Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Hondowska kierownica multimedialna (volume) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sie 2016, 18:02
Posty: 90
Lokalizacja: Mosina
Auto:: Prelude 3 2.0EX 1991 BA4
silnik: B20A3 109KM
Od kiedy mam daily i do preludy wsiadam raz na 2 tygodnie to jedyne co mnie irytuje to fakt, że nie mogę z kierownicy sterować głośnością radia. Zawsze się łapie na tym, że klikam palcami w powietrze :D Moje radio ma możliwość ustawienia przycisków z kierownicy, więc pojawia się tylko jeden problem: znaleźć taką. Jeśli się nie mylę to oryginalna kierownica z INX'a, z airbagiem miała możliwość sterowania głośnością, ale nawet się nie łudzę, że takie coś gdzieś znajdę. Moje pytanie: czy ktoś z Was zmieniał kierownicę w swojej trójeczce? Włożenie do niej kierownicy z najnowszego civica, byłoby po prostu śmieszne i kompletnie by nie pasowało do reszty wnętrza.


28 lis 2017, 22:50
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
A nie lepiej wsadzić kiery od wersji z tempomatem? Chyba, że masz tempomat.
Ja prelą jeżdżę tak samo rzadko jak Ty a to moje trzecie auto w domu po acc 7 i hrv. W hrv czasem szukam przycisków od głośności ale w prelude już nie. Bo w preli przestałem używać radia. wolę słuchać silnika. Jak już się upierasz pozostaje inna prostsza opcja - zamontuj przy kierownicy pilot do radia. Ja tak miałem prawie 20 lat temu w starym oplu.

_________________
Części do prelude III gen


28 lis 2017, 23:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
...właśnie, kiedyś się zastanawiałem, czy jest możliwość wykorzystać przyciski z kiery z tempomatem do regulowania głośności w radiu które taką możliwość posiada? jest to jakoś technicznie do zrealizowania?

_________________
Obrazek


29 lis 2017, 1:41
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
Miałem taki plan kiedyś.
Kupiłem kierownicę z guzikami do tempomatu i miałem jej użyć do obsługi radia. Jest to możliwe. Guziki mają różną rezystancję i trzeba by jakoś to przerobić by rezystancje były jak w guzikach od radia. P&P raczej nie zadziała.
Ja w końcu porzuciłem ten pomysł i dokupiłem resztę tempomatu.

Z drugiej strony, nie wyobrażam sobie teraz jazdy prelą na codzień... właśnie ze względu na brak wygód jakie oferują współczesne samochody.

_________________
ObrazekObrazek


29 lis 2017, 7:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL