Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
problem z silnikiem honda 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 12 lip 2022, 21:15
Posty: 4
Lokalizacja: poznan
Auto:: prelude
silnik: 2.0
witam wszystkich zgromadzonych

jestem w posiadaniu od niedawnego czasu honda prelude 89r.
silnik montowany w mojej honda to był b20a3. prawdopobnie poprzedni wlasciciel honda zalozyl glowice od innego silnika<bo oryginalnie wychodził ten silnik b20a3 z gaźnikiem> - nie jestem w stanie stwierdzić jaki to był silnik - podejrzewam ze znajduje się tam głowica b20a5/7. Oznaczenie głowicy tj. PK2Y oraz E-1.
Może ktoś pomógłby odkryć zagadkę mojej honda, jaka tam jest głowica.
ECU 37820-PK2-6630 - nie mam bladego pojęcia z jakim silnikiem taki komputer był montowany.
Z jakimi silnikami komputer o takim oznaczeniu był montowany?

przy odpalaniu, co troche trwa(musi trochę pokręcić rozrusznikiem zanim ruszy) moja honda idzie na wysokie obroty(3000), pozniej spada do (1000) i tak ok. 10 razy<podczas tej fazy auto ''jakoś'' reaguje na gaz i się nie dławi>. jak sie honda juz wyszaleje schodzi na 1000 obrotów i przy dodaniu gazu honda przygasa. nie dodając gazu po czasie też się lekko dławi(jakby była zalewana paliwem). wydech prawdopobnie nie jest oryginalny oczywiscie. ogólnie to w sumie nie da się nim jezdzić, chyba ze na sprzęgle - nie dodając gazu.

podejrzewam, że może być problem z ecu - może jest źle dobrany pod tego swap?
uprzedzając pytanie: komputer błędów nie pokazuje
Miał ktoś może podobny problem?
Co może być nie tak? jakieś sugestie?
Może jesteście w stanie polecić jakiegoś mechanika, który byłby w stanie pomóc mojej honda?


z góry dzięki wszystkim za pomoc
janek


12 lip 2022, 21:49
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2019, 22:30
Posty: 307
Lokalizacja: Rawicz
Auto:: Honda Prelude BA4, Acura RL
silnik: B20A9 ,B20A5,B20A3, J37A2
Cześć. Witamy na naszym forum. Szkoda ,że trafiłeś na taki egzemplarz, ALE od tego jest właśnie to FORUM by pomóc rozwiązać i takie zagadki. Swap to sprawa powszechna i nie jest zakazana pod warunkiem ,że jest wykonana dobrze i zgodnie ze sztuką .
Polecam skontaktować się z twoim imiennikiem Jan Sołoguba-nick Armagedon pomoże ci rozwiązać problem .


13 lip 2022, 0:15
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Ja bym zaczął od wyczyszczenia, wymiany silniczka krokowego.
Zapodaj jakieś fotki spod maski oraz tego ECU wraz z kostką jaka w niego wchodzi.

_________________
Części do prelude III gen


13 lip 2022, 10:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 lip 2022, 21:15
Posty: 4
Lokalizacja: poznan
Auto:: prelude
silnik: 2.0
cześć,
troche zwlekałem, bo kombinowałem
silniczek krokowy wyczyszczony(+wymieniłem płyn chłodniczy), był zdecydowanie zapchany. obroty skaczą teraz do 2.5k.

- szukam dalej, jeszcze mam kilka pomysłów, jak coś znajdę dam znać. jak skończą mi się pomysły to skontaktuje się z Panem Armagedon!

dalej jestem otwarty na każdą sugestie!

+zrobie dzisiaj te zdjęcia to podeśle


15 lip 2022, 14:30
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2019, 22:30
Posty: 307
Lokalizacja: Rawicz
Auto:: Honda Prelude BA4, Acura RL
silnik: B20A9 ,B20A5,B20A3, J37A2
obroty skaczą do 2,5 tylko na zimnym? Czy na ciepłym też??


15 lip 2022, 23:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2017, 13:26
Posty: 216
Lokalizacja: Kęty
Auto:: Prelude 3g
silnik: B20A5
Spróbuj odpiąć wtyczkę z krokowca, ściągnąć i zaślepić przewody układu chłodzenia z zaworu z tyłu kolektora przy przepustnicy i tak odpalić samochód. Jeśli nadal obroty będą falowały to poszukałbym czy nie ciągnie lewego powietrza.


16 lip 2022, 11:29
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 lip 2022, 21:15
Posty: 4
Lokalizacja: poznan
Auto:: prelude
silnik: 2.0
ostatnie dni konkretnie spędziłem kilkadziesiąt godzin przy aucie szukając problemu + jakieś wizualne zabawy(nieistotne).
problem chyba został wstępnie zlokalizowany - prawdopodobnie cieknie nagrzewnica, co powoduje nieszczelność układu chłodzenia. auto już jest rozebrane praktycznie całe, czeka na nową nagrzewnicę.

dzięki za sugestie. spróbuje z wtyczką krokowca - jak tylko przyjdą części i złoże je do kupy, bo teraz jest rozebrany układ chłodzenia. jeśli chodzi Ci o zawór FIV - to już go zaślepiłem. będę również wymieniał gniazdo w zaworze PCV - bo wąż idzie wyjąć bez żadnego oporu.

obroty skaczą na zimnym i ciepłym.

jedyny problem, który nie jestem w stanie rozwiązać dotyczący części to dolot powietrza. mój aktualny dolot to jest totalna prowizorka i to też wcale nie pomaga, a przeszkadza.
wiecie może gdzie byłbym w stanie dostać jakikolwiek dolot? oryginalny/customowy - nieistotne, byle szczelny. /może pasuje dolot do prelude 3 z innych hond?

dam znać, czy po wymianie wyżej wymienionych części coś się zmieniło - ale to raczej bliżej weekendu z powodu braku czasu + oczekiwania na części.

pozdrawiam forumowiczów!


17 lip 2022, 23:34
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Pierwszy raz spotykam się z nieszczelną nagrzewnicą. Jak coś to oddam tanio używaną. Oryginalny dolot pasuje tylko z Prelude. Ewentualnie kibelrura.

_________________
Części do prelude III gen


18 lip 2022, 8:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 lip 2022, 21:15
Posty: 4
Lokalizacja: poznan
Auto:: prelude
silnik: 2.0
https://imgur.com/a/uXvzK7N

dzięki za propozycję, ale już niestety zamówiłem u handlarza części za 140pln~ - wypadałoby wywiązać się z umowy.


18 lip 2022, 8:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
Znalazłeś już dolot ? Do 16V rozumiem, że potrzebny ??


30 lip 2022, 10:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL