Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Silber Accord von Piter 
Autor Wiadomość
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
Witam,

chciałbym przedstawić mojego Accorda, którym jeżdżę od września ubiegłego roku :)

Załącznik:
DSC_0149.JPG


Model: Coupe CG4
Rok: 2000 (pierwsza rejestracja 2001)
Silnik: F20B7, VTEC, 147KM
Skrzynia: Automatyczna, BAXA
Kolor: srebrny
Środek: czarny, skóra
Wydech: stock
Dolot: stock
Hamulce: stock
Zawieszenie: stock
Koła:OEM felgi 15", opony 195/65R15 - zimowe Goodyear Ultra Grip 9, letnie Goodyear Efficientgrip Performance
Body-kit: stock + owiewki
Car Audio: seryjne BOSE, radio Becker Traffic Pro High Speed z navi
Dodatki: Instalacja gazowa STAG-4 QBox, wtryski HANA Green, reduktor KME-1 Silver
Plany: Jeździć, utrzymywać w dobrym stanie i cieszyć się :)

O takim Accordzie marzyłem od dawna jako aucie do jazdy na codzień i następcy BA2. W zeszłym roku dojrzałem wreszcie do zakupu i rozpocząłem poszukiwania. Chciałem kupić wersję CG2 z 200-konnym silnikiem V6 pod maską. Rozczarowany mizerną ofertą rodzimego rynku z końcem września ub.r. pojechałem wraz z Marcinem_Crx do Niemiec w poszukiwaniu Accorda. Na oku miałem cztery konkretne egzemplarze i liczyłem, że chociaż jeden z nich okaże się spełniać moje oczekiwania. Niestety, jak to zwykle w życiu bywa - rzeczywistość dość diametralnie różniła się od stanu faktycznego.

Rozczarowany i zniesmaczony za namową Marcina pojechałem obejrzeć z ciekawości drogie CG4, które również stało w Berlinie, ale wyglądało przepięknie na zdjęciach. Na miejscu okazało się, że rzeczywistość przerasta moje oczekiwania. Poczułem się jakbym miał deja vu z zakupem BA2. Oczom moim ukazało się bardzo zadbane auto, od nowości w jednych rękach, serwisowane w ASO. Jedynym mankamentem poza delikatnymi obtarciami tylnego zderzaka był fakt, że samochód jest malowany. Zostało to jednak zrobione dobrze, a całokształt nie sprawiał wrażenia jakby auto było bite. Choć nie jechałem z myślą o zakupie tego CG4 to decyzję podjąłem w ułamku sekundy. Udało się stargować cenę do akceptowalnego pułapu i ruszyłem w drogę do PL :)

Po powrocie wstawiłem samochód oczywiście do Wojtka. Stan techniczny się potwierdził - przebieg niespełna 100 tysięcy kilometrów, wszystkie płyny nowe, auto świeżo po wymianie rozrządu na oryginalnych częściach. Faktycznie ktoś o nie dbał, tak więc w zasadzie jedyne inwestycje, które poniosłem na początku poza profilaktyczną wymianą oleju, to wymiana dolnych sworzni i serwis klimatyzacji. Samochód okazał się być prosty, nie bity, a jedyna korozja jaką znalazłem była na belce tylnego zderzaka. Zachęcony ogólnym dobrym stanem oddałem samochód na konserwację podwozia i profili zamkniętych, a także założyłem gaz bez którego nie wyobrażam sobie eksploatacji auta.

Po przeszło pół roku od zakupu jestem bardzo zadowolony. Trochę żałuję, że to nie jest V6, bo różnica w osiągach jest zauważalna aczkolwiek nie jest to aż taka przepaść jak niektórzy piszą. Niezależnie od motoru nie jest to auto do ścigania, a na miasto mocy mi w zupełności wystarcza. Zawalidrogą nie jestem

Mam nadzieję, że Acc będzie się sprawował conajmniej tak dobrze jak moja Prelude :) Z najbliższych planów na przyszłość będzie montaż dodatkowej chłodnicy oleju do automatycznej skrzyni biegów, a potem się zobaczy :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


14 maja 2015, 17:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL