Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Szukam konkretnego samochodu. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 20 mar 2013, 23:20
Posty: 72
Lokalizacja: Poznań
Auto:: Prelude III i Alfa Spider
silnik: B20A3
rozumiem cię kolego:)
moja zostało zakupiona właśnie ze względu na sentyment
mój ojciec kupił taką prelude w Niemczech w 1989 roku
rok produkcji 1988,biały przedlift,sound edition....
piękna:)nagrania na kasecie VHS wzbudzają uśmiech na ustach

2 lata pózniej do kompletu kupił czarnego CRX...to były czasy


18 gru 2016, 12:53
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 833
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
Adi666 napisał(a):
W trasie udało mi się zmierzyć coś koło 6-7 l/100, po mieście wyszło mi około 8 l/100. Najczęściej jeżdżę nią do pracy i z powrotem do domu (dystans w jedną stronę to około 4 km), czasem jednak zdarzają się przejażdżki. :) Ogółem bardzo fajny samochód, dorównuje w pewnych aspektach Preludom. :) Taki offtop tu się mały zrobił.


3SGE ?

Ja co do Celiki 5gen mogę się wypowiedzieć, bo towarzyszy mi od 2006 roku :)

Motor 3SGE 2.0 156HP kręci się o wiele lepiej niż każde B20.
Skrzynia ma dłuższe przełożenie i tam gdzie prelą zapinam dwójkę, Cela jedzie jeszcze trochę na jedynce. Silnik jest bezkolizyjny, a to duży plus.
Blacha w ocynku robi robotę. Newralgiczne punkty blachy - w zasadzie nie istnieją, jeśli ktoś nie miał stłuczki itp.
Wewnątrz ma kilka bajerów których brakuje w p3g, ale design jednak p3g ma duuuużo lepszy. Wykonanie natomiast na plus dla Toyoty (chodzi mi tu o trzeszczące plastiki, których w Celice nie ma)
Jeśli chodzi o jazdę, to niestety Celika mimo, że prowadzi się super, to jest daleko w tyle za p3g :)

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


18 gru 2016, 20:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 04 kwi 2013, 19:23
Posty: 150
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto:: CRX Ballade, S2000, Acc CB7
silnik: 1.6i-16 ZC1, DOHC VTEC F20C, F22B
mlodyrychu napisał(a):
Adi666 napisał(a):
W trasie udało mi się zmierzyć coś koło 6-7 l/100, po mieście wyszło mi około 8 l/100. Najczęściej jeżdżę nią do pracy i z powrotem do domu (dystans w jedną stronę to około 4 km), czasem jednak zdarzają się przejażdżki. :) Ogółem bardzo fajny samochód, dorównuje w pewnych aspektach Preludom. :) Taki offtop tu się mały zrobił.


3SGE ?

Ja co do Celiki 5gen mogę się wypowiedzieć, bo towarzyszy mi od 2006 roku :)

Motor 3SGE 2.0 156HP kręci się o wiele lepiej niż każde B20.
Skrzynia ma dłuższe przełożenie i tam gdzie prelą zapinam dwójkę, Cela jedzie jeszcze trochę na jedynce. Silnik jest bezkolizyjny, a to duży plus.
Blacha w ocynku robi robotę. Newralgiczne punkty blachy - w zasadzie nie istnieją, jeśli ktoś nie miał stłuczki itp.
Wewnątrz ma kilka bajerów których brakuje w p3g, ale design jednak p3g ma duuuużo lepszy. Wykonanie natomiast na plus dla Toyoty (chodzi mi tu o trzeszczące plastiki, których w Celice nie ma)
Jeśli chodzi o jazdę, to niestety Celika mimo, że prowadzi się super, to jest daleko w tyle za p3g :)


Celica 5 generacji to fajne auto, ale niestety mają już w moim odczuciu nieklimatycznie i tandetne wnętrza. Fajne wnętrza z klimatem mają Celicki 4 generacji i szczerze mówiąc, 4 gen to jest auto które mógłbym dokupić do kolekcji :)


18 gru 2016, 21:56
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 833
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
czy tandetne? niekoniecznie ... raczej nazwałbym to "bez polotu" ;)

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


18 gru 2016, 22:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 15 gru 2016, 23:48
Posty: 8
Auto:: Toyota Celica
silnik: 1.6 STI 4A-FE 105 KM
Ja tam się całkowicie z wami zgadzam, zwłaszcza ze stwierdzeniem, że Preluda na dużo lepszy design. Jakby tak powstała Preluda III z podzespołami i rozwiązaniami Celiki, prawdopodobnie byłby to samochód idealny :D

Mam 1.6 STI z racji tego, że to mój pierwszy samochód. Obecnie szukam wcześniej wspomnianego 3S-GE, gdyż ten maluch już mi nie wystarcza. :)


18 gru 2016, 23:52
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 833
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
Adi666 napisał(a):
Ja tam się całkowicie z wami zgadzam, zwłaszcza ze stwierdzeniem, że Preluda na dużo lepszy design. Jakby tak powstała Preluda III z podzespołami i rozwiązaniami Celiki, prawdopodobnie byłby to samochód idealny :D

Mam 1.6 STI z racji tego, że to mój pierwszy samochód. Obecnie szukam wcześniej wspomnianego 3S-GE, gdyż ten maluch już mi nie wystarcza. :)



mysle, że gdyby w p3g zamiast B20 wsadzali B16 Vtec 160KM i H22 200KM to wtedy byłby to samochód idealny :D

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


19 gru 2016, 0:12
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Jak ogarnę klime, ssanie, problem z obrotami to będę miał idealne P3G :) I żadne rozwiązania z Toyoty mi nie potrzebne. Jedyne czego mogę pozazdrościć toyocie to wspomniany ocynk. Ale na pewno nie rozwiązań technicznych.

_________________
Części do prelude III gen


19 gru 2016, 0:48
Zobacz profil

Dołączył(a): 15 gru 2016, 23:48
Posty: 8
Auto:: Toyota Celica
silnik: 1.6 STI 4A-FE 105 KM
@drajwer, to prawda, ocynk by się jej przydał. :/ Ja tam nigdy nie posiadałem Preludy, więc nie do końca wiem jak dobre ma ona rozwiązania. Kto wie, może nie wliczając tego ocynku jest to równie dobrze rozwiązany samochód.

@młodyrychu, osiągi na pewno miałaby fajne, byłoby to takie miniaturowe Ferrari. :D Dobiegły mnie jednak słuchy, że silniki VTEC są kapryśne. Czy to prawda?


19 gru 2016, 13:33
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Adi666 napisał(a):
Dobiegły mnie jednak słuchy, że silniki VTEC są kapryśne. Czy to prawda?

Nie, to nie jest prawda. Ale w 3 gen nie było fabrycznie vteca. Te swapowane są z nowszych prelek i ATRów - leciwe i mocno wyżyłowane. Zdarza się, że czasem się panewka obróci. ;)

_________________
Części do prelude III gen


19 gru 2016, 17:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL