Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
kombi, suv, van, crossover do 30 koła - co polecicie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 05 gru 2012, 18:00
Posty: 505
Lokalizacja: Wołczyn
Auto:: ba,cb,ab
silnik: 12/16v.
'dubel'

_________________
I n s t o c k W e t r u s t.


11 lis 2015, 22:47
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
nikolai66 napisał(a):
W sumie to jakiś accordziach z naszego forum oburzył się kiedy napisałem że zawieszenie w VII g pracuje głośniej niż w IV czy V gen :)
Przewrażliwienie może - ciułasz kasę , kupujesz mega nowe auto , a tu ciul - ktoś potrafi zauważyć wady modelu i pogorszenie się jakości producenta :D

Nikuś, zawieszenie głośne jak w większości nowszych aut. Tak samo głośne jak w passacie po 2005, nowej astrze czy nowym hyundaiu i30 (takimi autami jeździłem ostatnio i mam porównanie). Accord V ciszej reaguje na dziury ale prowadzi się znacznie gorzej. Powód tego jest prosty - zawieszenie w accordzie VII jest twardsze niż w IV i V gen. Za to znacznie lepiej spisuje się w zakrętach i ma bardziej precyzyjny układ kierowniczy.
Za to komfort jazdy nieporównywalnie lepszy niż w poprzednich generacjach accorda. Auto jest dość dobrze wyciszone i nawet w kombiaku jest bardzo cicho. I nie piszę tak dlatego, że jestem posiadaczem accorda VII. Podaję fakty. :)

_________________
Części do prelude III gen


11 lis 2015, 23:20
Zobacz profil

Dołączył(a): 05 gru 2012, 18:00
Posty: 505
Lokalizacja: Wołczyn
Auto:: ba,cb,ab
silnik: 12/16v.
Ciszej to fakt - jechałem dieslem 110 km/h - hałas wewnątrz jak w moim cb przy 70 km/h, ale mój skończył 23 lata, a nie 5... :)

_________________
I n s t o c k W e t r u s t.


12 lis 2015, 1:37
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Nikuś, moja "siódemka " ma lat 13. "Piątka" 19. Ale 5 gejem jeździłem pierwszy raz w 2001 roku kiedy miał coś koło siedmiu lat i trochę ponad 100 tys km. Accord to nie legend. W autach tej klasy jedyne nad czym pracują producenci w kolejnych generacjach to zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. I tyle. 5 gen jest lepiej wyciszony od 4. 6 od 5 a 7 od 6. I nie chodzi o wiek auta. ;)

_________________
Części do prelude III gen


12 lis 2015, 9:59
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
drajwer napisał(a):
Accord V ciszej reaguje na dziury ale prowadzi się znacznie gorzej. Powód tego jest prosty - zawieszenie w accordzie VII jest twardsze niż w IV i V gen. Za to znacznie lepiej spisuje się w zakrętach i ma bardziej precyzyjny układ kierowniczy.

Podejrzewam, że również od VI gen, który jest troszeczkę zbyt miękki (mimo, że w górach mnie pozytywnie zaskoczył). Nie mam bezpośredniego porównania. 6ką coupe jeżdżę teraz, a 7ką ostatnio jeździłem kilka lat temu. Nie jest to jednak zdanie oparte wyłącznie na porównaniu z Prelude, bo podobnie jak Darek mam na codzień możliwość jeżdżenia różnymi nowożytnymi autami.

P.S. Gratuluję zakupu :)

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


15 lis 2015, 1:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL