Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
gaźniki B20A3 
Autor Wiadomość

Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
prawdopodobnie chodzi o nieszczelne króćce gumowe między gaźnikami, a kolektorem, guma się rozleciała i łapią lewe powietrze,to stary problem i główna wada tego silnika, nowe są nie do kupienia...

02 paź 2019, 22:58

Auto:: Honda Prelude BA4, Acura RL
silnik: B20A9, J37A2
Sting napisał(a):
Cześć,
Podpinam się pod temat (B20A3), żeby nie robić nowego tematu. Mam problem z pracą silnika w dolnej partii obrotów, począwszy od biegu jałowego na zagrzanym silniku, do granicy 2500 obrotów, w momencie gdy przez dłuższą chwilę jadę np. na obrotach 2000 jednostajnie silnik zaczyna szarpać i traci moc, gdy jedzie się powyżej 3000 i do odcinki nie ma takiego problemu nawet po 30km. Wymieniłem: kable, palec, kopułkę, świece, filtry, podciśnienia, sprawdziliśmy zapłon i dalej nic. Z tego co czytałem są dwie śrubki jedno od obrotów biegu, jałowego, druga od synchronizacji gaźników, podregulowałem jedną z nich tak jak na zdjęciu poniżej i problem na biegu jałowym ustał, natomiast ciagle pojawia się przy jednostajnej jeździe około 2-2.5tys dodatkowo da się wyczuć taki lag przy wzroście obrotów powyżej 2.5tyś. (przełącza zapłon na aparacie?). obrotów. Poza ogólnymi radami mam dwa pytania:
- gdzie znajdę drugą śrubkę do regulacji i diodę pod nogami pasażera (szukałem)

Obrazek

Szukałes... i znalazłeś??

02 paź 2019, 23:45
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2