Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Ratujemy ferio by zmywok&smerfik 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2014, 17:56
Posty: 61
Lokalizacja: zelów
Auto:: prelude
silnik: b20a3
Przedstawiam Wam projekt którego właścicielem jest smerfik1822 .Auto jest odbudowywane u mnie w garazu lakier, mechanika, blacha.Ps wrzucam temat z innego forum więc niekóre zwroty są w nieodpowiednim czasie
- MODEL:

Eg9 1994 4d
kolor -R81

- SILNIK:

1,6 16v

- UK?AD DOLOTOWY:

seria

- UK?AD WYDECHOWY:

- seria

- ELEKTRONIKA I ELEKTRYKA

-4x elektryczne szyby, elektryczne lusterka, klimatyzacja, elektryczny szyberdach,abs,wspomaganie,centralny zamek,

- UK?AD NAP?DOWY

- skrzynia biegów S21

- ZAWIESZENIE

- seria

- UK?AD HAMULCOWY

- seria

-BODY KIT

- lotka na tylniej klapie

-SRODEK

- seria-czarny

-CAR AUDIO

- radio Sony
-foto
Obrazek
Obrazek
Obrazek zaczeliśmy pracować nad Hanią.Udało nam się ją rozebrać. Jak wida? po zdjęciach i biorąc po uwage wiek samochodu, elementy blacharskie są w nie najgorszym stanie. Do usunięcia kilka ognisk korozji.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jedziemy z tematem dalej ,czyli regeneracja zacisków toczenie tarcz wymiana klocków hamulcowych wymiana p?ynu .Wspawane reperaturki przymiarka lamp i spojlera

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Tylna dok?adka zderzaka mugem style i tylne lampy clear firmy depo.
Obrazek

Przednia dok?adka mugen style i 3 dni pasaowania :-D
Obrazek

replika lotki OEM Ferio
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przysz?y te? lampy na przód
Obrazek
Dzisiaj odobra?em ze sklepu zamowiony rozrz?d. Jak czas pozwoli to b?dzie jutro za?o?ony
Obrazek
Odnowili?my stare felgi.By?o du?o pracy, ale si? uda?o. Felgi pomalowane na bia?o
Obrazek
Obrazek
Na aucie poje?dz? do ko?ca sezonu, a przez zime chce kupi? jakie? 16'' BBS z ma?ym rantem do renowacji.Co? w tym stylu jak na zdj?ciu. Zdj?cie zapo?yczone z tablica.pl
Obrazek
Dzisiaj dojecha?y oponki na alufelgi. S? to ''Uniroyal Rainsport 2'' 195/50/15
ObrazekWn?ki w lakierze teraz sk?adanie i lakier na zewn?trz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kolor na aucie juz jest teraz skladanie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W?a?nie zacz??em sk?ada? wnetrze hondy. Auto przy okazji dosta?o swap poduszek powietrznych kierowcy i pasarzera.
Obrazek
Podczas sk?adania auta, Honda dosta?a nowe car audio. Nie jest do jaki? super zestaw, ale na najbli?szy czas musi wystarczy?. Po zamontowaniu jestem pozytywnie zaskoczony, tym jak on gra.
W sk?ad zestawu wchodzi:
- Radio Alpine CDE 9881R jednostka steruj?ca
- G?o?niki Helix blue 62 C zestaw przód
- G?o?niki Magnat CAR FIT 132 (dwudro?ne) zestaw ty?
Obrazek
W pi?tek kurier przewióz? mi paczke. W ?rodku by? sterownik centralnego zamka na pilota. Dziaiaj uda?o si? go zamontowa?.
Obrazek
Wko?cu wymienilismy zakupiony wcze?niej rozrz?d. Kupiony zosta? rownie? nowy olej do silnika Valvoline VR1 10W-60, a przy wymianie rozrz?du p?yn ch?odniczy Prestone.
Obrazek
Obrazek

Zdj?cia robione poprzez amatora prawdziw? sesj? auto bedzie mia?o w nied?ugim czasie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
zamontowany t?umik OEM Look przelotowy powi?kszony
Obrazek
Obrazek
Wko?cu uda?o mi si? za?atwi? komplet soczewek bi-xenonowych do przerobienia lamp. Pochodz? one z uszkodzonego Opla Antary o ma?ym przebiegu. W sk?ad wchodz? soczewki bi-xenon o przebiegu 20 ty? km, orginalne przetwornice hella i Zarniki ksenonowe Philips D1S o barwie 4800.
Obrazek
I dojdzie w zderzak przeciwmgielne typu clear
Obrazek
Ps. honda była na nocych wyścigach w Bełchatowie kierownik już wmiare ogarnia auto :P
eg9 vs prelude h22 1:0
eg9 vs colt 1.8 140ps wydmuszka 1:0
eg9 vs safrane 3.0 1:0
kilka przegranych także było
Obrazek
fog zamontowany
Obrazek
Obrazek
teraz czas na lampy .Historia lamp będzie nie zapomniana bo będą kosztownie nieprzewidywalnie drogo .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
To juz ko?cówka przy lampach teraz trzeba rozebrac ca?y zawias .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
?wieci naprawde dobrze bo to jest fabryka z auta mamy porównanie z soczewkami z xenonowo.pl wi?c nie ma co porównywa? monta? prawdopobnie w poniedzia?ek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kierunki pomalowane farb? do witra?y
Obrazek
A lampy wysz?y tak
Obrazek
Obrazek
Obrazek
auto dosta?o w sobot? gwint a w niedziel? by?o wystawione w galerii z okazjj WO?P
Na chwil? wpad?y tez tomasony
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
https://www.facebook.com/fot.seweryn.bozek
wpad?y nowe fanty
Obrazek[/URL]
Obrazek
Obrazek
Wpadli?my na pomys aby przelakierowac felgi na bia?? per?e
Obrazek
Obrazek
Wko?cu uda?o nam si? zlokalizowa? stuki podczas przyspieszania. Na pocz?tku my?leli?my ?e to podpora pó?o?ki lub przegub wewn?trzny. Okaza?o si? ?e jest uszkodzony dr??ek kierowniczy. Przy okazji wlecia?o nowe ?o?ysko.
Obrazek
kurier przywióz? ma?? paczuszke....... regulowane górne tuleje przedniego wahacza. Wko?cu mo?na ustawi? k?ty kó?.
Obrazek
Obrazek
Wczoraj dojecha?y do mnie fotele z type-r'a Dzi? oddane do prania i w przysz?ym tygodniu monta?
Obrazek


14 gru 2014, 10:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2012, 10:56
Posty: 807
Lokalizacja: Piła
Auto:: osobowe
silnik: spalinowy
opłaca sie tyle kasy wkładac w starą Honde?

_________________
pozdrawiam Plewis


14 gru 2014, 14:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 19:52
Posty: 215
Lokalizacja: PRA - DGR
Auto:: CG2
silnik: J30A1
plewis napisał(a):
opłaca sie tyle kasy wkładac w starą Honde?

nie opłaca się :mrgreen: ale nie po to się to robi :D

_________________
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek


14 gru 2014, 15:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2014, 17:56
Posty: 61
Lokalizacja: zelów
Auto:: prelude
silnik: b20a3
A opłaca się jeść i tak gówno z tego . Lub inaczej opłaca się prosić dziewczyny o sex i tak nie ma za co dziękować. :P
Była wolna kasa z którą nie było co zrobić więc poszła w auto


14 gru 2014, 18:09
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Tak jak nigdy nie byłem fanem tej generacji a szczególnie tej wersji nadwoziowej civica to jestem pod ogromnym wrażeniem. Z nudnego wypłowiałego jeździdła wyszło przyciagające oko ładne autko. Ale wg mnie trochę już tego za dużo - te lampy, gwint... To jest zwykły plastikowy civic w sedanie, nie przesadzajmy...

_________________
Części do prelude III gen


14 gru 2014, 21:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2014, 17:56
Posty: 61
Lokalizacja: zelów
Auto:: prelude
silnik: b20a3
Czy ja wiem czy to zwykłe auto ?? Ciężko znaleźć orginalne EG9 z B16A2 pod maską bo większość zajechanych i po mega dzwonach naprawianych technologią jak w latach 90-tych
Ostatnio do hondy wpadł nowy wydech przelotowy 2'' wykonany w MarTec (DjHammer ) . Chwilowo kolektor wydechowy z b18c4 z
przerobionym wyjściem na 2'', środkowy powiększony przelotowy i końcowy powiekszony OEM Look (założony wcześniej). Przez okres zimowy wpadnie nowy kolektor wydechowy - replika Tody. Do tego deszedł przerobiony P28 z wgraną nową tymczasową mapą. W najbliższym czasie będzie strojenie,
Obrazek
Obrazek
Obrazek
obecnie Hania przechodzi modyfikacją układu dolotowego. Początkowo miał być CAI ale jednak zdecydowałem się na Shot ram. Do tego będzie filtr Fujita i jego odgrodzenie. Shot ram wyspawany z nierdzewki o średnicy 70mm 2.75''. Kilka fotek z prac. Narazie stożek Simoty na przymiarki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dziś udało się zrobić zabudowe odgradzającą stożek. Oto efekty mojej pracy. Jutro doprowadzenie zimnego powietrza z miejsca na halogen.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przygotowywania przed strojeniem dobiegają końca. Została wymieniona chłodnica wody na nową. Stara zaczęła się już pocić. Do tego nowy korek i płyn.
Obrazek
Obrazek
Hania w długi weekend została wystrojona przez Jogala. Podziękowania dla Łukasza za ogarnięcie tematu. Od tej pory honda zachowuje się jakby dostała nowe serce.
Dodatkowo zamontowany został moduł bluetooth do obsługi aplikacji ''Linszte Datalog v2''. Zaprogramowany jest rownież Launch Control 7500, Shift Light 8000, Vtec 5200.
Obrazek
Po zabawie aplikacją ''Linszte Datalog v2'' i powiązanym z nią programem ''RaceRender3'' udało się nagrać filmik jak przyspiesza po strojeniu.Przy użyciu programu RaceRender na plik video został nałożony loger (z aplikacji Linszte Datalog v2).
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... 4m8a9TuTxM


15 gru 2014, 8:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2012, 10:56
Posty: 807
Lokalizacja: Piła
Auto:: osobowe
silnik: spalinowy
"Launch Control 7500" co to daje???
piękny dolot ,ciężki i bardzo sprawnie będzie nagrzewany z komory silnikowej 8-)

_________________
pozdrawiam Plewis


15 gru 2014, 13:31
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 22:55
Posty: 605
Auto:: P3G+Civ4G
plewis napisał(a):
"Launch Control 7500" co to daje???
piękny dolot ,ciężki i bardzo sprawnie będzie nagrzewany z komory silnikowej 8-)


no własnie... 3000 czy jakos tak lauch to rozumiem ale 7500? bez sensu...

Krzychu ma racje... piekny dolot ale bez odizolowania go bedzie dupa blada i całe odgrodzenie stozka tez mało da bez owiniecia rury...


15 gru 2014, 17:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2014, 17:56
Posty: 61
Lokalizacja: zelów
Auto:: prelude
silnik: b20a3
Na tych oponach i z tą skrzynią s21 auto z 7,500 startuje jak z procy .Chłopak który to stroił też był zdziwiony ze lepi aswald jak trzeba. Z 5k miał ustawione to zamulało motor i spadał z v-tec.A w dolocie podczas jazdy pokazuje około 27 stopni więc nie jest dobrze ale i nie jest źle


15 gru 2014, 21:12
Zobacz profil

Dołączył(a): 04 kwi 2013, 19:23
Posty: 150
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto:: CRX Ballade, S2000, Acc CB7
silnik: 1.6i-16 ZC1, DOHC VTEC F20C, F22B
Gratuluję projektu i unikatowego samochodu - bardzo się cieszę, że ktoś walczy o życie takiego samochodu.


16 gru 2014, 13:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 05 gru 2012, 18:00
Posty: 505
Lokalizacja: Wołczyn
Auto:: ba,cb,ab
silnik: 12/16v.
zmywok napisał(a):
...aswald...

:|

_________________
I n s t o c k W e t r u s t.


16 gru 2014, 17:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012, 13:36
Posty: 138
Lokalizacja: Katowice/Gliwice/Inne:)
Auto:: SupraMKIII"90/Honda concerto'92
silnik: 7M-GTE / D15B2
Ja jestem zwolennikiem serii ale prawda jest taka, że wielki szacun za ratowanie auta, bo poszło by na żyletki pewnie.
Co do kosztów poniesionych to Hobby/pasja= kasa
Ja zawsze mówię, że wywalona kasa w auto to i tak lepiej niż to przećpać/przepić
Ciekawy projekt.

_________________
http://www.lakierowanie-m...e.pl/index.html - Piaskowanie, malowanie proszkowe.Katowice
http://www.profesmoto.pl/ - Części do japońców


17 gru 2014, 1:15
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 22:55
Posty: 605
Auto:: P3G+Civ4G
zmywok napisał(a):
Na tych oponach i z tą skrzynią s21 auto z 7,500 startuje jak z procy .Chłopak który to stroił też był zdziwiony ze lepi aswald jak trzeba. Z 5k miał ustawione to zamulało motor i spadał z v-tec.A w dolocie podczas jazdy pokazuje około 27 stopni więc nie jest dobrze ale i nie jest źle


nie kumam i nigdy nie uwierze..... to nawet rajdowe 4 napedówki nie maja takiego startu na profi ogumieniu setupach i skrzyniach....

Aswald to jakis nowy skoczek narciarski ?


17 gru 2014, 20:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2014, 17:56
Posty: 61
Lokalizacja: zelów
Auto:: prelude
silnik: b20a3
Jest filmik jak startuje auto więc widać że jest dobrze . Widzę że jedna litera którą pomyliłem w pisaniu i będzie ponabijane wiele postów.Ale jestem przyzwyczajony jak jest dobry projekt trzeba się czepiać czego się da a nie głównego tematu.Honda jest testowana z jednym autem po każdej modyfikacji bmw e36 2.8 i teraz równo jadą do 180-190 Jak wystartujesz z 5k to nie dogonię bmw a jak z procedury jadą równo .


17 gru 2014, 21:10
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Skoro auto jest do ścigania to nie lepiej było zainwestować w lżejszą wersję 3d? Bo do codziennej jady to się nie nadaje przy tej mocy. Widziałem kilka "jajek" po dzwonie i raczej nie chciałby mieć wypadku w takim aucie. Dlatego jak szukałem civica to nie starszego niż VI gen, który pod względem bezpieczeństwa pasażerów bije na głowę V gena. Ale VI jest ciężka jak P3G, ten którego mam waży nawet ok. 1200 kg więc do ścigania się nie nadaje.

_________________
Części do prelude III gen


17 gru 2014, 21:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL