PRELUDE3
http://prelude3web.com.pl/forum/

Nie działa elektryczna szyba kierowcy
http://prelude3web.com.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=1660
Strona 1 z 1

Autor:  Rumun [ 08 paź 2013, 22:01 ]
Tytuł:  Nie działa elektryczna szyba kierowcy

Witam. Nie działami elektryka w drzwiach kierowcy ( szyba).
Wymieniłem przełącznik,wymieniłem silniczek szyby i dalej nic
sprawdziłem bezpieczniki wszystkie ok.

prawa szyba sie normalnie otwiera i zamyka.

hm

Autor:  Yreq [ 08 paź 2013, 23:53 ]
Tytuł:  Re: Nie działa elektryczna szyba kierowcy

Masz jakiś miernik? Sprawdź czy do przełącznika dochodzi napięcie i dalej do szyby. Schematy szyb są w manualu.
Rumun napisał(a):
prawa szyba sie normalnie otwiera i zamyka.

nawet z lewego przełącznika?

Autor:  nikolai66 [ 09 paź 2013, 0:01 ]
Tytuł:  Re: Nie działa elektryczna szyba kierowcy

To może sprawdź przewody ?
Może któryś zaśniedział/się przerwał się ?

Autor:  maruda [ 17 wrz 2014, 12:47 ]
Tytuł:  Re: Nie działa elektryczna szyba kierowcy

Witam, dzisiaj pojawił mi się identyczny problem, jeszcze nie zabrałem się za jego usunięcie bo brakuje czasu. Podobnie jak u kolegi Rumuna prawa szyba się otwiera z przełacznika kierowcy. Szyba kierowcy się opuszcza tzn impuls do opuszczenia idzie bo słychać dźwięk próbującego opuścić i tak już maksymalnie opuszczoną szybę, ale nie podnosi się i nie słychać załączającego się silniczka. Sprawdzę w najbliższym czasie czy idzie sygnał z przełącznika do silnika szyby, czy np coś się zapiekło z silniczkiem. W między czasie zadaję pytanie do kolegi Rumuna jak rozwiązał, problem . Prośba do innych forumowiczów na co jeszcze ewentualnie zwrócić uwagę, nie oglądałem jeszcze tych zębatek o silniczka szyby czy np nie są wyszczerbione, na to tez spojrzę. Na coś jeszcze zwrócić uwagę?

Autor:  maruda [ 19 wrz 2014, 17:51 ]
Tytuł:  Re: Nie działa elektryczna szyba kierowcy

milwarch napisał(a):
Kolejny jasnowidza szuka ;)

Za tym stwierdzeniem, bo mniemam, że dotyczyło mnie chociaż było w innym podobnym wątku. Wykręciłem numer na 0700 do jasnowidza i polecił mi sprawdzić dokładnie włączniki szyb, powiedział żeby szczególną uwagę zwrócić na podnośnik szyby kierowcy bo skoro ona nie działa więc na tym trzeba się skupić, w promocji podał mi jeszcze liczby na najbliższe losowanie totka i tak się rozpędził, że podał też datę końca świata.
A tak na poważnie gdyby to kogoś interesowało miałem dzisiaj trochę wolnego czasu rozebrałem wszystko, pogrzebałem no i wyszła prozaiczna sprawa u mnie mocno zaśniedziały styki w przełączniku szyby kierowcy, szczególnie ten od podnoszenia, nie styka, nie łaczył i dlatego nie podawał sygnału na silnik podnośnika. Mój jest mocno zużyty więc albo będę musiał go reanimować albo wymienię na nowy (w sensie inny) jeżeli będzie w dobrym stanie i przystępnej cenie.Więc na przyszłość gdyby ktoś miał podobny problem proponuję zacząć od włącznika, rozebrać na części pierwsze i popatrzeć, u mnie pomogło.

Autor:  milwarch [ 21 wrz 2014, 18:25 ]
Tytuł:  Re: Nie działa elektryczna szyba kierowcy

Bez przesady. Nie bierz tego do siebie ;)
Ostatnio kilka razy czytałem posty typu: wymieniłem coś, i coś innego nie działa, bez podania co dokładnie zostało zmienione, przez co jedynie jasnowidz mógłby stwierdzić jaka jest przyczyna.
Ale cieszę się, że zainspirowałem Cię do pogrzebania oraz gratuluję udanej diagnozy.
Przykro mi jedynie, że zmarnowałeś kasę na 0700. Sex telefon nigdy mnie nie kręcił i radzę Ci nie puszczać tego totka bo zmarnujesz kolejną kasę ;)

P.S. fajnie, że coś się dzieje ;)

Autor:  maruda [ 22 wrz 2014, 9:18 ]
Tytuł:  Re: Nie działa elektryczna szyba kierowcy

Do siebie nie biorę bo to nie jest w moim typie. Tak napisałem, żeby bardziej rozmowę zagaić. Na żadne 0 700 też nie dzwoniłem bo to też mnie nie jara, więc kasa jest,w lotka tez nie gram bo moje najwyższe trafienie to dwójka :torba: taki ze mnie farciarz. Zabrać i tak bym się za to wcześniej czy później musiał bo jeździć w jesień z ciągle opuszczoną szybą to tak trochę nie bardzo. Pozdrawiam

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/