Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Lakier 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 18:07
Posty: 631
Lokalizacja: Koczargi Stare
Auto:: PRELUDE! BMW
silnik: B20A1
Matt takich głupot to ja na demotywatorach nawet nie czytałem.
1) Jakim cudem baza pod bezbarwnym płowieje??
2) Od kiedy na akryl kładzie się bezbarwny??


Zmień źródło bo cię w bambuko robi.


24 mar 2013, 3:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2012, 10:47
Posty: 278
Lokalizacja: Inowrocław
Auto:: P3G
silnik: B20A3
Rozmawialem ostatnio z lakiernikiem i takich lakierow co sie kladzie bez klaru to sie praktycznie nie uzywa.Jak polerke zrobisz to po czasie wyplowieje jak cholera i to nie dlugim.Teraz dajesz baze nawet zwykla niemetaliczna czerwien i na to klar akryl.Ten mozna wypolerowac i bedziesz jezdzil i jezdzil i nic sie nie bedzie dzialo. A ten milano red to napewno nie mial klaru.Jeden gosciu ma czerwona prele to tez plowieje i nie ma tam sladu klaru.


Ostatnio edytowano 24 mar 2013, 11:49 przez dzonygood, łącznie edytowano 1 raz



24 mar 2013, 9:02
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 0:28
Posty: 462
Lokalizacja: Białystok
Auto:: prelude 3gen 89', MR2 AW11
silnik: B20A5, 4A-GE
Harry napisał(a):
2) Od kiedy na akryl kładzie się bezbarwny??


Harry na upartego można, sprawdzałem i było ok :) Tylko nikt tak nie robi, bo i po co? Lepiej jest dać baze i klar.


24 mar 2013, 10:10
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 18:07
Posty: 631
Lokalizacja: Koczargi Stare
Auto:: PRELUDE! BMW
silnik: B20A1
ja wiem Armagedon że można położyć klar na akryl bo też tak robiłem ale jest to nie potrzebne i bezsensowne.


24 mar 2013, 10:47
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Organizator Zlotu 2012
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 21:23
Posty: 525
Lokalizacja: Czersk
Auto:: Prelude BA4
silnik: B20A9 , J35A1
R80 widziałem na żywo na prelce i prawie zrobiłem sobie taki sam :P Jak czerwony to jakiś jasny odcień.

_________________
Obrazek
PRACOWNIA TAPICERKI SAMOCHODOWEJ -CZĘŚĆI DO P3G Dla forumowiczów zniżka !!! tel:503789900


24 mar 2013, 11:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 17:46
Posty: 282
Auto:: Prelude III B20A9
Prince-Matt napisał(a):
Abaddon napisał(a):
Milano red R81.
Milano Red to przecież ta pomyłka Hondy która wypowieje w słońcu, czy nie?


Macieq:

R-89P Beaujolais Red ,
jest to ori czereśnia z IV Gen: http://img23.imageshack.us/img23/7291/dsc0140op.jpg

Taki by też był ciekawy na III, tylko pytanie czy Ci się podoba: http://i236.photobucket.com/albums/ff267/bb4pimp/IMG_7349.jpg
http://image.hondatuningmagazine.com/f/10072125/htup_0807_04_z+1992_honda_prelude_si+front_three_quarters_view_action_shot.jpg
http://image.hondatuningmagazine.com/f/10072140/htup_0807_08_z+1992_honda_prelude_si+front_view+aeromagic_front_lip_hiro_eyelids_vis_carbon_hood_jdm_bb4_fenders_audi_rs6_projector_headlights.jpg

Ale zostań przy palecie Honda, co Hondowski kolor to jednak Hondowski. Szkoda P3G na jakiś kolor jakiegoś germana.
A jak już odejdziesz od Hondy to na jakiś porządny czerwony, np. Rosso Corsa Ferrari albo coś z palety Alfa Romeo, oni mają czerwienie..


Te kolory spoko, ale ja chce typową czerwień, bo mówie ci że nie maluje wnętrza auta, to jak bym zrobił takie bordo wyjdzie straszny drut project xD Właśnie coś z Ferrari mogłoby robić robote :) nad tym Milano Red musze pomyśleć :P Może Rosso Corsa z Ferrari??
Obrazek

_________________
Obrazek


24 mar 2013, 12:39
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Organizator Zlotu 2013
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 19:55
Posty: 417
Lokalizacja: Peachland, BC, Canada
Auto:: '90 Prelude SR, '89 Prelude Si 4WS
silnik: B21A1, B20A5
macieq napisał(a):
Może Rosso Corsa z Ferrari??
Obrazek

:love: :love:

_________________
Trust me, I'm an engineer!


24 mar 2013, 13:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 08 gru 2012, 11:05
Posty: 164
Lokalizacja: Krosno
Auto:: Prelude
silnik: b20a5
Harry napisał(a):
Matt takich głupot to ja na demotywatorach nawet nie czytałem.
1) Jakim cudem baza pod bezbarwnym płowieje??
2) Od kiedy na akryl kładzie się bezbarwny??


Zmień źródło bo cię w bambuko robi.



Ja miałem tak samo w civicu 5 generacji, oryginalny lakier i czerwony pod bezbarwnym płowieje, i ani tego nie spolerujesz ani nic z tym nie zrobisz..


24 mar 2013, 18:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2012, 23:50
Posty: 303
Lokalizacja: Katowice SILEZIA
Auto:: H Integra DC2 JDM TypeR
silnik: B18C (JDM)
uaz555 napisał(a):
Ja miałem tak samo w civicu 5 generacji, oryginalny lakier i czerwony pod bezbarwnym płowieje, i ani tego nie spolerujesz ani nic z tym nie zrobisz..
Nie szkodzi. ZnaFcy powiedzą że ja ich kłamie i pisze głupoty. I Ty teraz też.

A tak z ciekawości uaz, jaki kod koloru miał ten CvC?

_________________
Soichiro Honda:
"If a Honda does not race there is no Honda."
Ayrton Senna:
"You think you have a limit. And as soon as you touch this limit something happens and you suddenly can go a little bit further."


24 mar 2013, 19:10
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 833
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
uaz, matt.... sorry, ale gadacie takie głupoty, że zezarłem lacie ze śmiechu :)

czerwony lakier pod klarem wyplowial ?? :D hahaha no prosza Cie :)

Matt... kiedys dawali tylko klar na metaliki, na zwykle lakiery nie dawali klaru. Mieszanie klaru z bazą to już w ogóle jakiś absurd... wyjdzie z tego pewnie takie coś, jak ostatnio pokazana była prela po renowacji pomalowana niby!! hameraitem :D (PS. tam ktos po prostu spieprzyl malowanie i tyle)

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


24 mar 2013, 19:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2012, 23:50
Posty: 303
Lokalizacja: Katowice SILEZIA
Auto:: H Integra DC2 JDM TypeR
silnik: B18C (JDM)
Tak rychu, kłamie was. I ludzie na zlotach i spotach z rożnych klubów i teamów z całej polski też gadają głupoty. A ich auta specjalnie malują na różowo...żeby mieli na coś narzekać. Tak chyba jest :roll:

_________________
Soichiro Honda:
"If a Honda does not race there is no Honda."
Ayrton Senna:
"You think you have a limit. And as soon as you touch this limit something happens and you suddenly can go a little bit further."


24 mar 2013, 22:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2013, 20:53
Posty: 139
Lokalizacja: Łódź
Auto:: EX
silnik: Całkiem nowe B20A3 :o
Nie jestem lakiernikiem, ale na żadnym z czerwonych aut jakie miałem nie było klaru. Tylko akrylowe lakiery, które łatwo zniszczyć chemią, nie dbaniem o nie, no i po prostu pogodą. Do tego stopnia, że np z maski mojego R5 lakier schodził podczas mycia i zostawał na gąbce. xD
Nigdy nie słyszałem wcześniej teorii o fabrycznie wadliwym lakierze : D, prawda jest taka, że trzeba ekstremalnie dbać o auto, żeby po tych kilkunastu latach czerwień prezentowała się jak wtedy kiedy samochód wyjechał z salonu.

Wracając do tematu - podłączam się do niego. W przyszłym miesiącu chciałbym załatwić sprawę blach i u mnie, a auto polakierować całe [bez środka, tylko z zewnątrz] i zastanawiam się czy oryginalny odcień, czy troszkę inaczej.
Myślałem też o pomalowaniu auta czerwonym podkładem i to wszystko, lekko rat stylowo, kiedy dojdzie jeszcze szeroka stal, ale prela jest chyba autem do którego najbardziej pasuje kłujący w oczy połysk : D


24 mar 2013, 23:06
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 0:28
Posty: 462
Lokalizacja: Białystok
Auto:: prelude 3gen 89', MR2 AW11
silnik: B20A5, 4A-GE
Wiesz, że jak ja pomalujesz tylko podkładem to w miejscach naprawianych będzie rdzewiało :P Podkład nie chroni przed warunkami atmosferycznymi i m.in. chłonie wode.


24 mar 2013, 23:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2013, 20:53
Posty: 139
Lokalizacja: Łódź
Auto:: EX
silnik: Całkiem nowe B20A3 :o
Abaddon napisał(a):
Wiesz, że jak ja pomalujesz tylko podkładem to w miejscach naprawianych będzie rdzewiało :P Podkład nie chroni przed warunkami atmosferycznymi i m.in. chłonie wode.


Nie wiem.
To znaczy, teraz już wiem : D dzięki za info
Cóż, to odsuwa tą koncepcje na jeszcze dalszy plan, i auto raczej będzie klasycznie błyszcząco czerwone.
Nie mam porównania z oryginalnym r51 bo nie widziałem go na żywo, ale np taki lakier jak na alfach 156 bardzo mi się podoba:
Obrazek


24 mar 2013, 23:51
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 833
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
Prince-Matt napisał(a):
Tak rychu, kłamie was. I ludzie na zlotach i spotach z rożnych klubów i teamów z całej polski też gadają głupoty. A ich auta specjalnie malują na różowo...żeby mieli na coś narzekać. Tak chyba jest :roll:


Widac ludzie ktorzy sprzedali Ci taka informacje najedli sie czegos i glowa ich rozbolala, mowili pierdoly, a Ty im uwierzyles :) - TAK, ONI KŁAMIĄ :D
Poczytaj troszkę dlaczego czerwień płowieje najbardziej. Wiedz, że prawa fizyki są nieubłagane, zarówno odnoszące się do światła jako promieniowania elektromagnetycznego, jak i do tego, że woda w ciśnieniu atmosferycznym wrze przy 100st Celsjusza.

więc jeszcze raz napiszę - czerwony lakier płowieje ! , ale nie jesli jest pokryty klarem ! (chyba, że klar się złuszczył :P )

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


25 mar 2013, 1:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL