Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Lepsze osiągi na LPG w Gaznikowcach 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 833
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
Panie i Panowie, niestety nie mam zadnych zdjęć, ale pamiętam co i jak :)
Temat powstał jako odłam z tematu Prelude Szwagra - mysle ze tutaj bedzie go latwiej znalezc :)


Wywalenie mikserów tyczy sie silników gaznikowych, bo dla 16V najlepszy podobno jest BLOS.

1 Wyciagasz gazniki badz sama puszke filtra powietrza
2 Odkręcasz miksery i zaślepiasz stare otwory, którymi był poprowadzony gaz.
3 Wiercisz dwa otwory fi12 współosiowo do przepustnic gazników.
4 Do obudowy filtra powietrza wlutowujesz kolanka miedziane.
5 Do kolanekl od wewnetrznej strony dolutowujesz odpowiednio dlugie rurki miedziane (najlepiej pod samą przepustnicę)
6 Do kolanek od zewnetrznej strony dolutowujesz krótkie kawałki rurki, ale na tyle długie aby nałożyć na nie węże z gazu
7 Wszystko składasz, montujesz przewody od gazu i regulujesz :)

Nie ukrywam ze regulacja tak wykonanej instalacji to ciężka sprawa, ale efekty są super :)

jak gdzies znajde filmik, to wrzucę i zobaczysz ze warto :)

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


26 gru 2012, 22:32
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
Ten Twój post, gdyby miał porządne zdjęcia, to bardziej nadaje się do "How to do it" niż technicznego ;)

A tak swoją drogą.

mlodyrychu napisał(a):
Wywalenie mikserów tyczy sie silników gaznikowych, bo dla 16V najlepszy podobno jest BLOS.

No nie jest to do końca prawda. Najlepsza do 16V jest porządna sekwencja na wtryskach dobrej klasy (np. Hana). BLOS sprawdzi się najlepiej tam, gdzie nie ma sondy lambda, czyli np. w A7 lub A1. Jeśli sonda jest, to trzeba liczyć się z tym, że ECU będzie sypało czasem błędem czujnika O2... chyba, że się założy emulator sondy. Z drugiej jednak strony - BLOS jest lepszy niż wszelkie kombinacje z mikserem, śrubą, itp. (pomijając, że nie każdy diagnosta podbije przegląd) ;)

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


27 gru 2012, 10:53
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 833
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
Mysle, ze ktos bedzie mial zdjecia z przeróbek :) ja nie mam niestety :( Jesli bede mial w garazu jeszcze puszke z gaznikow to porobie fotki i wrzuce :)

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


27 gru 2012, 21:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2012, 19:06
Posty: 35
Lokalizacja: Olsztyn
Auto:: Honda Prelude 1991
silnik: B20A9
mlodyrychu napisał(a):
bo dla 16V najlepszy podobno jest BLOS.

:)


a ja myślałem ze sekwencja ;)

_________________
usługi obróbki metalu - 507 081 006


28 gru 2012, 0:18
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 833
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
przecinek, gdybys byl laskaw przeczytac co powyzej napisal Piter, to moze bys nie pisal bezsensownych postow?
poza tym... edukacje, jesli chodzi o LPG, zakonczylem na 12V i temat tego wlasnie dotyczy.
Jesli chodzi o niskobudżetowe instalacje to o ile dobrze kojarze, to wlasnie BLOSa wychwalali pod niebiosa na starym p3web.

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


28 gru 2012, 1:26
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012, 16:03
Posty: 708
Lokalizacja: Warschau, die Hauptstadt
Auto:: CG4
silnik: F20B7 w/AT
mlodyrychu napisał(a):
przecinek, gdybys byl laskaw przeczytac co powyzej napisal Piter, to moze bys nie pisal bezsensownych postow?

i do tego zdublowanych ;)

mlodyrychu napisał(a):
Jesli chodzi o niskobudżetowe instalacje to o ile dobrze kojarze, to wlasnie BLOSa wychwalali pod niebiosa na starym p3web.

dokładnie tak. Idealny nie jest, do tego trudny w regulacji, ale 16v znosi go dobrze i jest najlepszym finansowym kompromisem w kategorii sekwencja kontra reszta.

_________________
Mam Made in Japan za parę papierów, kilka bajerów - by zginać frajerów
Obrazek


28 gru 2012, 1:31
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 22:55
Posty: 605
Auto:: P3G+Civ4G
blos jest dobrym rozwiązaniem do 16v jeżeli ktos chce tanim kosztem poprawić osiągi na lpg. co do diagnosty to jeszcze nie widziałem takiego który by się przyczepił, tylko protokół szczelności butli ich obchodzi. Blos nawet miałem w 12v i przy mojej regulacji na oko kukusia szła lepiej jak na benzynie tylko paliła 14-16L gazu . Po załozeniu rurek jak w pierwszym poscie odczułem w porównaniu z blosem spadek mocy i dławienie pow.5000 obr ale moja regulacja może być nieprecyzyjna bo ciagle nie mogę dojsć do porozumienia z tą instalacją i co chwile trzeba coś korygować. spalanie ok 10 L.


05 sty 2013, 22:28
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 833
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
maly2001 napisał(a):
blos jest dobrym rozwiązaniem do 16v jeżeli ktos chce tanim kosztem poprawić osiągi na lpg. co do diagnosty to jeszcze nie widziałem takiego który by się przyczepił, tylko protokół szczelności butli ich obchodzi. Blos nawet miałem w 12v i przy mojej regulacji na oko kukusia szła lepiej jak na benzynie tylko paliła 14-16L gazu . Po załozeniu rurek jak w pierwszym poscie odczułem w porównaniu z blosem spadek mocy i dławienie pow.5000 obr ale moja regulacja może być nieprecyzyjna bo ciagle nie mogę dojsć do porozumienia z tą instalacją i co chwile trzeba coś korygować. spalanie ok 10 L.


Maly pamietam jak regulowalem Twoją czerwonke jak byla w rekach Ogra... ciezko bylo, spalanie na poziomie 12-14L ale szla jak burza :) ale i tak nie szla tak dobrze jak moja "dwunastka" po modzie z rurkami :) postaraj sie wyregulowac tak, zeby jej nie przylewalo ani na niskich ani na wysokich obrotach.. wtedy bedziesz mega zadowolony :) chociaz skoro spalanie spadlo o 30% to chyba juz troche jestes zadowolony :)

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


05 sty 2013, 23:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL