Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Rover w cenie roweru 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 22:55
Posty: 605
Auto:: P3G+Civ4G
No wlasnie w tym celu zamontowalem zeby moc dojechac blisko i nie wjechac komus hakiem


25 sty 2015, 12:52
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Mały, codziennie ciągasz przyczepę czy nie chce ci się haka zdemontować? ;)

_________________
Części do prelude III gen


25 sty 2015, 13:30
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
Kamera cofania to świetny gadżet. Nie wyobrażam sobie jak przez tyle lat mogłem bez niej żyć.
Przydaje się szczególnie jak żona parkuje, bo mogę siedzieć wygodnie i kontrolować sytuację z tyłu bez stresu :)

_________________
ObrazekObrazek


26 sty 2015, 12:59
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 22:55
Posty: 605
Auto:: P3G+Civ4G
drajwer napisał(a):
Mały, codziennie ciągasz przyczepę czy nie chce ci się haka zdemontować? ;)


Nie chce mi sie haka demontowac a poza tym to rozne sa warunki teraz drogowe a hak to doskonaly dupochron jakby ktos w korku sie zagapil :)


26 sty 2015, 14:15
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
maly2001 napisał(a):
drajwer napisał(a):
Mały, codziennie ciągasz przyczepę czy nie chce ci się haka zdemontować? ;)


Nie chce mi sie haka demontowac a poza tym to rozne sa warunki teraz drogowe a hak to doskonaly dupochron jakby ktos w korku sie zagapil :)


To uważaj bo za jazdę bez zdemontowanego haka też jest mandat i jak ten, który ci wjedzie w dupę będzie zbyt mądry to możesz ucierpieć bardziej od niego. ;)

_________________
Części do prelude III gen


26 sty 2015, 14:33
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 22:55
Posty: 605
Auto:: P3G+Civ4G
Nie ma w polsce obowiazku demontarzu haka.


26 sty 2015, 16:20
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Sprawdziłem i masz rację. Jesteśmy jednym z nielicznych europejskich krajów gdzie takiego obowiązku nie ma. W civicu miałem zdemontowany bo jego poprzedni właściciel jeździł sporo po Europie, stąd założenie, że i Polska to Europa. Jak widać nie do końca. ;)

_________________
Części do prelude III gen


26 sty 2015, 17:29
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 22:55
Posty: 605
Auto:: P3G+Civ4G
Teraz tylko jest tak ze nowo montowane haki w polsce muszą byc demontowalne i w niektórych krajach EU własciciele muszą demontowac... ale jest jeszcze konwencja wiedenska która mówi ze policja w innym kraju EU nie moze cie ukarac jezeli samochód spełnia wymogi ktaju swojej rejestracji... Nie moga cie ukarac za np zamontowany hak, brak zapasowych zarówek, klucza do kół (jak naprzyklad wymagają na slowacji) i kamizelki odblaskowej, młotka do szyb, odpowiedniego składu apteczki, majtek na zmiane czy prezerwatywy w schowku na rekawiczki itd gdyz w Polsce nie sa te rzeczy wymagane... i tak samo na odwrót jezeli niemiec w polsce nie ma gasnicy podczas kontroli to jego polska policja nie moze ukarac bo w niemcowni gasnica jest niewymagana a polaka ukarają ....

Najlepiej maja angole bo tam nic nie musisz miec oprócz sprawnych hamulców i opon z "na oko" niezuzytym bieżnikiem... nawet opony mozesz miec rózne na osi.... i polska policja moze takiemu autu zarejestrowanemu w UK nafiukać :)


26 sty 2015, 17:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 05 gru 2012, 18:00
Posty: 505
Lokalizacja: Wołczyn
Auto:: ba,cb,ab
silnik: 12/16v.
maly2001 napisał(a):
...

Najlepiej maja angole bo tam nic nie musisz miec oprócz sprawnych hamulców i opon z "na oko" niezuzytym bieżnikiem... nawet opony mozesz miec rózne na osi...

Angielskie badania techniczne są na tyle rygorystyczne, że policja nie musi im 'pomagać' czy sprawdzać ich uczciwości.

_________________
I n s t o c k W e t r u s t.


26 sty 2015, 23:41
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 22:55
Posty: 605
Auto:: P3G+Civ4G
nikolai66 napisał(a):
maly2001 napisał(a):
...

Najlepiej maja angole bo tam nic nie musisz miec oprócz sprawnych hamulców i opon z "na oko" niezuzytym bieżnikiem... nawet opony mozesz miec rózne na osi...

Angielskie badania techniczne są na tyle rygorystyczne, że policja nie musi im 'pomagać' czy sprawdzać ich uczciwości.


Niejednym autem byłem na przegladzie w UK. tam podstawa sa spaliny które idą od razu do komputerowej bazy danych, hamulce i brak dziur w progach :) Raz cofli mi Felicje bo miała skorodowane metalowe przewody hamulcowe... Angol zaznaczył mi je zółtym sprayem zeby wiedziec które :) Po tygodniu pojechalem z nowymi własnorecznie zarobionymi miedzianymi trzymajacymi się na trytytkach razem z przewodami paliwowymi bo mi się zaczepy połamały i angol był wniebowziety :) Ale przyczepił się do małej dzurki zrobionej w progu przez podnosnik, którą zrobilem podczas wymiany tych przewodów. Musiałem zaplacic 50f za zaspawanie jej :)
Policja tam się niczego nie czepia, nie jezdza za toba, nie ma tam "rutynowych kontroli". Musisz cos przeskrobac zeby miec z nimi do czynienia... Nawet jakbys miał problem i sie zgubił to smialo mozesz ty zatrzymac radiowóz,poprosic o pomoc czy spytać o droge, nawet pojada przed tobą i Ci pokaza :)


27 sty 2015, 4:21
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 22:55
Posty: 605
Auto:: P3G+Civ4G
Kamerka dziala znakomicie, w nocy widac jak w dzień. Jedyny minus to ze przy takiej pogodzie czesto trzeba przecierac ale to w kazdej kamerce montowanej na zewnatrz tak jest.... a ze mi ostatnio elektronika dobrze wychodzi to wpiołem sie w instalacje z centralką zamka poniewaz nie miałem oryginalnego pilota i zamek działał tylko na kluczyk.. Tera mam pilota i wszystko gra... Musze jeszcze podłaczyc domykanie szyb, szyberdachu i otwieranie bagaja. Dodatkowo ze jestem na fali i lutownica nie stygnie wymieniłem kabel w antenie cb Hustler.
Dzisiaj korzystając z okazji ze chwile pruszył snieg wiec warunki git na majstrowanie ale czasem wolnym nie sram, zamontowalem uniwersalne chlapaki... Niestety dedykowanych nie ma ale w miare wyszło po drobnych modyfikacjach... jak dorwe gdzies z acc to zobacze czy moze spasują...


02 lut 2015, 16:02
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 22:55
Posty: 605
Auto:: P3G+Civ4G
Dzisiaj dalsza czesc modyfikacji. Tym razem wywaliłem półeczkę pod radiem bo ani cos do niej włozyc ani uroku nie dodawała... w jej miejsce zmodziłem uchwyt na kubki. Pochodzi on z tylnej kanapy vectry c.
Troszkę było zabawy ale sie udało to wszystko poskrecac i zamontowac stabilnie i rowno...

efekt i funkjonalnosc mi w zupełnosci odpowiada :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


20 lut 2015, 13:31
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Kurcze, mały, jak ta cholerną pułeczkę wymontowac? U siebie mam takie ala drewno z jeżdżącą w górę i w dół klapką. Ale, że mam radio wystające to jej do góry dać nie mogę i cały czas mam tą pułeczkę zamkniętą. A to jedyne miejsce gdzie w tym cholerstwie można telefon połozyć... :/ Mało brakowało a bym się wkurzył i ją wyrwał ale nie wiem jak ją zdemontowac bez rozbierania połowy deski. :(

_________________
Części do prelude III gen


20 lut 2015, 13:58
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 22:55
Posty: 605
Auto:: P3G+Civ4G
drajwer napisał(a):
Kurcze, mały, jak ta cholerną pułeczkę wymontowac? U siebie mam takie ala drewno z jeżdżącą w górę i w dół klapką. Ale, że mam radio wystające to jej do góry dać nie mogę i cały czas mam tą pułeczkę zamkniętą. A to jedyne miejsce gdzie w tym cholerstwie można telefon połozyć... :/ Mało brakowało a bym się wkurzył i ją wyrwał ale nie wiem jak ją zdemontowac bez rozbierania połowy deski. :(


Musisz niestety zdjąc w kolejnosci :)

1.przyciski szyb bo pod nimi jest srubka tunelu
2.tunel z podłokietnikiem
3.osłone pod kierownicą (jedna srubka na dole ponizej schowka a reszta zatrzski)
4 obudowe konsoli centralnej +gałka biegów (4 srubki po bokach i 2 koło foteli reszta na zatrzaskach) obudowa schodzi razem z mieszkiem lewarka popielniczką i zapalniczką.
5. 2 srubki z boku tej dolnej półeczki i 2 od tyłu pod nią do ktorych jest bardzo kiepski dostep... no i masz wymontowaną :)

Niestety jest troche roboty i trzeba uwazac zeby zatrzasków obudowy konsoli centralnej nie połamac.... mi sie zlamał jeden po prawej u góry ale na szczescie tam trzyma srubka pod schowkiem


20 lut 2015, 14:28
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
O w życiu, za dużo roboty i za mały efekt. Szkoda mi na to czasu więc pomęczę się bez tej kieszonki na telefon.

_________________
Części do prelude III gen


20 lut 2015, 14:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL