Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Odszkodowanie likwidacja szkody 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2014, 17:56
Posty: 61
Lokalizacja: zelów
Auto:: prelude
silnik: b20a3
Witam jestem ciekaw jak jest z odszkodowaniem p3g czy wartość auta jest liczona z eurotaxu (choć przeglądałem to nie było starszych aut jak 12 lat) czy przybliżona wartość z serwisów typu otomoto lub allegro ?? Pytam dlatego że mój znajomy ma uszkodzony bok w p3g i będzie zgłaszał szkodę i chce się dowiedzieć jak ma rozegrać tą sprawę .Odpowiedzi mogą być na PW


16 sie 2014, 8:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2012, 10:56
Posty: 807
Lokalizacja: Piła
Auto:: osobowe
silnik: spalinowy
biora wartosc rynkową Prelude ma chyba 3-4tyś wartosc...

_________________
pozdrawiam Plewis


16 sie 2014, 12:09
Zobacz profil

Dołączył(a): 06 gru 2012, 22:44
Posty: 106
Lokalizacja: Szczecin
Auto:: Prelude III BA4 Lexus GS430 Lancer EVO VI itp
silnik: H22A , 3UZ , 4G63T
Ciekaw jestem , czy można by zrobić tak , że jedzie się do rzeczoznawcy i poprosić o wycenę samochodu bez szkody , pokazać paragony i inne duperele , że coś się robi przy samochodzie czy jakieś modyfikacje i czy gdyby ustalił wartość auta powiedzmy na 10tyś czy dałoby coś przy odszkodowaniu.


16 sie 2014, 19:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
paragony na nowe części nic nie pomogą, auto ma być po prostu sprawne, może wartość auta podwyższyłaby np. faktura za pomalowanie karoserii, ale nie myślę, że będzie to w istotnym wymiarze, ciekawe czy gdyby auto posiadało zabytkowe blachy wtedy wartość auta jest większa niż wycena rynkowa

_________________
Obrazek


16 sie 2014, 23:02
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
Pomalowanie czy remont blacharski też nie musi podnieść wartości auta. Co najwyżej - spowodować, że nie zostanie obniżona.

Wiem, przechodziłem, miałem fakturę na remont blacharski na kilka tysięcy i rzeczoznawcy guzik to obchodziło.

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


17 sie 2014, 11:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
Piter ale Ty nie odnawiałeś całego auta tylko część po uszkodzeniu

_________________
Obrazek


17 sie 2014, 15:37
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
Wycena rzeczoznawcy może coś dać, słyszałem, że robi się ją by mieć w podkładkę w razie wypadku. Ale nie zgłębiałem tematu.

Żółte blachy to inna bajka. Zabytek nie ma szkody całkowitej i w razie wypadku ma być przywrócony do stanu z przed na oryginalnych częściach. Gorzej gdy wina jest właściciela, bo musi naprawić z własnej kieszeni :)

_________________
ObrazekObrazek


17 sie 2014, 18:36
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz

Dołączył(a): 14 lis 2012, 22:50
Posty: 38
Lokalizacja: Otwock
Auto:: Red Lady
silnik: Spytajcie Drajwera...
Chłopaki, żółte blachy a wartość preli bez żółtych blach to dwie różne bajki.
I. Żółte blachy
Na podstawie ustawy z dnia 22 05 2003 o ubezpieczeniach obowiązkowych artykuł 2 punkt 11 prelka może być pojazdem zabytkowym, o ile nie było modyfikacji, lakier jest oryginalny. Generalnie autko musi być igiełka, nie tylne przez mechaników amatorów.
Jak żyje tyle lat...nie znam takiej preli. A jak jakaś się pojawiła to szybka ją modyfkowali, gaz, blacha itp.

II. Wycena rzeczoznawcy
Ktoś powyżej napisał, że Eurotax wycenił prele na 3 - 4 tys. I nie da rady zmienić jej wartości przy ubezpieczeniu auto caso. :lol: Bzdura.
Jeśli ktoś włożył w prelkę trochę pieniędzy i boi się, że przy szkodzie całkowitej straci. Proponuję następujące rozwiązanie.
Kolejność działania.
Przy zawieraniu ubezpieczenia OC, rozszerzamy o tzw mini casco - ubezpieczenie w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży. Szkoda całkowita - ok 70 % pojazdu po szkodzie nie nadaje się do niczego :-) Zarysowania i lekkie stłuczki się nie liczą. Pełne casco przy pojeździe powyżej 12 lat totalnie się nie opłaca gdyż wchodzi amortyzacja cząści pojazdu i towarzystwo wypłaci część kasy. Ale jak ktoś chce...czemu nie.
Do mini casco przedstawiamy następujące dokumenty: fv za wszystkie udoskonalenia, blacharkę itp pamietajcie, że nawet felgi i opony wnoszą wartość dodatnią...i najważniesza rzecz - wycena rzeczonzawcy.
Jak ją zdobyć...? otórz, rzeczoznawca bierze ok 500 zł za wycene, czasami nawet 1000 zł na podstawie wartości bazowej eurotax lub infoekspert dodaje wartości z Fv, dodatkowo bierze pojazd na podnośnik i pilnie go ogląda z każdej strony i swoim nazwiskiem i licencją podpisuje się pod tym.
Z dokumentami idziemy to towarzystwa i zaznaczamy ptaszkiem, że wycena wg wartości rzeczoznawcy.
Przy pojazdach powyżej 5 roku nie możemy zastosować stałej sumy ubezpieczenia, więc jest ryzyko, że wypłacone odszkodowanie będzie pomniejszone o 10 %...np w styczniu prela bedzie miała wartość 10 000 PLN, ale już we wrześniu jej wartość spadnie (ok 10 %) gdy nastąpi szkoda całkowita...zaliczymy drzewo lub sprzątniemy jakiegoś szmeldzwagena :lol: wypłata wyniesie 9000 PLN.

Reasumując, da radę podnieść wartość każdego samochodu, wystarczą FV i rzeczoznawca. Czy sprawa jest tego warta...tak, jeśli ktoś dba o swoją prelkę i inwestuje w nią dobrze by było, żeby nie był stratny.
To tak jakby dać swojej kobiecie na paznokcie...200 zł a później zagonić ją do łopaty..strata pieniędzy, paznokcie połamane...dół też nie wykopany :P

A tak na serio, robiłam takie ubezpieczenia, ale niestety nie prelke...nie było chetnych a nasza...już wypłowiała...
Ale wszystkie powszechne marki, BMW, Jaguar, Trabant :mur: , Merc itp zrobiłam. Są jeszcze pasjonaci na tym świecie.

Wartość ubezpieczenia Casco przy wyższej sumie ubezpieczenia zależy od zniżek ubezpieczającego, ale nie jest to duży koszt.


26 sie 2014, 13:16
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
Domel napisał(a):
Piter ale Ty nie odnawiałeś całego auta tylko część po uszkodzeniu

i tutaj się mylisz :P Pamiętasz być może historię z tylnym zderzakiem po lekkim dzwonie, ale ja tutaj mówię o kompleksowej blacharce, którą robiłem wcześniej z malowaniem prawie całości auta i pełnym zabezpieczeniem antykorozyjnym.

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


31 sie 2014, 1:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL