Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Accord VIII Tourer Volcano Grey - brakujący puzzel Aero 
Autor Wiadomość
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
plewis napisał(a):
drajwer napisał(a):
cisek33 napisał(a):
automat jest dobrym wynalazkiem dla ludzi leniwych ,ja np. do takich należę

To kup sobie tez auto bez klimy a nawet wspomagania i koniecznie z szybami na korbę. Szczerze, automatyczna skrzynia to takie samo udogodnienie jak wymienione powyżej. Szczególne tyczy się to nowoczesnych skrzyń z którymi auto przyspiesza szybciej niz wersja z manualem i pali mniej niż wersja z manualem. Oczywiscie za automatyczną skrzynię trzeba dopłacić ale w przypadku zakupu auta z rynku wtórnego ta róznica w cenie zanika. Nie twierdze, że zakup manula w takim aucie jak accord to głupota ale znacznie głupsze jest stwierdzenie, że automat jest dla leniwych. Automat jest dla wygodnych a to jest róznica. A jak autem spędza się dziennie nie minuty a godziny w korkach to automat jest rzeczą niemal konieczną. Niestety auto, które na wiosnę planuję kupić niemal w ogóle nie wystepowało w wersji z automatem więc mimo uwielbienia dla automatów będę pewnie znowu jeździł na co dzień manualem. :( Za to accord w tej budzie co ma Miłosz co drugi w Polsce jest w automacie. Szkoda tylko, że jego zakup i koszty codziennej eksploatacji przekraczają mój budżet. :( Póki co pozostaje mi jedynie pozazdrościć. ;)
x2 szczerze to wole jezdzic zwykłą A8 w automacie niż S8 w manualu... i tak też robie Ske przepalam w Niedziele i święta...

w 100% popieram. Automat to czysta wygoda i komfort. I w ogóle co to za porównanie automat do szyb na korbę? Jakbym miał wybór auto z szybami na korbę i automatem, a autem z elektryką i manualem wybór byłby oczywisty. Drajwer, weź rozpęd, strzel baranka, bo herezje opowiadasz ;)

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


27 gru 2014, 16:53
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
W wigilię, korzystając z pogody, wybraliśmy się na myjnię i małą rodzinną foto-sesyjkę :)
Kilka ujęć made by żona:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A dziś wracając z pracy uchwyciłem taki obrazek:
Obrazek

_________________
ObrazekObrazek


09 sty 2015, 23:26
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
prela ładniejsza :)

_________________
Części do prelude III gen


09 sty 2015, 23:41
Zobacz profil

Dołączył(a): 05 gru 2012, 18:00
Posty: 505
Lokalizacja: Wołczyn
Auto:: ba,cb,ab
silnik: 12/16v.
Niezłe spalanie w acc :D

_________________
I n s t o c k W e t r u s t.


09 sty 2015, 23:48
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
drajwer napisał(a):
prela ładniejsza :)

Prela jest najładniejsza, zawsze ;)

nikolai66 napisał(a):
Niezłe spalanie w acc :D

2.0 miało być oszczędne, to jest ;) przynajmniej się staram ;)

_________________
ObrazekObrazek


10 sty 2015, 0:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2012, 10:56
Posty: 807
Lokalizacja: Piła
Auto:: osobowe
silnik: spalinowy
drajwer napisał(a):
prela ładniejsza :)

hehe ...

_________________
pozdrawiam Plewis


10 sty 2015, 15:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2013, 17:47
Posty: 109
Lokalizacja: wwa
Auto:: 'lude
silnik: h22
Piekny klasyk i funkcjonalne, rownie piekne auto rodzinne. Czego chciec wiecej? btw gratki acc. W koncu kombi w wykonaniu hondy wyglada jak nalezy. :)


10 sty 2015, 15:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 19:52
Posty: 215
Lokalizacja: PRA - DGR
Auto:: CG2
silnik: J30A1
drajwer napisał(a):
prela ładniejsza :)


ładna,ale koza straszna :gwizdze: :P

_________________
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek


01 lut 2015, 15:41
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
andrew358 napisał(a):
W koncu kombi w wykonaniu hondy wyglada jak nalezy. :)

Muszę przyznać, że minął już miesiąc, a podoba mi się coraz bardziej.
Pojawiła się nadzieja na grill ;) negocjuję z żoną grill w ramach prezentu urodzinowego :D
cisek33 napisał(a):
drajwer napisał(a):
prela ładniejsza :)

ładna,ale koza straszna :gwizdze: :P

Fakt, koza... Na czerwonych sprężynach za bardzo podskskiwała :( żonie było niewygodnie. Ale sprężyny leżą w bagażniku :D

_________________
ObrazekObrazek


01 lut 2015, 17:37
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Organizator Zlotu 2012
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 21:23
Posty: 525
Lokalizacja: Czersk
Auto:: Prelude BA4
silnik: B20A9 , J35A1
Z żoną nie można dyskutować :P

_________________
Obrazek
PRACOWNIA TAPICERKI SAMOCHODOWEJ -CZĘŚĆI DO P3G Dla forumowiczów zniżka !!! tel:503789900


01 lut 2015, 21:23
Zobacz profil

Dołączył(a): 02 gru 2012, 12:23
Posty: 188
Auto:: BA2 ED7
silnik: B20A1 D16A9
milwarch, Ty tak na poważnie czy po prostu żona czyta forum? ;) Ładny, zadbany Accord tylko gdzie ten niepowtarzalny design, który go odróżnia od innych stosunkowo nowych aut? Ano nie ma, po zmroku może to być równie dobrze Opel Insignia czy inne kombi. Na pewno nie jest to auto, które zachwyca wyglądem czy osiągami i choć jestem pewien, że jest to mega wygodny, ekonomiczny i póki co niezawodny środek transportu, to "tego czegoś" mi w nim brakuje. Rozumiem jednak, że potrzeby i oczekiwania od auta bywają różne więc najważniejsze, że jesteś zadowolony :)


02 lut 2015, 12:46
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
A które z aut w tym przedziale cenowym ma to coś? Mając 120 klocków na nowy rodzinny wózek lub połowę tej kwoty na zadbanego pięciolatka co byś kupił? No powiedzmy, że suva typu qashqai czy sportage. Ale one nie dają takiego komfortu jazdy, są bardziej plastikowe, mają mniejsze bagażniki no i słabo spisują się w trasie. Ale chcąc kupić rodzinne kombi czy choćby wygodną limuzynę nie ma większego wyboru. A Miłosz wg mnie dokonał najlepszego. :)

_________________
Części do prelude III gen


02 lut 2015, 12:53
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 22:55
Posty: 605
Auto:: P3G+Civ4G
Fajny ten dupowóz i mimo tych nowoczesnych designów ma w sobie troszkę kanciastosci i pazurka czego brakuje podobnym autom z tego segmentu...


02 lut 2015, 15:42
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
preludolec napisał(a):
milwarch, Ty tak na poważnie czy po prostu żona czyta forum? ;)

Nasze forum jest dostępne bez logowania, więc muszę pilnować co piszę ;) Jeśli chodziło o grill, to sprawa naprawdę jest poważna... Jak wytłumaczyć, że trzeba zmienić coś co jest dobre i działa, a nowe (na dodatek brzydsze) kosztować będzie równowartość kilku par dobrych butów ;)

preludolec napisał(a):
Ładny, zadbany Accord tylko gdzie ten niepowtarzalny design, który go odróżnia od innych stosunkowo nowych aut? Ano nie ma, po zmroku może to być równie dobrze Opel Insignia czy inne kombi. Na pewno nie jest to auto, które zachwyca wyglądem czy osiągami i choć jestem pewien, że jest to mega wygodny, ekonomiczny i póki co niezawodny środek transportu, to "tego czegoś" mi w nim brakuje. Rozumiem jednak, że potrzeby i oczekiwania od auta bywają różne więc najważniejsze, że jesteś zadowolony :)


Masz rację, nigdzie nie pisałem o niepowtarzalnym designie, tylko o tym, że auto mi się podoba.
Szukając nowego auta miałem m.in. takie 2 wytyczne:
1. kombi
2. H na masce
Wyboru w kombi Honda dużego nie ma. Celowałem w wcześniejszą generację i jeśli chodzi o budę kombi to ta generacja jest zdecydowanie ładniejsza. Środek i wyposażenie też jest bardziej współczesne.
Na pewno są lepsze kombi innych marek na rynku, może nawet mocniejsze, młodsze, tańsze i lepiej wyposażone.

A "to coś" też jest. To szybsze bicie serca co rano jak idę na parking... Stoi jeszcze czy nie ;) W Wawie lubią Hondy i Toyoty :/

_________________
ObrazekObrazek


06 lut 2015, 15:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 11:49
Posty: 400
Lokalizacja: Bytom
Auto:: Prelude 2G Civic 4G Legend III
silnik: A18 D16A9 C35
Matt ostanio mnie przwewiózł też nowym Accordem i powiem w porównaniu do Passata którego mamy to bije to na głowe .. te niemieckie marki , cisza i wygoda w środku i miejscem.

_________________
www.pcpuls.pl

www.sklep.pcpuls.pl


08 lut 2015, 16:37
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL