Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Problem z wentylatorem 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 17:46
Posty: 282
Auto:: Prelude III B20A9
Dzięki za wyczerpującą i sensowna odpowiedź, teraz jest znacznie chłodniej niż w zeszły weekend więc potestuje sobie, jeśli teraz będzie chodził krócej to chyba faktycznie po prostu zainwestuje w akumulator, jeśli będą jakieś problemy to odezwę się w sprawie czujnika :) :piwo:

_________________
Obrazek


17 lip 2016, 11:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2014, 15:29
Posty: 183
Lokalizacja: Głogów
Auto:: Prelude
silnik: B20A9
marcin_crx napisał(a):
kdwapl napisał(a):
"Hondy tak mają"- takie teksty, to jak od zdzicha ze stodoły zasłyszane.. Nie spotkałem się z innym modelem Hondy, czy też innej marki, co nawet po 5km potrafił wyć pół h..


chłopie - szacunku trochę, odpowiedź dostałeś od gościa, który podobnie jak ja zjadł zęby na tym modelu.

Jeżeli mówi wymień aku to to zrób, jeżeli nie chcesz to nie zakładaj więcej tematów.

Ależ nie chciałem nikogo obrazić- jak za byle komentarz potrafisz się orbazić to ja nic na to nie poradzę ;)
Co do tematu jeszcze; może wiele osób się przyzwyczaiło do nieustannego huczenia pod oknem- ja nie i dla mnie nie jest normalne, aby wymieniać aku, bo wentylator wyje bezustannie ;)


18 lip 2016, 23:29
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
U mnie wentylator hałasuje nie głośniej niż komar przelatujący metr od ucha. Praktycznie go nie słychać. Może warto poza akumulatorem wymienić tez wentylator? Ach,a ja mam dwa wentylatory bo mam klimę. Czasem warto zadbać o auto. Jeśli coś ma hałasować to sportowy wydech. Wentylatora nie powinno być słychać.

_________________
Części do prelude III gen


19 lip 2016, 0:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2014, 15:29
Posty: 183
Lokalizacja: Głogów
Auto:: Prelude
silnik: B20A9
Może miną kolejne lata i też się przyzwyczaję- puki co cisza, bo auto stoi i czeka na rzeczoznawcę ;)


19 lip 2016, 11:24
Zobacz profil

Dołączył(a): 07 paź 2013, 23:09
Posty: 24
Lokalizacja: Łódź
Auto:: Prelude III 90'
silnik: 140KM
Odświeżę temat po kilku latach. Problem mam taki, że wentylator działa już na zimnym silniku od razu po jego uruchomieniu, a nawet już po przekręceniu kluczyka.
Jakieś pomysły co to może być?


19 wrz 2018, 0:24
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
Może masz włączoną klimę.

_________________
ObrazekObrazek


19 wrz 2018, 6:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 07 paź 2013, 23:09
Posty: 24
Lokalizacja: Łódź
Auto:: Prelude III 90'
silnik: 140KM
Bez przesady... może to czujnik w chłodnicy lub coś innego, ktoś wie?


19 wrz 2018, 11:08
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Seball napisał(a):
Bez przesady... może to czujnik w chłodnicy lub coś innego, ktoś wie?

A problem samemu sprawdzić? :) Miernik w łapę. A jak nie ogarniasz to do elektryka. To nie jest jakaś typowa usterka. Ja w każdym razie nigdy się z tym nie spotkałem. To się nagle stało czy zawsze tak było? Jak zawsze to podejrzewam druciarstwo poprzedniego właściciela, czyli obejście czujników i podpięcie wentylatora na sztywno pod prąd ze stacyjki. Ale uszkodzenie czujnika też jest teoretycznie możliwe. I tu wracam do tego co napisałem na początku - miernik w łapę. ;)

_________________
Części do prelude III gen


19 wrz 2018, 11:39
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
Co "bez przesady"?
W sumie napisałem to jako żart, ale wysiliłem się, poszukałem i akurat masz klimę.
Jak jest klima włączona to oba wiatraki działają cały czas. Nie wiem czy od razu po załączeniu stacyjki, ale na zapalonym silniku na pewno.

_________________
ObrazekObrazek


19 wrz 2018, 13:48
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
milwarch napisał(a):
Co "bez przesady"?
W sumie napisałem to jako żart, ale wysiliłem się, poszukałem i akurat masz klimę.
Jak jest klima włączona to oba wiatraki działają cały czas. Nie wiem czy od razu po załączeniu stacyjki, ale na zapalonym silniku na pewno.

W preli jak masz włączoną klime to wiatraki chodzą już chyba po przekręceniu stacyjki.

_________________
Części do prelude III gen


19 wrz 2018, 17:57
Zobacz profil

Dołączył(a): 07 paź 2013, 23:09
Posty: 24
Lokalizacja: Łódź
Auto:: Prelude III 90'
silnik: 140KM
W zasadzie zrobiło się odwrotnie niż było. Normalnie wentylatory załączały się po wyłączeniu silnika na kilka min. nawet jak się przejechało niewiele. Ale OK, mały grill, tablica rej. dodatkowo zasłania już tak mały wlot więc szybko się grzeje. Ale teraz jest na odwrót. Wiatraki działają od razu już po przekręceniu kluczyka w stan gotowości, jak się uruchomi silnik również.. cały czas non stop już na zimnym silniku. Klima wyłączona cały czas. Trochę prela zwariowała.


21 wrz 2018, 2:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014, 16:58
Posty: 220
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: BA4
silnik: B20A9
Seball napisał(a):
W zasadzie zrobiło się odwrotnie niż było. Normalnie wentylatory załączały się po wyłączeniu silnika na kilka min. nawet jak się przejechało niewiele. Ale OK, mały grill, tablica rej. dodatkowo zasłania już tak mały wlot więc szybko się grzeje. Ale teraz jest na odwrót. Wiatraki działają od razu już po przekręceniu kluczyka w stan gotowości, jak się uruchomi silnik również.. cały czas non stop już na zimnym silniku. Klima wyłączona cały czas. Trochę prela zwariowała.



To że wentylatory chodzą po zgaszeniu silnika to normalne. Szukaj przyczyny w elektryce.

_________________
https://www.facebook.com/Czerwona-Prelude-III-1192304917454975/?ref=aymt_homepage_panel
http://www.AutoBezWgniecen.pl - Usuwanie wgnieceń bez lakierowania, regeneracja reflektorów, usuwanie odprysków na szybach oraz usuwanie rys z lakieru


22 wrz 2018, 9:16
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 02 wrz 2020, 5:16
Posty: 8
Lokalizacja: Gdańsk
Auto:: Honda Prelude 3 GEN
silnik: 2.0 109 KM
Czy ktoś zlokalizował czujnik temp. komory silnika lub który z czujników pełni jego funkcję .Ostatnio miałem takie zdarzenie, że po prawie godzinie jeszcze chodził wentylator więc obawiam się ze jest coś nie tak . W manualu nic nie znalazłem pewnie nie wiem gdzie szukać jeśli coś wiecie proszę o pomoc .


29 paź 2020, 20:27
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Na podszybiu. Mniej więcej po środku. Zielona kostka.

_________________
Części do prelude III gen


29 paź 2020, 20:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 02 wrz 2020, 5:16
Posty: 8
Lokalizacja: Gdańsk
Auto:: Honda Prelude 3 GEN
silnik: 2.0 109 KM
To zapytam jeszcze, jeśli odłączę ten czujnik następstwem tego będzie niewykrywanie temperatury i brak chłodzenia komory silnika po wyłączeniu zapłonu ?
Czy jest to niebezpieczne dla silnika czy można pominąć obwód .


29 paź 2020, 21:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL