Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
dokłada zderzaka tył polift / przedlift 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
Witam, mam pytanie czy dokładka zderzaka tył z przedlifta pasuje bez kombinacji do polifta ?


22 sie 2016, 17:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 mar 2015, 16:09
Posty: 103
Lokalizacja: Tarnów
Auto:: Honda Prelude 3
silnik: ???
Nie pasuje.... :(


23 sie 2016, 0:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 30 sty 2015, 14:01
Posty: 179
Lokalizacja: Piła
Auto:: Honda Prelude |||
silnik: B20a9 (BA4)
Szaman napisał(a):
Nie pasuje.... :(

Ale da się założyć jak się troszkę pomyśli :)


27 sie 2016, 14:54
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Kurcze, po cholerę rzeźbic? Nie lepiej kupić dokładkę od polifta a tą przedliftową sprzedać? Parę lat temu miałem ze trzy poliftowe ale przedliftowej nigdzie znaleźć nie mogłem. Teraz jak widać koniunktura się odwróciła. Ale to nie znaczy, ze nie da się kupić dokladki do polifta. Tym bardziej, że ciężko taką uszkodzić.

_________________
Części do prelude III gen


27 sie 2016, 15:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 mar 2015, 16:09
Posty: 103
Lokalizacja: Tarnów
Auto:: Honda Prelude 3
silnik: ???
Do polifta mam. Pisalem na pw ale brak odp... z checia bym sie zamienil. :)


27 sie 2016, 16:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
Szaman napisał(a):
Pisalem na pw ale brak odp...


Przepraszam bardzo, chyba musisz dokładniej wiadomości przeglądać...

Napisałem Ci, że... "Dokładkę mam do kupienia ale wolałem zapytać na forum czy oby na pewno pasuje, żeby się potem nie kurzyła niepotrzebnie..."


28 sie 2016, 11:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2015, 23:44
Posty: 132
Lokalizacja: małopolskie
Auto:: Prelude 2.0 EX '91 AC
silnik: B20A3
Co mówicie, że się nie da? Ja kupiłem do przedlifta, i po drobnych modyfikacjach pasuje jak ulał, i nigdzie nie pęka. Tylko trzeba odrobinę ruszyć głową, a nie, że jak do przedlifta, to nie może pasować i tyle. Wystarczyło kupić dokładkę za przysłowiową flaszkę, pomalować strukturą i gotowe, a nie szukać dokładki do polifta za min. 100zł. Owszem, dedykowana byłaby najlepsza, ale tej nic nie brakuje.

Obrazek
Obrazek

_________________
https://www.facebook.com/PreludeBA4byKitt


12 lut 2017, 15:36
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
Napisz coś więcej co trzeba przerobić żeby pasowała. Masz fotkę dokładki przed montażem? Czym malowałeś bo ładnie wyszło?

Dokładka z polifta nachodzi trochę na zderzak (jest jakby nakładką ;) ). Jest mocowana nie tylko na kołki od spodu, ale ma też śruby przechodzące przez otwory na tylnej części zderzaka.
Zderzaki z EX-a nie mają tych otworów. Tu wygląda jakby dokładka siadła pod zderzakiem.

Wygląda jakby przedliftowa bardziej obniżała tył i na pewno więcej wystaje.

_________________
ObrazekObrazek


13 lut 2017, 7:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2015, 23:44
Posty: 132
Lokalizacja: małopolskie
Auto:: Prelude 2.0 EX '91 AC
silnik: B20A3
Niestety nie mam fotki tej dokładki przed montażem. Musisz mi uwierzyć na słowo, ale była srebrna. Najpierw całość dopasowałem, i trzeba było ją lekko przyciąć, bo najzwyczajniej jest za krótka. Na końcach tej dokładki masz fazowanie, które zamyka profil. To fazowanie na końcach uciąłem, i dokładka spasowała. Potem całość zmatowiłem do plastiku zwykłym papierem ściernym, następnie odtłuściłem i pomalowałem farbą strukturalną czarny mat. Potem jak całość wyschła przykręciłem i voila! Dokładka za flachę i puszkę farby. Jest ona powiedzmy 5cm za krótka, ale jak masz chlapacze, to nie powinno być najmniejszego problemu, bo tego nie widać, albo widać dosłownie 1-2cm.

Zamocowałem ten zderzak przez większość fabrycznych otworów do mocowania dokładki, ale musiałem dorobić kilka nowych. Po prostu zakrętarka/wiertarka i jedziesz z tematem. Nie ma możliwości zamontowania tej dokładki w taki sposób, w jaki to ja zrobiłem, żeby przechodziła przez otwory w tylnej części zderzaka. Nie mam porównania, która dokładka obniża bardziej tył, ale jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego. A wystawać, to trochę wystaje, ale mi się to podoba. W połączeniu ze srebrnymi końcówkami o fi=50mm będzie przykuwała wzrok.

Jakbyś u siebie zrobił, tak jak u mnie, to wątpię, byś narzekał ;)

_________________
https://www.facebook.com/PreludeBA4byKitt


13 lut 2017, 10:58
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
kitt2496 napisał(a):
Jakbyś u siebie zrobił, tak jak u mnie, to wątpię, byś narzekał ;)

Myślę, że Miłosz wolałby wydać 100zł za oryginalną dokładkę do polifta niż tracić czas na rzeźbę.
Zresztą skąd te ceny? Ja dokładki do polifta sprzedawałem po 50zł. Fakt, teraz nie mam już żadnej. Ale wówczas sam nie mogłem upolować tanio dokładki z przedlifta. Czy teraz można kupić dokładkę z przedlifta za flaszkę? Tobie się udało, co nie oznacza, że w każdej chwili można upolować taką dokładkę za 30zł. Zresztą 30zł + czas poświęcony na przeróbki to już się robi kwota zbliżona do ceny dokładki poliftowej po niepromocyjnej cenie.
Nie czepiałbym się tego co dokonałeś ale sam napisałeś, że dokładka jest za krótka i brakuje jej 2 cm. Skoro tak to żaden wyczyn i nie powinieneś mieć powodów do dumy.
Musiałem się trochę poczepiać więc nie bierz tego za bardzo do siebie. Tak czy inaczej szacunek za sam fakt, że Ci się chciało i osiągnąłeś zadowalający Cię efekt. :piwo:

_________________
Części do prelude III gen


13 lut 2017, 12:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2015, 23:44
Posty: 132
Lokalizacja: małopolskie
Auto:: Prelude 2.0 EX '91 AC
silnik: B20A3
Ale ta "rzeźba" to nie jest 10kg szpachli na drzwiach od passata b6, tylko dopasowanie do otworów montażowych i krzywizny zderzaka. A te ceny wynikają z szukania części poza forum. Najczęściej poczta pantoflowa i ktoś, komu coś nie jest potrzebne. Tak staram się szukać większość części, bo na nadmiar kasy nie narzekam. Jakbym kupił dokładkę od polifta, to i tak bym ją pewnie pomalował, by wyglądała zadowalająco dobrze. Nie mówię, że to jest ideał, ale naprawdę fajnie wygląda na żywo. Natomiast stratą czasu bym tego nie nazwał, bo jakby ktoś chciał się wymienić na dokładki, to ta nie jest uszkodzona w żaden znaczący sposób, a wygląda na żywo super. A co do czasu, to tyle, co położyć trzy-cztery warstwy farby strukturalnej, zmatowić całość oraz dopasować. Mi to zajęło tak w sumie około dwóch godzin, bo matowienie mi zajęło sporo czasu. Spasowanie to chwila moment, a malowanie też szybko poszło. Najdłużej zeszło na wyschnięcie farby. Z nudów można zrobić coś, co fajnie wygląda. A co do tego, że dokładka jest za krótka, to wystarczy wpuścić kilka cienkich drucików, nadlać to plastikiem, wyszlifować, pomalować, i nie ma problemu. Ale trzeba mieć trochę więcej czasu, więc może wakacje albo wielkanoc.

A nie powinienem mieć powodów do dumy bo, nie kupiłem poliftowej dokładki? No chyba sobie żartujesz. Nie jest problem zamontować coś p&p, ale dopasować coś, by wyglądało dobrze. Zresztą póki co, to nie jest auto wystawowe i nie musi być wszystko idealnie. Teraz zastosowałem masę, którą wypełniłem szczelinę pomiędzy dokładką, a chlapaczem. Całość pomalowałem czarną strukturą, i nie ma problemu, jakbym chciał to oderwać, bo się to da z większym oporem oderwać od zderzaka. Przynajmniej mi to nie odpadnie. I póki co, to nikt sam się nie zorientował, że mam trochę za krótką dokładkę. O chlapacze też się nikt nie przyczepił, że nie są fabryczne, tylko zamienniki. To jak flaszka za dokładkę tylnego zderzaka Cię dziwi, że tanio, to dobrze, bo wiem, że nie przepłaciłem.

_________________
https://www.facebook.com/PreludeBA4byKitt


13 lut 2017, 15:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
Kitt, dla mnie wygląda spoko, nikt z tego strzelał nie będzie przecież. Dobra robota, graty :piwo: .


13 lut 2017, 18:08
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
GreenShadow napisał(a):
nikt z tego strzelał nie będzie przecież.

W sumie tak. Mądrzę się a sam mam pod maską taką rzeźbę, że nie wiem jakim cudem przegląd przeszedłem. ;)
Kitt, piszesz, że masz nieoryginalne chlapacze z tyłu. Tak szczerze - po co ci one? Ja nie mam chlapaczy ani z przodu ani z tyłu w żadnym z trzech aut - w preli, accordzie a nawet HRV. Z przodu to jeszcze rozumiem ale z tyłu? Co innego ori - jako niezmiernie rzadko występujący gadżet. Wiem, że się czepiam ale prela to już youngtimer. Jak pakować gadżety to oryginały a jak nieoryginalne to tylko takie użytkowe - radio 2din, dobre audio, mocowanie na telefon i oczywiście dobre koło.

_________________
Części do prelude III gen


13 lut 2017, 18:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 paź 2015, 21:44
Posty: 89
Auto:: IIIgen BA4
silnik: H22A7
drajwer napisał(a):
GreenShadow napisał(a):
nikt z tego strzelał nie będzie przecież.

Co innego ori - jako niezmiernie rzadko występujący gadżet

Gadasz :) Ja mam i jakoś zainteresowania nie ma :roll:


14 lut 2017, 1:41
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Masz tylne chlapacze? :o Ja w sumie też ale z przedlifta i z wycięciem na dokładkę. :gwizdze: Bo prawda jest taka, że nigdy nie widziałem chlapaczy innych niż do EXa w przedlifcie bez dokładki.

_________________
Części do prelude III gen


14 lut 2017, 10:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL