Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Usunięcie konta- :) 
Autor Wiadomość
czy da radę to zrobić samemu? Już do Hondy 3g nie wrócę ze względu na te śmieszne OC.. nie stać mnie na utrzymanie 2 samochodów więc jest to pewnego rodzaju pożegnanie z mojej strony. Da radę usunąć konto? Nie będę tu raczej zaglądał :)
Pozdrawiam jeśli tak to zróbcie to automatycznie, serwus :)


23 sty 2017, 22:28

Dołączył(a): 05 gru 2012, 18:00
Posty: 505
Lokalizacja: Wołczyn
Auto:: ba,cb,ab
silnik: 12/16v.
Jeśli tylko przez oc rezygnujesz z ba4 - to jest to słuszna decyzja byś już do tego modelu nie wracał :)
Felicja to dobry temat.

_________________
I n s t o c k W e t r u s t.


23 sty 2017, 22:38
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 18:07
Posty: 631
Lokalizacja: Koczargi Stare
Auto:: PRELUDE! BMW
silnik: B20A1
najbardziej napalony na zlot odchodzi :rotfl:


23 sty 2017, 22:59
Zobacz profil
Harry, mam dom w budowie więc koszta gonią. Mnie to nie bawi że sytuacja wymaga racjonalnej decyzji. :) Wolę mieć w czym mieszkać niż wyremontować auto na zlot i po prostu tam przyjechać. Mam inny priorytet na życie. Może wrócę. Ale nie w ciągu najbliższego czasu. :)


23 sty 2017, 23:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
Kurcze, to ten kolega od Itb... szkoda, ach te bezduszne OC :cry: .


23 sty 2017, 23:43
Zobacz profil
Itb jest łatwo zrobić sprzedałem na Fejsie za 5 stówek bez listwy i wtrysków. Podlecialy od gsxr1000 i homemade.. Bszduszne OC to nie do końca ale chodzi i redukcję kosztów pośrednich i wyeliminowania niepotrzebnego ciągu gotówkowego a Honda do takiego należy skończę stan surowy zamknięty to będę myślał coś w tym kierunku. :P Jak mój kumpel to chyba sobie kupię ej9/ek4 i jakaś b serie tam postawię i powinno to śmigać


24 sty 2017, 0:12
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Peeling, chyba się trochę zapędziłeś. Dostałeś pewnie propozycję składki za OC ze sporą zwyżką i pierwsze co zrobiłeś to musiałeś się tu wyżalić. Liczyłeś, że Ubezpieczyciele będą wiecznie dopłacać do szkód? I tak mamy jedne z tańszych stawek za OC w Europie.

Co do budowy chałupy to znam ten ból. 4 lata temu kiedy kupowaliśmy dom musieliśmy sprzedać z Kicią jej prelę. Szkoda mi uta do tej pory bo zdrowiutkie było. Ale za notariusza trzeba było zapłacić. :(

Jednak planowana sprzedaż auta to nie powód do usunięcia konta z forum. Przecież nie musisz nic płacić za to, że tu jesteś więc skąd ten pośpiech? Jak się pozbędziesz preli to możesz to zgłosić i wtedy albo zostaniesz przeniesiony z grupy userów albo całkowicie usunięty z forum (o ile taka będzie Twoja przemyślana decyzja).

Głowa do góry kolego. :piwo:

_________________
Części do prelude III gen


24 sty 2017, 10:23
Zobacz profil
Źle rozumiesz Koelgo :) ja dawno nie mam Proli :) miałem kupować na dniach od kolegi z forum za 10k z h22 ale nie wypali to bo chata ważniejsza :)


24 sty 2017, 10:43

Dołączył(a): 05 gru 2012, 18:00
Posty: 505
Lokalizacja: Wołczyn
Auto:: ba,cb,ab
silnik: 12/16v.
drajwer napisał(a):
Liczyłeś, że Ubezpieczyciele będą wiecznie dopłacać do szkód? I tak mamy jedne z tańszych stawek za OC w Europie.

Tak samo jak paliwo - też mamy taniutkie.
Skąd Dariusz takie wydumki bierzesz ?
Kto w europie zach. płaci oc w wysokości 40 % - 50 % miesięcznych zarobków ?
Zmanipulowali Cię w tych ubezpieczeniach na swoją modłę czy jak ?

_________________
I n s t o c k W e t r u s t.


24 sty 2017, 10:46
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
nikolai66 napisał(a):
Skąd Dariusz takie wydumki bierzesz ?
Kto w europie zach. płaci oc w wysokości 40 % - 50 % miesięcznych zarobków ?
Zmanipulowali Cię w tych ubezpieczeniach na swoją modłę czy jak ?


Widzę, że nie masz bladego pojęcia w temacie a wdajesz się w dyskusję. Czego nie zrozumiałeś z tego co napisałem albo co jest wg Ciebie nieprawdą? Czy może nie trafia do Ciebie skąd się biorą ceny produktów? I nie chodzi o ceny paliw czy ubezpieczeń ale choćby jedzenia.
Ostatnie zdanie mogłeś sobie darować bo jest ni z dupy. Nie pracowałem i nie pracuję w ubezpieczeniach komunikacyjnych ani w firmie, która takie ubezpieczenia oferuje. Interesuję się jednak tematem i potrafię logicznie myśleć. Na tyle logicznie, że nie jest dla mnie zaskoczeniem wysokość cen ubezpieczeń. Ceny paliw wynikają z cen zakupu ropy, wysokości akcyzy (taki podatek), kosztów rafinacji + marża producenta i sprzedawcy. Ceny ubezpieczeń kształtują się podobnie, tyle, że tu mare czyli prowizje są znacznie niższe a ceny regulowane są przez szkodowość. Towarzystwa to nie fundacje charytatywne i muszą na ubezpieczeniach zarabiać. I uwierz mi - nie zarabiają albo zarabiają niewiele. Nie wierzysz? Bieżące raporty są na stronie KNF.
Co mają zarobki do cen ubezpieczeń OC? Nie bardzo wiem. I skąd wziąłeś tą liczbę - 40-50% miesięcznych zarobków? Ile kosztuje średnio OC na auto? Na pewno mniej niż 1 tys zł na rok. Ja płaciłem niedawno niecałe 700 w trzeciej najdroższej strefie w Polsce. Zakładając, że minimalna płaca to jakieś 1.200 zł to w rok zarabiasz ponad 14.000 zł. koszt OC nie przekracza więc 10% zarobków. Tylko znowu zapytam - co mają zarobki czy wartość auta do składki za OC??? Znasz wysokość sumy gwarancyjnej z polisy OC? W tym roku to ponad 6 mln EUR na zdarzenie w szkodach osobowych i 1.220.000 EUR w szkodach rzeczowych. I to bez limitu zdarzeń w roku. Co to jest 1 tys zł przy takiej sumie? W mijającym roku ubezpieczenia komunikacyjne przy niższych sumach gwarancyjnych nie były w Polsce rentowne. KNF zabronił Towarzystwom dokładać do interesu - czyli wyrównywać sobie stratę wciskając Klientom inne ubezpieczenia dobrowolne. Skoro więc ubezpieczenia przynosiły straty a sumy poszły w górę a przy tym wszystkim jeździmy coraz droższymi autami a szkody osobowe są wypłacane w coraz większych kwotach to czemu dziwne są zwyżki składek za OC?
Nie wspomniałem jeszcze o jednym dość istotnym fakcie wpływającym na większą szkodowość z OC - chodzi o wymuszanie pieniędzy z ubezpieczeń. Polaczkowatość jest niestety jeszcze w wielu z nas i jeszcze wiele lat zanim całkowicie się ją wytępi. O ile w ogóle do tego dojdzie...
Mogę się rozpisywać jeszcze dokładniej ale mi się teraz nie chce ;)

_________________
Części do prelude III gen


24 sty 2017, 12:38
Zobacz profil
Drajwer racja. Nie trzeba więcej tłumaczyć :)


24 sty 2017, 18:49

Dołączył(a): 17 cze 2013, 21:57
Posty: 49
Lokalizacja: Kraków
Auto:: BA4
silnik: B20A9
Pewnie masz Drajwer racje ale i tak uwazam ze formula ubezpieczen powinna byc lepsza. Moze to jak z ustrojem, nie ma idealnego ale nie smucilbym sie gdyby koszta oc w glownej mierze zalezaly od tego ile ktos wczesniej przyniosl szkod i ile ubezpieczyciel na tym stracil. I nie mowie tu o obecnie panujacych zwyzkach a raczej o 80% tego co placimy. Rozumiem ze kazdemu moze zdarzyc sie w zyciu wypadek ale dlaczego to ja mam placic za durnia ktory tlucze innemu samochod 4 razy do roku? Zreszta ciaglosc OC tez jest troche wbrew wolnosci, skoro nie moge zaprzestac placenia OC bo moj samochod schowalem do szopy miedzy slome na 20lat.


24 sty 2017, 20:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
krecik99 napisał(a):
Zreszta ciaglosc OC tez jest troche wbrew wolnosci, skoro nie moge zaprzestac placenia OC bo moj samochod schowalem do szopy miedzy slome na 20lat.


I tu się właśnie kłania nasza polaczkowatość. Jeśli auto nie jest zabytkiem, musi być ciągłość ubezpieczenia. Zabytki na ogół wyjeżdżają okazjonalnie i tu ten system ubezpieczenia na czas użytkowania się sprawdza.
Jednak, uważam że nie trudno się domyśleć jakby to wyglądało w przypadku zwykłych aut. Jeśli nasz ustawodawca dopuściłby, możliwość nieopłacania składki OC, wierząc na słowo, że auto akurat stoi w szopie i nie potrzebuje OC, to co drugi kontrolowany kierowca nie posiadałby takiego ubezpieczenia a w momencie kontroli, tłumaczyłby się że właśnie jedzie do ubezpieczyciela, prosto spod koca :D


24 sty 2017, 21:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 17 cze 2013, 21:57
Posty: 49
Lokalizacja: Kraków
Auto:: BA4
silnik: B20A9
Polaczkowoscia jest trzymanie auta w slomie czy ewentualne nastepstwo wprowadzenia takich zmian o ktorych piszesz? Nie, nie uwazam tak poniewaz gdybym chcial wyjechac prosto z szopy ze sloma w drzwiach, musialbym naturalnie oc juz miec. Nie zmieniloby to nic.
Chcesz powiedziec ze dzialanie zapobiegawcze jest sluszne? Pytanie czy lepiej stworzyc prawo dobre dla 90% uczciwych czy dobre dla 10% nieuczciwych.

Oczywiscie mam prawo "obejscia" ciaglosci placenia OC ale jak sam sie domyslasz, znow sprowadza sie to do kosztow jakie musze poniesc.

Zapewniam Cie ze gdyby nie OC, dzis bylbym posiadaczem wielu fajnych jednak tanich i nieodpowiednich dla zoltych blach samochodow.


24 sty 2017, 21:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
To może w skrócie, jakby była opcja nieopłacania OC, to duża ilość z nas by nie płaciła, bo rzekomo auto stoi w szopie.
Przykład kontroli takiego auta podałem, dla hecy. Wiadomo, że wyjeżdżając takim autem spod koca, najpierw załatwiamy ubezpieczenie.
Tajemnicą Poliszynela jest, że kupę kierowców jeździ bez opłaconego OC, na kwicie wydrukowanym z internetu a co by było, gdyby była taka możliwość o której piszesz ? Chyba nie trudno sobie wyobrazić.
Różnica jest kolosalna, bo teraz za brak OC płacisz karę, tu płaciłbyś mandat i to dopiero jak Cię złapią.


24 sty 2017, 22:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL