Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
#Biały przedlift Dawida 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Też nie zajarzyłem o co chodzi z kluczem do rozrządu, choć doczytałem o awarii pneumata. Ja pneumata nigdy nie miałem ale mimo to udawało mi się odkręcić koło pasowe. Poza kołem pasowym to cała reszta da się odkręcić zestawem kluczy z biedronki. ;)

_________________
Części do prelude III gen


05 wrz 2020, 10:39
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2019, 13:54
Posty: 348
Lokalizacja: Kraków
Auto:: Prelude 3
silnik: B20A5
drajwer napisał(a):
Też nie zajarzyłem o co chodzi z kluczem do rozrządu, choć doczytałem o awarii pneumata. Ja pneumata nigdy nie miałem ale mimo to udawało mi się odkręcić koło pasowe. Poza kołem pasowym to cała reszta da się odkręcić zestawem kluczy z biedronki. ;)


Pewnie Darek, nie mówię, że się nie da ;) Mi po prostu jest tak łatwiej, nawet kiedy silnik jest wyjęty. Nie umiem tak jak Bober, on sobie blokuje zamach i pasowe kluczem o nazwie siłarazygwałt (po prostu długa rura) odkręca. No ja tak nie umiem, nie mam tyle siły po prostu i silnik mi lata na wszystkie strony :przeprasza:

_________________
Karola
BOB3R GARAGE:
Robert tel. 514 781 432
Karola tel. 664 978 561


06 wrz 2020, 12:43
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2019, 13:54
Posty: 348
Lokalizacja: Kraków
Auto:: Prelude 3
silnik: B20A5
Wkurzona sukcesywnym znikaniem zdjęć z poszczególnych wątków zrobiłam krótką przerwę. Udało mi się zmotywować do wstawienia wszystkiego na nowo (innym sposobem) i teraz widzę sens kontynuacji tematów. Mam nadzieję, ze nic już nie zniknie.

Biały przedlift doczekał się wymiany rozrządu. Rozrząd faktycznie był nie mało przestawiony - troche cud, troche fart, że silnik nie ucierpiał na błędzie poprzedniego mechanika. Zapłon też był przestawiony, po jego ustawieniu wyregulowaliśmy zawory. Po wszystkim silnik pracuje dużo lepiej, Dawid od razu zwrócił nam uwagę na szarpanie pod maską. Myślę, że jakbyśmy postawili tam szklankę z wodą - wszystko by się wylało. W efekcie końcowym wszystkie dolegliwości ustąpiły.

Obrazek

Obrazek

Wymieniliśmy uszczelkę pokrywy zaworów oraz uszczelniacze aparatu zapłonowego i czujnika położenia wałka. Na koniec porządki pod maską :love:

Obrazek

_________________
Karola
BOB3R GARAGE:
Robert tel. 514 781 432
Karola tel. 664 978 561


02 paź 2020, 15:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL