Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Rzadko spotykane części 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
A niech stracę, choć już niejednemu o tym mówiłem.
Wiedza podzielił się ze mną kolega maniak, który wyczaił, że w Nowej Zelandii czyli najdalej odległym od nas kraju, dośc tanio można kupić wypasioną prelę. Sa tam też bardzo popularne wersje INX czyli z lampami przednimi jak w acc IV gen. Oczywiście dlatego, że w Nowej Zelandii jeździ się po lewej stronie. Maniak zauważył, że tam niemal każda (albo każda) prela ma ... climatronik. :) A całą prelę III gen można już kupić nawet za odpowiednik polskich 2 tys zł. Teraz ceny poszły lekko w górę ale niekoniecznie. I oto proszę, wszedłem przed chwilą na http://www.trademe.co.nz/motors i znalazłem wypasionego III gena z climatronikiem i 4WSem za 1.200 dolarów nowozelandzkich czyli po dzisiejszym kursie (2,7149) wychodzi nam 3.258zł co negocjacji.
Oto link do ogłoszenia: http://www.trademe.co.nz/motors/used-ca ... 471837.htm
Ciekawi mnie, że z tyłu są trzypunktowe pasy + biodrówki dla pasażera w środku. Piątego ??
Teraz tylko znaleźć jakiegoś maniaka prelude III gen z Nowej Zelandii albo namierzyć jakiś szrot (o ile coś takiego tam w ogóle funkcjonuje), dogadać się na wysyłkę do Pl i działać. Gdyby nas było więcej to można by pomyśleć o grupowych zakupach a nawet kontenerze części lub całych aut. :) Temat do przemyślenia dla tych, którzy na takie cele są w stanie przeznaczyć więcej kasy niż ja czyli dla 99% spośród Was. Ja muszę najpierw dzieciaki odchować a kiedy to nastąpi to nie będzie już chyba żadnej jeżdżącej P3G w normalnej cenie. :(

_________________
Części do prelude III gen


13 lut 2015, 20:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2014, 15:29
Posty: 183
Lokalizacja: Głogów
Auto:: Prelude
silnik: B20A9
Nie pij, nie pal, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze odkładaj ;) Ja dzięki temu mam Prelude :P


13 lut 2015, 22:50
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
kdwapl napisał(a):
Nie pij, nie pal, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze odkładaj ;) Ja dzięki temu mam Prelude :P

Nie plodz dzieci i mieszkaj pod mostem. Chłopie ja z miesiecznych zarobków mogę zaswapowac H22 do swojej preli i jeszcze sporo zostanie. A mimo to szkoda mi kasy na nowe pióra wycieraczek a te co mam sprawdzają się tylko jak nie pada. ;) Zazdroszczę tym którzy mają środki na zbędne gadżety do swoich aut. Choć nie wiem czy gdybym miał tysia na climatronik do preli to nie wolałbym oddać tych pieniędzy na sieroty lub chore dzieci...

_________________
Części do prelude III gen


13 lut 2015, 22:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2012, 23:50
Posty: 303
Lokalizacja: Katowice SILEZIA
Auto:: H Integra DC2 JDM TypeR
silnik: B18C (JDM)
Link do ogłoszenia mi wyskakuje : "Sorry, this classified has expired."

Co do grupowego zamówienia jestem za, jestem w stanie przeznaczy 10 k pln na SI State RHD.
masz pojecie ile kontener kosztuje?

kto jeszcze chętny?

_________________
Soichiro Honda:
"If a Honda does not race there is no Honda."
Ayrton Senna:
"You think you have a limit. And as soon as you touch this limit something happens and you suddenly can go a little bit further."


13 lut 2015, 23:09
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
Jeśli ktoś bardzo chce, to mam kontakt w Nowej Zelandii. Przecież kompresor do mojego BA2 stamtąd ściągałem. Pamiętajcie tylko, że koszty wysyłki Was zabiją ;) Paczka rzędu 15kg to koszt około 800-1000zł DHL-em.

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


14 lut 2015, 0:14
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Prince-Matt napisał(a):
Link do ogłoszenia mi wyskakuje : "Sorry, this classified has expired."

Co do grupowego zamówienia jestem za, jestem w stanie przeznaczy 10 k pln na SI State RHD.
masz pojecie ile kontener kosztuje?

kto jeszcze chętny?


Ogłoszenie wygasło. Podaję więc link do innej, trochę droższej preli za 1700 dolarów : http://www.trademe.co.nz/motors/used-ca ... 719885.htm

Zakupy grupowe mają sens gdyby udało się zebrać kogoś kto znajdzie i wyśle kilka takich paneli climatronic. Do tego można podorzucać pasy trzypunktowe, oryginalne radia i inne pierdoły (składane lusterka?).

Znalazłem też inną, sporo droższą prelę. Trochę to dziwne bo nie dość, że ma obtarty zderzak to jeszcze nie ma climatronica tylko zwykłą klimę jak u mnie. http://www.trademe.co.nz/motors/used-ca ... 035493.htm

Znalazłem też szrot w którym mają prelę na części :) http://www.trademe.co.nz/motors/car-par ... 494148.htm

Coś dla poszukiwaczy gratów do BA2, a w zasadzie BA1 ;) http://www.trademe.co.nz/motors/car-par ... 818447.htm

Są też tacy, którzy podobnie jak ja mają części do II gen i do III gen :)
http://www.trademe.co.nz/motors/car-par ... 990254.htm

Poczytałem jeszcze, że jest masa firm sprowadzających auta z NZ do GB. Do Nowej Zelandii napływa masa aut z Japonii ale też bardzo dużo ucieka bo NZ jest juz upchana różnymi ciekawymi zabytkami. Koszt sprowadzenia auta na Wyspy to ok 7 tys zł więc wcale nie dużo. Poczytajcie sobie z ciekawości jak to wyglada bo są osoby w Polsce, które mają to już za sobą. Jeszcze jedna ciekawostka, która mnie bardzo cieszy - 99% aut w Nowej Zelandii to automaty. :)

_________________
Części do prelude III gen


14 lut 2015, 9:41
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 17:12
Posty: 119
Lokalizacja: xxx
Auto:: mr2 ae86 accIVg
silnik: 4age f23vtec, f22
Jeśli chodzi o przeróbkę zwykłej klimy na automatyczną, to oprócz panelu trzeba dołożyć tylko silniczek sterujący zaworem ciepłej wody i czujniki- temperatury wewnętrznej i temperatury powietrza nadmuchu.
Prince-Mat, jeśli chodzi o gadżety z Nowej Zelandii, to można tam polecieć aeroflotem za 1500zł, zakup prelude na miejscu to niech będzie 3000.Zostaje Ci 5500 na jakąś taksówkę, nocleg itp, oraz opłacenie nadbagażu. Przywieziesz za to chyba wszystkie gadżety jakie są tam dostępne.

_________________
mechanika, elektronika, swapy, części,LPG, doradztwo. 697pięć dwa cztery354.


14 lut 2015, 10:05
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Organizator Zlotu 2012
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 21:23
Posty: 525
Lokalizacja: Czersk
Auto:: Prelude BA4
silnik: B20A9 , J35A1
Piter napisał(a):
Jeśli ktoś bardzo chce, to mam kontakt w Nowej Zelandii. Przecież kompresor do mojego BA2 stamtąd ściągałem. Pamiętajcie tylko, że koszty wysyłki Was zabiją ;) Paczka rzędu 15kg to koszt około 800-1000zł DHL-em.

Czemu tak drogo wychodzi przesyłka ? Jak ciągnę graty ze USA to przesyłka jest wręcz śmieszna, a ostatnio jak kupowałem halogeny do Odyssey to ośmieszyli Pocztę Polską, paczka z Californi szła 5 dni.

_________________
Obrazek
PRACOWNIA TAPICERKI SAMOCHODOWEJ -CZĘŚĆI DO P3G Dla forumowiczów zniżka !!! tel:503789900


14 lut 2015, 10:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2012, 23:50
Posty: 303
Lokalizacja: Katowice SILEZIA
Auto:: H Integra DC2 JDM TypeR
silnik: B18C (JDM)
To też jeszcze jest dość rzadko spotykane, ale nawet znane (chyba)

Obrazek

Obrazek

_________________
Soichiro Honda:
"If a Honda does not race there is no Honda."
Ayrton Senna:
"You think you have a limit. And as soon as you touch this limit something happens and you suddenly can go a little bit further."


19 lut 2015, 18:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2014, 15:29
Posty: 183
Lokalizacja: Głogów
Auto:: Prelude
silnik: B20A9
Myślałem, że to tylko do P4G ;>


19 lut 2015, 18:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL