Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Pomoc na Dolnym Śląsku 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Domel napisał(a):
dla pewności sprawdź czy mrugnięcia diody są identycznie krótkie, pytam dla pewności aby się nie okazało, że jest to np. błąd 14

Słuszna uwaga. Już jeden pisał, że ma błąd 4 w polifcie a miał błąd 13.
Ale wg mnie to nie błąd 14 tylko 41 - sonda lambda. Tym bardziej, że objawy są takie jakby auto miało zbyt bogatą mieszankę.

_________________
Części do prelude III gen


21 lut 2017, 12:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 paź 2016, 10:51
Posty: 22
Lokalizacja: Bolków
Auto:: Prelude 3Gen
silnik: B20a9
Chłopaki macie racje. Są 4 błyski długie tak około 2 sek. i ostatni czyli 5 taki bardzo krutki. a faktycznie przeszukałem kable i nie mam sondy. Mam wtyczkę i doniej nie mam nic podłączonego. I przepuszczam że powinna być tam sonda :(

Jest to Niebieska Prelude, kolorwręcz jak kiedyś miała policja. faktycznie była na rejstcracji DW i była wcześniej z wrocławia. a Kupiona pod Strzelcami Opolskimi.


21 lut 2017, 17:20
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 paź 2016, 10:51
Posty: 22
Lokalizacja: Bolków
Auto:: Prelude 3Gen
silnik: B20a9
Kurna chata ! Jesteście najlepsi ! ewidentnie jest to błąd 41. Po odłączeniu Map Sensora są 3 szybkie błyski. Czyli map działa jak trzeba. A sondy nie mam i ewidentnie są 4 długie błyski i 1 krótki. Jutro kupuje Sonde lambda i oczywiście o rezultatach napisze :D bardzo dziękuje za wskazówki i cierpliwość do ignoranta jakim się okazałem.


21 lut 2017, 18:17
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Spoko. Po to jest forum żeby wspólnie sobie radzić w takich sprawach. Obawiam się, że masz reż wydech od exa skoro nie masz miejsca na sondę. Powinna być w portkach czyli inaczej dwururce. Czterozylowa sonda do A9 chyba do tanich nie należy. Może ktoś ma jeszcze używke.

_________________
Części do prelude III gen


21 lut 2017, 18:40
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 paź 2016, 10:51
Posty: 22
Lokalizacja: Bolków
Auto:: Prelude 3Gen
silnik: B20a9
Tak nie mam miejsca na sondę. Jeśli w sklepie mi powiedzą że koszt nowej to 500 PLN to zgłosze się do was :D a Miejsce w którym był EGR nada się na miejsce sondy ?


21 lut 2017, 19:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014, 16:58
Posty: 220
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: BA4
silnik: B20A9
Domel napisał(a):
jaki kolor auta i czy kupiłeś je pod Wrocławiem? bo jeśli buda szara i spod Wrocławia to prawdopodobnie znam to auto, ale jeśli jednak nie to dla pewności sprawdź czy mrugnięcia diody są identycznie krótkie, pytam dla pewności aby się nie okazało, że jest to np. błąd 14



Srebrna spod wroclawia z A9 ja kupilem w tamtym roku :-)

_________________
https://www.facebook.com/Czerwona-Prelude-III-1192304917454975/?ref=aymt_homepage_panel
http://www.AutoBezWgniecen.pl - Usuwanie wgnieceń bez lakierowania, regeneracja reflektorów, usuwanie odprysków na szybach oraz usuwanie rys z lakieru


21 lut 2017, 19:53
Zobacz profil WWW
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Bartek145 napisał(a):
miejsce w którym był EGR nada się na miejsce sondy ?

Po pierwsze nie wydaje mi się żeby sonda pasowała w otwór a o drugie i przede wszystkim po drugie - spaliny mają w tym miejscu wyższą temperaturę niż w dalszej części wydechu co może spowodować niewłaściwe działanie sondy. Ale niech wypowie się tu ktoś bardziej garnięty Tańszy może być zakup ECU od A7 i tym samym wywalenie EGR, sondy i black boxa. Dojdzie koniecznośc zrobienia przejściówki na ECU od A7. Ostry sprzedawał kiedyś taką.

_________________
Części do prelude III gen


21 lut 2017, 19:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 paź 2016, 10:51
Posty: 22
Lokalizacja: Bolków
Auto:: Prelude 3Gen
silnik: B20a9
To chyba łatwiejszym rozwiązaniem będzie zrobienie otworu adaptacyjnego z gwintem w portkach.
A na dobrą sprawe i tak chce robić cały wydech z nierdzewki to żadnym problemem jest przy okazji zdobić taki zabieg :D
Jak myślicie ?


21 lut 2017, 20:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 paź 2016, 10:51
Posty: 22
Lokalizacja: Bolków
Auto:: Prelude 3Gen
silnik: B20a9
A co do samej sondy to znalazłem to na pewnej aukcji w inetrnetach :

http://allegro.pl/sonda-lambda-honda-in ... 50579.html

Nada się czy straszny szmelc ?


21 lut 2017, 20:11
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 18:07
Posty: 631
Lokalizacja: Koczargi Stare
Auto:: PRELUDE! BMW
silnik: B20A1
robisz otwór w portkach, wspawujesz nakrętkę M18x1.5 i wkręcasz sonde


21 lut 2017, 20:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
Bartek145 napisał(a):
Chłopaki macie racje. Są 4 błyski długie tak około 2 sek. i ostatni czyli 5 taki bardzo krutki. a faktycznie przeszukałem kable i nie mam sondy. Mam wtyczkę i doniej nie mam nic podłączonego. I przepuszczam że powinna być tam sonda :(

Jest to Niebieska Prelude, kolorwręcz jak kiedyś miała policja. faktycznie była na rejstcracji DW i była wcześniej z wrocławia. a Kupiona pod Strzelcami Opolskimi.


no to cieszę się, że wspólnymi siłami udało się rozwiązać problem :) tak podejrzewałem, że możesz źle odczytywać błąd...
co do auta, to jednak to nie będzie ten egzemplarz o którym miałem na myśli, tamten to był szary polift ze swapem na A5, szczerze nie myślałem, że jeździ aż tyle swap'ów :)

_________________
Obrazek


22 lut 2017, 15:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 paź 2016, 10:51
Posty: 22
Lokalizacja: Bolków
Auto:: Prelude 3Gen
silnik: B20a9
A ja BARDZO DZIĘKUJE wam po raz kolejny. Bo bez waszejpomocy dalej bym szukał nie tam gdzie trzeba.
Założyłem temat z zamiarem kupna Sondy ponieważ koszt nowej to 700 PLN. WIĘC DROGI CZYTELNIKU ZERKNIJ :

viewtopic.php?f=12&t=3973

Dziękuje i pozdrawiam :D


22 lut 2017, 17:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL