Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Rzadko spotykane części 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2014, 15:29
Posty: 183
Lokalizacja: Głogów
Auto:: Prelude
silnik: B20A9
Przeglądająć ogłoszenia, zauważyłem na zdjęciu pasy zamontowane w drzwiach. Nie wygląda to na przeróbkę szwagra w stodole, a na coś co wyjechało prosto z fabryki. Ciekawe, czy dostać to gdzieś jeszcze można?
Załącznik:
xXx.jpg

Ile tematów na różnych forach przeglądałem, to tego nie widziałem :o


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


16 lis 2014, 14:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2012, 10:56
Posty: 807
Lokalizacja: Piła
Auto:: osobowe
silnik: spalinowy
Szwagier ma stodołe??
takie wersje wychodziły miałem 2 sztuki takie z rynku USA..

_________________
pozdrawiam Plewis


16 lis 2014, 14:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2012, 23:50
Posty: 303
Lokalizacja: Katowice SILEZIA
Auto:: H Integra DC2 JDM TypeR
silnik: B18C (JDM)
plewis napisał(a):
Szwagier ma stodołe??
Taki czysty piolaczek z Ciebie a nie rozumiesz o co mu chodzi :torba:

_________________
Soichiro Honda:
"If a Honda does not race there is no Honda."
Ayrton Senna:
"You think you have a limit. And as soon as you touch this limit something happens and you suddenly can go a little bit further."


16 lis 2014, 16:14
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Chyba każdy wie, ze fury na rynek USA maja automatyczne pasy. Prelude nie jest wyjątkiem więc nie wiem czemu tu się dziwić.

_________________
Części do prelude III gen


16 lis 2014, 16:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2014, 15:29
Posty: 183
Lokalizacja: Głogów
Auto:: Prelude
silnik: B20A9
No ja nie wiedziałem czegoś takiego ;p Fajna sprawa, daleko sięgać nie trzeba po te pasy, co czasem jednak w coupe przeszkadza.

Może by tak w tym temacie wymienić całe wyposażenie, jakie P3G miała? Mnie np. ciekawi co takiego może być w miejscach różnych zaślepek i z czasem, gdy $$$ będzie odpowiednia ilość, pokusiłbym się o 'doposażenie' :). Wy, "starzy wyjadacze" na pewno wiecie, ale nowi ludzie "wchodzący" w P3G nie, a na tym forum próżno szukać podobnego tematu ;)

Znalazłem np. dziś jeszcze coś takiego: http://www.ebay.com/itm/88-89-Honda-Pre ... %3APrelude
I było to zamontowane na drzwiach po stronie pasażera.


16 lis 2014, 20:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2014, 15:29
Posty: 183
Lokalizacja: Głogów
Auto:: Prelude
silnik: B20A9
http://scontent-a.cdninstagram.com/hpho ... 3651_n.mp4

Takie coś wychodziło w 3rd, czy to tylko 'tuning'?


06 sty 2015, 0:33
Zobacz profil

Dołączył(a): 05 gru 2012, 18:00
Posty: 505
Lokalizacja: Wołczyn
Auto:: ba,cb,ab
silnik: 12/16v.
kdwapl napisał(a):
http://scontent-a.cdninstagram.com/hphotos-xfa1/t50.2886-16/10640914_792965654100791_337553651_n.mp4

Takie coś wychodziło w 3rd, czy to tylko 'tuning'?

Trudno dostępny bajer, oryginalny -żaden tjuning.

Jedno mnie zastanawia - w acc cb3/7 , w oryginalnym zderzaku nawet jesli nie było w nim zamontowanych halogenów, jest dokładnie narysowane miejsce które należy pod nie wyciąć, oraz są gniazda wkrętów.
Czy w ba4 w przednim zderzaku jest opisane miejsce na montaż pole ?

_________________
I n s t o c k W e t r u s t.


06 sty 2015, 0:43
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
bumper pole / parking pole. To jest dodatek typowo JDM. Miał go na pewno CA5, BA1 też chyba miało.

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


06 sty 2015, 2:04
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 0:28
Posty: 462
Lokalizacja: Białystok
Auto:: prelude 3gen 89', MR2 AW11
silnik: B20A5, 4A-GE
Myśle, że na mieście parkując na kopertę i to dosyć ciasną gdzie liczą się centymetry taki bajer jest całkiem przydatny ;)


08 sty 2015, 23:46
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
A dla mnie bumper pole to gadżet, którego nigdy nie rozumiałem :) 3, 4, a nawet 5 gen też to miały.
Śmieszny pomysł i tyle.
Na szczęście wynaleźli czujniki i kamery cofania i antenek z diodą już nie montują ;)

_________________
ObrazekObrazek


09 sty 2015, 0:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
milwarch napisał(a):
A dla mnie bumper pole to gadżet, którego nigdy nie rozumiałem :) 3, 4, a nawet 5 gen też to miały.
Śmieszny pomysł i tyle.
Na szczęście wynaleźli czujniki i kamery cofania i antenek z diodą już nie montują ;)


myślę, że ma sens zwłaszcza dla małych wzrostem Japończyków, poza tym nie każdy posiada idealnie rozwinięty zmysł przestrzeni, czego dowodem są obcierki zderzaków, które bardzo często zdarzają się na parkingach, sam taką posiadam na tylnym :/ cóż jak zwykle winnego brak...

_________________
Obrazek


09 sty 2015, 15:49
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Domel napisał(a):
myślę, że ma sens zwłaszcza dla małych wzrostem Japończyków, poza tym nie każdy posiada idealnie rozwinięty zmysł przestrzeni, czego dowodem są obcierki zderzaków, które bardzo często zdarzają się na parkingach, sam taką posiadam na tylnym :/ cóż jak zwykle winnego brak...

Ja w samym tylko 2014 miałem prelą cztery przycierki zderzakowe (jedna z własnej winy) i mocną wgniotkę błotnika. Razem pięć przygód blacharskich w jednym roku (wszystkie w lato!) w dwudziestoparoletnim aucie. Przebijesz to? ;) Ale trzymając się tematu. Taka antentka w niczym by mi nie pomogła. Równie dobrze można lampy podnieść i wyjdzie na to samo. W legendzie żadnych antenek nie miałem a byłem w stanie zaparkować zarówno przodem jak i tyłem do ściany na odległość poniżej 1 cm.

_________________
Części do prelude III gen


09 sty 2015, 15:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 05 gru 2012, 18:00
Posty: 505
Lokalizacja: Wołczyn
Auto:: ba,cb,ab
silnik: 12/16v.
drajwer napisał(a):
W legendzie żadnych antenek nie miałem a byłem w stanie zaparkować zarówno przodem jak i tyłem do ściany na odległość poniżej 1 cm.


:padam:

_________________
I n s t o c k W e t r u s t.


09 sty 2015, 16:48
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Nikus, hołd dla konstruktorów a nie dla mnie bo doskonałą widoczność i możliwość wyczucia gabarytów auta zawdzięczamy własnie inżynierom hondy. Kanciasty kształt, muskularna maska, widoczny koniec klapy bagażnika, stosunkowo cienkie słupki i duża powierzchnia szyb. Jest to całkowite przeciwieństwo nowoczesnych aut produkowanych w ostatniej dekadzie. Parkowałem tyłem nową astrą, która nie miała czujników ani kamer cofania. Bojąc się, że uderzę w przeszkodę za mną zatrzymałem auto. Do przeszkody były dwa metry. Strasznie mi się podoba kia sportage jako doskonałe auto na miasto i poza nie (w trasę niekoniecznie) ale widoczność w nim jest taka, że mimo kamer i czujników człowiek totalnie nie jest w stanie wyczuć gabarytów auta. Nasze prele można porównac do opisywanego legenda - widoczność jest doskonała więc gadżet - antenka to dla mnie zbędna zabawka.

_________________
Części do prelude III gen


09 sty 2015, 19:54
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 22:55
Posty: 605
Auto:: P3G+Civ4G
No ja tez zauwazyłem ze prela zaparkowac to był pikus, autobusem cofne co do mm.... a roverem sie mecze i ni chuchu nie moge wyczuć gdzie mi się tył konczy... Ale na szczescie mam "bumper rear pole" czyli hak :) i mam zamiar kamerke zamontowac z wyswietlaczem w lusterku :)


11 sty 2015, 10:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL