Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Honda poza Europą 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 18:07
Posty: 631
Lokalizacja: Koczargi Stare
Auto:: PRELUDE! BMW
silnik: B20A1
znalazłem kilka Hond które są w sprzedaży poza Europą. Nie które ciekawe, niektóre praktyczne a inne całkiem ładne jak na nowy samochód:
1) Honda Brio
https://pl.wikipedia.org/wiki/Honda_Brio
2) Honda Civic Tourer
http://www.hondaplaza.pl/pl/samochody/s ... cgodZawL3g
3)Honda N ONE
https://pl.wikipedia.org/wiki/Honda_N-One
4) Honda Stepwgn
https://pl.wikipedia.org/wiki/Honda_Stepwgn
No i mój idol Honda S660
https://pl.wikipedia.org/wiki/Honda_S660
tył napęd i 64KM w silniku 660ccm TURBO :P
niektóre są od dawna produkowane a jednak nie słyszałem o nich i pomyślałem, że może i wy się zainteresujecie


28 cze 2015, 17:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2014, 15:29
Posty: 183
Lokalizacja: Głogów
Auto:: Prelude
silnik: B20A9
Wszystko ok, ale civica kombi to już kilka razy widziałem ;p


29 cze 2015, 11:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 04 kwi 2013, 19:23
Posty: 150
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto:: CRX Ballade, S2000, Acc CB7
silnik: 1.6i-16 ZC1, DOHC VTEC F20C, F22B
Civic Tourer jest ofertowany w naszych salonach od samego początku produkcji (październik 2014)


29 cze 2015, 12:29
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Też to miałem napisać. Fakt, że kosztuje tyle co accord ale jest to jedno z ładniejszych kombi jakie widziałem na oczy. A w Warszawie widziałem już kilka.

_________________
Części do prelude III gen


29 cze 2015, 16:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 04 kwi 2013, 19:23
Posty: 150
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto:: CRX Ballade, S2000, Acc CB7
silnik: 1.6i-16 ZC1, DOHC VTEC F20C, F22B
nie prawda Drajwer - sprawdź cennik

Accord jest sporo droższy, poza tym skończyła się jego produkcja


29 cze 2015, 17:41
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 18:07
Posty: 631
Lokalizacja: Koczargi Stare
Auto:: PRELUDE! BMW
silnik: B20A1
to mogłem też widzieć tylko myliłem z accordem pewnie :P


29 cze 2015, 17:53
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
marcin_crx napisał(a):
Accord jest sporo droższy, poza tym skończyła się jego produkcja

ale tylko w Europie Panie mądry. Jeden z powodów to marna sprzedaż VIII gena ;)

W Stanach jest produkowana IX generacja. Pewnym paradoksem jest też fakt, że od lat Accord należy do ścisłej czołówki najlepiej sprzedających się aut w USA. Nie pogardziłbym też takim coupe IX gen, które ma silnik 3.5V6, 278KM i 5,6s do setki w 6-cio biegowym manualu. To robi wrażenie.

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


29 cze 2015, 23:04
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
Też nie wiedziałem co Civic Tourer robi na tej liście. Zwłaszcza, że link jest do Honda Plaza, ale i tak już nie działa.
Z ciekawych to powstała nowa HR-V, ale ma być sprzedawana w europie więc też się nie nadaje.

Odnośnie Accorda, to amerykańska wersja jest i była zupełnie innym samochodem - designed and made in USA. 2 ostatnie generacje europejskiego Accorda sprzedawane tam były jako Acura TSX, czyli jako marka lekko luksusowa. Nikt tam też nie oszukiwał, że jest to duża limuzyna - sprzedawali to jako Mid-size, a accorda jako Full-size bo faktycznie jest większy.

To że amerykański Accord dobrze się sprzedaje może wynikać z tego, że jest tani. Skoro produkują go na miejscu to nie płacą podatków od importu. Poza tym tworzą miejsca pracy dla lokalnych i pewnie mają inne ulgi. Pamiętam prezentację nowego NSX-a gdzie się chwalili, że projektowany był i będzie robiony w Ameryce.

My za niedługo zostaniemy zmuszeni do jazdy dieslami 1.6, bo podatek od większych pojemności jest za duży. Nowa CR-V w pl już nie występuje z 2.4. Civic wyparł Accorda bo Aco był dla naszego rynku za duży (drogi) na rodzinne auto, a za mało luksusowy na limuzynę. Chociaż akurat nowy Civic Tourer ma większy (pakowniejszy) bagażnik niż ostatni Accord.

Honda obecnie ma same wozidełka dla szarych cywilów (może oprócz Type-R, który i tak reklamowany jest jako auto do wożenia dzieci do szkoły ;) ). Byłoby miło zobaczyć salony Acury w europie...

_________________
ObrazekObrazek


30 cze 2015, 6:41
Zobacz profil

Dołączył(a): 04 kwi 2013, 19:23
Posty: 150
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto:: CRX Ballade, S2000, Acc CB7
silnik: 1.6i-16 ZC1, DOHC VTEC F20C, F22B
nowy Accord na Japonię - jeżeli będzie w Europie to będzie wyglądał tak:

http://i.ytimg.com/vi/fYwsRKgKZIk/maxresdefault.jpg

Accord jest wycofywany ponieważ jest już stary (produkcja od 7 lat), a właściwie Polska jest jedynym rynkiem europejskim na którym się sprzedaje.

Z innej beczki - w CR-V nie było nigdy silnika 2.4, jest on dostępny tylko i wyłącznie w USA.

Jeszcze z innej beczki - Honda w Europie jest tylko ze względów marketingowych, rynek europejski generuje dla Hondy potężną stratę finansową.


30 cze 2015, 10:02
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
milwarch napisał(a):
To że amerykański Accord dobrze się sprzedaje może wynikać z tego, że jest tani. Skoro produkują go na miejscu to nie płacą podatków od importu. Poza tym tworzą miejsca pracy dla lokalnych i pewnie mają inne ulgi. Pamiętam prezentację nowego NSX-a gdzie się chwalili, że projektowany był i będzie robiony w Ameryce.

czy ja wiem czy jest taki tani? Na pewno tańszy niż w Europie, ale jeśli odnieść to do innych aut z ich rynku wypada porównywalnie. Takie Coupe kosztuje od 31 tysięcy dolarów, ale już zwykły Accord zaczyna się od 22 tysięcy USD. Co i tak nie zmienia faktu, że mieści się dokładnie w tych samych widełkach co Passat czy Camry. Do tego w wersji hybrydowej spala poniżej 5 litrów na 100km. Jest więc ekonomiczny. Honda jest w USA ceniona również za to, że jej auta (wprawdzie ze zmodyfikowanymi silnikami) potrafiły spełnić surowe kalifornijskie normy emisji. Podejrzewam, że jest wiele czynników, które o tym decydują. I tu nie chodzi bynajmniej o ostatnie lata, ale tak jest od 30 lat.

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


30 cze 2015, 16:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL