Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
jak cofać licznik 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
A ja się zastanawiam czy w nowszych Hondach tak jak w innych autach da się odczytać przebieg podpinając się kompem pod ECU?
Jeśli tak to przypadek Gliny, gdy chce wymienić licznik na nowy i ustawić prawdziwy przebieg samochodu powinno legalnie wykonać ASO... Oczywiście cena tej usługi mogłaby zniechęcić do takiej podmiany ;)

_________________
ObrazekObrazek


30 gru 2014, 20:49
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Organizator Zlotu 2012
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 21:23
Posty: 525
Lokalizacja: Czersk
Auto:: Prelude BA4
silnik: B20A9 , J35A1
Panowie oczywiście że za czyjąś wiedzę trzeba zapłacić, nie napisałem że macie mi napisać jak się cofa liczniki. Czytałem na forum accorda że w liczniku jest bateryjka, wystarczy wyjąć i włożyć i ustalić nowy przebieg. Myślałem że coś wiecie na ten temat. Rozebrałem licznik na części pierwsze i żadnej baterii tam nie ma, stan licznika musi być zapisany w jakimś epromie. Ale nic włożyłem licznik i jazda wszystko ładnie bangla do chwili, a mianowicie nie podnosi się wskazówka od temperatury. Myślałem że jest uwalony licznik więc wymieniłem poziom paliwa i temperatury z mojego oryginalnego licznika. I dalej lipa :/ nie pokazuje wskazań paliwa a temperatura gwałtownie skacze na maxa, gdy włożyłem . Zastanawiam się czy może być to spowodowane innymi czujnikami, to że jede zegary są z karaju gdzie mierzą w F a drugie w C ?

_________________
Obrazek
PRACOWNIA TAPICERKI SAMOCHODOWEJ -CZĘŚĆI DO P3G Dla forumowiczów zniżka !!! tel:503789900


31 gru 2014, 0:42
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
milwarch napisał(a):
A ja się zastanawiam czy w nowszych Hondach tak jak w innych autach da się odczytać przebieg podpinając się kompem pod ECU?

być może, ale żeby to stwierdzić, to tutaj raczej potrzebne byłoby oprogramowanie HDS (Honda Diagnostic System) i dedykowany do niego interfejs diagnostyczny. Wiem, że za pośrednictwem tego softu można np. zakodować immobilizer - być może i do przebiegu się można dostać.

Poszukam tego softu jednak wątpię czy będzie chciał współpracować z moim uniwersalnym interfejsem OBD-2. Na pewno działają z nim podstawowe aplikacje (typu Torque Pro), ale poza ustandaryzowanymi parametrami OBD-2 i kasowaniem błedów CEL/MIL nic więcej nie potrafią odczytać, a tym bardziej zmienić.

by the way : http://www.ebay.com/itm/Honda-HDS-OEM-d ... 0929825826 :lol:

Glina napisał(a):
Panowie oczywiście że za czyjąś wiedzę trzeba zapłacić, nie napisałem że macie mi napisać jak się cofa liczniki.

Nie piłem do Ciebie - chodzi mi o stwierdzenie Vivaxa, że ktoś skasuje parę złotych za kilka minut pracy. Skasuje, bo ma wszystko co potrzeba: sprzęt, soft i wiedzę. Ktoś kto przychodzi po taką usługę tego nie posiada i za to płaci. Tak skonstruowany jest świat.

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


31 gru 2014, 2:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2013, 20:53
Posty: 139
Lokalizacja: Łódź
Auto:: EX
silnik: Całkiem nowe B20A3 :o
Cytuj:
Nie piłem do Ciebie - chodzi mi o stwierdzenie Vivaxa, że ktoś skasuje parę złotych za kilka minut pracy. Skasuje, bo ma wszystko co potrzeba: sprzęt, soft i wiedzę. Ktoś kto przychodzi po taką usługę tego nie posiada i za to płaci. Tak skonstruowany jest świat.


Żeby było jasne, ja też nie uważam tego za coś złego i wiem na jakiej zasadzie to działa. Wielu ludzi jednak nie wie.


31 gru 2014, 9:28
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Glina napisał(a):
Ale nic włożyłem licznik i jazda wszystko ładnie bangla do chwili, a mianowicie nie podnosi się wskazówka od temperatury. Myślałem że jest uwalony licznik więc wymieniłem poziom paliwa i temperatury z mojego oryginalnego licznika. I dalej lipa :/ nie pokazuje wskazań paliwa a temperatura gwałtownie skacze na maxa, gdy włożyłem .

Pisałem, że lepiej ich nie ruszać... Teraz masz za swoje. Zegary są cholernie delikatne, jakiekolwiek dłubanie przy nich może się skończyć j.w.

_________________
Części do prelude III gen


31 gru 2014, 11:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL