Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Zakup Preludy Kupić Czy Nie ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 07 lis 2017, 18:33
Posty: 4
Lokalizacja: Będzin
Auto:: Polo6n2,Vivaro,SuzukiLTZ400
silnik: ba4
Witam wszystkich po 10 letniej przerwie :) Może ktoś mnie pamięta,miałem srebrną ba4 automat który przerobiłem potem na manual oraz zamontowałem lusterka od Skody Octavi z kierunkowskazami :) miałem także B20a9 kupioną od wujka forumowiczów który mieszkał w Niemczech :) Ale do rzeczy :) chciałbym znowu kupić preludę tylko zastanawiam się jak z dostepnością cześci bo już za moich czasów ciężko było np.z wahaczami,drugie pytanie czy warto pchać się w automata ? co jak się on zepsuje ile kosztuje naprawa bo wątpię że gdzieś kupi się taką używaną skrzynkę ?


27 lis 2017, 0:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2014, 15:29
Posty: 183
Lokalizacja: Głogów
Auto:: Prelude
silnik: B20A9
No cześć, choć to nie ten temat ;)
Nie pamiętam, by ktoś musiał kupować nowe wahacze, a automat bodajże niezniszczalny ;)


01 gru 2017, 11:35
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Szpinoba4 napisał(a):
Witam wszystkich po 10 letniej przerwie :) Może ktoś mnie pamięta,miałem srebrną ba4 automat który przerobiłem potem na manual oraz zamontowałem lusterka od Skody Octavi z kierunkowskazami :) miałem także B20a9 kupioną od wujka forumowiczów który mieszkał w Niemczech :) Ale do rzeczy :) chciałbym znowu kupić preludę tylko zastanawiam się jak z dostepnością cześci bo już za moich czasów ciężko było np.z wahaczami,drugie pytanie czy warto pchać się w automata ? co jak się on zepsuje ile kosztuje naprawa bo wątpię że gdzieś kupi się taką używaną skrzynkę ?


Po pierwsze - jak masz zamiar pakować lusterka od skody to już sobie odpuść. Inaczej spotkasz się z falą hejtu, na której czele stanę ja.
Po drugie - tak jak przedmówca napisał - nie trzeba kupować całych wahaczy. Wszystkie elementy zawieszenia (z wyjątkiem tylnych górnych sworzni, które można zregenerować) są dostępne i to w całkiem dobrych pieniądzach.
Po trzecie - automatyczne skrzynie są bardzo trwałe. A jak jakimś dziwnym trafem uszkodzisz taką to nie powinno być problemu z zakupem używki. Ja sprzedawałem takie po 300 zł. Niedawno sprzedałem ostatniego automata od przedlifta.

_________________
Części do prelude III gen


01 gru 2017, 14:09
Zobacz profil

Dołączył(a): 07 lis 2017, 18:33
Posty: 4
Lokalizacja: Będzin
Auto:: Polo6n2,Vivaro,SuzukiLTZ400
silnik: ba4
kdwapl napisał(a):
No cześć, choć to nie ten temat ;)
Nie pamiętam, by ktoś musiał kupować nowe wahacze, a automat bodajże niezniszczalny ;)


Nie wiem czy nie zniszczalny mi padł 2 razy a co do wahaczy to tak było nawet ktoś z tego forum zbierał ludzi by zamówić u jakiejś firmy która zrobiła takie na zamówienie.


07 gru 2017, 23:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 07 lis 2017, 18:33
Posty: 4
Lokalizacja: Będzin
Auto:: Polo6n2,Vivaro,SuzukiLTZ400
silnik: ba4
drajwer napisał(a):
Szpinoba4 napisał(a):
Witam wszystkich po 10 letniej przerwie :) Może ktoś mnie pamięta,miałem srebrną ba4 automat który przerobiłem potem na manual oraz zamontowałem lusterka od Skody Octavi z kierunkowskazami :) miałem także B20a9 kupioną od wujka forumowiczów który mieszkał w Niemczech :) Ale do rzeczy :) chciałbym znowu kupić preludę tylko zastanawiam się jak z dostepnością cześci bo już za moich czasów ciężko było np.z wahaczami,drugie pytanie czy warto pchać się w automata ? co jak się on zepsuje ile kosztuje naprawa bo wątpię że gdzieś kupi się taką używaną skrzynkę ?


Po pierwsze - jak masz zamiar pakować lusterka od skody to już sobie odpuść. Inaczej spotkasz się z falą hejtu, na której czele stanę ja.
Po drugie - tak jak przedmówca napisał - nie trzeba kupować całych wahaczy. Wszystkie elementy zawieszenia (z wyjątkiem tylnych górnych sworzni, które można zregenerować) są dostępne i to w całkiem dobrych pieniądzach.
Po trzecie - automatyczne skrzynie są bardzo trwałe. A jak jakimś dziwnym trafem uszkodzisz taką to nie powinno być problemu z zakupem używki. Ja sprzedawałem takie po 300 zł. Niedawno sprzedałem ostatniego automata od przedlifta.


Po pierwsze nie chcę pakować lusterek z octavi czytaj ze zrozumieniem zrobiłem taką przeróbkę w 2005 roku więc prawie 13 lat temu wtedy lusterka z kierunkowskazami to był rarytas a nabyłem je za darmo,nowe były tylko w salonie Skody po 1500zł sztuka a ta przeróbka podobała się wszystkim na forum.
Po drugie już wtedy padły mi 2 skrzynie automatyczne i robiłem przeróbkę na manual kupując wszystkie części od Młodego z forum i ta przeróbka była bardzo popularna bo wszyscy mieli kłopot z automatami.
Po trzecie co to może być za skrzynia automat do klasyka za 300zł jak do zwykłego vw polo manual 6n2 z roku 2000 kosztuje 500-600zł.


07 gru 2017, 23:37
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Szpinoba4 napisał(a):
co to może być za skrzynia automat do klasyka za 300zł jak do zwykłego vw polo manual 6n2 z roku 2000 kosztuje 500-600zł.

Jaka? Bezawaryjna. Popyt czyni cenę. Jak nie ma popytu to i cena niska. Są auta do których używane skrzynie są bardzo drogie. Czemu? Bo się sypią. Do prelude są tanie bo są wg mnie ciężkie do zajechania. Ciężkie nie znaczy, że się nie da zajeździć. Jak się nie umie automatem jeździć to jest to proste. Druga sprawa to olej. Do preli lałem najtańszego ATFa ale do swojego accorda już oryginał hondy.

I się tak nie spinaj. ;) Prelami jeżdżę od 2003 roku a na forum jestem od 2006 i nie pamiętam, żeby lusterka ze skody czy innego szmelcwagena mogły się komuś podobać. Trzeba się było teraz nie chwalić to bym Ci nie pocisnął ;)

_________________
Części do prelude III gen


08 gru 2017, 0:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2017, 1:50
Posty: 25
Lokalizacja: Irl/Krk
Auto:: 3gen & EK3 VTi & Mx5
silnik: B20A7
Temat "'wisi" na górze więc się podepnę, bo pytanie mam identyczne.
Za Prelude 3gen rozglądalem sie jakoś czas temu, ale tu gdzie mieszkam (Irlandiia) znaleźć ten model to może nie jak szóstka w totka, ale całkiem blisko :)
Średnio raz na rok ktoś sprzedaj takie "coś" ;) więc temat odpuściłem ponieważ nic nie mogłem znaleźć. W sumie miałem już jechać po Merca 190, ale ktos wrzucił akurat Pralkę i lampka się zapaliła, a może jednak..
Od 6-7 lat jeżdżę Civic z 96r i bardzo lubię to wozidełko. Trafiła mi się fajna Wersja JDM nie wypuszczana na Europę. Parę różnych samochodów przwinelo mi się przez ręce, ale Hondy chyba nigdy nie sprzedam. Kompletnie nic się tu nic nie psuje a jakiś drobne usterki można bardzo łatwo naprawić. Prawie Wszystko da się tu rozebrać a później poskładać i dział jak wcześniej.
Stara dobra szkoła robienia samochodów I z sentymentu do marki chętnie przygranoł bym Prelude.
Więc ten egzemplarz już oglądnęłem, ale tak tylko powierzchownie, było już ciemno więc za wiele i tak bym nie zobaczył. Jeśli bym się decydował to jestem umówiony na dokladniejsze oględziny.

Ten model jest na podwójnym gaźniku i z automatem 92r. Jeden właściciel od początku. Przebieg ok 200k książka serwisowa do końca prowadzona.
Ogólnie bez rdzy tylko od strony pasażera po otwarciu drzwi na progu widać,że coś zaczyna się dziać. I mały purchelek na tylnym nadkolu.
Środek Kompletny, wszystko działa, szyby. Szyber etc. Trochę wody w bagażniku. Gdzies musi cieknąć.
Dwie usterki, o których wspominał właściciel... Świeci się ALB, ponoć sensor w tylnym kole oraz na nie rownisciach słychać pukanie z okolicy tylnej półki. Sprzedawca twierdzi że to górne mocowanie amortyzatora.
Samochód zdaje się być zwarty i nie wyglada na żadnego ulpea.
Moje pytanie do Was. Jak użytkuje się taki samochód w tych czasach. Nadaje się na Daily? Jak z naprawami? Mając do czynienia z Civic przyzwyczaiłem się, że to samochód bez obsługowy co przy swoich 22 latach nie koniecznie musi być norma w innych markach. Olej, filtry. Klocki. Nawet amory mam jeszcze z fabryki i większości elementów zawieszenia też jest Orginalna, a jaki się coś pasuje to zwykle można to naprawić przysłowiowym młotkiem i śrubokrętem.
Czy Prelude może też może być takim wdzięczny samochodem czy jednak ta konstrukcji jako starsza mam więcej wad.
Czytałem,że gaźniki mogą dać w kość. Tutaj nie zauważyłem nic nie pokojacego. Równo trzymał obroty, płynnie przyspieszal.
Szczerze to napaliłem się na ten egzemplarz i mimo że jest sporo poza moim budżetem to kombinuje jak go tu kupic.
Wiec jeszcze raz żądam pytanie z tytułu wątku. ..."Kupić czy Nie"


17 gru 2017, 15:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
Będzie Pan zadowolony ;)


17 gru 2017, 21:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2017, 1:50
Posty: 25
Lokalizacja: Irl/Krk
Auto:: 3gen & EK3 VTi & Mx5
silnik: B20A7
GreenShadow napisał(a):
Będzie Pan zadowolony ;)


Ok namówiłeś mnie, ciężko nie było ;)
Umówiłem się na oględziny :D


Obrazek


18 gru 2017, 1:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
ładna G68M :) tylna wycieraczka, lusterka w prądzie, ori kołpaki, tylna dokładka, europejskie wersje większości tego nie miały :) szkoda, że gaźniki, ale jak zadbana to dlaczego nie :)

_________________
Obrazek


18 gru 2017, 10:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2017, 1:50
Posty: 25
Lokalizacja: Irl/Krk
Auto:: 3gen & EK3 VTi & Mx5
silnik: B20A7
Sprawdziłem sobie teraz online historie samochodu i wyszlo że to B20A7 więc wtrysk jednak, niestety pojawiły się też inne już mniej fajne historie.


18 gru 2017, 11:13
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Mart napisał(a):
Sprawdziłem sobie teraz online historie samochodu i wyszlo że to B20A7 więc wtrysk jednak, niestety pojawiły się też inne już mniej fajne historie.

To napisz jakie.
Widziałeś w ogóle to auto na żywo?

_________________
Części do prelude III gen


18 gru 2017, 12:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2017, 1:50
Posty: 25
Lokalizacja: Irl/Krk
Auto:: 3gen & EK3 VTi & Mx5
silnik: B20A7
Tak widziałem samochód, ale był już ciemno więc tylko tyle co w świetle latarni. Przyjechałem się też kawałek i tyle.
Powiedziałem że jak będę się decydował na 100% to wtedy sprawdzę samochodów dokladniej.

A co wyszło z raportu?

Dobre rzeczy to wtrysk i przebieg, autentyczney 125tys mil od 2007 opisy z każdego przegląd, czemu np nie przeszedł i ewentualne uwagi co do stanu.

Złe rzeczy to w 2004 ponoć Pralka miała wypadek, kategoria C co w Anglii oznacza że uszkodzenia przewyższają wartośc pojazdu.
Z tym że cała sprawa jest dziwna bo numer rejestracyjny podany przy tej adnotacji jest inny niż obecny numer rejestracyjny somchodu. Po wpisaniu tego numeru wychodzi mi że jest to honda Crv z 2017 roku. Dziwne

Dzwoniłem do kolesia który sprzedaje auto bo w Anglii to był samochód jego teścia a on go chyba dostał i przywiózł do Irlandii w wakacje i tak stoi u niego pod domem od tego czasu


18 gru 2017, 12:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 05 gru 2012, 18:00
Posty: 505
Lokalizacja: Wołczyn
Auto:: ba,cb,ab
silnik: 12/16v.
jaka cena ?

_________________
I n s t o c k W e t r u s t.


18 gru 2017, 17:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2017, 1:50
Posty: 25
Lokalizacja: Irl/Krk
Auto:: 3gen & EK3 VTi & Mx5
silnik: B20A7
nikolai66 napisał(a):
jaka cena ?

wyjściowo 3k euro


18 gru 2017, 23:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL