Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Accord VIII Tourer Volcano Grey - brakujący puzzel Aero 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
Rodzina się powiększa, więc szukałem kombi, Accorda VII Tourer. Niestety przez kilka miesięcy nic ciekawego się nie pokazało, więc zabrałem żonę do ASO na przejażdżkę VIII genem... Magia zadziałała i tydzień później kupiliśmy ten egzemplarz:

Model: Accord Tourer
Wersja: Executive
Rok produkcji: 2009
Kolor: Volcano Grey, NH-736M
Silnik: R20A3
Skrzynia biegów: 6 MT
Zawieszenie: standard
Hamulce: standard
Koła Lato: Akcesoryjne felgi 17" Quartz, Zima: OEM 17"; opony 225/50R17
Wydech: standard
Wnętrze: Czarna skóra, grzane i elektrycznie ustawiane fotele z pamięcią 2 ustawień, szyberdach, i wszystkie bajery z wersji Executive
Body: Pakiet dokładek Aero: Zderzak przód, progi, dokładki tylnego zderzaka (brak pakietowego grilla - wizja pierwszego właściciela)
Audio: Premium Sound System + Nawigacja i kamera cofania - 10 głośników, zmieniarka 6CD, MP3, USB i AUX in, BT.

Plany:
1. Wytłumaczyć żonie potrzebę i sens posiadania pakietowego grilla,
2. Zdobyć pakietowy grill,
3. Poznać wszystkie tajne opcje i ustawienia i cieszyć się wygodną jazdą :D

Auto kupiłem w ASO w Siedlcach, od pierwszego właściciela, kupione i serwisowane w tym salonie z przebiegiem gdy wyjechałem z salonu = 38 777 km.

Na razie foty z ogłoszenia:
Obrazek Obrazek Obrazek

Jest to obecnie moje 3-cie auto, 3-cia Honda... Civic zostaje na miasto - jest nie do zajechania. Nie wiem co począć z Preludą, utrzymywanie garażu by tylko w nim stała jest bez sensu :(

_________________
ObrazekObrazek


Ostatnio edytowano 21 lip 2015, 23:26 przez milwarch, łącznie edytowano 2 razy



24 gru 2014, 2:29
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Milkiway, pierwsze dziecko i od razu kombi? Dobrze, że autobusu nie kupiłeś. ;) Auto fajne ale mi by tam bardziej 2.4 pod maską pasowało i koniecznie w automacie. Ale przy autach za tą cenę każdy ma prawo mieć swoją wizję. Gratuluję nowego nabytku!

_________________
Części do prelude III gen


24 gru 2014, 10:57
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
Wizja autobusu działała u mnie anty... ale kombi będzie praktyczne.
Ilona 2.4 czy automatu nawet oglądać nie chciała... a 2.0 jako rodzinne w zupełności wystarczy. Po przesiadce z civica 1.4 wrażenia i tak są pozytywne :)

_________________
ObrazekObrazek


24 gru 2014, 11:34
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
milwarch napisał(a):
Ilona 2.4 czy automatu nawet oglądać nie chciała...

Widać kto w tym związku nosi spodnie. :mrgreen: ;)
Fakt, że automat jest podobno dla gejów a mniejszy silnik świadczy o mniejszym katowaniu auta ale... No właśnie, ale ;)
Jednak mega plus za bardzo niski przebieg. Tyle to się rocznie robi więc auto jest ledwie dotarte.

_________________
Części do prelude III gen


24 gru 2014, 12:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2012, 10:56
Posty: 807
Lokalizacja: Piła
Auto:: osobowe
silnik: spalinowy
gratuluje ,piękny furacz

_________________
pozdrawiam Plewis


24 gru 2014, 13:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2012, 12:04
Posty: 139
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: S6
silnik: 4.2
gratulacje. Kombi jest mega praktyczne, szczególnie przy malutkim dziecku-nie musisz się zastanawiać jak ułożyć bagaże żeby gondola wejszła do kufra :) bezawaryjnej jazdy-sam myślałem nad takimi kombi ale ceny typeS niestety mnie przerosły :/


24 gru 2014, 23:47
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Organizator Zlotu 2012
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 21:23
Posty: 525
Lokalizacja: Czersk
Auto:: Prelude BA4
silnik: B20A9 , J35A1
Piekna gablota :D tylko czytałem kiedys ze maja problem z korozja szczególnie przy szyberdachu pod uszczelka, wiec miej to miejsce na uwadze. No nic pozostalo mi pogratulowa, pozazdrościć :P i życzy bezawaryjnej jazdy :D

_________________
Obrazek
PRACOWNIA TAPICERKI SAMOCHODOWEJ -CZĘŚĆI DO P3G Dla forumowiczów zniżka !!! tel:503789900


25 gru 2014, 2:19
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
Dzięki chłopaki. To naprawdę jest bardzo wygodne autko i mimo, że pod maską mieści się V6 (w Acurze takie wkładali) to 2.0 mnie na razie cieszy, a komfort rekompensuje braki mocy.

Korzystając z ładnej pogody i wolnego w wigilię pojechaliśmy z Prelą i Accordem na myjnię i małą rodzinną foto-sesyjkę :)

_________________
ObrazekObrazek


25 gru 2014, 23:55
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
Gratuluję i popieram zakup :)

milwarch napisał(a):
mimo, że pod maską mieści się V6 (w Acurze takie wkładali) to 2.0 mnie na razie cieszy, a komfort rekompensuje braki mocy.

i to też rozumiem :) Dlatego tak strasznie lubię mojego Acc mimo, że jest wołowaty - tak w porównaniu do V6 jak i Preludy - to jest o wiele, wiele wygodniejszy i przyjemniejszy :)

Z tymże automat w takim aucie to podstawa. Nie wyobrażam sobie Acc bez automatu. Ba... szczytem marzeń był automat w BA2. I jestem hetero, po prostu wyrosłem z bawienia się własnym drążkiem ;)

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


26 gru 2014, 2:53
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
Dzięki Piter. To żona chciała manual i właśnie wytłumaczyłeś mi dlaczego ;)
Tłumaczyłem, że w automacie są łopatki i też można zmieniać, ale uparła się na zabawę drążkiem :D teraz wszystko jasne ;)

_________________
ObrazekObrazek


26 gru 2014, 11:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2012, 10:56
Posty: 807
Lokalizacja: Piła
Auto:: osobowe
silnik: spalinowy
milwarch napisał(a):
Dzięki Piter. To żona chciała manual i właśnie wytłumaczyłeś mi dlaczego ;)
Tłumaczyłem, że w automacie są łopatki i też można zmieniać, ale uparła się na zabawę drążkiem :D teraz wszystko jasne ;)

Ty szczęściarzu :P

_________________
pozdrawiam Plewis


26 gru 2014, 18:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 19:52
Posty: 215
Lokalizacja: PRA - DGR
Auto:: CG2
silnik: J30A1
automat jest dobrym wynalazkiem dla ludzi leniwych ,ja np. do takich należę :mrgreen: accord dobra furka :D ważne, że przebieg mały, silnik do wożenia dziecka wystarczy ,bagażnik spory więc pieluch nawet dla pięcioraczków by weszło dosyć :)

_________________
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek


26 gru 2014, 21:47
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
cisek33 napisał(a):
automat jest dobrym wynalazkiem dla ludzi leniwych ,ja np. do takich należę

To kup sobie tez auto bez klimy a nawet wspomagania i koniecznie z szybami na korbę. Szczerze, automatyczna skrzynia to takie samo udogodnienie jak wymienione powyżej. Szczególne tyczy się to nowoczesnych skrzyń z którymi auto przyspiesza szybciej niz wersja z manualem i pali mniej niż wersja z manualem. Oczywiscie za automatyczną skrzynię trzeba dopłacić ale w przypadku zakupu auta z rynku wtórnego ta róznica w cenie zanika. Nie twierdze, że zakup manula w takim aucie jak accord to głupota ale znacznie głupsze jest stwierdzenie, że automat jest dla leniwych. Automat jest dla wygodnych a to jest róznica. A jak autem spędza się dziennie nie minuty a godziny w korkach to automat jest rzeczą niemal konieczną. Niestety auto, które na wiosnę planuję kupić niemal w ogóle nie wystepowało w wersji z automatem więc mimo uwielbienia dla automatów będę pewnie znowu jeździł na co dzień manualem. :( Za to accord w tej budzie co ma Miłosz co drugi w Polsce jest w automacie. Szkoda tylko, że jego zakup i koszty codziennej eksploatacji przekraczają mój budżet. :( Póki co pozostaje mi jedynie pozazdrościć. ;)

_________________
Części do prelude III gen


26 gru 2014, 21:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 19:52
Posty: 215
Lokalizacja: PRA - DGR
Auto:: CG2
silnik: J30A1
drajwer napisał(a):
cisek33 napisał(a):
automat jest dobrym wynalazkiem dla ludzi leniwych ,ja np. do takich należę

Automat jest dla wygodnych a to jest róznica


ja jako człowiek leniwy jestem też wygodny :lol:

oj drajwer jak zwykle się rozpisać musiałeś :D

_________________
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek


26 gru 2014, 22:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2012, 10:56
Posty: 807
Lokalizacja: Piła
Auto:: osobowe
silnik: spalinowy
drajwer napisał(a):
cisek33 napisał(a):
automat jest dobrym wynalazkiem dla ludzi leniwych ,ja np. do takich należę

To kup sobie tez auto bez klimy a nawet wspomagania i koniecznie z szybami na korbę. Szczerze, automatyczna skrzynia to takie samo udogodnienie jak wymienione powyżej. Szczególne tyczy się to nowoczesnych skrzyń z którymi auto przyspiesza szybciej niz wersja z manualem i pali mniej niż wersja z manualem. Oczywiscie za automatyczną skrzynię trzeba dopłacić ale w przypadku zakupu auta z rynku wtórnego ta róznica w cenie zanika. Nie twierdze, że zakup manula w takim aucie jak accord to głupota ale znacznie głupsze jest stwierdzenie, że automat jest dla leniwych. Automat jest dla wygodnych a to jest róznica. A jak autem spędza się dziennie nie minuty a godziny w korkach to automat jest rzeczą niemal konieczną. Niestety auto, które na wiosnę planuję kupić niemal w ogóle nie wystepowało w wersji z automatem więc mimo uwielbienia dla automatów będę pewnie znowu jeździł na co dzień manualem. :( Za to accord w tej budzie co ma Miłosz co drugi w Polsce jest w automacie. Szkoda tylko, że jego zakup i koszty codziennej eksploatacji przekraczają mój budżet. :( Póki co pozostaje mi jedynie pozazdrościć. ;)
x2 szczerze to wole jezdzic zwykłą A8 w automacie niż S8 w manualu... i tak też robie Ske przepalam w Niedziele i święta...

_________________
pozdrawiam Plewis


27 gru 2014, 16:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL