Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
kombi, suv, van, crossover do 30 koła - co polecicie? 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
Wszedłem na allegro i rzeczywiście bieda z accordami... Kombi w automacie jest niewiele.
Mimo wszystko jak accord to szukaj wersji executive. Ma odpowiednią ilość głośników, elektryczną regulacje foteli i ksenony.
Do automatu przydałoby się też 2.4.

Tylko te 2 wyglądają przyzwoicie o ile nie miały przygód:
Polift ale 2.0 w Łomiankach.
http://allegro.pl/honda-accord-i5725886799.html#thumb/3

Przedlift 2.4 na Śląsku.
http://otomoto.pl/oferta/honda-accord-e ... yaIll.html

Nowy HR-V jest podobno na płycie podłogowej Jazz-a, więc jest to co najwyżej autko miejskie, z rodziną na zakupy, a nie wakacje ;)

_________________
ObrazekObrazek


21 paź 2015, 8:42
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
milwarch napisał(a):
Nowy HR-V jest podobno na płycie podłogowej Jazz-a, więc jest to co najwyżej autko miejskie, z rodziną na zakupy, a nie wakacje ;)

Miłosz, dzięki za accordy. Tego ze śląska też wyczaiłem. Tego pierwszego nie brałem pod uwagę bo przekracza budżet o ponad 10 tysi (doliczam instalację LPG).
Mi nie przeszkadza, że HRV jest na płycie mniejszego auta. W końcu CRV każdej generacji jest na płycie civica.
Na wakacje jedzie się raz w roku (przynajmniej ja) i spędzamy wtedy z rodziną ok 10 godzin w aucie w obie strony. Autem jeżdżę niemal codziennie czyli spędzam w nim jakieś 300 dni w roku po kilka godzin. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi. Rok i dwa lata temu jechałem na wakacje prelą i to w 4 osoby z bagażem. I też daliśmy radę. HRV, mimo, że na płycie jezza jest bardziej pakowny niż civic a na pewno bardziej pakowny niż prela.
Ale tak jak pisałem HRV odpuszczam. Auto ma mieć miejsce na wózek, który za rok, dwa będzie lądował w bagażniku.
Podjadę jeszcze obejrzeć tego odysseya, o którym pisał Glina. Poczytam też o spalaniu, które obawiam się, że małe nie będzie. :(
http://otomoto.pl/oferta/honda-odyssey- ... p8Vsb.html

_________________
Części do prelude III gen


21 paź 2015, 9:44
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Organizator Zlotu 2012
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 21:23
Posty: 525
Lokalizacja: Czersk
Auto:: Prelude BA4
silnik: B20A9 , J35A1
Draku daj znać jak w jakim stanie ta Odyssey bo cena kusi.

_________________
Obrazek
PRACOWNIA TAPICERKI SAMOCHODOWEJ -CZĘŚĆI DO P3G Dla forumowiczów zniżka !!! tel:503789900


21 paź 2015, 10:19
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
O.k. zerknę w piątek bo jakoś ciągle mam nie po drodze.
A jak już rozglądam się za dużymi autami w moim budżecie to w oko coraz częściej wpada mi volvo XC90. Boję się jednak, że to skarbonka. Co Wy drodzy koledzy wiecie na temat tego dość popularnego auta?

_________________
Części do prelude III gen


21 paź 2015, 23:20
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 18:07
Posty: 631
Lokalizacja: Koczargi Stare
Auto:: PRELUDE! BMW
silnik: B20A1
Jak ci się sypnie napęd w XC90 to będziesz sypać z portfela grubą kasę, silniki diesla awaryjne, turbiny z elektrycznym nastawnikiem kosztują 5500zł (dostępne tylko w aso, nie da się zregenerować), W skrzyniach automatycznych bardzo często pada płyta sterująca która też do tanich nie należy.


22 paź 2015, 1:31
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Organizator Zlotu 2012
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 21:23
Posty: 525
Lokalizacja: Czersk
Auto:: Prelude BA4
silnik: B20A9 , J35A1
Volvo sobie odpuść tak jak pisze Harry, bylem jakies 3 miesiące temu kupic z kolega xc90 w dieslu i do tej pory na naprawy wydal 10k zl :/

_________________
Obrazek
PRACOWNIA TAPICERKI SAMOCHODOWEJ -CZĘŚĆI DO P3G Dla forumowiczów zniżka !!! tel:503789900


22 paź 2015, 21:47
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Odysseya ani accorda jeszcze nie oglądałem. Za to obczaiłem już subaru, i taką CRV: http://allegro.pl/honsa-crv-2-0-benzyna ... 49720.html
Przebieg jest realny. Auto kupione w warszawskim salonie i jeżdżone praktycznie tylko po Warszawie. Czuć to po zawieszeniu, które wymaga drobnych napraw. Silnik i skrzynia super ale z zewnątrze jest już gorzej. Autem od 6 lat jeździ kobieta, dla której CRV jest zdecydowanie za duża. Zderzaki poobijane, inne elementy poobcierane. Malowany był chyba tylko jeden element - drzwi kierowcy. Rażą też żółte lampy przednie. Poza drobnymi naprawami, rozrządem, olejami i instalacją LPG trzeba też pomyśleć o zakupie aluminiowych felg z oponami letnimi. Mimo wad jestem tą CRV poważnie zainteresowany. Tym bardziej, że da się coś jeszcze urwać z ceny.

Niestety decyzja o zakupie auta zostanie chyba odwleczona w czasie. Mam za dużo kredytów. A dzięki władzy, którą nam drodzy koledzy wybraliście przez najbliższe lata będzie coraz gorzej. Pozostaje się tylko upić i przeczekać co najmniej 4 lata rządów debili, którzy doszli do władzy... Mam nadzieję, że mój stary accord tyle przetrzyma i nie będę też zmuszony do sprzedaży preli.

_________________
Części do prelude III gen


26 paź 2015, 10:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 paź 2015, 21:44
Posty: 89
Auto:: IIIgen BA4
silnik: H22A7
drajwer napisał(a):
... Czuć to po zawieszeniu, które wymaga drobnych napraw. ... Autem od 6 lat jeździ kobieta, dla której CRV jest zdecydowanie za duża.

Bez urazy dla plci przeciwnej ale samochodu po kobiecie raczej bym nie kupil nawet za polowe ceny , tym bardziej ze jak napisales "Czuć to po zawieszeniu" ;)

drajwer napisał(a):
A dzięki władzy, którą nam drodzy koledzy wybraliście przez najbliższe lata będzie coraz gorzej. Pozostaje się tylko upić i przeczekać co najmniej 4 lata rządów debili, którzy doszli do władzy... Mam nadzieję, że mój stary accord tyle przetrzyma i nie będę też zmuszony do sprzedaży preli


Co fakt to fakt :pije:
Ja to mam nadzieje ze bedzie jak ostatnio max 1,5 roku rzadow i narta bo wiecej to chyba Polska nie zniesie ...

A jesli chodzi o propozycje samochodu to ja bym polecil audi a6 kombi chyba wersja C5 2.8 Pb , bardzo fajne autko , dobrze reaguje na gaz , wyglada jeszcze calkiem calkiem a ceny sa juz dosc przystepne ;)


26 paź 2015, 19:10
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 18:07
Posty: 631
Lokalizacja: Koczargi Stare
Auto:: PRELUDE! BMW
silnik: B20A1
Na Darka drogach to zawieszenie będzie robić co miesiąc a same wahacze dobrej firmy to 2000zł, zamienników nie opłaca się wkładać


26 paź 2015, 19:55
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Kumpel ma audi. Nie lubi wydawać za bardzo kasy na swoje auto. Jak się przejechałem jego wychuchanym cackiem za ponad 30 koła to przeżyłem szok. Zawias wali a auto na każdej dziurze skacze ledwo trzymając się drogi. Biorąc pod uwagę ceny aluminiowych wahaczy odpuszczam sobie audi. Choć nie ukrywam, że gama silników jest imponująca.

A co sądzicie o e46 w kombi po lifcie?
Mam do kupienia diesla 2.0 150 KM w przyzwoitych pieniądzach. Jest to znacznie tańsze auto niż planuje kupić ale przede mną ciąg dalszy remontu domu więc i mniej wydam na auto tym więcej kasy zostanie na chatę. A w tą muszę jeszcze wpompować co najmniej 100 koła.

_________________
Części do prelude III gen


26 paź 2015, 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 paź 2015, 21:44
Posty: 89
Auto:: IIIgen BA4
silnik: H22A7
E tam , uprzedzenia jakies ;)
Znajomy taxowkarz mial wlasnie taka i zrobil pareset dobrych km i nie narzekal :roll:
Znajomy z katowic jezdzil identyczna tylko samo Pb i tez zawsze milo wspominal a robil tez podobna ilosc km co na taxowce... (mowa o ok 300-500kkm oczywiscie albo i wiecej)
Omege se kup , czesci tanie , jak bedziesz mial Vke to i podpowiem co nie co :-D
A uprzedzenia do marki i modelu mozna wsadzic miedzy bajki jak Ci mowilem ostatnio ;)


26 paź 2015, 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 paź 2015, 16:54
Posty: 176
Lokalizacja: Wrocław
Auto:: prelude
silnik: B20A9
Jeżeli bierzesz pod uwagę bmw, znaczy nie boisz się serwisowania i kosztów utrzymania ... skoro tak nie powinieneś się bać A6, przymierz się a nie będziesz żałować, na zawieszenie nie patrz, chyba że masz zamiar naładowany na maksa pędzić 140 po dziurach ... tak naprawdę zawieszenie nie jest takie masakrycznie drogie w C5, dużo ich jest więc i ceny lecą. Wybór Twojego kumpla, że jeździ szrotem hehe Ty nie musisz takiego kupować :)


26 paź 2015, 20:46
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 18:07
Posty: 631
Lokalizacja: Koczargi Stare
Auto:: PRELUDE! BMW
silnik: B20A1
myślałem, że myślisz nad czymś większym i wygodniejszym niż e46. Jeśli e46 to tylko po lift, w przed liftach były padające jeże od nawiewu które denerwowały. W bmw masz jeden wahacz na koło który kosztuje miej więcej 400zł a nie 4 wahacze jak w audi na jedno koło, dostępne są zamienniki mayle (lub jakoś tak) i mają wymienne sworznie co jest dobrym rozwiązaniem. Silniki 2.0 150km common rail są bardzo dobre tylko na wsępie od razu wywal klapki z dolotu bo uwielbiają się zasysać do cylindra. Oglądając BMW sprawdź dokładnie tylną belkę czy nie wyrywa się z podłogi bo bardzo często tak bywa i zaczyna pukać. Jeśli się solidnie to wyspawa to masz spokój wiec moim zdaniem BMW jest dobrym rozwiązaniem


27 paź 2015, 0:41
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Organizator Zlotu 2012
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 21:23
Posty: 525
Lokalizacja: Czersk
Auto:: Prelude BA4
silnik: B20A9 , J35A1
Tez oglądałem e46 w kombi ale bylem zalamany mala ilością miejsca, bagażnik troszkie większy od preli :/

_________________
Obrazek
PRACOWNIA TAPICERKI SAMOCHODOWEJ -CZĘŚĆI DO P3G Dla forumowiczów zniżka !!! tel:503789900


27 paź 2015, 16:20
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Fuck, accord z Siedlec uciekł mi sprzed nosa a miałem jutro jechać. :(
Forester mimo super stanu troche mnie przeraża bo to wersja USA i coś za ciężko wspomaganie chodzi. Podejrzewam też, że miał czołowego dzwona.
Pozostaje CRV - http://allegro.pl/honda-crv-2-0-benzyna ... 28870.html - wymaga trochę inwestycji ale, że cena jest poniżej posiadanego budżetu to starczy sosu na gaz, kosmetykę i naprawy.
Jak nic nie znajdę w pobliżu to zacznę szukać po całej Polsce i najwyżej pozawracam dupę kolegom z forum jak któryś będzie miał blisko. ;)

_________________
Części do prelude III gen


28 paź 2015, 19:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL