PRELUDE3
http://prelude3web.com.pl/forum/

wpadające sprzęgło
http://prelude3web.com.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=102
Strona 1 z 2

Autor:  mlodyrychu [ 26 lis 2012, 20:46 ]
Tytuł:  wpadające sprzęgło

Panowie pomocy :)
Odkąd kupiłem autko przy ruszaniu wydobywa się dziwny dźwięk.. takie huczenie.
Irytowało mnie to bardzo więc zacząłem się rozglądać za nowym kompletem sprzęgła (choć te które siedzi w preli ma ok 20tyś przebiegu co potwierdza faktura).

Jednak ostatnio stało się coś dziwnego, mianowicie pedał wpadł do końca, bieg się zblokował, że nie dało się go zrzucić. Dopiero po wyłączeniu silnika bieg wybiłem. Po wyciągnięciu pedału i podpompowaniu go, wszystko wróciło do normy.
Przy takiej akcji ubywa płyn ze zbiorniczka, ale;
przy pompce nad pedalem jest sucho,
przewody są suche,
wysprzęglik wymieniony na nowy,
przewód gumowy suchy
układ odpowietrzony (już kilka razy)

Co to może być? Czy to to czego się obawiam? - padający docisk (zważywszy że jest te huczenie) ? Tylko gdzie płyn w takim razie by uciekał ? :/

Autor:  drajwer [ 26 lis 2012, 21:30 ]
Tytuł:  Re: wpadające sprzęgło

Adam, na moje oko usterki są dwie:
- sprzęgło lub skrzynia - huczenie, które może wskazywać na łożysko oporowe lub łożysko na wałku atakującym, ewentualnie mechanizm różnicowy,
- hydraulika wysprzęglika - znajdź wyciek (najczęściej pompa lub wąż elastyczny przy wysprzęgliku. Dywanik może być suchy bo płyn potrafi uciekać za wykładzinę i gumowe wygłuszenie.

Autor:  mlodyrychu [ 26 lis 2012, 21:46 ]
Tytuł:  Re: wpadające sprzęgło

dzieki za podpowiedzi :)
wycieku będę musiał poszukać dogłębniej.

boję się o skrzynię... sprzęgło i tak chciałem wymienic na exedy stage 1, bo na nim mi się jeździło genialnie w a3. Mam tylko nadzieję, że te huczenie nie będzie dobiegało z "bebechów" skrzyni

Autor:  drajwer [ 26 lis 2012, 21:47 ]
Tytuł:  Re: wpadające sprzęgło

Adam, skrzynia do polifta to nie jakieś kokosy. W razie czego jakaś się znajdzie :)

Autor:  mlodyrychu [ 26 lis 2012, 21:52 ]
Tytuł:  Re: wpadające sprzęgło

wiem wiem ;) tylko jest kilka jeszcze innych projektów, które będą realizowane w zimie więc kwestia tego czy czasu starczy ;)
mam nadzieję, że to będzie niewielka usterka ;)
zdam relację, jak zrzucę skrzynię i wybadam wszystko :)
od 1.XI mam juz garaż z kanałem, więc się zacznie jazdeczka :P

Autor:  prze_cinek [ 02 sty 2013, 22:58 ]
Tytuł:  Re: wpadające sprzęgło

witam, czy tarcza sprzegłowa pasuje od A3 do A9? z tego co szukałem to rózni sie o 7 mm srednica , wiec chyba nie , a od czego pasuje PS kupie jakąs do A9 jak by ktos posiadał.

Autor:  Mugen [ 02 sty 2013, 23:02 ]
Tytuł:  Re: wpadające sprzęgło

H22

Autor:  drajwer [ 03 sty 2013, 16:02 ]
Tytuł:  Re: wpadające sprzęgło

prze_cinek napisał(a):
witam, czy tarcza sprzegłowa pasuje od A3 do A9? z tego co szukałem to rózni sie o 7 mm srednica , wiec chyba nie , a od czego pasuje PS kupie jakąs do A9 jak by ktos posiadał.

Różnica jest przedlift polift.

Autor:  Gywer [ 20 sty 2013, 1:42 ]
Tytuł:  Re: wpadające sprzęgło

do polifta pasuje tarcza od h22, do przedlifta raczej dedykowana.

Autor:  nikolai66 [ 20 sty 2013, 1:50 ]
Tytuł:  Re: wpadające sprzęgło

Do przedlifta nie można założyć docisku od polifta ?

Autor:  Gywer [ 20 sty 2013, 2:09 ]
Tytuł:  Re: wpadające sprzęgło

nie. Tzn. można założyć razem z kołem zamachowym, ale wtedy i skrzynię trzeba z polifta, a jak skrzynię to i półośki i piasty, chyba że zrobisz hybrydę.

Autor:  lukasz [ 15 wrz 2013, 14:19 ]
Tytuł:  Re: wpadające sprzęgło

Mam identyczny problem z wpadającym sprzęgłem z tą różnicą, że tam, gdzie mechanizm od pedału sprzęgła wchodzi w przegrodę jest mokro. Płynu w zbiorniczku nie widać.

Z pedałem sprzęgła zaczynało się coś dziać już od jakiegoś czasu, po prostu teraz już kompletnie nie udaje się go "rozruszać". Ostatnio popełniłem mały grzech i przejechałem parę km z tą usterką i o dziwo pedał zaczął nieźle działać po jakimś czasie. Czysto z ciekawości: chodzi o to, że pozostały płyn z układu rozprowadził się po nim na tyle, aby wszystko funkcjonowało w miarę dobrze?

Pytanie teraz: co leje się do tego układu? Czytałem, że płyn hamulcowy. Jeśli tak, to jaki?

Autor:  plewis [ 15 wrz 2013, 14:45 ]
Tytuł:  Siema

Jest napisane na korku wystarczy trochę zaintesowac się co pod maską się znajduje , leje się płyn hamulcowy DOT 3,4

Autor:  dzonygood [ 15 wrz 2013, 14:50 ]
Tytuł:  Re: wpadające sprzęgło

pompkę pewnie będziesz miał do wymiany

Autor:  lukasz [ 15 wrz 2013, 15:20 ]
Tytuł:  Re: wpadające sprzęgło

plewis, po co ten moralizatorski ton? Nie jestem mechanikiem, nie ufam do końca swojej ocenie tego, co wyczytałem na korku, bo wyobraź sobie, że go dokładnie obejrzałem. Całe auto mnie bardzo interesuje i nie raz jeszcze sam pod maskę zajrzę, więc daruj sobie.

Jeśli o to wam chodzi, żeby człowiek bał się o coś zapytać na forum, to dołożyłeś do tego właśnie swoją cegiełkę.

Na temat nagłej poprawy działania układu już nic nie napiszesz?

Czemu DOT 3,4 a nie DOT 5? Jakieś przeciwwskazania? DOT 4 lepszy?

Strona 1 z 2 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/