Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
kompleksowy remont blacharsko/lakierniczy 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 0:28
Posty: 462
Lokalizacja: Białystok
Auto:: prelude 3gen 89', MR2 AW11
silnik: B20A5, 4A-GE
Hej.
Chciałem się pochwalić nie wąskim projektem, który ostatnio zrealizowałem. Jest to oczywiście remont Preludy 3gen ;) Tym razem zrobiłem piękną białą damę :D Zapraszam do fotorelacji:
http://youtu.be/dkW_RCiUfWA

A oto spis przeprowadzonych prac przy kompleksowej renowacji blacharsko-lakierniczej Hondy Prelude 3gen 91r.:

-naprawa maski (zniekształcenie na środku, zardzewiałe odpryski, rdza przy ryglu maski)
-naprawa daszków lamp (zardzewiałe odpryski po kamieniach)
-naprawa przednich błotników (skorodowane odpryski, rdza na dolnej części błotnika od wewnątrz)
-naprawa drzwi (wgniecenie pokolizyjne, rdza z zewnątrznej jak i od wewnętrznej strony, rdza pod zawiasami)
-naprawa lewego tylnego błotnika ( uderzenie pokolizyjne, wyklepanie blachy z dokładnością wgłębień do 1-2mm, rdza)
-naprawa prawego tylnego błotnika (rdza-dziury)
-naprawa nadkoli (rdza-dziury)
-naprawa progów (niewielkie dziury, rdza)
-naprawa zderzaków (drobne otarcia)
-naprawa przedniego podszybia (wycięcie szyby, 2 dziury na dolnych rogach, 2 mniejsze dziury na górnych rogach, wklejenie starej szyby)
-naprawa tylnego podszybia (wycięcie szyby, rdza na całym podszybiu, 2 duże i jedna mała dziura, wklejenie starej szyby)
-naprawa bagażnika i okolic (duża dziura pod lewarkiem, rdza pod uszczelką, rdza przy odpływie wody)
-konserwacja (oczyszczenie płyty podłogowej i nadkoli, czyszczenie mechaniczne łuszczących się starych powierzchni, gruntowanie antykorozyjne epoxydem przeszlifowanych powierzchni, natrysk "baranka" w 2 kolorach - czarny na podłogę i nadkola, biały na progi i ranty błotników. Konserwacja profili wewnętrznych preparatem/woskiem na ciepło - błotniki tylne, progi, tylna klapa)
-renowacja hamulców (demontaż hamulców tj. klocków, tarcz, jarzma, prowadnic, gum itd., piaskowanie, lakierowanie farbami wysokotemperaturowymi do zacisków hamulcowych, przesmarowanie prowadnic)
-lakierowanie wycieraczek
-odmalowanie chłodnicy płynu wspomagania i klaksonów
-naprawa zawiasów drzwi (luzy na sworzniu, rdza)
-spasowanie wszystkich elementów, wyrównanie szczelin, ustawienie drzwi tak by się lekko zamykały
-oczyszczenie z rdzy karosyrejnego mocowania przedniego zderzaka, grunt antykorozyjny
-malowanie i montaż spoilera
-naprawa lusterek. demontaż "na części pierwsze", naprawa połamanego prawego lusterka przy użyciu profesjonalnej spawarki do plastików, trochę szpachlówki, malowanie

P.S. Kto zgadnie w jaki kolor ją przemalowałem? To już nie jest Hondowskie Frost white ;)


23 mar 2013, 8:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2012, 18:23
Posty: 96
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude
silnik: B20a9+
Stary, powiem tak:OGARNIASZ W H..J ZAJEBIŚCIE :padam: , chyba będę odstawiał do Ciebie moją padaczkę.


23 mar 2013, 10:20
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 833
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
Armagedon.... piosenka na efekt finalny genialnie dobrana :D

Remont - super !!!

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


23 mar 2013, 11:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
Abaddon napisał(a):

P.S. Kto zgadnie w jaki kolor ją przemalowałem? To już nie jest Hondowskie Frost white ;)


na moje oko to najbardziej biały z białych kolorów, czyli przedliftowy Polar White :)

co do roboty mam pytanie, czy jeśli w progach wychodzi co nieco w niektórych miejscach to wymieniać je całe czy wstawiać łatki? po drugie czy dla osoby, która nigdy nie robiła podobnych robót blacharskich, a posiada ogólny zmysł techniczny potrafiłaby powycinać elementy przy łączeniu progów z błotnikiem i dopasowanie z innego auta zdrowych elementów które są w posiadaniu do spawania? takie dopasowanie wykonuje się na styk?
prace jak zwykle profesjonalnie wykonane, gratulacje :) komu tak ładnie Preludke odpicowałeś? :P

_________________
Obrazek


23 mar 2013, 11:46
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Organizator Zlotu 2012
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 21:23
Posty: 525
Lokalizacja: Czersk
Auto:: Prelude BA4
silnik: B20A9 , J35A1
Już wiem kto mi poprawi moją :D Super robota :)

_________________
Obrazek
PRACOWNIA TAPICERKI SAMOCHODOWEJ -CZĘŚĆI DO P3G Dla forumowiczów zniżka !!! tel:503789900


23 mar 2013, 11:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2012, 15:55
Posty: 54
Lokalizacja: Książki
Auto:: Prelude BA4/ Accord cg8/ Fiesta mk3
silnik: B20a7/9, f18b2, 1.3
Ci powiem ze baja :yahoo: Ogarniasz temat po całości :D


23 mar 2013, 11:57
Zobacz profil

Dołączył(a): 19 lut 2013, 19:33
Posty: 73
Auto:: BA2 i inne
silnik: dłubnięte N/A
Właściciel tej Preli jest wniebowzięty i niemal nie wysiada z auta. Janek- robota znakomita.
Mała ciekawostka w poniedziałek auto wędruje na reparację tapicerki i już niebawem będzie to jedna z najładniejszych Prel 3 gen w Polsce... a Własciciel autko jest Węgrem :)


23 mar 2013, 16:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 19 lut 2013, 19:33
Posty: 73
Auto:: BA2 i inne
silnik: dłubnięte N/A
"zgaduję" ;) kolor to biel... "łoplowska" z palety OPC... Janek przepraszam za niesportowe zachowanie ;)


23 mar 2013, 17:04
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2012, 3:21
Posty: 96
Lokalizacja: Spilsby/Iława
Auto:: Honda Prelude
silnik: H22A
kapitalna robota :) szacun :D


23 mar 2013, 18:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 sty 2013, 20:34
Posty: 137
Lokalizacja: Eg
Auto:: Audi A6
silnik: 2.4
Kawał dobrej roboty Janek! :) juz nie moge sie doczekac maja :)


23 mar 2013, 19:49
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 0:28
Posty: 462
Lokalizacja: Białystok
Auto:: prelude 3gen 89', MR2 AW11
silnik: B20A5, 4A-GE
Domel napisał(a):
Abaddon napisał(a):

P.S. Kto zgadnie w jaki kolor ją przemalowałem? To już nie jest Hondowskie Frost white ;)


na moje oko to najbardziej biały z białych kolorów, czyli przedliftowy Polar White :)

co do roboty mam pytanie, czy jeśli w progach wychodzi co nieco w niektórych miejscach to wymieniać je całe czy wstawiać łatki? po drugie czy dla osoby, która nigdy nie robiła podobnych robót blacharskich, a posiada ogólny zmysł techniczny potrafiłaby powycinać elementy przy łączeniu progów z błotnikiem i dopasowanie z innego auta zdrowych elementów które są w posiadaniu do spawania? takie dopasowanie wykonuje się na styk?
prace jak zwykle profesjonalnie wykonane, gratulacje :) komu tak ładnie Preludke odpicowałeś? :P


Jeżeli rdzy na progach jest naprawdę niewiele i jest ona miejscowa, tak jak to miało miejsce w tym remoncie, to wystarczy powycinać "zarażone" kawałki aż do zupełnie zdrowej blachy. Doginasz z prostej blachy, nie ma sensu rzeźbić od innego samochodu, bo w preli progi można dogiąć na kolanie ;) a tak serio wystarczy młotek i imadło. Blaszki robisz na styk żeby nie używać szpachlówki albo dać jej naprawdę niezbędne minimum. Spawamy punktowo aż do szczelnego zaspawania elementu. Z progami poradzisz sobie sam. Troche gorzej z błotnikami, bo tam już jest nieco trudniej.

Tak jak już Paweł wcześniej napisał, kolor to Cassablancaweiss 474 z palety Opla. Najjaśniejsza biel jaką znam. Śnieg wymięka hehe :P


23 mar 2013, 20:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 19 lut 2013, 19:33
Posty: 73
Auto:: BA2 i inne
silnik: dłubnięte N/A
... już się nie moge doczekać relacji z reparacji Granata- choć to w porównaniu z Prelą Hrubesza to o wiele mniej pracy. Jeszcze raz szacun za zaangażowanie i efekt


23 mar 2013, 20:26
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 15:41
Posty: 196
Auto:: prelude 3g
Jak zawsze kawał dobrej roboty :) Podziwiam :)

_________________
https://picasaweb.google.com/115929754764600140544/Czesci?authkey=Gv1sRgCJ-K3qvm1pGBsAE


26 mar 2013, 23:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2012, 10:56
Posty: 807
Lokalizacja: Piła
Auto:: osobowe
silnik: spalinowy
ile kosztuje taka usługa,taki remont u Ciebie ?

_________________
pozdrawiam Plewis


27 mar 2013, 13:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 mar 2013, 19:46
Posty: 6
Lokalizacja: Rybnik
Auto:: civic
silnik: d16y7
tez mnie to interesuje?:)


28 mar 2013, 12:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL