sprzedawał, auto niepowtarzalne wizualnie (w szczególności spoiler było cholernie trudny do znalezienia), mocne i lekkie, przyspiesza jak szatan, a "zrobienie" go zrujnowało mnie finansowo. Nie żałuję. :P

MODEL: BMW E30 coupe 1990
SILNIK: 1.6 M40 swap na 3.0 M54
UKLAD DOLOTOWY: seryjny z E36 328i
UKLAD WYDECHOWY: seryjny z E46 330i, tłumik końcowy AC Schnitzer
ELEKTRONIKA: seria
UKLAD NAPĘDOWY: seryjna skrzynia 5-biegowa z M54, szpera "duża głowa" 3.15 25%
ZAWIESZENIE: Bilstein B12 (sprężyny Eibach Pro Kit + amorki Bilstein B8), tuleje poliuretanowe (czerwone, Olkusz), rozpórki stalowe górne przód+tył, opony Goodyear Eagle F1 205/45R16
UKLAD HAMULCOWY: seryjny, zregenerowany, doposażenie w ABS oraz hamulce tarczowe z tyłu, tarcze Mikoda nawiercane+nacinane
BODY-KIT: pełny body kit AC Schnitzer (progi ponoć Zendera, ale podobnież Zender zerżnął design od ACS), bez kierownicy
ŚRODEK: seryjny, fotele sportowe, obszyta kierownica "sportowa" BMW (MTechniki mi się nie podobają)
CAR-AUDIO: seryjne głośniki (...) z odtwarzaczem Alpine CDE-134BT
MOC: nie hamowałem, ale seria dla silnika to 231KM @ 5900

Plany:
- montaż panelu z wskaźnikami VDO (temperatura wody, temperatura oleju, ciśnienie oleju),
- znaczek 3_3_0 i (w klasycznym designie - przebiegle wykonany, bo taki model nie istniał - czeka na pomalowanie i przyklejenie),
- drobne prace mechaniczne, blacharskie i polerka,
- wywalenie czujników parkowania - przywykłem do takowych w E39, ale raz, że nie robią (z Allegro...), a dwa, że jednak trochę szpecą auto,
- odkucie się finansowo, po kosztownym i dość... pouczającym dzwonie... ;O
- w 2014 jak starczy kasy może nowy dolot i kolektor wydechowy, żeby silnik swobodniej oddychał i pierdział,
- a może mu tak kiedyś kompresorem...? :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


28 lip 2013, 9:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 19:38
Posty: 595
Lokalizacja: Podbeskidzie
Auto:: W budowie
silnik: Nie ma!!!
E30 wizualnie jestem na tak, silnik też musi dawać radę. Wdzięczne auto :) Wnętrze starego niemca zdeeeeecydowanie nie! boczki a'la duży fiat mnie dobijają :(

_________________
czujesz motyw?
słońce, plaża, morze
nagle ktoś rzuca hasło, że papier toaletowy i mydło rzucili:)
Obrazek
Coco Jambo i do przodu...


28 lip 2013, 11:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2013, 20:53
Posty: 139
Lokalizacja: Łódź
Auto:: EX
silnik: Całkiem nowe B20A3 :o
Bardzo lubię e30, a e30 które nie jest ulepione ze szpachli i pianki montażowej, lecz zrobione porządnie to prawdziwy rarytas, tak więc propsy.
i bez nadmiernego latania bokiem! nie popsuj go przypadkiem! :mrgreen:


28 lip 2013, 12:40
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 cze 2013, 12:31
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: BMW E30
silnik: M54B30
Mugen napisał(a):
E30 wizualnie jestem na tak, silnik też musi dawać radę. Wdzięczne auto :) Wnętrze starego niemca zdeeeeecydowanie nie! boczki a'la duży fiat mnie dobijają :(
Daje radę jak cholera, tylko mam już 16 lub 18 pkt (wypadałoby sprawdzić...) więc trudno się tym nacieszyć. ;) Ogólnie niebiescy kochają mnie, a przynajmniej samochód działa na nich jak płachta na byka. Jak jadę za szybko, to od razu lizak idzie w ruch (raz nawet bez suszarki...), a jak jadę przepisowo to kontrola, bo to oczywiste że kierowca pijany... :P
Podejrzewam, że przez boczki rozumiesz tapicerkę drzwi? No niestety nie jest to najpiękniejszy aspekt tego auta... :)

Vivax napisał(a):
i bez nadmiernego latania bokiem! nie popsuj go przypadkiem! :mrgreen:
Po wypadku mam blokadę psychiczną i nawet nie próbuję latać bokiem. :P
5 dni po wszystkich przeróbkach jechałem na nowych oponach (wyjeździłem na nich może z 10 km). Trzy pasy, tylko ja i inny samochód na środkowym pasie. Chciałem go wyprzedzić z prawej, zmieniłem pas i po chwili debil też zjeżdża na ten pas, w ogóle nie patrząc czy ktoś tam jest. Kierunkowskaz był, ale dopiero jak już zjechał... Niestety mój unik był zbyt gwałtowny i na puszczonym gazie - uciekła mi dupa i po drugiej kontrze zrobiłem 360 pod prąd - tam akurat był gęstszy ruch... ;O
Auto nie pogniotło się jakoś przesadnie, a dzięki rozpórkom jest dalej prościutkie, ale naprawa trochę kosztowała. Jedyny plus to to, że podczas naprawiania przodu podnieśli mi pas przedni, dzięki czemu wiatrak już nie ociera się o obudowę chłodnicy... :P
Podejrzewam, że poślizg wyniknął głównie z tego, że opony były świeżutkie i jeszcze nie dawały rady, ale mimo wszystko oszczędzam się i jeszcze mniej ufam innym kierowcom. Nie stać mnie na drugi taki dzwon, no i ogólnie szkoda auta...


28 lip 2013, 22:59
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Uwielbiam wyprzedzajacych prawym pasem... Z tym "uwielbiam" to oczywiście żart.

Co do autka to szacun. Jezdzilem takim w waskiej lampie z 3,5 z e28 pod maska. 217KM dawało radę. Auto było kolegi. Ja sam miałem w tym czasie seryjne e30 323 150KM. Nie narzekalem dopóki nie przesiadlem się na hondy. :-)

_________________
Części do prelude III gen


29 lip 2013, 12:33
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 cze 2013, 12:31
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: BMW E30
silnik: M54B30
drajwer napisał(a):
Uwielbiam wyprzedzajacych prawym pasem... Z tym "uwielbiam" to oczywiście żart.

Co do autka to szacun. Jezdzilem takim w waskiej lampie z 3,5 z e28 pod maska. 217KM dawało radę. Auto było kolegi. Ja sam miałem w tym czasie seryjne e30 323 150KM. Nie narzekalem dopóki nie przesiadlem się na hondy. :-)

Kilkaset metrów dalej było rondo na którym chciałem skręcić w prawo, więc ten prawy pas był podyktowany kolejnym manewrem, nie jakimiś preferencjami. :P Był to dość niefortunny wybór, który wiele mnie nauczył i bardzo mnie "uspokoił" jako kierowcę.

Muszę kiedyś posłuchać takiego E30 z taką "dużą szóstką" z E28 - ponoć brzmią lepiej od tych nowych, dzięki tym udziwnionym kolektorom.
Sam raczej nie opuszczę tej marki, ale zadbam żeby w przyszłym roku dziewczyna miała porządnie zrobioną swoją Prelę. :)


29 lip 2013, 15:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 8:51
Posty: 635
Lokalizacja: Świebo
Auto:: Polift 4WS
silnik: F22B (SOHC)
Nie wstydziłbym się takiej Bejcy :D Rewelka.
Odpicowana, zadbana i przede wszystkim bez wioski :ok:

_________________
Masz coś zrobić? zleć to komuś
Chcesz porządnie? zrób to sam


13 wrz 2013, 21:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 14:37
Posty: 143
Lokalizacja: Legnica
Auto:: H O N D A
silnik: B20A5
Wyprzedzanie z prawej w mieście, to nie wykroczenie. Poza miastem na 3-pasmówce też nie. I chociaż też nie lubię wyprzedzania z prawej, to niekiedy trzeba.
I widzisz, lepiej byś zrobił, jakbyś dzwonił w gościa :P A auto super i chociaż tak jak poprzednicy uważam, że w środku piękne nie jest, to stylistyka E "trzydziestki" mi się podoba i to już klasyk.


13 wrz 2013, 22:14
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2013, 10:51
Posty: 152
Lokalizacja: Goleniów
Auto:: Honda Prelude Mazda Premacy
silnik: B20A4 1.8
Bez urazy ,ale to mnie rozbawiło -,,Niemiec płakał jak sprzedawał"" chyba z radości :D
Każdy ma swojego konika,niech Twój się sprawuje na plus.


16 wrz 2013, 12:15
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 833
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
aga75 napisał(a):
Bez urazy ,ale to mnie rozbawiło -,,Niemiec płakał jak sprzedawał"" chyba z radości :D
Każdy ma swojego konika,niech Twój się sprawuje na plus.

Agucha, nie skumałaś żartu :)

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


16 wrz 2013, 17:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2013, 20:53
Posty: 139
Lokalizacja: Łódź
Auto:: EX
silnik: Całkiem nowe B20A3 :o
Obrazek

Najlepsze jest to, że sam sprzedając fury używam tych catchphrasów, a ludzie nadal chcą ich słuchać.


16 wrz 2013, 19:49
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2013, 10:51
Posty: 152
Lokalizacja: Goleniów
Auto:: Honda Prelude Mazda Premacy
silnik: B20A4 1.8
mlodyrychu napisał(a):
aga75 napisał(a):
Bez urazy ,ale to mnie rozbawiło -,,Niemiec płakał jak sprzedawał"" chyba z radości :D
Każdy ma swojego konika,niech Twój się sprawuje na plus.

Agucha, nie skumałaś żartu :)

Kurde za stara jestem ;>


17 wrz 2013, 22:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 cze 2013, 12:31
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: BMW E30
silnik: M54B30
aga75 napisał(a):
Bez urazy ,ale to mnie rozbawiło -,,Niemiec płakał jak sprzedawał"" chyba z radości :D
Każdy ma swojego konika,niech Twój się sprawuje na plus.

Mam ten slogan na ramce tylnej tablicy - zwykle gdy ktoś obcy ją komentuje, np. na parkingu, to odpowiadam "W zasadzie to Niemiec miał mieszane uczucia, bo był właścicielem komisu." :P Zakładam, że slogan dotyczy sprzedawcy prywatnego.

Oprócz "i do graniczy mnie gonił" slogan ma też przynajmniej jeszcze jedno znane zakończenie - "...a tirówki biły brawa jak wjeżdżałem do kraju". ;)


21 wrz 2013, 13:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL