Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Silnik 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 27 maja 2023, 9:20
Posty: 2
Auto:: Jeszcze niczym
silnik: brak
Witam wszystkich hondziarzy, znalazłem na otomoto prelude 3gen z silnikiem 2.0 EX 109KM to jest chyba B20A3 coś powiecie o tym silniku czy warto, jak nie to jaki silnik najlepszy jeśli chodzi o mankamenty i awaryjność. I jakieś rady na co zwrócić uwagę przy zakupie auta https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/h ... Fx4O5.html tu zamieszczam link do auta. Jak coś macie na sprzedaż, możecie podsyłać. Pozdrawiam


27 maja 2023, 9:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
Uważam, że to jest ciekawsza oferta, pół ceny i jest klima.

https://m.olx.pl/d/oferta/honda-prelude ... UHm1j.html

Co do reszty pytań, to jest temat rzeka. Trzeba pojechać, obejrzeć i przejechać się. Silnik B20A3 jest ok, oczywiście zależy w jakim jest stanie. Tak samo buda i reszta.


28 maja 2023, 9:20
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 maja 2023, 9:20
Posty: 2
Auto:: Jeszcze niczym
silnik: brak
Też widziałem cena fajna, jest zapas na naprawy pytanie jakie koszty będą napraw rzeczy które wymienił w ogłoszeniu. I też nie jestem fanem zagazowania auta XD. Swoją drogą jak preludy 3 znoszą turbo jest sens modowania silników czy podbonie jak z bmw e46 że koszty wsadzenia turbo i wgl to koszt zakupu drugiego takiego auta


28 maja 2023, 16:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
Te silniki nie nadają się pod turbo, choć nie mówię, że takich modów nie było, bo były, nawet na tym forum.

Turbo raczej tylko do swapów a jeśli chodzi o koszta, to tak jak mówisz :D.


28 maja 2023, 20:34
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 14:41
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Auto:: Prelude
silnik: B20A3
GreenShadow napisał(a):
Uważam, że to jest ciekawsza oferta, pół ceny i jest klima.

https://m.olx.pl/d/oferta/honda-prelude ... UHm1j.html

Co do reszty pytań, to jest temat rzeka. Trzeba pojechać, obejrzeć i przejechać się. Silnik B20A3 jest ok, oczywiście zależy w jakim jest stanie. Tak samo buda i reszta.


Powiem tak, oglądałem ten samochód (nie tylko ja). Nie ma w nim elementu, który nie wymaga remontu. Blacharka nie dość, że robiona bardzo spartańsko to i tak wszędzie wychodzi korozja i szpachla. Środek mocno zmęczony, klima nie działa, a silnik no cóż... Po 10 minutowej rundce w okół komina, zagotowała się. Generalnie na zdjęciach wygląda całkiem fajnie na żywo dużo gorzej. :torba:


29 maja 2023, 12:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
No właśnie dlatego, takie stare parchy trzeba oglądać i podchodzić do każdego indywidualnie, ważny jest stan a nie wersja wyposażenia.


04 cze 2023, 20:07
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 14:41
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Auto:: Prelude
silnik: B20A3
No ja już trochę chciałem wierzyć, że największe ulepy już wymarły. Zostały tylko te które w miarę w oryginalnym stanie gdzieś przekoczowały, albo zostały odrestaurowane. NIestety myliłem się ludzie dalej trzymają niezłe strupki polepione i żyją w przekonaniu, że mają youngtimera prawdziwego :P


05 cze 2023, 10:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL