Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
kombi, suv, van, crossover do 30 koła - co polecicie? 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Cześć.
Planuję kupić rodzinny dupowóz wielozadaniowy - na co dzień dla mnie a także na weekendy i na wakacje.
Auto musi być duże, rodzinne a zarazem w miarę ekonomiczne i tanie w eksploatacji - dotyczy to zarówno spalania jak i serwisu.
Poza tym, że ma być to auto duże i funkcjonalne to warunkiem jest również żeby miało automatyczną skrzynie biegów. Wolę też benzyniaka dobrze znoszącego LPG.
Budżet do 30 koła więc pozornie wybór wydaje się być spory ale nie do końca. Nie uznaję francuzów, za niemcami też nie przepadam, Włosi nie mają nic wartego zainteresowania, USA za dużo palą a Szwedzkie auta są drogie w częściach. Pozostają japońce. :)
Na pierwszym miejscu jest accord VII kombi, na drugim CRV II gen. Zainteresowanie kieruję również w stronę mazdy 6 kombi - I gen po lifcie oraz mazdy 5 (ciężko o automata).
Oglądałem już też subaru outbacka ale tam głupia wymiana świec czy regulacja zaworów to koszt 2 koła wzwyż. Volvo XC70 bardzo mi się podoba ale ma delikatne zawieszenie i drogie części. Nie wzgardzę też autem na 7 osób. Szmelcwagen touran? :|
A co Wam przychodzi do głowy? Nad jakim autem warto się zastanowić? Ma palić maks 15 gazu w mieście i być tanie w naprawach. Robię rocznie ok 35 tys km. Większość w mieście.
Z góry dzięki za cenne uwagi. :)

_________________
Części do prelude III gen


19 paź 2015, 22:48
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 paź 2015, 16:54
Posty: 176
Lokalizacja: Wrocław
Auto:: prelude
silnik: B20A9
rozważ Octavię jeszcze, trochę wstyd ale części w kiosku ruchu można kupić ;) tylko nie wiem czy RS benz gaz toleruje ... choć Accord top Twojej listy, Mazdy nie polecam, nie umywa się


19 paź 2015, 23:24
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
Rok temu jak szukałem kombi to podobnie planowałem budżet koło 30k. Podobne też miałem założenia co do auta plus wiek (<10lat).
Po kilku tygodniach codziennego przeglądania allegro w poszukiwaniu Accorda VII Tourer zacząłem rozważać inne marki. W tym budżecie nic mi do gustu nie przypadło.

Wniosek prosty - nie trać czasu na szukanie i skup się na Hondzie. Przynajmniej gdy wsiądziesz to poczujesz się jak w domu ;)

Tylko marki premium mogłyby coś ciekawego zaoferować, ale to nie w tym budżecie (taki Cayenne na przykład ;) )

_________________
ObrazekObrazek


19 paź 2015, 23:42
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 18:07
Posty: 631
Lokalizacja: Koczargi Stare
Auto:: PRELUDE! BMW
silnik: B20A1
Volvo wywal ze swojej listy, robiłem ich setki i wszystko w nich pada.
Moje propozycje to BMW x5, Skoda superb/octavia, accord


20 paź 2015, 0:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2014, 17:56
Posty: 61
Lokalizacja: zelów
Auto:: prelude
silnik: b20a3
A chevrolet captiva nie jest jakoś tandetnie zrobiony .Trafiają się 7-osobowe.Jak z częściami to tylko blacharskimi wiem :P


20 paź 2015, 7:12
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
zmywok napisał(a):
A chevrolet captiva nie jest jakoś tandetnie zrobiony .Trafiają się 7-osobowe.Jak z częściami to tylko blacharskimi wiem :P

Mój znajomy miał. Spalanie 16 litrów benzyny to norma, nawet w trasie. Odpada tez z innych względów o których nie będę pisał. Poza tym to opel i to w tańszej wersji. A pisałem, że Niemca nie chce. Octavia tez odpada. Sory ale wąsów zapuszczac nie zamierzam. Poza tym szukam namiastki luksusu a tego w Octavii nie ma. Ale jest w superbie, którego gdzieś tam po cichu rozważam.

_________________
Części do prelude III gen


20 paź 2015, 8:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 paź 2015, 16:54
Posty: 176
Lokalizacja: Wrocław
Auto:: prelude
silnik: B20A9
ale superb w tych pieniądzach to będzie passat B5 z lekko zmienionymi światłami ;) ogólnie auto nie do zajechania to racja ... A6 kombi jest na pewno namiastką luksusu to wiem na pewno (2.7 lub 4.2 znoszą gaz dobrze, ja miałem 3.0D to była maszyna), musisz się tylko przemóc, zapomnieć o wojnie itd.


20 paź 2015, 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
...,a ja A6 odradzam, wszystko w tym aucie wychodzi drogo...

_________________
Obrazek


20 paź 2015, 17:51
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 paź 2015, 16:54
Posty: 176
Lokalizacja: Wrocław
Auto:: prelude
silnik: B20A9
albo luksus albo tanio, czyli zostaje dobry, sprawdzony akordeon :ok:


20 paź 2015, 17:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2013, 17:47
Posty: 109
Lokalizacja: wwa
Auto:: 'lude
silnik: h22
Polecam accorda. Wsrod moich znajomych i rodzinie jezdzi ich 6 sztuk w tym jeden types. Piec z nich to przedlifty i nikt jeszcze nie mial problemow z wycierajacymi sie walkami, ktore sa jedyną wadą tego modelu, a jezdza juz kilka lat. Poza tym ciezko napisac o usterkach, bo ich nie mieli. Jedna z tych szesciu jest w gazie i robi kilka razy w roku trase holandia-polska, polska-holandia (2000km), wiec z lpg acc tez nie ma problemow. Ogolnie silniki k serii to jedne z najlepszych silnikow jakie kiedykolwiek wyprodukowano jbc.
Co do audi to robia solidne auta, ale moim zdaniem tylko do 2004r. Audi A4 B6 byloby dobra konkurencja dla acc VII. Tez dobre auto, ale mysle ze ma troszke wiecej drobnych wad niz acc. Poza tym jest ciut mniejsze w srodku. Przynajmniej takie odnioslem wrazenie.
O skodzie nie bede pisal, bo mysle, ze jak juz kupowac auto za 30k to porządnej marki, a nie jakiejs podrabianej.
Wiec moje typy to Honda i Audi.
Pozdr i powodzenia w znalezieniu tego czego szukasz ;)


20 paź 2015, 18:32
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
W audi boję się aluminiowego zawieszenia a moja okolica jest mocno dziurawa. Kolega ma A4 i ma cholernie wybity zawias.
Superb II w tym budżecie się znajdzie bo na auto nie wymagajace inwestycji moge wydać i 35 koła. Niestety w tej konfiguracji, której szukam superba znajdę tylko w dieslu. :(
http://otomoto.pl/oferta/skoda-superb-s ... ybxS1.html

Do tej pory oglądałem te trzy auta:
http://otomoto.pl/oferta/mazda-6-mazda- ... p9cU7.html
http://otomoto.pl/oferta/honda-cr-v-oru ... yb1Ez.html
http://otomoto.pl/oferta/subaru-outback ... yaPPH.html

Mazda jest super, przebieg wydaje się być realny. Ale miała malowany przedni i tylny błotnik a na tylnych nadkolach i drzwiach pojawia się ruda. W końcu to przedlift.
Subaru wygląda bajecznie. Ale przeraża mnie koszt serwisu. :(
CRV to porażka. 247 tys km dało po sobie znać. Ale o dziwo nie z zewnątrz tylko w środku. Silnik cieknie a instalacja gazowa jest chyba starsza niż ja i mega porzeźbiony. Auto ledwo odpaliło i śmierdziało gazem. A potem olejem, który cieknie spod dekla na wydech.

Jutro jadę obczaić tego accorda:
http://otomoto.pl/oferta/honda-accord-2 ... yclgJ.html
Przebieg niemały i zderzak po przejściach. Ale cena przyzwoita i koleś przynajmniej nie ściemnia. No i daleko nie mam a ja nie lubię szukać aut dalej niż 100 km od domu.

A czy taka RAVka jest dobrą alternatywą dla CRV?
http://otomoto.pl/oferta/toyota-rav4-ID6ycodd.html

Ewentualnie subaru forester z pięknym wnętrzem:
http://allegro.pl/forester-ll-bean-2-5- ... 69914.html

_________________
Części do prelude III gen


20 paź 2015, 21:37
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Organizator Zlotu 2012
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 21:23
Posty: 525
Lokalizacja: Czersk
Auto:: Prelude BA4
silnik: B20A9 , J35A1
A Na Honde Odyssey patrzałeś? Jest na allegro jedna za 29900 na wypasie :D

_________________
Obrazek
PRACOWNIA TAPICERKI SAMOCHODOWEJ -CZĘŚĆI DO P3G Dla forumowiczów zniżka !!! tel:503789900


20 paź 2015, 23:05
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
Szukasz kombi bo chcesz pakowny samochód i rozważasz Rav-kę? Prawda, że trochę urosła, ale to bardziej klasa HR-V niż CR-V, a poza tym kompletnie nie nadaje się do LPG co widać na jednym zdjęciu...

_________________
ObrazekObrazek


20 paź 2015, 23:25
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Odyssey za dużo spali mi w mieście. No i jednak gabarytowo jest za duży a zdecydowaną większość km będę pokonywał sam. I to w mega korkach szukając miejsca do parkowania w ciasnej wawie.
Miłosz, hrv też by mi odpowiadała. Rozważałem nawet zakup nowej. Ale przyzwoita wersja kosztuje prawie 90 koła a jedyny dostępny automat to bezstopniowa skrzynia CVT.
Butlę w RAVce można zmieścić pod podłogą, podobnie jak w CRV I i II, które koło zapasowe mają w pokrywie bagażnika. Bardziej mnie interesują koszty eksploatacyjne. Przetestuję maksymalnie dużo aut i zobaczymy na co padnie wybór. Oczywiście nie kupuję tylko oczami więc przed zakupem czegoś innego niż accord czy CRV najpierw sporo na temat tych aut poczytam.

_________________
Części do prelude III gen


20 paź 2015, 23:52
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Organizator Zlotu 2012
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 21:23
Posty: 525
Lokalizacja: Czersk
Auto:: Prelude BA4
silnik: B20A9 , J35A1
Jesli chodzi o gabaryt Odyssey to faktycznie jest duża, parkingi miejskie to dla niej wyzwanie :D choć skręt ma ja jak malo jakie auto. Ja bym szukał albo Accorda albo CR-V ale dołożyłbym troche i kupił wersje poliftowe. Sam zreszta jechałem z gywerem po CR-V a wróciliśmy Odyssey. Bardzo dóbr opinie ma jeszcze Lexus IS. To subaru z ogłoszenia tez jest piękne :D

_________________
Obrazek
PRACOWNIA TAPICERKI SAMOCHODOWEJ -CZĘŚĆI DO P3G Dla forumowiczów zniżka !!! tel:503789900


21 paź 2015, 8:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL